Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Žaomi takođe tvrdoglavo odbija da stavi microSD slot u telefone, ima poneki ali 95% modela nema...
Што ти жао? Има доста меморије.
ШаоМи. Какав Жаоми?

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Žaomi takođe tvrdoglavo odbija da stavi microSD slot u telefone, ima poneki ali 95% modela nema...
O cemu vi to? Svaki skoro ima slot, samo sto kao i svi ostali dual sim, kada stavis dve sim kartice ne mozes da ubacis memorisku. Ako vozis na jednoj sim kartici, onda nema problema.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Што ти жао? Има доста меморије.
ШаоМи. Какав Жаоми?

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока

Lol, nisi skontao foru sa "žaomi" nema veze, ima vremena :p
Za mene bi "dosta memorije" bilo recimo 256GB, dovoljno da kad uzmem telefon, naredne 3-4 godina (ne menjam telefon na svakih 6 meseci) ne moram da brinem o tome i da mi se ne
pojavljujem obaveštenje kako imam malo memorije i gledam clean up vizarda svaki drugi-treći dan. Osim toga Mi ima zgodnu opciju lakog konektovanja na
komp preko wifi-ja i ftp prenos fajlova pa mi je zgodniji od fleš drajva, ne vučem terabajte podataka ali bilo bi zgodno znati da imaš 10-tak GB na raspolaganju
ako zatreba. 64+128 ili bolje 128+64 (telefon+kartica) je isto ok rešenje, manje idealno ali će da "drži vodu".

@brene
gledao sam specifikacije za MI8 i Mix2S, ostali me, manje više ne interesuju, i nisam našao da primaju microSD karticu. Ako može neka referenca/link gde piše da primaju. Hvala.
 
Sirius reče da 95% modela nema SD slot što nije tačno, većina ga ima.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja nisam bio zadovoljniji sa nekim telefonom nego ovaj Mi Max 1, ovo je zver ..

Aj sto je 6.4 inca, nego je tanak bas bas, na sve to izradjen od metala, pa jos i specifikacije koje ima ..

E sad, ono sto me zbunilo je kad sam otisao na Kimovil da uporedim, vidim da jedini proizvodjac koji je uopste i koristio srednji segment ove generacije snapdragon-a, je Xiaomi. Snapdragon 650 koriste iskljucivo Xiaomi, i Sony na jednom modelu

Nemam neku konkretnu zamerku, samo mi nije jasno zasto to. Ako eventualno neko ima objasnjenje. Koji su Qualcomm chipset koristili ostali proizvodjaci u srednjem segmentu, na 28nm procesu izrade ?

Jer, koliko sam ga testirao (dusu sam mu izvadio) 650 ubija kako dobro radi. Ja konkretno nisam neki cepidlaka korisnik tako da sa 3 ili 4 giga rama, uz ovakav chipset, zaista ne znam sta bi mogao da mi pruzi jaci telefon, a ovo je uredjaj q4 2016, sa cenom za polovnjaka od 100 evra. Sve je fluidno, sve je instant, ekrancina koja meni licno odgovara.

Molim za savet: kako koji djavo iskljuciti cell broadcast na xiaomi telefonima, posto kad odstikliram onaj cell broadcast 50, on se sam pojavi ponovo
 
na ista Alert podesavanja mozes da odes preko Apps - system apps - messaging - alerts

ili preko network - more - emergency broadcasts

Konstantno mi na telefon stize alert da je navatao novi repetitor, primera radi "Alert message - Cukarica" ili "Alert Message Zeleznik" sto poprilicno iritira, pogotovo nocu kad sam od sebe nahvata neki repetitor iz pinzde materine i salje mi notifikacije

po netu vidim da treba da se iskljuci broadcast 50, ali kad ga odstikliram istog trenutka kako se vratim u settings, on je ponovo stikliran
 
Na kojoj verziji androida si? Ja sam to na mi5 rešio tako što sam podesio da ne izbacuje notifikaciju (prevuces u levo notifikaciju pa podešavanja)

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Pošto je cool1 počeo da baguje sa svojim softverom hteo bih da mu promenim rom. Jel je menjao neko, kakva su iskustva i koje romove preporučujete?
 
Slab je sa romovima.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Sirius reče da 95% modela nema SD slot što nije tačno, većina ga ima.

Moguće, ali ja sam poredio samo 3 modela koji me interesuje, mogu svi ostali da imaju SD slot kad ja od toga nemam ništa.
Ja sam gledao:
1. Mi Mix 2S
2. Mi 8
3. Pocophone F1

- prvi mi se najviše sviđa, performanse odlične za moje potrebe ali, kod nas nema beli od 128GB (neću crni, ne volim crne telefone), nema SD slot,
- drugi mi je OK-iš (što bi rekli "može da prođe"), po karakteristikama je gotovo identičan Mix-u 2S, prednost je što ima amoled ekran, nema SD slot,
- pokofon mi se najmanje sviđa od ova tri, prednost mu je veća baterija (4000mAh naspram 3400mAh kod prethodna dva), i što jedini od izabranih modela ima SD slot, nema bela verzija i nije amoled...

Poređenje ova tri modela na Kimovil i GSMarena...

Svratiću u lokalnu GT prodavnicu da proverim ali su šanse da imaju ova tri modela tipa 1%
 
Inace, da javim, Gretel A7 od 50 dolara otisao u penziju nakon godinu i tri meseca koriscenja. Vapeo je za penzijom, gasio se, prekidao pozive, reklame, pa flashuj, rootuj, ali dzaba, odradio svoje, probao sam i sada sam na moto e4 plus.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
 
Ja da javim iskustva posle nekih 4-5 dana sa Mi Max

Ko voli Phablet, od ovog nema bolje. Ko bi noviji, tu su Mi Max 2, i sada Mi Max 3 koji je zverina od telefona, ja se ne secam da sam imao ovoliko kompletan uredjaj ikada.

