Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Od kada sam video telefon, pre nekih mesec, mesec ipo, čekao sam da se pojavi na oglasima, ili u radnjama, jer mi se prvenstveno vizuelno dopao, a i kada sam pročitao specifikacije, učini mi se i te kako zanimljiv. Još ga nema na oglasima, pa sam mislio da uzmem Mi8, kada juče videh da je stigao kod nas u radnje. Upoređujući cene na sajtu distributera, videh da je cena 128gb ista kao i cena MI8 64gb, a u istoj kategoriji (64/64gb)Meizu je jeftiniji 10000, što nije zanemarljivo, ako uzmemo da i jedan i drugi imaju slične karakteristike, negde je u prednosti osmica, a negde šesnaesti. Taman prevagnuh ka Meizu, kada pročitah da ne može da se otključa butloder i da se ubacuju prerađeni romovi.Trenutno imam telefon koji je predobar za cenu koliko je plaćen (Leeco pro 3 AI), ali je zarobljen an Androidu 6. Da li je ta informacija koju ste izneli o bootloaderima 100% tačna i za Meizu 16th, ili je, kao što neko reče rezervisana samo za MTK proesore? Žao mi je što još nema 16th plus, jer m je on bio prvi izbor, ali se nadam da će stići uskoro i on.
 
Poslednja izmena:
Neće stići 16+ jer je on samo za kinesko tržište, nažalost.

Velika šteta što je meizu propao zbog spora sa Qualcomm-om , jer da su približno na nivou xiaomija mi8 niko ne bi pogledao pored ovog moba. *mjau**mjau**mjau* nadam se da će se vratiti na put slave :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
lenovo je izbacio z5 pro.
sd710, 6/64m amoled, 3300mah. Bez notcha, all screen jer su stavil islide.
287$ zvanicna cena
 
Moze preporuka ?

Hteo bih telefon da dimenzijama lici na Mate 8

Do skoro sam imao Mate 8, i toliko sam se navikao na tu formu telefona da mi nijedan drugi oblik ne dolazi u obzir

Dakle ako ima neki kinez, sa 6 inca na 16:9 odnosu, koji bi bili best buy u varijanti do 150 evra, i u varijanti do 200 evra ?
 
Za Meizu 16 sačekati mesec dva, biće ih po 350 na KP.
 
što je daleko više od 150 ili 200 evra...nema tu nekog pametnog izbora...za tih 350+ evra postoji mate 10, koga je teško naći u prodaji...
 
Gledao sam do malopre, nije mi problem ni polovnjaka da uzmem pa mi recite

Ima li ista bolje od Mi Max 2, u cenovnom rangu do 150 ?

Sobzirom na specifikacije, nisam uspeo da nadjem nista preko gsmarena phone finder-a, a da je priblizno dobro kao Mi Max 2 od Xiaomi-ja i da upada u rang do 150 evra a pritom kapiram da bi mi skroz okej legao 6.4 inca i sa time nemam problem
 
Tesko, za te pare telefon je neprevazidjen za all around uredjaj.

Ja menjam telefone na 6-12 meseci, ali ovaj ne vidim ama bas nijedan razlog da menjam posle godinu dana koliko je kod mene (osim kamerice koja mi je nebitna).

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Def idem na Mi Max 2, hvala

Telefon je zmaj. u Phablet rangu ne verujem da ista ima priblizno dobre specifikacije kao MI Max2, a pritom vidim po reviews da je build perfektan
 
Build je super, ali bez maske se kliza kao lud, tako da odmah uracunaj i taj trosak.

Ja sam to resio Nillkin-om, i posle godinu dana je i dalje kao nov.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Imaš Lemax2 , ako nađeš.
Za poređenje koristi Kimovil.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Šta je zvanično a šta nezvanično?
Ako misliš na neki paket kod operatera (kao zvaničnu opciju) neka hvala, ne bi paket.
Mislio sam iz kine da naručim global verziju ali me samo jedan model interesuje: beli sa 128GB (kad seljaci neće da stave slot za microSD karticu).
 
Hteo je da kaze, zvanicno imas u gigatronu, nezvanicno na KP. Kina je losija opcija posto je slicna cena kao na KP sa svim dazbinama i cimanjem.
 
Poslednja izmena:
Da upravo to sam mislio kp ili Gigatron i ekipa.

KP je bolji, jer imaš garanciju od godinu dana. Cimni Kidenceta ili Gremlina možda mogu da ti nabave.
 
Nisam znao da ih GT drži, sad vidim, samo crni i samo 64GB.
Na KP sam isto gledao, niko nema 128GB, pitaću kidenceta... thx
 
Imaš Lemax2 , ako nađeš.
Za poređenje koristi Kimovil.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока

ne znam dal si ovo meni predlozio kao alternativu za Mi Max 2, nema nesto puno LeEco na KP, gledao sam

A i ranije sam cuo da su izbacili 3.5mm (ne znam dal je to i dalje trend sa le eco telefonima) sto meni ne odgovara, jer imam 3.5mm 1More slusalice koje su mi prioritet a ne bih da se bakcem sa konverterima

Pogledao sam eventualno sta do 200e moze da se uzme od Cubot, Doogee i Oukitel, i Ulefone, i zaista imaju uredjaje koji izgledaju premium, poput Cubot X18 plus, i Ulephone X, ali mi sve to deluje nekako rizik za kupovinu, naspram Mi Mix 2
 
Poslednja izmena:
ne znam dal si ovo meni predlozio kao alternativu za Mi Max 2, nema nesto puno LeEco na KP, gledao sam

A i ranije sam cuo da su izbacili 3.5mm (ne znam dal je to i dalje trend sa le eco telefonima) sto meni ne odgovara, jer imam 3.5mm 1More slusalice koje su mi prioritet a ne bih da se bakcem sa konverterima

Pogledao sam eventualno sta do 200e moze da se uzme od Cubot, Doogee i Oukitel, i Ulefone, i zaista imaju uredjaje koji izgledaju premium, poput Cubot X18 plus, i Ulephone X, ali mi sve to deluje nekako rizik za kupovinu, naspram Mi Mix 2

Ne može ni jedan Cubot, Doogee i Oukitel, i Ulefone, da se poredi sa nekim Leeco ili Xiaomi telefonom.

Bar ne po kvalitetu, da budem jasan da ne misle ljudi da flejmujem. Telefoni ta 4 brenda vrede do 100$ po slobodnoj proceni.
 
Poslednja izmena:
Moze savet ?

Imam ponudu da uzmem Mi Max Prime (prvu verziju) za 100e, u top stanju

Nije mi problem novac, hteo sam ici do 200e za phablet varijantu, jedino je problem sto trenutno niko na oglasima nema Mi Max 2 (oba oglasa sa KP su prodati a na mobsvet nema nijedan) pa me zanima koliko konkretno je primetna razlika ?

Sto se specifikacija tice, jedina kljucna razlika je sto Mi Max 1 ima Snapdragon 650, dok noviji Mi Max2 ima Snapdragon 625 koji je daleko stedljiviji po pitanju baterije, ali po preformansama nije nista spec jaci, cak bi teoretski 650 trebao da je jaci u multithread-u

U prevodu sta hocu da pitam - da li je Mi Max 2 drasticno bolji po vasem misljenju od Mi Max 1 (prime verzija sa 4GB) tako da je greska uzeti keca zbog 60-70 evra razlike ?
 
Max prime ima snap652 i bolji je u svemu osim u trajanju baterije. Razlika je tu samo da li ce ti baterija trajati jaaaaaaaaako dugo ili jako jaaaaaaaako dugo.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
E hvala, onda danas uzimam Mi Max Prime :)

Eventualno bih pitao, posto sam citao za Mi Max 2 da ima neka zezancija sa bootloader-om, da me neko uputi ili linkuje uputsvo za Mi Max 1, root, romovi, i slicno i na sta bih trebao da obratim paznju
 
Momak sa oglasa koji mi je doneo Mi Max Prime, je inace vlasnik Mi Max 2, imao sam priliku da ih uporedim uzivo

Prosto mi je nejasno da za 100 evra dobih ovako brutalan telefon. stanje 100% jer ima staklo i od prvog dana u masci. Kakve kante ljudi prodaju na oglasima za po 100e, poput kojekakvih alkatela sa giga rama, i ostalih djubradi iz LG/Samsung kuhinje sto su low-range sprave a kao nove pa zato i skuplje od 150e, a ovamo Mi Max sarme zavija i dobijes ga za 100e.

Sto se tice 1 VS 2, bas kako si rekao darko88, u radu i koriscenju skoro da nema razlike a kec bi trebao da je bolji izuzev baterije. Cak je i osecaj u ruci, metalno kuciste, nekako lepse na kecu nego na dvojci koja je zaobljena i deluje kao da kliza na sve strane tako, dok su ovde na kecu "secene" ivice i ima neki lux filing.
 
I ekran ima bezele ka unutra kod Max 1.

Inace ovako su oba dobra, Max telefoni su sami sebi najveca konkurencija :D

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Može jedno glupo pitanje? :) Nisam siguran za koju je temu, pa hajde ovde da probam...

Razmišljam da kupim neki od Xiaomi telefona, međutim retko koji ima NFC čip. Zapao mi za oko Redmi Note 5, ali ni on nema NFC čip. Čip mi je potreban pre svega za beskontaktno plaćanje. Negde sam čitao da postoji i opcija nekakvih sticker-a koji bi obavljali tu ulogu, s tim da bih u tom slučaju zatražio od banke da mi zahteva pin za svako beskontaktno plaćanje, kako bih se zaštitio od zloupotrebe.

Pre nekoliko godina je bilo ideja da se u drugi sim slot stavi sim ili memorijska kartica sa NFC čipom, ali to u praksi nije zaživelo. Da li se neko razume više u ovu problematiku ili eventualno ima li neko preporuku za dobar telefon sa NFC čipom do 200€? Hvala!

Sent from my Redmi Note 6 using Tapatalk
 
Od saomija za tu lovu nema nista. Ustvari jedini kog ja znam od saomija da ima je mi8. Verovatno ima jos neki u visem segmentu, ali nisam upoznat. I mene nervira sto stekaju na tome. Secam se da je kevin lg spirit pre 3-4 godine imao nfc, a bio je budzet mob od 100 i kusur evra. Meni toliko ne nedostaje na rn 5, eventualno za ves masinu. [emoji1]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja na mi mix 2 imam NFC ali predpostavljam da ti je to skuplje.

Inače slažem se, i ja sam na lumiji 520 pre 5 godina imao NFC :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Žaomi takođe tvrdoglavo odbija da stavi microSD slot u telefone, ima poneki ali 95% modela nema...
 
Vrh Dno