Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Razlika između Redmi 4x i Leagoo m9 je bukvalno 40 eu. Bez poreza i carine, posle kojih može samo da se poveća. Najniža cena na Kimovil za Leagoo M9 je 45 (u proseku 50) a za Redmi 4x 88EU (prosek 90). Za te pare ću mu oprostiti malo lošiju kameru i čipset.
 
Imaš kod nas na oglasima Redmi Note 5a za 100e, bolji je u svakom pogledu.
 
Redmi 5a je 88$ a taj leagoo 65$
U suštini ta razlika nije ni 20€ a poredis dupe i oko.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne nego ti pričaš jedno pa onda drugo. Prvo pominješ 4x pa onda 5a. To je poređenje oka i dupeta da se izrazim kao ti. Lepo sam otišao na kimovil i ukucao redmi 4x pa onda leago m9 i dao ti razlike u cenama. Onda si u poređenja ubacio 5a kad sam ti ja već rekao cene za M9 i 4x. Hoćeš li sad da nađeš još neki model za poređenje.

leagoo m9.jpg
redmi 4x.jpg
redmi 5a.jpg

Evo ti dokaz koliko sam ja zadnji platio
dokaz.jpg

Da napomenem da sam tokom presale akcije plaćao 56 dolara isti.

Razlika između Leagoo M9 i redmi 5A je tačno 18eu (za prodavnice kod kojih je free shipping). S tim da Leagoo u paketu daje zaleplenu foliju (preko pravog gorilla glassa) i silikonsku futrolu a da je cena od 71EU (87 dolara) za 5A cena za ROSE GOLD model, klot model (staklo i silikon se dodatno plaćaju). Sad, sa 5A proći ćeš daleko jeftinije ako si 1. ŽENSKO 2. TRANDŽA 3. DALTONISTA
Ako hoćeš neku drugu boju, košta će te znatno više.

PS: Da se ogradim da nemam ništa protiv muškaraca koji se oblače u žensku odeću:D
PS2: I sam sam naručio LeEco Le Max 2 Rose Gold jer je bio za trećinu jeftiniji od ostalih boja misleći da neće da mi smeta. Na kraju završio kod žene
 
Poslednja izmena:
https://www.xda-developers.com/how-to-fix-device-not-certified-by-google-error/

Izgleda da ce sve vise biti problema sa kupovanjem kineskih verzija telefona.
Reseno custom romom
6b4a1da9a1fe513762e065b662b4ad14.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ne nego ti pričaš jedno pa onda drugo. Prvo pominješ 4x pa onda 5a. To je poređenje oka i dupeta da se izrazim kao ti. Lepo sam otišao na kimovil i ukucao redmi 4x pa onda leago m9 i dao ti razlike u cenama. Onda si u poređenja ubacio 5a kad sam ti ja već rekao cene za M9 i 4x. Hoćeš li sad da nađeš još neki model za poređenje.

Pogledajte prilog 248794
Pogledajte prilog 248795
Pogledajte prilog 248796

Evo ti dokaz koliko sam ja zadnji platio
Pogledajte prilog 248797

Da napomenem da sam tokom presale akcije plaćao 56 dolara isti.

Razlika između Leagoo M9 i redmi 5A je tačno 18eu (za prodavnice kod kojih je free shipping). S tim da Leagoo u paketu daje zaleplenu foliju (preko pravog gorilla glassa) i silikonsku futrolu a da je cena od 71EU (87 dolara) za 5A cena za ROSE GOLD model, klot model (staklo i silikon se dodatno plaćaju). Sad, sa 5A proći ćeš daleko jeftinije ako si 1. ŽENSKO 2. TRANDŽA 3. DALTONISTA
Ako hoćeš neku drugu boju, košta će te znatno više.

PS: Da se ogradim da nemam ništa protiv muškaraca koji se oblače u žensku odeću:D
PS2: I sam sam naručio LeEco Le Max 2 Rose Gold jer je bio za trećinu jeftiniji od ostalih boja misleći da neće da mi smeta. Na kraju završio kod žene
Redmi 4x je vec stari model (sa starih zaliha pa je cena jaca), njegov naslednik je 5a koji kosta koliko je kostao 4x... u svakom slucaju imas i 4x i 5a, a lepo ti je gore receno da imas ovde da kupis redmi 5a za 100eur sa sve garancijom...

Sto se tice toga da si leagoo platio jeftinije, isto tako mozes i xiaomi platiti jeftinije.

E sad kog si pola i da li si trandza o tome nije ni bilo reci
 
Jeste 5A najbolja kupovina kad ga imaš na KP za 100eu sa garancijom. Ne znam kako su to izveli.

E sad kog si pola i da li si trandza o tome nije ni bilo reci

Ma bez ljutnje, ja krenuo da se šalim na svoj račun. S obzirom da sam pazario Le Max 2 rose gold zbog cene. Kontao stavim futrolicu i ne vidi se, ali sam zaboravio na prednji deo van ekrana. Svejedno, žena ga makla.
 
Ne moras da objasnjavas ja nosim zlatni redmi note 4x :)
A imam i roze majcu i nisam trandza.
Baš me briga....

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
moj gretel a7 kostao 50$ i ima sve mane garage brenda ali zavrsava posao, meni:) bagovi su krajnje interesantni, stalno upozorava da com.google.android.service moze da mi osteti uredjaj i ne moze da se iskljuci, ako gledam neki klip na Yt i u tom trenutku dodje ponoc on zabaguje pa mora restart, katkad zavibrira sam od sebe, ubacuje mi ali express reklamu u sve aplikacije... ALI, kada ste poslednji put probali da koristite fon bez neta skroz, kao dumbphone? Ja jesam na par dana i odusevio se jer fon radio extra, baterija dva dana, bez bugova, grejanja... ne brine se google, drze oni korisnike u šaci

Sent from my A7 using Tapatalk
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=849550

Što ne staviš kao čovek očišćen rom i završiš priču :)

Najbolja varijanta za te kineze, na 4pda se skoro uvek može naći nešto za njih, na XDA ni ne pokušavajte :)
 
Ulefone S7 i donekle da složim. Ali šta sve nudi Leagoo - gorilla glass 3, otisak prsta, fenomenalan ekran, xtra dizajn i još bolji grip u ruci - čipset mu se da oprostiti. Bukvalno pripada klasi iznad osim po kameri i čipsetu.





Sorry, ali ja do sada nisam imao takvo iskustvio sa kinezima. Doduše, samo sam Leagoo uzeo ne proveren odnosno među prvima zbog dobre cene u presale akciji, ali isplatilo se. Pošto ima skoro stock android radi kao zmaj. Nema ništa preinstalirano od bloatware. Za malware ne znam, ali niko se ne žali na njega po netu.
Imao si samo sreće, dosta često zezaju ti kinezi, iskaču reklame, pa moraju i oni nešto da zarade :)

Meni je na Lenovo Vibe Shot-u bio internacionalni rom sa malware-om, pa sam morao da mu flešujem stock fabrički. Pazi telefon je tada koštao oko 300€ kod nas, ja ga uzeo preko Alija za 140 €. Dosta često prodavci stave takve softvere pa se posle prave ludi. Znam više primera (drugari su uzimali). Ako stižu sa nekom Security aplikacijom može se naći malware pa mi zabraniš pristup internetu i automatsko pokretanje.
 
Jeste 5A najbolja kupovina kad ga imaš na KP za 100eu sa garancijom. Ne znam kako su to izveli.



Ma bez ljutnje, ja krenuo da se šalim na svoj račun. S obzirom da sam pazario Le Max 2 rose gold zbog cene. Kontao stavim futrolicu i ne vidi se, ali sam zaboravio na prednji deo van ekrana. Svejedno, žena ga makla.
Imaš na Aliju crni redmi 5a sa silikonom i zaštitom za ekran za 76€

Pazi svakako je taj Leagoo jeftiniji, uvek će biti.

Ali razlika u ceni je mala da bi se borio sa malware-om, plus sto moze da umre u bilo kom trenutku jer kontrola kvaliteta nije ista kao kod Xiaomi-a, drugo snapdragon i mediatek se ne upoređuju, pogotovu taj stari u Leagoo m9.

Kod nas se nalazi za ispod 100€, crni, sa garancijom itd

Futrola i folija 2-3 $ za njega.

Kapiram da je nekom zanimljivo da eksperimentiše sa tim jeftinim kinezima, ja sam jednom uzeo Elephone i nikad više te krševe

Pogotovu što može da se uzme neki Xiaomi ili Meizu za skoro iste pare. 15-20€ ne pravi razliku, po mom mišljenju
 
za 5A cena za ROSE GOLD model, klot model (staklo i silikon se dodatno plaćaju). Sad, sa 5A proći ćeš daleko jeftinije ako si 1. ŽENSKO 2. TRANDŽA 3. DALTONISTA
Komentar je suvišan za ovakav zaključak o bojama telefona.... :S:
 
Blue, koliko si komada m9 naručio pa ga toliko hvalis?

I ne razumem, sta to tacno hvalis?
- nema 4G
- nema jaku bateriju
- nema cak ni 720p rezoluciju
- nema hardverske tastere
- drugi slot mu je hibridni (ili SIM ili microSD)
- nije 5.5" već klasični 5" upgrejdovan na 18:9 odnos stranica.

Da mu je bar Oreo instaliran pa ajde. Ovako za 18:9 ekran toliki postovi... Baš ne kapiram.

Sta bi onda ja trebalo da pišem za Kiicaa Power zbog 4000mAh baterije i 2xSIM + microSD? Romane? [emoji3]

https://www.kimovil.com/en/compare/leagoo-kiicaa-power,leagoo-m9

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ау, човек има позитивно искуство и то написа, и одмах ево мерача, мој је ов...а видиш твој је ов...твој неваља јер је мој..
Јеси ли га измерио :D и шта каже ;)
 
Poenta je da uzmes naj-gay LeEco/Xiaomi model da zalepis najveći krš od crnog front panela preko i da ga staviš u crnu futrolu, odziv i kvalitet ekrana ce i dalje biti bolji nego na Leagoo telefonima.

Baš zato što imam jedan Leagoo i što sam ga testirao mesec dana pre poklanjanja to moram da napomenem.

O ostalim segmentima telefona (CPU/GPU, RAM, baterija, kamera, fingerprint senzor, xda podrška, malware) da ne govorim.

Ok je to telefon, ali ne vredi više od toga što daješ. Čak mi je m9 sa 640p rezolucijom diskutabilan. Jedini plus po meni je što kada ga očistiš od malwarea dobiješ pouzdan backup telefon. Što nije loše ako narucuješ nov telefon iz Kine pa da postojeći možeš mirne duše da baciš u oglase [emoji16]

E sad, to što nas je Samsung navikao da takve telefone plaćamo po 150€ to je neka druga tema ;)

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Blue, koliko si komada m9 naručio pa ga toliko hvalis?

I ne razumem, sta to tacno hvalis?
- nema 4G
- nema jaku bateriju
- nema cak ni 720p rezoluciju
- nema hardverske tastere
- drugi slot mu je hibridni (ili SIM ili microSD)
- nije 5.5" već klasični 5" upgrejdovan na 18:9 odnos stranica.

Da mu je bar Oreo instaliran pa ajde. Ovako za 18:9 ekran toliki postovi... Baš ne kapiram.

Sta bi onda ja trebalo da pišem za Kiicaa Power zbog 4000mAh baterije i 2xSIM + microSD? Romane? [emoji3]

https://www.kimovil.com/en/compare/leagoo-kiicaa-power,leagoo-m9

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk

Prvo sam naručio za klinca jedan. U međuvremenu dobio Honor 8 Lite pa sam ovaj prodao na 90eu (izašao me 48). Skontao da mogu da zaradim 20-30eu po komadu pa sam naručio još dva. I za drugi mi nisu naplatili pdv i carniu dok me je za treći izašo pdv 1290 din. Tako da me je on koštao 60eu. Prva dva 48/50. Prodati na 90. Nisam ni gledao cene na kp za Xioami i sl. konkurenciju. Samo okačio svoje. Prosto je neverovatno da na KP ima da se uzme 5a za 100eu sa garancijom. Ne znam na koju foru. Koja im je zarada? Meni je realna cena za M9 na KP 80eu (toliko prodajem trenutni). Ko naručuje iz Kine, M9 je best buy za 50eu. Telefon stvarno dobro leži u ruci. Ekran je odličan bez obzira na rezoluciju. Dodaj na to GG3. Lol, pa kod nas u prodavnicama ti je Tesla 3ojka oko 12000 din. Ovaj te izađe 6-7k.


Evo mog opisa M9 na forumu
https://forum.benchmark.rs/showthre...M9-prvi-budžet-fullscreen-telefon-sa-4-kamere
 
Поента ове теме, колико сам схватио јесте тај сегмент телефона које би неко наручио, ниска цена, али има страх, непознаницу, да ли то уопште ради, ако ради да ли испуњава оно што пише, и то је то.
Е сад за 20$ плус имаш то, за још 20$ плус имаш ово, ту нема краја, али битно је напоменути, да ти телефони раде, новине се могу читати, и садржај на нету читају, и све друге врсте комуникација на њима раде.
Па пре пар година смарт телефон од 5инча за 45$, невероватно.
Неки купују нов ферари чекају у реду, неки половњак за 600е, и једни и други су задовољни куповином ;)
 
A zamisli samo za kakve smo sve krševe davali pare pre 10 godina (neko reče Huawei Crvena Zvezda? https://i.ytimg.com/vi/86UbyUnvHAI/maxresdefault.jpg) :D

Postalo je normalno da svako da sklopi dobre specifikacije - zato se baca akcenat na kameru, softver, premium dodatke ili servise da kao opravda višu cenu. A realnost je da će bilo koji prosečni telefon iz mid klase (3GB, min 5.2" @ 720p, Snapdragon 4xx/6xx, min 2.800mAh) zadovoljiti potrebe 80% korisnika u narednih barem godinu i po dana. Tehnički po meni nema šta više da se ponudi kao "novo" i "napredno" a da ima za rezultat masovnu prodaju.

Zato valjda i sve više vesti o "savitljivim telefonima".

Inače $50 telefone ne bih preporučio nekome ko ne poznaje nikoga ko ume da barata sa xda/4PDA sajtovima. Jako je ružno iskustvo kada vam na fabrički instaliranom telefonu pri upotrebi interneta iskaču reklame na random bazi.
 
Poslednja izmena:
Takav nazovi malware na Leagoo M9 nema. Isto nema ni na Ulefone S7. Provereno. Leagoo uzet sa Leago official storea. Valjda ne bi sebi pucali u nogu.
 
Poslednja izmena:
Isti ja naziv OS za m9 i Kiicaa Power.
Operating System – Leagoo OS 3.0 Lite (Android 7.0 Nougat)

Na wifi nema malwarea ali kad predjes na mobilni saobraćaj, kreću reklame. Barem je tako na Kiicaa Power koji ima isti chipset, isti cenovni rang i isti "operativni sistem".

Bilo bi mi jako čudno da ga nema na m9.

Imas li AdMob i Google services preinstalirano na m9? I šta se dogodi kad ideš na uninstall, jel se sami re-instaliraju?

A jedna recenzija kaže ovo za m9 (prevedeno sa portugalskog):
it came with a shop rom that can not change
advertisements on the lock screen that you can not take, and become annoying.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hajde proveriću. Imam još jedan na lageru pa ću večeras pročačkati. Kad sam testirao ubacio sam bio prepaid karticu bez kredita ali nisma testirao 3G. Samo WiFi. Prebaciću VIP karticu sa netom pa ću videti.
 
Неће они одмах да крену, вероватно и том софтверу треба да се јави кући, добије налог и онда креће, после око 30 дана активног коришћења од прилике. Али има и ту лек, но руте фајервал и блокада, искључење пар софтвера.
Мени су на доги, почеле да искачу на летовању...
Користим га још, мени добар ево баш куцам, нема више нити једне рекламе.
 
Poslednja izmena:
Mogu vam reći da kako vreme odmiče na mom Cool1 mobilni internet sve češće baguje, koči, ne učitava stranice...

Probaću da predjem na JUI da vidim da li je išta bolje, ali, to je ono što kažem - džaba svi Snapdragoni i 100GB RAM ako elementatne stvari počnu da baguju vremenom...

Ne bih da mracim ali izgleda da taj LTE 800 nije baš toliko nebitan ili je nešto drugo za evropske mreže problem...

Da se razumemo, nisu to drasticni problemi, možda je čak i do VIPa ali fali nekih 5% da bi sve to u paketu radilo kako treba...

*****

Apropo svega toga - jel može neko ko ima Cool1 i JUI da mi kaze da li mu BusPlus aplikacija radi normalno? Ozbiljno počinje da mi vredja inteligenciju to što imam telefon na kome ne mogu pouzdano da proverim nešto što mi je bitno gotoco svakodnevno. I ozbiljno počinje da me smara sto od 10 pokušaja kada mi treba 7 puta ne radi...

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To sa busplusom je do aplikacije, ocena na play storu sve govori...
Vip i Telenor forsiraju LTE 800 ali ne bi trebalo da imaš problema u Beogradu. Za normalno učitavanje stranica dovoljan je i običan 3G
 
Poslednja izmena:
Ocena na play store ništa ne govori jer mongoloidi leče frustracije prema BusPlusu kao firmi preko aplikacije.

I nebrojeno puta mi se dogodilo da meni na VIPu aplikacija ne radi a da tipa na nekom budžet Huaweiju ili Motoroli (isto VIP) radi bez problema.

Probao sam i 3G only, 2G only, ništa ne pomaže. Valjda će JUI pomoći.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Ocena na play store ništa ne govori jer mongoloidi leče frustracije prema BusPlusu kao firmi preko aplikacije.

I nebrojeno puta mi se dogodilo da meni na VIPu aplikacija ne radi a da tipa na nekom budžet Huaweiju ili Motoroli (isto VIP) radi bez problema.

Probao sam i 3G only, 2G only, ništa ne pomaže. Valjda će JUI pomoći.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
Jel si probao da obrises proxy, ako ga ima?


Sent from my Vivax Point X551 using Tapatalk
 
Ocena na play store ništa ne govori jer mongoloidi leče frustracije prema BusPlusu kao firmi preko aplikacije.

I nebrojeno puta mi se dogodilo da meni na VIPu aplikacija ne radi a da tipa na nekom budžet Huaweiju ili Motoroli (isto VIP) radi bez problema.

Probao sam i 3G only, 2G only, ništa ne pomaže. Valjda će JUI pomoći.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
Jesi li azurirao bazu stajalista?

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
mmmmmmm, bas si me sad zagolicao.... a taman sam ga rootovao i pobrisao neke gluposti i radi ok...stefane stefane bas si djavo:)

Sent from my A7 using Tapatalk
Hahaha

Te MTK varijante su lake za flešovanje, preporuka za backup nvram-a ali i ne mora, ako se unište IMEI brojevi bukvalno se notepad-om vraćaju nazad, što kod qualcomm soc-eva nije slučaj, malo je komplikovanije...

Najbitnije je da pažljivo ispratiš uputstvo.

I u onoj alatki za flešovanje je bitno da se ne selektuje neka opcija koja briše sve živo, to je u svakom uputstvu napomenuto.

Ako već imaš root ubaci custom recovery (twrp) i napravi backup nvram-a, ne šteti :)

Pazi ako si ga root-om i brisanjem određenih aplikacija sredio, ne moraš da se zezaš. Isti rezultat ćeš imati svakako.
 
Mogu vam reći da kako vreme odmiče na mom Cool1 mobilni internet sve češće baguje, koči, ne učitava stranice...

Probaću da predjem na JUI da vidim da li je išta bolje, ali, to je ono što kažem - džaba svi Snapdragoni i 100GB RAM ako elementatne stvari počnu da baguju vremenom...

Ne bih da mracim ali izgleda da taj LTE 800 nije baš toliko nebitan ili je nešto drugo za evropske mreže problem...

Da se razumemo, nisu to drasticni problemi, možda je čak i do VIPa ali fali nekih 5% da bi sve to u paketu radilo kako treba...

*****

Apropo svega toga - jel može neko ko ima Cool1 i JUI da mi kaze da li mu BusPlus aplikacija radi normalno? Ozbiljno počinje da mi vredja inteligenciju to što imam telefon na kome ne mogu pouzdano da proverim nešto što mi je bitno gotoco svakodnevno. I ozbiljno počinje da me smara sto od 10 pokušaja kada mi treba 7 puta ne radi...

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
Ja koristim Cool 1 sa C103 verzijom i meni Busplus aplikacija radi normalno evo već jace od mesec dana

Sent from my C103 using Tapatalk
 
Vrh Dno