Savrsen dizajn, metalno kuciste, veoma tanak sobzirom da je 6.4 inca a pakuje 4850maph bateriju i sve ostale specifikacije (snapdragon 650, 3GB ram, itd) cak je i kamera vise nego zadovoljavajuca iako svi navode da je Sony senzor na dvojci drasticno bolji.

Ekran je brutalan, uz jedinu zamerku sto je blago zaobljen do bezela - tako da ne postoji opcija za screen protector to jes staklo a da stane lepo, odnosno celim ekranom. Sa druge strane, screen/body ratio je veoma veliki, bezeli su uski, "celo i brada" su manji i zbog toga je prelep

Zamerke su eventualno to sto moras da ostavis golu gorilu i da je vremenom grebes, kao i USB port koji nema teoretske a da ne izgrebes vremenom i cudi me sto nema neki bar okvir oko porta. Single speaker takodje, mada se dobro cuje.

LOL dok pisem ovo, ponudio mi je zvanicni MIUI 10 za Mi Max, lepo znati da 2016 uredjaj ima podrsku proizvodjaca
 
Ovom zadnjom recenicom si mi stao na muku opet, taman sam zaboravio na to [emoji14]

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Zadnja recenica za MIUI 10 ?

Inace, Veliki Brat FBI CIA koji cita moje benchmark postove, mi je sasvim opusteno izreklamirao "screen protector for curved screens" dan nakon sto sam postovao prethodni post ovde, i ispada da sad imaju zakrivljene screen protector-e, koji pasuju preko zakrivljenih ekrana, pa i u slucaju jedva primetnog zakrivljenog Mi Max-a, postoji bukvalno ekran preko ekrana, tako sto je staklo dizajnirano da prati krivu od takozvane 2.5D zakrivljene ivice telefona:

https://www.aliexpress.com/item/Ori...ost-Full-Cover-Ultra-Slim-9H/32746341301.html

vec naruceno, videcu kako pasuje

Ima li ko iskustva sa poliranjem gorile, posto sam nacuo da postoje sada servisi koji to rade, sa Cerijum oksidom i specijalnim masinama ? probao bih da ga ispoliram pre stavljanja zastitnog stakla
 
Nema od toga nista. Nemoj da bacas pare kao oni što su plaćali nano coating koji štiti od grebanja i da ne pukne ekran kad padne.
 
Ja bi rekao da to nije zakrivljeno staklo već klasično samo su ivice oborene (ne zakrivljene) a i u naslovu piše "Almost Full Cover"...
 
Pozdrav,
Jel može neka preporuka za jeftin telefon? Koristila bi ga starija žena kojoj su bitni samo pozovi i Viber. Hvala unapred.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Izbegavaj one najjeftinije varijante od 50-60-70 dolara, koristio sam takav godinu dana i namucio sam se. Ako bas hoces, imas takvih i kod nas i Winwin, emmi, gigatron... Kod njih ces barem imati garanciju nekakvu. Mislim na modele Lesia, Oukitel, Cubot, Boolboo, Ulephone... Oni u nekim skupjim varijantama, 150+€ nisu losi, ali ovi jeftini do 100€ ne ulivaju poverenje, pa cak ni za pozive i viber. Jednostavno zvuk u slusalici i signal moze da bude ocajan i sve pada u vodu. Obicno imaju takve mane.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
 
Izbegavaj one najjeftinije varijante od 50-60-70 dolara, koristio sam takav godinu dana i namucio sam se. Ako bas hoces, imas takvih i kod nas i Winwin, emmi, gigatron... Kod njih ces barem imati garanciju nekakvu. Mislim na modele Lesia, Oukitel, Cubot, Boolboo, Ulephone... Oni u nekim skupjim varijantama, 150+€ nisu losi, ali ovi jeftini do 100€ ne ulivaju poverenje, pa cak ni za pozive i viber. Jednostavno zvuk u slusalici i signal moze da bude ocajan i sve pada u vodu. Obicno imaju takve mane.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
Koji si koristio
 
Gretel A7 sam koristio, a znam i za Oukitel C2, Leagoo ne znam koji bese.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
 
Ja sam ujni uzeo Oukitel C9 DS za 6000din plus vaucer od 1000din i ne zali se.
Radi joj dobro za Viber i slicno sa mobilnim netom.
 
Zato i kazem da je bolje da uzme kod nas te jeftine kineze jer mislim da su na naki nacin provereni i ocisceni, u odnosu na one direktno sa Alija, a dok se plati carina+ostalo izadje na isto.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
 
Pozdrav,
Jel može neka preporuka za jeftin telefon? Koristila bi ga starija žena kojoj su bitni samo pozovi i Viber. Hvala unapred.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
Koliko god hteo da pomogneš nekom nemoj s tim kineskim smećem ako nema bar 2gb ram-a. Lično moje mišljenje je bolje uzeti neki bopji polovan tel za isto novac.... ili dodati još malo pa ići na novi xiaomi sa kp oglasa..... nego ovi što sklapaju kinezi na času tehničkog....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Lenovo se opasno naostrio. Z5 je brutalan, upravo ga koristim, z5 pro me kopka jer je sd710 i bez notcha uopšte , ali nisam siguran kakav je mehanizam i navodno fp senzor nije sjajan. Ovaj gt pro je tek ubica, mada sam ja generalno protiv tih nasviranih procesora

Sent from my Lenovo L78011 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno