Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Sećam se svog Jiayu S3 koji sam prvi put poručio tada iz Kine. Bojao sam se da nije prevelik telefon :) A sećam se i mučenja sa softverom i mikrofonom, jer je bilo kao da zovem iz nekog bunara...
Pre njega mnogo manji je bio Nexus 4 i Moto Milestone :)
 
Prva tri nova komentara i ljudi kojih se secam iz tog perioda odmah..Ima tu jos nekih naravno.
Dodao bih moj prvi poruceni telefon iz kine: Xiaomi redmi note 1...2014 godine...strepnja kakav je, miui softver...carina itd, pa kasnije Leeca itd, uvek osporavan pa ja mislim do 2018 sto koristim Xiaomi, Leeco itd...
 
Evo sad gledam, za mesec dana tacno 9 godina od mog prvog narucivanja kineskog telefona, Elephone p10, posle toga Kingzone f1 turbo, meizu m1 note, LeTv 600 i od negde 2016 i prvog Xiaomi RN3 veran Xiaomi sekti, uz mali izlet od na Realme...Kakav je to dozivljaj bio pracenje statusa tih telefona, preko Singapurcana, pa nasa carina itd...
 
Hvala na lajkovima i to ne skriveno već sa ogromnim uvažavanjem, mene još uvek služi K4000 i u vreme kupovine 4g kod nas je bio pojam a fon bio manje od 100e sa svim dažbinama.
Naravoučenije treba juriti ono šta se koristi u Kini masovno a u trenutku kupovine kod nas nepoznato a zračenje je kupuj moje a atast je u granicama nomarle. Oukitel je poraso pa više nije dizanjerska kuća :D
 
LeEco x826 ah kakav telefon... I dan danas ima najbolji softver za portrait mod i da mu je samo radio GPS za BusPlus pitanje je kada bih ga zamenio 😁
 
De me nadje!
Prva dva telefona za zenu i mene nam je donela njena komsinica iz Kine. Xiaomi Redmi i Coolpad. Coolpad je imao dva giga rama sto je za 100€ bilo nezamislivo. Posle sam uzeo LeEco i danas mislim da mi je to bio telefon sa najkvalitetnijim kucistem.
Pa sam narucivao svima redom vise i ne secam kome i sta. Jedno vreme me svi iz drustva zvali da im nadjem sta da kupe.
 
Ja sam prvo kiksnuo sa dva fejk klona, ali sam uz pomoć benča uspeo da disputeom ostvarim delimični refund, prodam jedan za realne pare (nikog nisam zajebo) i iščupam se., drugi žena dugo koristila. Onda opet uz pomoć ove teme TCL (zaboravio model, vrhunski telefon, crvene boje, preživeo kompletno potapanje u Tamišu u noćnom ribolovu), pa 3 komada LeEco. 2x x620 mislim, i jedan x820 koji je bio ozbiljna mašina i kolega bivši ga je koristio do skoro, umrla baterija.
 
ja okusao srecu sa letv om kod zene, pa moja nesreca sa nubia telefonom i pokvarenom kamerom, posle toga uzeti coolpadovi u sad nepostojecem emmiju, sad jurim nord 2 za zenu. Nekad bese lepa tema ovde i na telekinezi na na hr forumu, sad to postalo mainstream (mada ja opet jurim zte nubiu (izgleda prva ljubav kod mene zaborava nema)). Inace behu ovo lepa vremena.
Jbt prodje 16 godina na benchu........
 
Nova Nubia z50 ima taj šmek o kome se priča u ovoj temi. Zeznuli su samo selfi kameru i cena treba još dosta da padne. 😄

 
Nazad
Vrh Dno