Šta je novo?

Kakva je vaša soba u kojoj vam je komp

Da li si uspeo da poguras mac na 120hz na lg c2?
Planiram ovakav setup sa m1 pro + lg c2, ali koliko sam ispratio m1 je limitiran sa hdmi 2.0, a lg c2 nema ni usb-c ni displayport(a koliko sam na redditu iscitao ne funkcionise ni usbc > hdmi adapter)?

c2 kod nas sada kad se uzme nude 2god + 3god garanciju preko dodatne registracije pa mi je to no-brainer..
Nisam, ali je moguće sudeći po komentarima pojedinaca, samo nemam vremena da se time bavim jer mi ne znači ništa iskreno.
 
Moje novo ćoše. 😁

Uzeo od keve ubodnu testeru i od TV komede, matorog fiokara i dve najjeftinije nogice iz UradiSam napravio radni sto i dva stočića na kojima stoje kućišta. 😁

20230204_181943.jpg
 
@alex303 Za šta? Igranje Rocket League? 🙄
 
@alex303 Pogasio projekte još u avgustu 2021. Zdravstveno otišao po .... znaš već čemu. Što fizički, što psihički kao posledica onog prvog. Ubo hat trick. 😂

Zbog jednog problema sad sa 36 godina se malo pripomažem štapom, odmah otpali nastupi.
Zbog drugog problema otpada bilo šta što zahteva precizan sluh...
Onda došao treći koji sad već rešavam lekićima. 😂

Možda se i vratim nekoj varijanti gde neću morati da se puno bacam oko kvaliteta produkcije... Videćemo. 🤷
 
@alex303 Je l' sad bolje? 😁

Uzeo nosače od TV komode koji su držali gornju ploču izdignutu, prosvirao po šraf kroz ploču do držača, a njih navrnuo kroz dve ploče od iverice. Totalni DIY. 😁

20230214_170601.jpg
 
To je to.
 
dve trecine ekrana prazno :D
 
A krastavac, otvorio benchmark kao fazon😀

Inače mi i fali mesta dok radim😅
 
Falilo je i meni dosta, ovo mi je bilo jedino resenje :D
8DC80BF7-CA5D-48D3-91FB-6D357CAC69DF.png
 
mali refresh :)

battlestation.png
 
@baltam0s

Je li ovaj Rex iz Toy Story neka lampa ili je samo dekoracija? Ako je neka vrsta lampe da nabavljam odmah :D
 
Nije lampa, samo figura od papira. Mogu da ti pošaljem instagram od devojke što pravi, svašta ima.
 
PXL_20230802_060335093.jpg
Jos treba da ubacim led trake i malo cvecki i da uzmem neku dobru bezicnu tastaturu i mis i gotovo
 
@Ketridž

Pravilo broj 1 - Nikad nije gotovo. :D

Inače, lepo skockano (y)
 
Nova radna soba, danas stigao i nosac monitora pa sam ro mogao da skockam koliko-toliko. Na drugom kraju stola ce gospodjin racunar za neki dan i treba kablove jos sredjivati.
 

Prilozi

  • IMG20230823183106.jpg
    IMG20230823183106.jpg
    339.8 KB · Pregleda: 322
  • IMG20230823183031.jpg
    IMG20230823183031.jpg
    315.6 KB · Pregleda: 301
Gledam ove slike. Sve je odlično. Zanima me koliko nas razmišlja da sa ivirice pređe na pravo drvo. Konkreno mislim na table za stolove.

parket.JPG

Ja izbacujem ivericu gde god mogu.
 
Stigla konačno Artic Z1 Basic "ruka", uh koliko je dobar osjećaj kad krpom pređeš ispod monitora bez prepreke, must have za nas koji brišemo prašinu svakodnevno :D
 

Prilozi

  • IMG_0981.jpeg
    IMG_0981.jpeg
    341.5 KB · Pregleda: 267
  • IMG_0982.jpeg
    IMG_0982.jpeg
    289 KB · Pregleda: 271
  • IMG_0980.jpeg
    IMG_0980.jpeg
    346.1 KB · Pregleda: 249
Poslednja izmena:
Kod mene je sto od sibirskog arisa, puno drvo i noge i tabla. Nosac Arctic Z2 3D Gen 3, spasio me je silnih kablova i kompletno oslobodio prostor, sjajna stvar.
 
Nova radna soba, danas stigao i nosac monitora pa sam ro mogao da skockam koliko-toliko. Na drugom kraju stola ce gospodjin racunar za neki dan i treba kablove jos sredjivati.
Za gospođu si ostavio 3/4 stola. :)

Inače, lep radni sto. Malko "zabrinjava" onaj ruter ispod gospođinih nogu ali bolje ispod njenih nego ispod tvojih. :)
 
Za gospođu si ostavio 3/4 stola. :)

Inače, lep radni sto. Malko "zabrinjava" onaj ruter ispod gospođinih nogu ali bolje ispod njenih nego ispod tvojih.

Ispalo je da ostaje 2/3 stola nakon sto sam postavio nosac i spustio ruter dole, pre toga je ostajalo oko 1/3. A meni treba sve to od tehnike na dohvat ruke, a tu su im i kablovi.

Ruter se i ja razmisljam da li da podignem na sto, ali neki dalji plan je da tu ide neki ruter koji ne pusta Wi-Fi i da se postave dva AP-a, jedan u hodniku na gornjem spratu, drugi dole u dnevnoj.

Radni sto je masivan bas :D
 
Nova radna soba, danas stigao i nosac monitora pa sam ro mogao da skockam koliko-toliko. Na drugom kraju stola ce gospodjin racunar za neki dan i treba kablove jos sredjivati.
sto se ti nisi smestio levo kad ti je vec vertikalni levo? tu si se ogradio u cosak :D
 
Nova radna soba, danas stigao i nosac monitora pa sam ro mogao da skockam koliko-toliko. Na drugom kraju stola ce gospodjin racunar za neki dan i treba kablove jos sredjivati.
Ostatak stola za pragnje na ražnju... ;)

Super je ovo...

Jedva čekam da krenemo u renoviranje bebine sobe, pa ću se i ja ogrepsti da se renovira moja soba i moj brlog...
 
Gledam ove slike. Sve je odlično. Zanima me koliko nas razmišlja da sa ivirice pređe na pravo drvo. Konkreno mislim na table za stolove.

Pogledajte prilog 401738

Ja izbacujem ivericu gde god mogu.


Ovo i mene zanima, jer hoću da malo preuredim radni prostor. Umesto postojećeg custom radnog stola (medijapan) uzeo bih jednu radnu ploču koju bih montirao na zidne nosače jer mi je dnevna/radna soba ima zgodan deo za to. Ploča bi bila 207x80cm - ali su me cene ovih par dobavljača iz BG i sa KP za drvo šokirale. Traže mi i po 400e za jednu ploču (hrastovu, bukova je jefitnija), a slične/iste cene su i za lamelirane ploče.

Ta ploča ne mora da bude od drveta (samo mi je lepše tako), već i MDF i slično, pa me zanima da li je neko i kako u BG imao pametniju opciju?
 
Može klasična ploča od Hrasta, ali ja sam mislio više na ploču od Hrastovog parketa ili na neki epoksi rad.
Traže mi i po 400e za jednu ploču

To je baš bezobrazna cena, da prverim ali mislim da mogu da ti završim da upola manje para. Mada bih pre išao na neki epoksi rad.
 
@vladat1 i mene je to iznenadilo. Znam da je cena građe skočila, ali za taj novac mogu da nađem 1/2 kubika hrastovine (neobrađene). Duplo manje za hrast ili generalno?

Cimnuo sam i rođake da pogledaju kakve su cene kod njih (okolina Malog Zvornika). Kakve su cene za epoksi?
 
Nazad
Vrh Dno