Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dve klime jedna 7 i jedna 12 za mesec dana rada potrosile 1800 rsd,nije uradjena izolacija spolja po zidovima,ja zadovoljan cekamo minuse da vidimo
 
Ja cu uraditi sve sto budem mogao,poslao sam im opet mejl,cekam odgovor,ako bude negativan kontaktiracu udruženje zaštitnika potrosača pa inspekciju..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Po zakonu, za priozvod ide 15 dana, bez pogovora vraćanje, za dalje se snalaziš

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Drustvo ugradjena danas 12luca. Zao mi je sto nisam mogao da slikam kako se ugradjuje klima sa kvalitetnim materijalom, jer sam bio zauztet svojim poslom. Uzeo sam bakarne cevi debljine 1mm i kvalitetnu izolaciju ( izolacija 13mm + rupa za cev + izolacija 13mm ). Svaka cev ima svoju izolaciju, sa alu., trakom sirine 100mm zela izolazija je zasticena.

Klima radi odlicno i VELIKO HVALA svima koji su nesebicno ucestvovali u pomoci resavanju mog problema. Iskren da budem do kraja zao mi je sto vas nisam ranije poslusao ( mada sam sada usparao 10.000,00 dinara jer je klima pojeftinila ) oko odabira klime. Isao sam logikom kad imas jaci uredjaj da ces se lakse grejati kad bude bilo ozbiljnog minusa...
 
Stigla danas klima MIDEA MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW za cenu 45598 din mislim da sam extra prosao ugradjujem je najvrv sledece godine za gornji sprat dok cu ovde i dalje koristiti Vivax ACP-12CH35AESI .
Ovog meseca mi je racun za struju stigao 3120 din klima je potrosila otprilike 120KW na 23C za 20ak dana koliko sam je koristio , za sada da kucnem u drvo radi super :)

Pogledajte prilog 240168
 
Kod mene u oktobru na klime otislo oko 200kwh

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
tesla

Nek ti je sa srecom :)
Sad ces videti kako treba da radi jedna krstena klima ..
 
@SerijeSync
Nemoj i tebe da obrise ;)

@veliki tesla
Svaka cast, da te dobro sluzi, videces da je LU extra klima, sad sam bio do lokala nesto, znaci unutra toplo kao centralno da greje, kaze zena kad udari minus komsiluk se skuplja kod nje na kafu jer oni u svojim lokalima ne mogu da se ugreju jer nemaju izolaciju i ne greju klimama. Komsika u isti lokal po velicini placala i po 13000din za mesec ja mislim januar a smrzla se samo tako. Nama je januar bio oko 7500din u lokalu i najvise toplote ode na izlog koji je aluminijum i nema termoprekid na profilu, stakla imaju.
 
Poslednja izmena:
U hladnoj prodavnici

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Košta 2000€ sa ugradnjom, ali da malo obnovimo gradivo, već uveliko u prodaji kod dilera u Hercegovini.


NOVA NOCRIA X

Na nedavno održanom sajmu klimatizacije Chillventa 2016 u Nürnbergu, Fujitsu je predstavio novitet u asortimanu zidnih modela klima uređaja, novi model pod imenom NOCRIA X.
Kupci prethodnog modela Nocria koji je bio u prodaji do 2014. godine dobro znaju o kakvom se jedinstvenom uređaju u svijetu klimatizacije radi.

Nova NOCRIA X je ekskluzivna, a ovdje ističemo najznačajnije detalje:
- dvostruki snažni ispuh zraka,
- energetski razred A+++,
- visoka energetska učinkovitost SEER 8.5 i SCOP 5.1,
- automatsko čišćenje filtera,
- plazma filter,
- mogućnost upravljanja pametnim telefonom putem Internet aplikacije.

Dizajn, prezentaciju rada i posebnosti klima uređaja NOCRIA X možete vidjeti u priloženom videu.

U prodaji se NOCRIA X očekuje početkom 2017. godine.



 
Pa koliko ti je visok plafon , ako je 3m onda ima logike da bude postavljena nesto nize ..

Plafon je na visini oko 2.5m, rekao sam da klima bude 20cm od plafona.
U subotu cu je montirati pa cu videti kako i sta.
Samo me jos zanima da li na tom modelu ASYG 12 LUCA struja ide iz spoljne jedinice ili iz unutrasnje? Nesto mi rece majstor da se spoljna jedinica ukljucuje u struju i da cu morati na terasu izvesti uticnicu?
 
Meni je klima uvucena u lodju tj terasu , imam uticnicu u dnevnoj sobi na 1m od zida terase koji se svakako busio da bi se provukle cevi te je odmah kroz istu tu rupu provukao oko 3m kabla od unutrasnje uticnice do spoljne jedinice a onda vratio drugi kabl od spoljne do unutrasnje jedinice , znaci nemam uticnicu na terasi a svakako je sve zajedno upakovano pa se ni ne vidi nista .
 
Samo me jos zanima da li na tom modelu ASYG 12 LUCA struja ide iz spoljne jedinice ili iz unutrasnje? Nesto mi rece majstor da se spoljna jedinica ukljucuje u struju i da cu morati na terasu izvesti uticnicu?

Pa ne vodi se utičnica do klime, već strujni kabl do utičnice.
Kakve veze ima gde je klima... da si rešio da je postaviš na krov, da li bi ti pričao da treba da izvedeš utičnicu gore...
 
Duhovit neki majstor...

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Šta rade Japanci sa ovim Nocrijama u sobama od 6 kvadrata? :)
Ne znam sta rade ali meni je nova Nocria toliko ruzna da je nikada ne bih kupio. Koliko god da su napravili dobar uredjaj ne znam ko ce da naruzi prostor njome. Izgleda kao prototop napravljenxod kartonske kutije :d

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Cena godišnjeg servisa 200€ :)
 
Ne znam sta rade ali meni je nova Nocria toliko ruzna da je nikada ne bih kupio. Koliko god da su napravili dobar uredjaj ne znam ko ce da naruzi prostor njome. Izgleda kao prototop napravljenxod kartonske kutije :d

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Jedno je gledati na klipovima i slikama a drugo vidjeti istu uživo, da nije preskupa uzeo bi je odmah.Doduše za cijenu jedne Nocriax možeš uzeti dvije parapetne Fujitsu.
 
Ili dve LTCA

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ovih gornjim primercima nije lako preko leta

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ni zimi nece da im bude bolje, ove spoljne jedinice duvaju jedna u drugu i cini mi se da su i preblizu jedna drugoj. Estetika se jurila razumem, dobro resenje jer ne ruzi fasadu ali ipak nije dobro postavljeno. A zamislite ako se greju sa njima kad krenu defrosti, pa Jeti ima da im se zapati tu od leda :D
 
Ovih gornjim primercima nije lako preko leta

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Mislim da su osjetili extremne slučajeve defrosta, doduše možda je ovo neki studenski centar ili hotel, ali svejedno majstor ih je ugradio za 10.
 
Za veće objekte se koriste ozbiljni centralizovani sistemi klimatizacije, a ne red ovakvih split-sistem prdavaca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno