Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Ne bi bilo loše da nabaviš merač potrošnje da vidimo kako modulira.Evo podataka o min i max potrošnji za Bosch18.

Grejanje: 1480(200~2410) maximalno 2950 minimalno 200w
Hladjenje :1539(140~2360) maximalni 2950 minimalno 140w
Nije bilo puno izbora modela za sumu koju si želeo da odvojiš za klimu.Tako da izgleda da je ovo dobar izbor ako gledamo tehničke detalja.Kada je pustiš da radi/hladi nemoj odmah na auto što se tiče brzina izduva biraj prvo neku brzinu prema potrebi.
Zašto nije dobro podesiti brzinu turbine na AUTO?
 
Neke klime se teže snalaze na Auto mod brzini.
 
Da li je neko koristio aktivnu penu za čišćenje klime?

Imam Wurth penu za čišćenje sistema auto klima ali piše da može i za kućne AC sisteme.
Interesuje me učinkovitost, pere inverter jednom godišnje jer radi skoro celih 365 dana u godini.
 



100-quality-a.jpg
 
Ovako Lucu a imam je 3 god nijesam cuo sokole,da nije do montaze ili si toliki baksuz da ti zapadne falican model..
 
Pozdrav svima,
Tražim vaš savet u izbor klima uređaja. Koristio bih ga za hlađenje (smanjenje pare) u hodniku na spratu.
Jedan je iznad drugog sa prizemnim hodnikom.
18icu bi uzeo zbog veleičine prostora, ne bi želeo staviti drugu.
LG (S18EQ) mi se sviđa zbog tihog rada i izgleda, ali čitao sam da se ne preporučuju zbog elektronike.
Koje uređaje biste preporučili?
 
Kolika je površina za hlađenje u pitanju.Ima li izolacije?
 
Ovako Lucu a imam je 3 god nijesam cuo sokole,da nije do montaze ili si toliki baksuz da ti zapadne falican model..
Pa da, posle 6 godina strada turbina zbog lose montaze 😂 Sada da vidim koliko je zamena, pa da je prosledim drugaru i lepo si pazarim Gree Freair ili zbog potencijalne neozbiljnosti Gree-a, prelomim na Daikin Emura.
 
Zdravo drugari, imam dilemu, da li 5 pojedinacnih klima ili multi split? U nastavku saljem ponude koje sam izracunao i izvukao od sajtova ovlascenih servisera. U pitanju su gree klime, zasto bas gree, iako ga ceo forum mrzi, iz razloga sto imam pozitivna iskustva sa gree klimama, ali svakako mi predlozite i druge brendove ukoliko mislite da su bolji za navedeni prostor…

Dakle, da napomenem da je kuca sa izolacijom, deo kuce se tek gradi…
1. Opcija - sve pojedinacno = 5 klima, 4 gree pular 12 za spavace sobe (sve spavace sobe su oko 10-20m2) i 1 gree amber 12 za dnevnu oko 40m2 ukupno sve oko 440.000din sa montazama…
2. Opcija multi split: spoljna 42000btu, 3x 7000btu za spavace 1x 9000btu za malo vecu spavacu 1x 18000btu za dnevnu, ako sam dobro sracunao oko 555.000din sa montazom i instalacijom, mada mozda bude i vise i manje, zavisi koliko ce instalacije trebati…

Moja pitanja su: da li je multi split efikasniji od svakog pojedinacnog invertera, kakva su iskustva sa gree multi, da li ih neko ima sa foruma ima? Ako se odlucim za pojedinacne, znam da je amber azdaja i da tu nema greske, ali da li ce biti gree pular dovoljne za spavace sobe?
Svaki savet je dobrodosao, izvinjavam se na duzem postu.
Imam od prošle godine Midea multi split sistem sa 3 unutrašnje jedinice, sve su 12, od toga su 2 parapetne i jedna zidna. Malo je reću koliko su parapetne jedinice bolje od zidnih, vazduh duva u 2 nivoa i oba su u donjem delu prostorije gde je najhladniji vazduh.
Spoljna jedinica je jedna i zarazliku od običnih, multi izgleda daleko ozbiljnije, radi odlično i sigurno manje troši nego da postaviš zasebne jedinice, o izgledu objekta da ne pričam kad opasaš kuću sa 5 ili kad staviš samo jednu.
Moja preporuka ide apsolutno za multisplit i parapetne jedinice, to ti je skoro pa isto kao da si stavio radijatore.
 
Imam od prošle godine Midea multi split sistem sa 3 unutrašnje jedinice, sve su 12, od toga su 2 parapetne i jedna zidna. Malo je reću koliko su parapetne jedinice bolje od zidnih, vazduh duva u 2 nivoa i oba su u donjem delu prostorije gde je najhladniji vazduh.
Spoljna jedinica je jedna i zarazliku od običnih, multi izgleda daleko ozbiljnije, radi odlično i sigurno manje troši nego da postaviš zasebne jedinice, o izgledu objekta da ne pričam kad opasaš kuću sa 5 ili kad staviš samo jednu.
Moja preporuka ide apsolutno za multisplit i parapetne jedinice, to ti je skoro pa isto kao da si stavio radijatore.
Da li se oseca strujanje vazduha kao kod obicne klime, da li mozes da usmeris samo na gore ili dole?
 
Pa da, posle 6 godina strada turbina zbog lose montaze 😂 Sada da vidim koliko je zamena, pa da je prosledim drugaru i lepo si pazarim Gree Freair ili zbog potencijalne neozbiljnosti Gree-a, prelomim na Daikin Emura.
Pozabavih se tvojim slucajem,kolega na poslu ima lucu 6 godina,kada je ovo video šlogirao se.
 
Dobar dan, treba mi klima za spavacu sobu oko 15m2,imamo pvc prozore…procitala sam temu i dvoumim se izmedju :

  • midea breezeless MSFAAU-12HRFN8WIFI ili
  • fujitsu 12KMCC

Koju bi ste izabrali? Ili ako neko ima jos neki drugi predlog, samo sta bi bilo super je da se sto manje cuje :) hvala puno
 
Ima li izolacije oko te prostorije od 15m2.Da li bi se klima koristila kao osnovno grejanje ili samo hlađenje i dogrevanje.
 
Poslednja izmena:
Ima li izolacije oko te prostorije od 15m2.Da li bi se klima koristila kao osnovno grejanje ili samo hlađenje i dogrevanje.
Osnovno za hladenje ali ponekad treba i dogrevati kada je slabije centralno grejanje 🤷🏻‍♀️ jedan zid ima izolaciju, to je kraj zgrade, drugi zid ima 3,5m pvc prozora i dva zida su unutrasnji
 
Znači stan je u pitanju mislim da bi odgovarala ova klima Daikin FTXC25C/RXC25C to je devetka ne bi trebala jača klima za taj prostor.Daikin klime su tihe u radu.

 
Dobar dan, treba mi klima za spavacu sobu oko 15m2,imamo pvc prozore…procitala sam temu i dvoumim se izmedju :

  • midea breezeless MSFAAU-12HRFN8WIFI ili
  • fujitsu 12KMCC

Koju bi ste izabrali? Ili ako neko ima jos neki drugi predlog, samo sta bi bilo super je da se sto manje cuje :) hvala puno
Koliko bi izdvojila za klimu?Tu moze i 7-mica rashladi.
 
Znači stan je u pitanju mislim da bi odgovarala ova klima Daikin FTXC25C/RXC25C to je devetka ne bi trebala jača klima za taj prostor.Daikin klime su tihe u radu.

Jarane nemoj predlagati Daikina, optužiće te i za njega kao za Fujitsu.
 
Hvala puno svima na odgovoru, ima li jos neko preporuku?

Mislila sam da uzmem 12ticu zato sto cene za 9ke su slicne tako da to i nije neka usteda ali sad ne znam kad preporucujete manje… Takodje se mi svidjala za spavacu ova breezeless funkcija ali mideu bas ovde niko ne preporucuje,ne znam jeli velika razlika u kvalitetu.
 
Ima ovde dosta korisnika koji su zadovoljni sa Breezeless. U sustini su ti sve te pomenute dobre, na kraju sta to se svidja kupi.
Isto su bucne, a tu najtisu brzinu svakako koristis samo pri hladjenju.
 
Nisam imao priliku da provedem duze vremena pored nekog daikina ili Midea brizless pa ne mogu da pravim poredjenja ali iz licnog iskustva mogu da preporucim Fujitsu KMTA/KMCC. Zaista dobar uredjaj sa dobrom kulturom rada i preciznim odrzavanjem temperature, Moze veoma nisko da modulira , da greje/hladi vec sa 150-170w potrosnje sto se pokazalo kao dobra karakteristika u prelaznim periodima kada se vecina drugih uredjaja muci da odrzava precizno temperaturu u prostoru.
Moja topla preporuka.
 
Vecina drugih uredjaja se muci? To iz licnog iskustva ili?
150-170W nije uopste nesto spec nisko i suprotno tvojim tvrdnjama, vecina klima uredjaja moze lagano da modulira toliko.
Nista toplo u tom postu nema, a svakako ne ta ostrascena preporuka sa neosnovanim spustanjem "vecine drugih" :)

Kao sto rekoh, sve te klime bi bile dobar izbor. Daikin je tu mozda najkulturniji uredjaj, a Breezeless jedino sto ima taj mod da se ne oseca vazduh pri hladjenju.
9ka je u 15m2 i te kako dovoljna, da radi sa delicem snage.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno