Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Coveka znam ceo svoj zivot..Dodje mi da pozovem.tog "Majstora"da ga odvedem.kod mene..i da mu pokazem kako se pravilno ugradjuje klima.Nisam majstor ali.od ovakvih mi se kosa dize na glavi..A covek je u penziji veze on nema sta i kako.treba..

Tako je..
E to je rezultat ove drzave i vlasti u prethodnih 40 godina,nemas vise ni dobrog lekara ni inzenjera i svasta nesto,penzioneri nam voze gradski,sve sto je valjalo otislo je odavde....nazalost.Ko ode zadnji nek ugasi svetlo
 
Coveka znam ceo svoj zivot..Dodje mi da pozovem.tog "Majstora"da ga odvedem.kod mene..i da mu pokazem kako se pravilno ugradjuje klima.Nisam majstor ali.od ovakvih mi se kosa dize na glavi..A covek je u penziji veze on nema sta i kako.treba..

Tako je..
Ej nije kraj sveta. Ugradio kako je ugradio i to je to. Kupi drugaru najsire samolepljive kanalice i zamaskirajte cevi koliko moze i cao. Slobodno mozete malo da ih pomerate, ispravite, odvojite od zida, priblizite zidu, nece nista da se desi lose.
 
Majstor sa licencom...😡😡😡ZLO
Sta je tacno problem sa ovom ugradnjom?

Deluje mi kao da je morao da improvizuje kako i gde da montira spoljasnju jedinicu, ali pored toga ne vidim sta je tacno jos problem, sta je sa unutrasnjom?
 
Osim estetske prirode sve ostalo mi deluje manje-vise ok... Ako je zelja musterije bila da unutrasnja jedinica bude bas na tom mestu onda ne vidim problem... Spoljna jedinica je morala tako da se pozicionira jer levo od prozora se vidi da je komsijina fasada u pitanju tako da onooo.... Nije bas najlepse ispalo ali ako drugacije nije moglo i ako sve radi kako treba onda hebajga to je to...
 
Sta je tacno problem sa ovom ugradnjom?

Deluje mi kao da je morao da improvizuje kako i gde da montira spoljasnju jedinicu, ali pored toga ne vidim sta je tacno jos problem, sta je sa unutrasnjom?
Samo cevi je trebao iznad roletne u cosak a ne preko roletne, ništa drugo.
 
Stigao racun 1965kwh za Januar. Zivela Srbija!!!
Pa to je 200 kw više nego decembar, tad si bio zadovoljan potrošnjom. Januar je bio dosta hladniji. 750kw ti bila potrošnja bez klima. Znači svaka klima po 400kw. Zavisi od površine ali po mom mišljenju to je ok. Meni jedna klima u 45m2 potrosila 360kw. U decembru za 15 dana koliko sam imao klimu potrosila 96kw.
 
Meni racun jos nije dosao za januar ali znam od prilike 12.500.- plafon!
Amber 9 ---> 60m2 (26dana radila a 5 grejao Kamin)
Muse 12 ---> 50m2 (31dan - 24/7)

Cekam postara :LOL:
 
Poslednja izmena:
To su 63kw dnevno... A koliko potrosis kw npr. kad klime ne rade?
Prosli januar bez klima 986kwh
Pa to je 200 kw više nego decembar, tad si bio zadovoljan potrošnjom. Januar je bio dosta hladniji. 750kw ti bila potrošnja bez klima. Znači svaka klima po 400kw. Zavisi od površine ali po mom mišljenju to je ok. Meni jedna klima u 45m2 potrosila 360kw. U decembru za 15 dana koliko sam imao klimu potrosila 96kw.
Klime potrosile manje od 1000 kwh moja procena da je 20.000 rsd na klime opet manje nego pelet guram dalje to je to. Nema jeftinije.
Pa to je 200 kw više nego decembar, tad si bio zadovoljan potrošnjom. Januar je bio dosta hladniji. 750kw ti bila potrošnja bez klima. Znači svaka klima po 400kw. Zavisi od površine ali po mom mišljenju to je ok. Meni jedna klima u 45m2 potrosila 360kw. U decembru za 15 dana koliko sam imao klimu potrosila 96kw.
Zadovoljan sam ja i dalje, moram da napomenem da sam potrosio 10 tak dzakova peleta, bila slava i veliki minusi,ali ok sve u svemu.
Pa to je 200 kw više nego decembar, tad si bio zadovoljan potrošnjom. Januar je bio dosta hladniji. 750kw ti bila potrošnja bez klima. Znači svaka klima po 400kw. Zavisi od površine ali po mom mišljenju to je ok. Meni jedna klima u 45m2 potrosila 360kw. U decembru za 15 dana koliko sam imao klimu potrosila 96kw.
325.66 kwh tacno po klimi za jan sad sam izracunao u odnosu na jan 2023 bez klima
 
Poslednja izmena:
Sta je tacno problem sa ovom ugradnjom?

Deluje mi kao da je morao da improvizuje kako i gde da montira spoljasnju jedinicu, ali pored toga ne vidim sta je tacno jos problem, sta je sa unutrasnjom?
I ja ne vidim problem, neka nas strucnjaci prosvijetle. Ako je morala pozicija unutrasnje i vanjske gdje jeste, jedina jos opcija pored ove koja je mogla, je da se izbusi rupa iznad kutija za roletne pa da se vodi fasadom. Mozda mi bilo ljepse za oko u unutrasnjem prostoru. A odvod je morao ovako kako jeste, ker drugacije nema pada.

Ja sam vodio cijevi fasadom, da se unutra nista ne vidi i da ne smeta.
 
Postovani forumasi

Imam jedno pitanje. Da li bi bilo pametno da se greje decija soba u kojoj je tek rodjena beba na klimu? Ili da trazim neko drugo grejno telo.
 
Потпуно свеједно, не тражи беба никакве посебне услове, колико је топло тако се и покрије и ушушка и то је то.
 
Postovani forumasi

Imam jedno pitanje. Da li bi bilo pametno da se greje decija soba u kojoj je tek rodjena beba na klimu? Ili da trazim neko drugo grejno telo.
Ako se ja pitam..imam ih troje...kad su mali,sobro ususkati i ujutro prvo sto se vidi je crveni nosic i obrazi ali to je zdravo...msm da ni sad kad su porasli a imaju klimu sobi ne bude setovana jace od 21,jedino kad ja legnem pa zena prebaci a ujutro vrati da ja nisam primetio..a radi to,priznala posle 2 god.
 
Postovani forumasi

Imam jedno pitanje. Da li bi bilo pametno da se greje decija soba u kojoj je tek rodjena beba na klimu? Ili da trazim neko drugo grejno telo.
Hmm... Ja recimo nebi, mislim da duvanje i strujanje vazduha nije dobro za male bebe. Eventualno negdje indirektno da stoji kako nebi moglo duvati u bebu. Zamisli jos kad se beba onako uznojena nadje u blizini klime pa jos se ugasi kompresor i onako "hladnjikav" vazduh je udari... Nisam strucan pa samim tim ni moj komentar nije relevantan tako da....
 
Stigao mi je račun za struju za januar. Greje se stan od oko 50 m2, dve klime, Midea Xtreme 12 i Daikin 9. Ukupno je potrošeno 512 kW/h, od toga oko 250 kW/h otpada na ostale uređaje, jer je prosečna potrošnja bez klima u proseku oko 250 kW/h mesečno. Po tome ispada da su obe klime trošile oko 10 kW/h dnevno što je smešno.
 
Hmm... Ja recimo nebi, mislim da duvanje i strujanje vazduha nije dobro za male bebe. Eventualno negdje indirektno da stoji kako nebi moglo duvati u bebu. Zamisli jos kad se beba onako uznojena nadje u blizini klime pa jos se ugasi kompresor i onako "hladnjikav" vazduh je udari... Nisam strucan pa samim tim ni moj komentar nije relevantan tako da....
Upravo sam zato i pitao. I mene to brine, to strujanje vazduha koliko moze da joj naskodi. Jedino da pokusam da je udaljim od klime sto je vise moguce i da ne bude direktno izlozena gde duva
 
@udarniknis
Stavi je u deo sobe paralelan sa duvanjem klime - znaci da se klima ne oseca u tom delu. Fan na minimum. Takav je setup kod mene. Moj klinac je star 15 meseci i nema problema.
 
I ja ne vidim problem, neka nas strucnjaci prosvijetle. Ako je morala pozicija unutrasnje i vanjske gdje jeste, jedina jos opcija pored ove koja je mogla, je da se izbusi rupa iznad kutija za roletne pa da se vodi fasadom. Mozda mi bilo ljepse za oko u unutrasnjem prostoru. A odvod je morao ovako kako jeste, jer drugacije nema pada.
Ja sam vodio cijevi fasadom, da se unutra nista ne vidi i da ne smeta.
Samo cevi je trebao iznad roletne u cosak a ne preko roletne, ništa drugo.
 

Prilozi

  • IMG_20240213_010815.jpg
    IMG_20240213_010815.jpg
    135.1 KB · Pregleda: 60
Pozdrav ljudi, na midea e brezeless imam ugradjen merac za potrosnju(iEco u aplikaciji), da li se takav merac može poručiti negde i ugraditi u midea xtreme inverter?
 
Ima,
Gabaritni su pa moras da busis rupu sa velikom jelkicom i da pazis da ne ostetis zice unutra🤣
 
Znam da postoje pametne utičnice , a ovo za jelkicu mi deluje da si malo ironičan?😁
Ja bih uzeo modul ako postoji( poput ovog za WiFi koji se lako ubaci u klimu) a deluje mi kao da sam pročitao na forumu da postoji takva stvarčica da se poruči, znaci da mi se u Mideinoj aplikaciji otključa iEco za potrošnju kada ubacim taj modul
 
Nazad
Vrh Dno