Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Neka je akcija na Aliju.
Vredi li uzimati nešto od tih odrona a da se pokazalo da fino radi? 2gb i 5inča dovoljno, mogu bez fingerprinta, notifikacija i inih novotarija. Samo da pristojno šljaka browsing, viber, kamera?
Kod nas nema ispod 95 € (neki kinez u ww, redmi 5a, ili još dodati za nokiu 3 preko oglasa).
Vredi li rizikovati sa nekim Leagoom, Verneom do 50-60 €, dajte neke predloge!
Za izbegavanje dažbina da li je bolja CG ili HR, ili ići na sreću s našom carinom?
Pozdrav i hvala!
Ма раде сви за тачно онолико колико су јефтини, телефонираш, умрежен си, све апликације раде, мало зеза комфор у раду (дуго пуњење, понекада превише грешака у куцању и то би било то), али радееее и за 45-60е, ако звекне о бетон није ти ни најмање жао ;)
 
Poslednja izmena:
Crna futrola i naručiš zaštitno staklo koje ima crni panel za tastere i jedino roze što će ga odavati jeste deo pozadi oko kamere ;)

Mada, znaš kako, imam Onda tablet koji je "roze" - iskreno nikada za tu boju ne bih rekao da je roze da nisam video u specifikacijama. Imam trip da LeEco dosta ide ka "neutralnijim tonovima" kad bira boje pošto je recimo "zlatni" Cool1 skoro pa silver u poredjenju sa zlatnim Samsungom.

Jedno tech pitanje - za pravi bokeh efekat da li je potreban dual camera sistem ili bi i standardne single kamere (kao Le Max 2) mogle to da izvedu?
 
Poslednja izmena:
naručiš zaštitno staklo koje ima crni panel za tastere i jedino roze što će ga odavati jeste deo pozadi oko kamere ;)

Ja ovako furam rozi x626, baci link ako imaš ka tom staklu, crno belom. [emoji14]

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Evo kako to izgleda na Cool1, nisam stavio staklo jer sam se navikao :)

Ima na aliju ispod 2$
dc6129260775dcf10e6c07860c3f0c94.jpg

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao takvo staklo na Zuk Z2 i veliki je krš. Ne lepi se celom površinom već samo ivicama. Znatno umanjuje osetljivost touchscreen-a
 
Nemam pojma, zastitni samolepljivi sloj pozadi je celom duzinom. A i Zuk je 2.5D tip ekrana, moguće da je i zato bio problem sa touchom?

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Nemam pojma, zastitni samolepljivi sloj pozadi je celom duzinom. A i Zuk je 2.5D tip ekrana, moguće da je i zato bio problem sa touchom?

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
Možda si u pravu Vladimire, Zuk ima to zakrivljeno staklo. Pa se onda lepi samo ivicama, ovo obojeno i to je katastrofa veruj mi.

Baci pogled na to tvoje? Da li ima po obodu neki lepak, ili je možda stigao odvojeno, ako postoji preko celog ona folija znači da se lepi celom površinom i onda je verovatno OK
 
Kome treba jeftin telefon, može da pogleda danas u Gigatronu jer im je akcija povodom 15tog rođendana. Ima dosta popusta ali za ovu temu je bitno da je na akciji Ulefone S7 koji košta 6990 dinara. S obzriom da mu je cena na aliju oko 55 dolara uz neku carinu i pdv taman bi izašao na cenu iz Gigatrona. Ali ovi barem daju 2 godine garancije. Plus mogućnost uzimanja na rate. Plus ko skuplja gigatron bodove. Mene fon izašao 5100 dinara uz bodove. Kome treba jeftin fon, kao sekundarni, za dete, roditelje i sl. idealna kupovina.
 
Poslednja izmena:
Хвала, стиже у уторак, за клинца 8 год, за ускрс, биће пун погодак :)
Морам прочитити негде да ли и он има преинсталиране малвере :D
 
Poslednja izmena:
Nema na čemu. A što se malware-a tiče - ako klinac nema pay opcije, šta te briga. Doduše, meni izvršio wireless updejt pri prvoj konekciji na wifi. Verovatno je njime sređeno i ako ga je bilo.
 
Danas je predstavljen najbolji kineski telefon ove godine. Jedino je baterija malo upitna.

3796062f4f0149919e2524553f804880.jpg
 
Zašto u sve telefone trpaju ovaj oblik kamere? Trebaju malo na dizajnu da porade ipak je to telefon od 500+ dolara
 
Zato što je slim kućište. I zato što je u specifikacijama bitno navesti što manju debljinu telefona. "Budža" ne ulazi u dimenzije.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Cao ljudi, drugar me je zamolio da pitam sta je najbolje do 80e, da im koliko toliko kvalitetno kućište, i da može da potera Viber I aplikacije za novine. Ovo mu treba za tasta [emoji16] ja se stvarno ne razumem u telefone ovog cenonvnog ranga, pa reko da pitam ovde. Još bi bilo super ako ima da se uzme kod nas da se ne čeka iz Kine. Hvala unapred svima.

