Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

77k? Jel to taj cuveni japanac? nego vanjska 24kg?
 
Koja je razlika izmedju Daikin FTXF i FTXC? Znaci definitivno Daikin zbog najbolje modulacije?
 
Vise ne znam koja je razlika, mislim da su ljudi i navikli preporucivati sensiru dok su se redala iskustva sa ftxd-d. Kapacitet 25d je otprilike kao 35c, to ti je dovoljno da stvoris sliku. Ftxf tek ostaje da se vidi. Eh sada, daikin drzi do te neke kulture rada, ne bulazne klime pa za male prostorije koje nemaju velike toplotne gubitke makar neces imati vecih iznenadjenja. Moj jedini problem sa tim je sto previse kosta, ali ona jos i nije toliko rasla koliko su kinezi stizali, a ima i njih koji nisko moduliraju(midea).
Sve u svemu, dosao je cudan period za nas kao kupce, kvaliteta je pala na sve strane, cak i ono sto kosta pozamasne svote ima jadan quality control. Nase trziste je svakako zadnja rupa na svirali, sve vise vidjam ljude sa priblemima koji su na preporuku kupili mitsubishi, ali ovaj iz turske nije to to, tako da se najbolje suzdrzati od preporuke, ali sa druge srrane shvatam i vapaj potencijalnih kupaca da im se pomogne da ne bace novac...
 
Da, sada imamo ukupno tri, ftxf, ftxd i ftxc.. Oni proglase manje design load i 'dobiju' veci cop, a klima losija...
 
Dve, Daikin FTXF35D iz Turske, FTXC35C iz Malezije. Nema ftxd.
 
U pravu si, generalni naziv je ftxf-d i zbog toga mi je ostalo.. Poslozilo mi se, ftxf je onaj stariji model.
 
Нема шта да ти се објасни, онај ко мисли да вреди купи скупљи уређај, онај ко не мисли, нема пара, или хоће да уштеди јефтинији. Као и за буквално сваки други производ.
 
Ako moze neko da mi objasni, sta tacno vredi vise 37k na dalkin klimi gore prilozenoj, od ovog tcl modela. Ovde je cena 43k ali ima i za 39k, ako moze neko da pojasni.Planiram da kupim jos jednu za sobu na leto, necu dalklin sigurno, ali me zanima zbog parametara,uzecu neku 9 tku mozda cak i 7 cu fujicu nije neka cena, ali ova razlika, to mi nije jasno.
Razlika je u snazi, Daikin je jači 50%. Daikin FTXF35D mi je na -9°c vukao 840w, a ova TCL moze maksimum 922w na grejanju. Daikin FTXF35D može 1600w. Znači da mi je Daikin radio skoro na pola snage a TCL bi radio skoro na maksimumu. Češće bi išao i defrost jer radi opterećeno, i tu bi mu bio kraj što se tiče grejanja, ispod -10 ja ne bih sa njim mogao da se grejem jer bi radio na svom maksimumi, defrosti bi ga ubili, dok sa Daikinom imam još 50% snage u rezervi. TCL razmatram kao pomoćnu klimu, nikako kao glavni izvor grejanja. Ovaj model TCL niko nema na forumu pa ne znam sve njegove karakteristike, modulaciji, buku itd. Niko ne zna kakvu buku pravi na tom maksimumu. Daikin mi je na tih -9°c održavao 25°c u 45m², u najudaljenijim prostorojama je bilo 22-23°c. E tamo bih dodao neku klimu da podigne za tih 2-3°c, to bi i TCL mogao da odradi, ali u slučaju da mi crkne Daikin ako su niske temperature morao bih da ložim, TCL sam ne bi mogao to sve da greje. Ranije su ljudi govorili "I jugo od 300€ će me odvesti na more". Hoće, slažem se, samo je pitanje komfora i sigurnosti.
 
Poslednja izmena:
Manite se tcl, nije to za grejanje, a sto imamo na forumu neki model od frozini sa grejacem i to je pitanje kako bi se ponasao u vecoj prostoriji, a tek ovi bez grejaca ne mogu nista, sto je covek sa ventingom/tcl potvrdio, kad na +5 vec jedva greje 24m2, a na minusu nista osim stalnog defrosta, i jedva +18 drzi u prostoriji.
Vivax Aeri+ 12 ladno ce grejati na nivou tog daikina, i zbog grejaca i na minus -15 ce raditi ok. I moze da povuce isto oko 1.6kW, a kosta 43k rsd.
 
Manite se tcl, nije to za grejanje, a sto imamo na forumu neki model od frozini sa grejacem i to je pitanje kako bi se ponasao u vecoj prostoriji, a tek ovi bez grejaca ne mogu nista, sto je covek sa ventingom/tcl potvrdio, kad na +5 vec jedva greje 24m2, a na minusu nista osim stalnog defrosta, i jedva +18 drzi u prostoriji.
Vivax Aeri+ 12 ladno ce grejati na nivou tog daikina, i zbog grejaca i na minus -15 ce raditi ok. I moze da povuce isto oko 1.6kW, a kosta 43k rsd.
Druze ja sam uzeo u obzir aeri+ ali 9tku zbog kvadrature i hteo bi dobro da greje i da je sto manji potrosac. Gde u podacima pise za snagu klime za aeri+ koji treba da gledam ovde pise da je snaga 977w a vi i kolega spominjete 1.6 kwh pa sam zbunjen. Nisam strucan a zelio bi da naucim sta treba da gledam dok trazim klimu za leto. Pozz
Razlika je u snazi, Daikin je jači 50%. Daikin FTXF35D mi je na -9°c vukao 840w, a ova TCL moze maksimum 922w na grejanju. Daikin FTXF35D može 1600w. Znači da mi je Daikin radio skoro na pola snage a TCL bi radio skoro na maksimumu. Češće bi išao i defrost jer radi opterećeno, i tu bi mu bio kraj što se tiče grejanja, ispod -10 ja ne bih sa njim mogao da se grejem jer bi radio na svom maksimumi, defrosti bi ga ubili, dok sa Daikinom imam još 50% snage u rezervi. TCL razmatram kao pomoćnu klimu, nikako kao glavni izvor grejanja. Ovaj model TCL niko nema na forumu pa ne znam sve njegove karakteristike, modulaciji, buku itd. Niko ne zna kakvu buku pravi na tom maksimumu. Daikin mi je na tih -9°c održavao 25°c u 45m², u najudaljenijim prostorojama je bilo 22-23°c. E tamo bih dodao neku klimu da podigne za tih 2-3°c, to bi i TCL mogao da odradi, ali u slučaju da mi crkne Daikin ako su niske temperature morao bih da ložim, TCL sam ne bi mogao to sve da greje. Ranije su ljudi govorili "I jugo od 300€ će me odvesti na more". Hoće, slažem se, samo je pitanje komfora i sigurnosti.
Siguran sam ja da ima nesto bolje komoresor itd ali samo me podaci zanimaju, gde to pise i sta tacno da gledam u karakteristikama. Citao sam skoro na svakom sajtu, mnogo malo podataka, i nigde nisam nasao 1600 w skoz me sve to buni. Pozz
 
Druze ja sam uzeo u obzir aeri+ ali 9tku zbog kvadrature i hteo bi dobro da greje i da je sto manji potrosac. Gde u podacima pise za snagu klime za aeri+ koji treba da gledam ovde pise da je snaga 977w a vi i kolega spominjete 1.6 kwh pa sam zbunjen. Nisam strucan a zelio bi da naucim sta treba da gledam dok trazim klimu za leto. Pozz
spusti dole do R+ design, imas punu specifikaciju za svaku klimu, ulazna snaga grejanja za 12 stoji 160-1560w. To znaci da maksimum moze da povuce 1560w, pa makar cop bio 1 sa sve gubicima ona 1,4kW ima da isporuci u prostoriju.
Za 9-ku aeri stoji 120-1080w, znaci u najgorem teoretski mogucem slucaju tu je 900w toplote, inace isporucuje od 800w do 3.3kW toplote (oko 3kW zagarantovano na +2).
 
Poslednja izmena:
spusti dole do R+ design, imas punu specifikaciju za svaku klimu, ulazna snaga grejanja za 12 stoji 160-1560w. To znaci da maksimum moze da povuce 1560w, pa makar cop bio 1 sa sve gubicima ona 1,4kW ima da isporuci u prostoriju.
Za 9-ku aeri stoji 120-1080w, znaci u najgorem teoretski mogucem slucaju tu je 900w toplote, inace isporucuje od 800w do 3.3kW toplote (oko 3kW zagarantovano na +2).
Hvala druze nasao sam, sad cu malo uz kaficu da studiram. 👍
 
Juce kod keve 22 stepena u sobi, meni bilo hladno. Ne valja 22 ni za sta. Mora 24 minimum. Nema teorije da neka jeftina klima na -10 izvuce 25 stepeni u 45 kvadrata. Ili moze ali da vuce 800-900kw a onda dolazimo do razorne moci TA peci.:)
 
@Miroslav zv Da li je neka klima bolja ili gora, tu utiče baš mnogo faktora, sve zavisi ko šta želi od te klime. I Vox je daobra za te pare koliko košta. Zvanične podatke traži na zvaničnim stranicama. daikin.eu pa kucas koji model klime te zanima. Ja sam skidao za FTXF35D. Ti si krenuo od najjeftinije. Kada sam ja birao krenuo sam od najskuplje, pa sam onda izabrao neku sredinu, ispod toga nisam hteo da idem i zadovoljan sam. Bio sam spreman da dam 2000€ za jednu klimu pa sam došao do zaključka da je bolje dve od 1000€ Svako bira prema svojim potrebama. Možda ćeš biti zadovoljan i sa TCL od 300€, čekamo sledeću zimu pa da nam neko napiše iskustva sa tom klimom.
 
Значи да ти ниси баш најбоље схватио те ознаке.
Pa bas to,ali evo studiram. 👍
@Miroslav zv Da li je neka klima bolja ili gora, tu utiče baš mnogo faktora, sve zavisi ko šta želi od te klime. I Vox je daobra za te pare koliko košta. Zvanične podatke traži na zvaničnim stranicama. daikin.eu pa kucas koji model klime te zanima. Ja sam skidao za FTXF35D. Ti si krenuo od najjeftinije. Kada sam ja birao krenuo sam od najskuplje, pa sam onda izabrao neku sredinu, ispod toga nisam hteo da idem i zadovoljan sam. Bio sam spreman da dam 2000€ za jednu klimu pa sam došao do zaključka da je bolje dve od 1000€ Svako bira prema svojim potrebama. Možda ćeš biti zadovoljan i sa TCL od 300€, čekamo sledeću zimu pa da nam neko napiše iskustva sa tom klimom.

Ma ja sam zadovoljan jer mi je pomoc pelet ako zatreba, nego citam za ovaj tcl isto malo podataka a klasa a+++ na grejanje, pa nista nisam razumeo. Ali kolega mi dao smernicu za kataloge i to je sada mnogo jasnije. Necu kupiti klimu koja nema krsten katalog sa jasnim podacima. Recimo vox nema 60% podataka ali me sluzile ovu zimu, koja nije ni bila.Gust mi je da citam i ucim nesto novo, pa kao i ja nesto znam, i bacam se u potragu za jednom 9 tkom, imam neke faforite, i ako sam laik nisam bas promasio. 👍
 
Poslednja izmena:
Ako moze neko da mi objasni, sta tacno vredi vise 37k na dalkin klimi gore prilozenoj, od ovog tcl modela. Ovde je cena 43k ali ima i za 39k, ako moze neko da pojasni.Planiram da kupim jos jednu za sobu na leto, necu dalklin sigurno, ali me zanima zbog parametara,uzecu neku 9 tku mozda cak i 7 cu fujicu nije neka cena, ali ova razlika, to mi nije jasno.
Vredi 99 godina iskustva.
 
Nisu to sto pise maksimalne vrednosti za potrosnju, taj KMCE ide do 1.55kW recimo, isto je i za druge klime.
Mislim da sve danasnje inverter klime mogu da povuku iznad 1kW.
Bitno je i koliko koja daje u toj potrosnji, pogotovo na minusima bude razlike.
Jedna ce recimo na -10c dati 3kW toplote za 1kWh potrosnje, a druga ce dati 2kW toplote.
Takodje, to da li je 12ica ili 9ka se odnosi na hladjenje, ne odredjuje koliko je klima jaka na grejanju.
Moja 9ka je jaca od 90% 12ica na trzistu, a recimo Amber Premium 12ica od vecine 24ki.
Gledaju se specifikacije, a ne oznaka.
 
Nisu to sto pise maksimalne vrednosti za potrosnju, taj KMCE ide do 1.55kW recimo, isto je i za druge klime.
Mislim da sve danasnje inverter klime mogu da povuku iznad 1kW.
Bitno je i koliko koja daje u toj potrosnji, pogotovo na minusima bude razlike.
Jedna ce recimo na -10c dati 3kW toplote za 1kWh potrosnje, a druga ce dati 2kW toplote.
Takodje, to da li je 12ica ili 9ka se odnosi na hladjenje, ne odredjuje koliko je klima jaka na grejanju.
Moja 9ka je jaca od 90% 12ica na trzistu, a recimo Amber Premium 12ica od vecine 24ki.
Gledaju se specifikacije, a ne oznaka.
Jesi li ti rjesio problem sa svojim LN?
 
Nisu jos uvek dosli da poprave nazalost.
 
Takodje, to da li je 12ica ili 9ka se odnosi na hladjenje, ne odredjuje koliko je klima jaka na grejanju.
Moja 9ka je jaca od 90% 12ica na trzistu, a recimo Amber Premium 12ica od vecine 24ki.
Gledaju se specifikacije, a ne oznaka.
Kako mislis da BTU ne utice na snagu grijanja, nego samo hladjenja? Koliko znam odnos kW i BTU je isti za grijanje i hladjenje, e sad jedino ako mislis sto pojedini kinezi deklarisu lazni kapacitet, koji u praksi ne odgovara realnosti?
 
Klimatizacija je generalno poligon za lazni marketing, moze im se jer krajnji korisnik tesko da moze pohvatati sve... Love u mutnom, obecaju rad na -25c a u sustini taj rad je nikakav i gubi poentu kupovine klime za ustedu. A++++ i scop brojke stimaju samo kako bi prodali nesto, klima u nazivu 12ka ili 35, a pdesign 2.2kW?! To znaci da te navode ispunjava(opet navodno) kada su toplotni gubici 2.2kW na 7stepeni. Tako da sto napisu 20 hiljada btu okaci macku o rep ako je vanjska karikiram 22kg i max 1.2kW oderace je bilo kakva normalna '9ka' tako da se verovatno na to misli.
 
Прежвакали смо те приче о спецификацијама, Pdesign, SCOP, плусићима и осталим стварима десетинама пута. Кога занима има да прочита, и у овој и у оној старој закључаној теми.
 
Nazad
Vrh Dno