Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Porucen Daikin FTXF25D, javljam utiske nakon montaze, mada pravi test bice tek tamo za 6-7 meseci. Za hladjenje ne sumnjam da ce raditi posao.
 
Pravi izbor,svaka cast na odluci,nije bilo lako 😂😋
 
Da li si je testirao na minusima, na -15 npr?
Nisam, montirana je tek pre neki dan. Pre nje sam imao Mideu Xtreme i malo je reći da sam bio nezadovoljan. Uključivala je defrost non stop. Zato sam uložio reklamaciju i zamenili su mi uz doplatu klimu za Daikin 09.
Samo mi još recete da ne valja Malezijski Daikin za grejanje i utepaću se!
 
@Braca23
E baš se o tome i radi da recimo Gree Muse nema šta da traži u dobro izolovanom objektu. Dok Daikin fenomenalno održava temperaturu.
 
Koji Daikin ne valja nisam naišao na post da je neko nezadovoljan.Tako da i ta Malezijska biće ti ok.
 
Neko je pisao na prethodnoj stranici da Evropski model Daikina valja za grejanje, a Malezijski ne. Navodno mu je rekao drugar koji ugrađuje klime. E da ga *****, ako sam se opet zajebao kupiću TA peć.
 
Neko je pisao na prethodnoj stranici da Evropski model Daikina valja za grejanje, a Malezijski ne. Navodno mu je rekao drugar koji ugrađuje klime. E da ga *****, ako sam se opet zajebao kupiću TA peć.
Starije Daikin Sensire dosta cesto rade kratke defroste(oko 5 min traju) na temperaturama oko 0. Msm na nekih 30-40 minuta. Navodno ne prave neku buku u defrostu pa osim samog prestanka grijanja nema nekih drugih "nus pojava".
Kakva je situacija sa novim modelima ne znam ti reci.
Tu kvadraturu koju je Midea pokrivala trebao bi i Daikin moci pokrit, tako da licno mislim da se neces smrznuti. Evo ti sa drugog foruma u
subjektivna usporedba od clana koji ima i EU i malezijsku sensiru:

"Moje je iskustvo da je EU jaca bolje radi tako tempira temp.da se uopste ne gasi kad ujednaci temp.trosi konstantno isto struje ako eventualno se zagrije malo vise soba smanji potrosnju i nastavi odrzavati ako se malo ohladi poveca potrosnju.Danas recimo upaljena u 7 sati od 10 sati konstantno oko 260w na 24m2.Primjeti sam kad smanjim stepen gasi se i nastavi poslije odrzavati na nizoj temp i kad ohladi ljeti prostor ugasi se nekad.Malezijska se ne gasi nikako konstantno radi ventilator ljeti i zimi ona je u sinovoj sobi i mislim da ne radi ujednaceno kao Evropska mozda izbog toga sto je u manjoj sobi 16m2 i imam Tuya mjerac koji samo pokazuje potrosnju trenutnu dnevnu i mjesecnu.U dnevnoj daikin i hodniku na midei imam broadlink sp3s i tu vidim kako rade klime.Eu klima daikin dugo radi okovana ledom i grije onda ode u defrost oko 10min.uglavnom ne primjetim na gubitku toplote u sobi.Nisu neke temp.bile najhladnije oko -2 ujutro oko 7 sati kad je palim.Sin se ne zali da mu smetaju defrosti na malezijskoj da gubi temp.Mislim da EU klima je malo bucnija i vrijedi sto je skuplja od 250-300km od malezijske."
 
Upadam sa padobranom. 12000BTU sa WiFi konekcijom, neki best buy?

Moram da ubacim još jednu klimu u stan jer je sad novi raspored sa zidovima pa postojeća ne može da dobaci do drugog kraja stana :)
 
Starije Daikin Sensire dosta cesto rade kratke defroste(oko 5 min traju) na temperaturama oko 0. Msm na nekih 30-40 minuta. Navodno ne prave neku buku u defrostu pa osim samog prestanka grijanja nema nekih drugih "nus pojava".
Kakva je situacija sa novim modelima ne znam ti reci.
Tu kvadraturu koju je Midea pokrivala trebao bi i Daikin moci pokrit, tako da licno mislim da se neces smrznuti. Evo ti sa drugog foruma u
subjektivna usporedba od clana koji ima i EU i malezijsku sensiru:

"Moje je iskustvo da je EU jaca bolje radi tako tempira temp.da se uopste ne gasi kad ujednaci temp.trosi konstantno isto struje ako eventualno se zagrije malo vise soba smanji potrosnju i nastavi odrzavati ako se malo ohladi poveca potrosnju.Danas recimo upaljena u 7 sati od 10 sati konstantno oko 260w na 24m2.Primjeti sam kad smanjim stepen gasi se i nastavi poslije odrzavati na nizoj temp i kad ohladi ljeti prostor ugasi se nekad.Malezijska se ne gasi nikako konstantno radi ventilator ljeti i zimi ona je u sinovoj sobi i mislim da ne radi ujednaceno kao Evropska mozda izbog toga sto je u manjoj sobi 16m2 i imam Tuya mjerac koji samo pokazuje potrosnju trenutnu dnevnu i mjesecnu.U dnevnoj daikin i hodniku na midei imam broadlink sp3s i tu vidim kako rade klime.Eu klima daikin dugo radi okovana ledom i grije onda ode u defrost oko 10min.uglavnom ne primjetim na gubitku toplote u sobi.Nisu neke temp.bile najhladnije oko -2 ujutro oko 7 sati kad je palim.Sin se ne zali da mu smetaju defrosti na malezijskoj da gubi temp.Mislim da EU klima je malo bucnija i vrijedi sto je skuplja od 250-300km od malezijske."
Šta znači "starija Sensira"? Ja sam ovu tek uzeo i ne vidim koja je godina proizvodnje. Što se tiče defrosta, upoznat sam sa tim da Daikin radi česte defroste na temperaturama oko nule i pomirio sam se tim. Meni je Midea radila defroste na oko sat vremena na temperaturama koje su značajno u plusu, koji doduše nisu bili dugi, oko 5 minuta, ali za to vreme se soba rashladi. Bitno mi je da ne pravi veliku buku jer u toj sobi spavam. Midea je bila poprilično glasna kad ispušta gas, što je bilo iritantno. Hvala ti!
 
Upravo završena nova fasada i novi razmještaj mašina, umjesto jedna iznad druge, sad su malo ljepše složene zbog kapanja i laganog pristupa. Instalirane obje na cca 2.20m visine.

 
Koji su to modeli?
Upadam sa padobranom. 12000BTU sa WiFi konekcijom, neki best buy?

Moram da ubacim još jednu klimu u stan jer je sad novi raspored sa zidovima pa postojeća ne može da dobaci do drugog kraja stana :)
Do kog cenovnog ranga?Ja imam Hisense energy pro plus.Lepo hladi.
 
Zdravo drugari, imam dilemu, da li 5 pojedinacnih klima ili multi split? U nastavku saljem ponude koje sam izracunao i izvukao od sajtova ovlascenih servisera. U pitanju su gree klime, zasto bas gree, iako ga ceo forum mrzi, iz razloga sto imam pozitivna iskustva sa gree klimama, ali svakako mi predlozite i druge brendove ukoliko mislite da su bolji za navedeni prostor…

Dakle, da napomenem da je kuca sa izolacijom, deo kuce se tek gradi…
1. Opcija - sve pojedinacno = 5 klima, 4 gree pular 12 za spavace sobe (sve spavace sobe su oko 10-20m2) i 1 gree amber 12 za dnevnu oko 40m2 ukupno sve oko 440.000din sa montazama…
2. Opcija multi split: spoljna 42000btu, 3x 7000btu za spavace 1x 9000btu za malo vecu spavacu 1x 18000btu za dnevnu, ako sam dobro sracunao oko 555.000din sa montazom i instalacijom, mada mozda bude i vise i manje, zavisi koliko ce instalacije trebati…

Moja pitanja su: da li je multi split efikasniji od svakog pojedinacnog invertera, kakva su iskustva sa gree multi, da li ih neko ima sa foruma ima? Ako se odlucim za pojedinacne, znam da je amber azdaja i da tu nema greske, ali da li ce biti gree pular dovoljne za spavace sobe?
Svaki savet je dobrodosao, izvinjavam se na duzem postu.
 
Bolje je 5 pojedinavnih klima.Pular je prevelika klima,a i cesto bi se palila gasila jer u plusu ne ide ispod 500w,a i neko je pisao ja mislim da muse/pular imaju velike osilacije u temparaturi.
 
5 nezavisnih klima. Kod multi kad ti stane jedna spoljna nemas nista a kod nezavisnih rade ostale 4. Ja imam 5 klima i sve super radi.
na llce oce ploca da zezne,desavalo se,a posto je stari model,mislim da mu je cena od 63k malo jača.
Da te ispravim na LLCA je bio bag tojest greska, na dve devetke resio upravo zamenom ploce od LLCE modela.
 
Zdravo drugari, imam dilemu, da li 5 pojedinacnih klima ili multi split? U nastavku saljem ponude koje sam izracunao i izvukao od sajtova ovlascenih servisera. U pitanju su gree klime, zasto bas gree, iako ga ceo forum mrzi, iz razloga sto imam pozitivna iskustva sa gree klimama, ali svakako mi predlozite i druge brendove ukoliko mislite da su bolji za navedeni prostor…

Dakle, da napomenem da je kuca sa izolacijom, deo kuce se tek gradi…
1. Opcija - sve pojedinacno = 5 klima, 4 gree pular 12 za spavace sobe (sve spavace sobe su oko 10-20m2) i 1 gree amber 12 za dnevnu oko 40m2 ukupno sve oko 440.000din sa montazama…
2. Opcija multi split: spoljna 42000btu, 3x 7000btu za spavace 1x 9000btu za malo vecu spavacu 1x 18000btu za dnevnu, ako sam dobro sracunao oko 555.000din sa montazom i instalacijom, mada mozda bude i vise i manje, zavisi koliko ce instalacije trebati…

Moja pitanja su: da li je multi split efikasniji od svakog pojedinacnog invertera, kakva su iskustva sa gree multi, da li ih neko ima sa foruma ima? Ako se odlucim za pojedinacne, znam da je amber azdaja i da tu nema greske, ali da li ce biti gree pular dovoljne za spavace sobe?
Svaki savet je dobrodosao, izvinjavam se na duzem postu.
Za spavaće sobe Daikin 9Btu za 10m2 i 12Btu za 20m2.Za 40m2 Amber ili KMTA18.
 
@Abcabc Drugar,
1. Zamisli situaciju koja nije nemoguća: u jednoj sobi moraš da greješ a u drugoj da hladiš. Proveri dali multi Gree to može.
2. U slučaju kvara popravke su skuplje nego na singl splitu.
3. Izvini ali nigde ne vidim opis izolacije. Dali je cela kuća izolovana, pod, plafon, dali ispod imaš podrum.... Moraš razumeti da iako je zid izolovan on od neizolovanog dela građevine poprima njenu temperaturu u dubini preko pola metra. Zato je bolje temeljno izolovan objekat sa 5 cm nego samo spoljni zidovi sa 15cm, ma šta ti samozvani eksperti pričali.
 
Mali update za Daikin. Sensira se vise ne proizvodi u Ceskoj, na dva mesta sam zvao, kazu da su tamo ostali samo high-end modeli, a da je za drugi deo prebacen u Tursku.

Inelektronik, kod kojih sam prvo porucio, ovo drzi na sajtu azurirano. Posto sam otkazao porudzbinu kada sam video da je Turska, porucio u ACS klime (koji uvozi Daikin), zvao ih da potvrdim da je tacna informacija sto pise na sajtu (da je iz Ceske klima), kazu 2 godine vec ona ide iz Turske.

Na kraju sam uzeo iz Inelektronika, pa cemo videti taj Turski Daikin sta kaze kad stigne..
 
Kakve veze ima gde se proizvode?
Ono su 2 razlicite klime, B je noviji model, sa dosta lepsim daljinskim recimo, dok ispada da je D malcice jaca.
 
Inače, da vam kažem da su majstori iz Elcomtrade-a iskritikovali majstora koji mi je ugrađivao klimu, ne navodeći nijedan konkretan razlog, iako je ispoštovao svu proceduru i savršeno odradio svoj posao. Pitali su me zašto je bušio levu stranu kada već ima rupa na desnoj, a razlog zašto je bušio levu rupu je to što desna rupa nije imala dovoljan pad, prethodni majstori je nisu dobro izbušili, a njihov komentar je bio "ima on rupu u glavi, ko god da je ugrađivao nije dobro odradio posao, ništa ovo ne valja", iako majstori koji su prethodno dolazili iz Elcomtrade-a nisu imali nijednu zamerku na ugradnju. Opet bih bez razmišljanja poverio ugradnju istom majstoru jer je pedantno i po svim procedurama izvršio montažu.

On je, za razliku od njih, vakumirao sistem. Meni oni uopšte nisu vakumirali sistem i to sam shvatio dan nakon ugradnje. Uopšte nisu koristili vakum aparat, a bio sam prisutan sve vreme ugradnje. Niti sam čuo kompresor niti video, tako da vam to mnogo govori o "majstorima". Sad je gotovo, da sam se setio odmah bih reagovao i tražio da vakumiraju klimu jer mi je majstor koga su kritikovali vakumirao sistem. Ionako sad više nema povratka...
 
Stigla danas nadam se da nisam pogrešio 💪🏻
Ne bi bilo loše da nabaviš merač potrošnje da vidimo kako modulira.Evo podataka o min i max potrošnji za Bosch18.

Grejanje: 1480(200~2410) maximalno 2950 minimalno 200w
Hladjenje :1539(140~2360) maximalni 2950 minimalno 140w
Nije bilo puno izbora modela za sumu koju si želeo da odvojiš za klimu.Tako da izgleda da je ovo dobar izbor ako gledamo tehničke detalja.Kada je pustiš da radi/hladi nemoj odmah na auto što se tiče brzina izduva biraj prvo neku brzinu prema potrebi.
 
Nazad
Vrh Dno