OnePlus 3T
 
Cao ljudi, drugar me je zamolio da pitam sta je najbolje do 80e, da im koliko toliko kvalitetno kućište, i da može da potera Viber I aplikacije za novine. Ovo mu treba za tasta [emoji16] ja se stvarno ne razumem u telefone ovog cenonvnog ranga, pa reko da pitam ovde. Još bi bilo super ako ima da se uzme kod nas da se ne čeka iz Kine. Hvala unapred svima.

OnePlus 3T

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-leeco-le-3-pro
16e je više od zadate cifre, ali će imati vrhunski telefon koji je kvalitetom izrade i pouzdanošću kao i premijum modeli od prošle i pretprošle godine.

A za 4e više ima: https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-leeco-letv-le-s3-3gb-x522
I ovo je odličan izbor za te novce. Malo slabija izrada u odnosu na prethodni, ali odličn.
Imam oba. Bez sekunde razmišljanja, za klasu je bolji prvi izbor, a samo 12e skuplji. Bar po kimovilu. Nisam tražio dalje, možda ima i drugih cena.
 
Poslednja izmena:
Cao ljudi, drugar me je zamolio da pitam sta je najbolje do 80e, da im koliko toliko kvalitetno kućište, i da može da potera Viber I aplikacije za novine. Ovo mu treba za tasta [emoji16] ja se stvarno ne razumem u telefone ovog cenonvnog ranga, pa reko da pitam ovde. Još bi bilo super ako ima da se uzme kod nas da se ne čeka iz Kine. Hvala unapred svima.

OnePlus 3T
Imaš na KP-u

Redmi 4a

Ili Redmi 5a

Za tu cenu u Kini ali dok dođu izađe do 100 tako da je bolje direktno da kupi ovde i završi priču, plus ima kakvu takvu garanciju. Ako ti treba kontakt za kupovinu od prodavca koji uvažava garanciju šalji PM, meni su vratili keš kada mi se pokvario telefon.
 
https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-leeco-le-3-pro
16e je više od zadate cifre, ali će imati vrhunski telefon koji je kvalitetom izrade i pouzdanošću kao i premijum modeli od prošle i pretprošle godine.

A za 4e više ima: https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-leeco-letv-le-s3-3gb-x522
I ovo je odličan izbor za te novce. Malo slabija izrada u odnosu na prethodni, ali odličn.
Imam oba. Bez sekunde razmišljanja, za klasu je bolji prvi izbor, a samo 12e skuplji. Bar po kimovilu. Nisam tražio dalje, možda ima i drugih cena.

Pa na to ide jos 30-40e carine i poreza!
 
Иде.
не знам да ли још траје акција у гигатрону, мени стигао улефон за клинца, нисам га укључивао, само погледао, стиже са фолијом и заштитним силиконом, за новине и све врсте комуникација мсм да боље не треба а коштао 7к дин.
5инча, 2гб 16гб.
 
Otvoriće oni aps umesto gaps i piči...
Ne sekiram se ja za kineze i njihov posao.
Google treba da se sekira.
 
moj gretel a7 kostao 50$ i ima sve mane garage brenda ali zavrsava posao, meni:) bagovi su krajnje interesantni, stalno upozorava da com.google.android.service moze da mi osteti uredjaj i ne moze da se iskljuci, ako gledam neki klip na Yt i u tom trenutku dodje ponoc on zabaguje pa mora restart, katkad zavibrira sam od sebe, ubacuje mi ali express reklamu u sve aplikacije... ALI, kada ste poslednji put probali da koristite fon bez neta skroz, kao dumbphone? Ja jesam na par dana i odusevio se jer fon radio extra, baterija dva dana, bez bugova, grejanja... ne brine se google, drze oni korisnike u šaci

Sent from my A7 using Tapatalk
 
Ja sam pred novu godinu pazario Leagoo M9 za klinca. Dok je ovaj stigao iz Kine, on dobio Honor 8 Lite, pa je Leagoo otišao na doboš. Ustanovio sam da mogu da zaradim 20/30eu po komadu (zavisno da li me zakači ili ne carina i pdv) i da nije loše jedan nedeljno da utopim. Znači od low cost kineza najbolji. 5.5" 18:9 IPS ekran sa gorilla glass 3 zaštitom (za ovaj rang prosto neverovatan info). Crna verzija izgleda prelepo, ekran je odličan a telefon fizički perfektno leži u ruci - bolje nego moj samsung s7. Otisak prsta je tu naravno i što me još više raduje - izmenljiva baterija. Kvalitet kućišta mnogo iznad klase kojoj pripada. Najveća mana fona je loša kamera, ali ko je navikao na Teslu i sl. fonove, to je to.

