Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Potrebna što skorija pomoć oko izbora klime. Naime treba mi inverter 12ka. Neke od opcija oko kojih se dvoumim su sljedece, pa ako moze iskustva i prednosti jednih u odnosu na druge:
1. Fujitsu asyg12KMTA - 650€
2. Fujitsu asyg12 KGTA i KGTB - 900€
3. Daikin fxfd35 - 720€
4. Mitsubishi MSZ/MUZ-AP35 - 900€
5. Hitachi Dodai 2 eco - 650-700€

Dakle šta je najbolji omjer ulozeno dobijeno? Imam primarno grijanje u stanu, pa bi mi ovo trebalo kao predgrijanje, dogrijavanje ili potpomaganje.
Unaprijed hvala.
 
Zdravo drugari!
Koju od ovih klima bi vi odabrali:
1) LG S12EQ
2)Bergen Apollo comfort 12k
3) Gree Pular Eco Plus 12
Sve 3 koštaju 70 000 sa ugradnjom.
Potrebna je prvenstveno za hladjenje, za grejanje bi služila samo dok ne krene grejna sezona
 
Potrebna što skorija pomoć oko izbora klime. Naime treba mi inverter 12ka. Neke od opcija oko kojih se dvoumim su sljedece, pa ako moze iskustva i prednosti jednih u odnosu na druge:
1. Fujitsu asyg12KMTA - 650€
2. Fujitsu asyg12 KGTA i KGTB - 900€
3. Daikin fxfd35 - 720€
4. - 900€
5. Hitachi Dodai 2 eco - 650-700€

Dakle šta je najbolji omjer ulozeno dobijeno? Imam primarno grijanje u stanu, pa bi mi ovo trebalo kao predgrijanje, dogrijavanje ili potpomaganje.
Unaprijed hvala
Što se tiče izbora klime između modela sa tvog spiska biraj između Fujitsu Asyg12 KGTA i KGTB i Mitsubishi MSZ/MUZ-AP35.Dobre su i jedna i druga bilo koju da odabereš nećeš pogrešiti.
 
Da li spoljnu jedinicu postaviti na balkon ili na vanjski zid zgrade?
Obje mogućnosti postoje, ali bi mi odvod kondenza bio lakši na balkonu.
Utiče li na efikasnost klime jer je balkon zatvoren sa 3 strane?
 
Hvala ljudi na pomoci...ugradio danas gree amber comfort 12k...javljam na zimu kako greje
 

Prilozi

  • 20220708_104220.jpg
    20220708_104220.jpg
    86.7 KB · Pregleda: 145
Treba ovih dana da ugradim Mitsubishi Ln35. Ona nema mogućnost da preko aplikacije se prati potrošnja struje? Koji onda smart merač mi preporučujete?
 
Miki i baš da se usreće sa njim.
Taj isti ce vani uradit sve po ps. Ne zbog vece zarade vec zato sto mora jer ima sistem koji stiti potrosaca.

Sa duznim postovanjem prema prema majstorima iz frigo branse, instalacija klima za iste je obicna zahebancija. Chileri ii druge industrijske stvari su su vec vec veci izazov koji zahtjeva opsezno znanje. Lose montaze klima su najcesce uzrokovane nedostatkom volje da se uradi kako treba. Samo da se naplati i ispadne iz ruku. Uz kvalitetan alat, perlovanje, vakumiranje i busenje zida i zatezanje par sarafa nisu nuklearna fizika.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, zanima me da li bih mogao da dve klime 12-ice, da grejem kucu od oko 90m2. Sto se tice izolacije, kompletna PVC stolarija, unutrašnja gips izolacija sa staklenom vunom, spoljašnja izolacija 8-ica stiropor. Sta preporucujete, hvala.
 
Sa dve Gree Amber 12 ili Fujitsu LT da, ostale tesko. Zavisno od rasporeda prostorija treba ti bar 3 ili 4 klime da to lepo pokriješ, ja imam istu kvadraturu i 5 klima (2x 12LGC, 2x 09 LLCA i jedan VOX IVA5-12JR).
 
Januar je bio oko 12000 ukupno. Sezona 320e, ja imam 5cm stiropor fasadu i tavan, drvene prozore sa vakum staklom tako da računaj da ti bude toliko sezona ili nesto manje, zavisi na koliko temp ćeš da greješ, ja držim na 22-23C.
 
Januar je bio oko 12000 ukupno. Sezona 320e, ja imam 5cm stiropor fasadu i tavan, drvene prozore sa vakum staklom tako da računaj da ti bude toliko sezona ili nesto manje, zavisi na koliko temp ćeš da greješ, ja držim na 22-23C.
Dvoumim se da li da predjem na klime s obzirom da sam prethodnih godina bio na peletu, stim da sam grejao oko 120m2, a potrošnja peleta oko 4 tone. S obzirom da je pelet otišao u djavo razmisljam da predjem na klime.
 
.... Uz kvalitetan alat, perlovanje, vakumiranje i busenje zida i zatezanje par sarafa nisu nuklearna fizika.
Biće da je za ovog "mog" i ovo špansko selo.
jer teško je razumjeti da se uz svu kurcobolju može drenaža uraditi uvis, cijevi zategnuti kao strune, ostaviti nezašarafljeno...i...ima još...
 
Meni je ovaj sto je ugradjivo reko da ce vrv za 2 godine uvesti zakon da spoljne jedinice ne smeju da budu budu onako vidljive,nisam skontala dal je mislio da moze samo unutar terase il nesto..
 
Dobad dan dobri ljudi..Posle vise nego iscrpljujucih informacija oko grejanja,koju klimu kupiti,koja jacina,dosta servisera sam pitao,dolazili,za roditelje koji imaju stan od 65 kvadrata,trenutno se greju na pelet I kako je cena skocila i nema ga,odlucili smo se za inverter klimu 18-ca,sa nekom rezervom dzakova 35 do 40 ako zagudi jako.Posle dosta konsultacija vise proverenih majstora i prodavaca koji rade jako dugo,samim tim smo i prijatelji,svi su mi rekli za Vivax inverter,da su to delovi Midea klime kojih nigde nema na stanju,i da ne bismo dolazili u situaciju da cekamo poslednji trenutak narucili Vivax.Zelim da mi neko od vas kaze da li je ok izbor cena je oko 80000,performanse su dobre,to sam dosta naucio sta je sta citajuci oko klima.
 
Nista ne znaci to sto kazes koji je brend klime a ne kazes model.
Dalje, Vivax je onako brend, ima rezervnih delova i dobru podrsku ali nisu neki klima uredjaji, mada nije im ni neka cena.
Prava 18 klima ide samo u sobu od min 25-30m2 sa visokim plafonom, mada je pitanje koliko je taj inverter prava 18btu klima.

Ako je u pitanju Vivax 18 ACPCH50AERI to deluje kao ok klima sa 37kg tezinom spoljne jedinice, samo moze vrlo lako da se desi da im je prejaka klima za njihovu sobu, da duva kao tajfun i da se cesto pali-gasi. Sa takvim radom trosice vise struje nego neki manji inverter, ali ce i imati vise rezerve za zimu.
Dobro je da imaju par dzakova peleta za ne daj boze, svaka klima radi slabije na velikom minusu i trosi dosta struje.

Tako da odgovor na tvoje pitanje je da ce se ugrejati sa tim inverterom, a da li je pravo resenje za njih zavisi i od drugih stvari.
Za 80.000 i ne mozes da kupis klimu tog kapaciteta drugog proizvodjaca ali za oko 100.000 vec mozes, mozes manjeg kapaciteta ali bolje kulture rada koja ce sigurno da radi bolje u 80% zime kada je temperatura oko 0.
Kada padne temperatura, ta tvoja je verovatno bolja.
 
Dobad dan dobri ljudi..Posle vise nego iscrpljujucih informacija oko grejanja,koju klimu kupiti,koja jacina,dosta servisera sam pitao,dolazili,za roditelje koji imaju stan od 65 kvadrata,trenutno se greju na pelet I kako je cena skocila i nema ga,odlucili smo se za inverter klimu 18-ca,sa nekom rezervom dzakova 35 do 40 ako zagudi jako.Posle dosta konsultacija vise proverenih majstora i prodavaca koji rade jako dugo,samim tim smo i prijatelji,svi su mi rekli za Vivax inverter,da su to delovi Midea klime kojih nigde nema na stanju,i da ne bismo dolazili u situaciju da cekamo poslednji trenutak narucili Vivax.Zelim da mi neko od vas kaze da li je ok izbor cena je oko 80000,performanse su dobre,to sam dosta naucio sta je sta citajuci oko klima.
Za 80000 si mogao da kupis 2x12-ice pa bi mozda mogao da grejes ceo stan,zavisi od rasporeda.
Koji vivax je u pitanju?
 
Nista ne znaci to sto kazes koji je brend klime a ne kazes model.
Dalje, Vivax je onako brend, ima rezervnih delova i dobru podrsku ali nisu neki klima uredjaji, mada nije im ni neka cena.
Prava 18 klima ide samo u sobu od min 25-30m2 sa visokim plafonom, mada je pitanje koliko je taj inverter prava 18btu klima.

Ako je u pitanju Vivax 18 ACPCH50AERI to deluje kao ok klima sa 37kg tezinom spoljne jedinice, samo moze vrlo lako da se desi da im je prejaka klima za njihovu sobu, da duva kao tajfun i da se cesto pali-gasi. Sa takvim radom trosice vise struje nego neki manji inverter, ali ce i imati vise rezerve za zimu.
Dobro je da imaju par dzakova peleta za ne daj boze, svaka klima radi slabije na velikom minusu i trosi dosta struje.

Tako da odgovor na tvoje pitanje je da ce se ugrejati sa tim inverterom, a da li je pravo resenje za njih zavisi i od drugih stvari.
Za 80.000 i ne mozes da kupis klimu tog kapaciteta drugog proizvodjaca ali za oko 100.000 vec mozes, mozes manjeg kapaciteta ali bolje kulture rada koja ce sigurno da radi bolje u 80% zime kada je temperatura oko 0.
Kada padne temperatura, ta tvoja je verovatno bolja.
Hvala ti puno..Ipak sam zaboravio da kazem da je finansijski momenat bio od jakog uticaja,soba je 20 kv u kojoj je jedinica,ali snaga je jaca iz razloga rasporeda prostorija..Glavno je da se se nece smrznuti jer vole malo toplije.A takodje si u pravu sto se tice modela,jer ne znam tacan zato sto je po preporuci naruceno.
 
Za 80.000 i ne mozes da kupis klimu tog kapaciteta drugog proizvodjaca ali za oko 100.000 vec mozes, mozes manjeg kapaciteta ali bolje kulture rada koja ce sigurno da radi bolje u 80% zime kada je temperatura oko 0.
Kada padne temperatura, ta tvoja je verovatno bolja.
Ima vox 18-ica za 65000 i nista losija nije od vivax-a, naprotiv.
Imam AERI i Vox tako da pricam iz licnog iskustva.
 
Ima vox 18-ica za 65000 i nista losija nije od vivax-a, naprotiv.
Imam AERI i Vox tako da pricam iz licnog iskustva.
Hvala,vec je naruceno,mada citajuci jeste da za vise para dobijas bolje klime,ali isto tako za ono sto nama treba mislim da ce zavrsiti posao..A kod mene u stanu se grejem na vox 12-ca 59 kvadrata,ali zbog rasporeda je izvodljivo jer je ceo stan sa jednom spavacom sobom i ostatak stana iz jednog dela.
 
Ako je već naručeno ti se javi posle zime pa javi kako radi klima, nek je na zdravlje.
 
Nesto oko uragana i tajfuna sto duva sa 18tice da kazem. Stalno taj deo procitam pa mi se smeskaju brci.
Moja klima Vivax 18 aevi.
Klima nema samo jednu i to najvecu brzinu od 740m3 protoka! to je na Hi, Medium je 640m3, Low 480m3, za quet nemam info ali jedva pirka na 2m od nje i ne cuje se.
Koristim pretezno Medium 640m3 u dnevnoj oko 38m2 tise je i sporije nego na Fujitsu LLCR 12 na Medium koju posedujem. Za tu prostoriju na grejanju ne smeta jer duva kroz sredinu na vrata prema hodniku. Za hladjenje je na low ili quiet. Oko potrosnje sam pisao ranije oko 550w na hladjenju oko 380-400w.
 

Prilozi

  • VIVAX ACP-18CH50AEVI - 2019-10-14.jpg
    VIVAX ACP-18CH50AEVI - 2019-10-14.jpg
    54.2 KB · Pregleda: 66
Nazad
Vrh Dno