Kupio sma preko Gigatrona i Ulefone S7 na akciji. 7000 din je bio u Gigatronu. Isti čipset kao i Ulefone M9, ali Leagoo radi za nijansu bolje. U ulefona manji ekran i mnogo lošiji dizajn (o debljini da ne pričam). Ali za divno čudo ima bolju kameru nego Leagoo M9. Nedostaje i Gorilla Glass i otisak prsta, ali s obzirom da je oko 60eu a Leagoo na KP 80, te nedostatke kompezuje cena.

Elem, ko hoće da fotka i ne smeta mu xtra ružan fon - Ulefone S7. Ko hoće elegantniji fon Leagoo M9. Da dodam i da Ulefone ima domaću garanciju od 2 godine (za nekog vrlo bitno).
 
Poslednja izmena:
Такође сам се изнедадио оштрином камере, без јаког светла, фоткам тастатуру испред, зумирам и нема артифеката велика количина детаља за овај ранг
Сада је 10к
 
Па ти ниси ни купио. Купићеш оно што ти треба.
Вероватно у 2018 купујеш и ауто из 2018, нови комп 2018, стан, и наравно мењаш посао у складу са 2018, ма иди бегај.
Тако да такви коментари код мене не пију воде, ни зашта.
Мени ако се свиђа дачија пикап стара, ја ћу да је купим, јер знам за чега ми треба. Не треба ми навара.
Дачија носи и пролази где ретко шта може са тим теретом, на пр. а ако се нажуља негде, ништа не боли и не гледа се.
 
Poslednja izmena:
Pa komp cu svakako kupiti ili nov osrednji ili jaci polovan (za iste pare), necu sigurno slabiji stariji... Ostalo bas i nije za poredjenje.
 
Pa dobro taj m9 je 40-50 e da se naruci iz Kine. Ne znam sta bi drugo stavili a da cena bude takva. Iako sam protivnih takvih brendova imam ga u vidu za kupovinu osobi koja od smart telefona koristi viber i cita novine...eventualno pretrazivac ponekad i to je to. Cini mi se da bi to radilo sasvim glatko na ovom leago m9. Ispravite me ako gresim.
Ako moze kolega koji ga je narucio da kaze koliko su mu uzeli na carini za njega.
 
OPREZ, procitajte sta sam pisao za moj gretel A7 od 50$!!!!! Isto sam tako razmisljao, viber i novine, ali ne, ima malware ili bloatware koliko hoces i vrlo cudne bagove nakon nekoliko nedelja koriscenja i pogotovu moze da bude nezgodan za neiskusne. ne kazem da je m9 takav ali je to ta cena. sadsam ga rootovao da bih mu obrisao taj malware pa cemo videti narednih dana-nedelja.

Sent from my A7 using Tapatalk
 
Pa komp cu svakako kupiti ili nov osrednji ili jaci polovan (za iste pare), necu sigurno slabiji stariji... Ostalo bas i nije za poredjenje.

Ulefone S7 i donekle da složim. Ali šta sve nudi Leagoo - gorilla glass 3, otisak prsta, fenomenalan ekran, xtra dizajn i još bolji grip u ruci - čipset mu se da oprostiti. Bukvalno pripada klasi iznad osim po kameri i čipsetu.


OPREZ, procitajte sta sam pisao za moj gretel A7 od 50$!!!!! Isto sam tako razmisljao, viber i novine, ali ne, ima malware ili bloatware koliko hoces i vrlo cudne bagove nakon nekoliko nedelja koriscenja i pogotovu moze da bude nezgodan za neiskusne. ne kazem da je m9 takav ali je to ta cena. sadsam ga rootovao da bih mu obrisao taj malware pa cemo videti narednih dana-nedelja.


Sorry, ali ja do sada nisam imao takvo iskustvio sa kinezima. Doduše, samo sam Leagoo uzeo ne proveren odnosno među prvima zbog dobre cene u presale akciji, ali isplatilo se. Pošto ima skoro stock android radi kao zmaj. Nema ništa preinstalirano od bloatware. Za malware ne znam, ali niko se ne žali na njega po netu.
 
Poslednja izmena:
Ne isplate se ti telefoni od 60-70$ jer su sa cenom kao redmi 4x a mnogo losiji u svakom pogledu.

Oni svi i imaju stock android jer i pisanje koda za svoj interfejs košta.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno