Šta je novo?

Kakva je vaša soba u kojoj vam je komp

Epoksi stolovi su skupi, planiram sam da odradim jedan. Parkside alat pa kako bude.

Tako nešto u kućnoj varijanti. Jedna OSB ploča, i da se na nju izlepi parket ili neko drugo drvo po izboru. Debiljna 14 i 21 mm. Kasnije samo da se iseče i opšije. Bagrem i Bukva znaju da izgledaju lepo sa nekim interesantim lakom.
 
Uf, to igranje sa epoksi deluje zanimljivo, ali znam sebe, treba mi radionica za takvu avanturu (možda ću nevezano za ovo zaista da iznajmim neki prostor za takve eksperiment 🤔 ).
 
Ima da opalim onu belu tendu iza zgrade, lepo je ogradjeno, plasticne jarce i udri. 😅
Kupio IKEA noge za PC sto a nisam ni otpakovao kutiju vise od godine dana, dobro ce doci.
 
Uzeo sam novo, mrzi me da fotkam :D
 
:)
 

Prilozi

  • 393204995_6755400901207949_1202605019951106592_n.mp4
    2.1 MB
a gde je bajs na zidu?

:D
 
cccc... newbie...
 
mali update, stigao monitor arm :)

IMG_8011.jpeg
 
Dje podloga? :)
 
ispod tastature :)

salim se, ne volim one male, a velike mi macka unisti :D trenutno vozim bez icega, mis leti po stolu :)
 
Bilo malo promjena i kod mene, plan je još da prebacim PS5 iza monitora, valjda će da stane. :)
IMG_1117.jpeg
IMG_1115.jpeg
IMG_1116.jpeg
 
Konacno je gotov i moj gaming kutak, odnosno gaming soba. Prioriteti su presudili. :) Prostorija namenjena iskljucivo za zabavu i adult only. Deci i kucicima/macicima je ulaz zabranjen. Devojka po zasluzi. :)

Ukratko oduvek sam zeleo ovako nesto i na ovome sam radio oko 14 meseci. Od idejnog resenja, projektovanja svega i svacega, nabavke opreme i da kazemo da ce ovako izgledati 95%. Jos neke sitnice treba da se nabave a to su raznorazne figure iz meni omiljenih igara i takve stvari. Namerno nisam stavio tepih, zavesu i slicne stvari tj. izbacio sam sve sto moze da podize i stvara prasinu. Jos treba da poradim na skrivanju kablova a neki, na zalost i ne mogu da se sakriju ali sta je tu je.

Soba je podeljena na tri dela. Deo za PC ( PCMR deo (y) ), konzolni deo ( peasant deo :p ) i VR kutak. Sto se tice PC dela konfiguraciju mozete pogledati u sekciji My Gear a deo za konzole je podeljen na 3 dela a to su Nintendo ( Switch ), Xbox ( Series X ) i PlayStation ( PS5 Slim ). Konzolni deo je povezan na 77" LG G2 OLED televizor a za zvuk je zaduzen Sennheiser AMBEO Plus soundbar i AMBEO Sub. Pomeranjem lazy bag-ova dobijamo prostor za VR koji je otprilike 2.2m x 2.2m. Sto se VR uredjaja tice tu su Valve Index VR, MetaQuest 3 i PlayStation VR2.

Na slikama mozete videti kako je sve povezano i gde je sta postavljeno. Uglavnom gledao sam da sve bude funkcionalno ali i estetski lepo. Poslednje dve slike su da se vidi kako sve izgleda u mraku. U sobi je sve dimabilno i moze se podesti ili ugasiti po potrebi. Nisam fan RGB-a i sve je smanjeno na minimum.

Stvorio se poprilican backlog igara od trenutka kada sam krenuo sam realizacijom svega ovoga tako da mi sada samo preostaje da se bacim na resavanje tog problema. :)
 

Prilozi

  • 05.jpg
    05.jpg
    176.1 KB · Pregleda: 277
  • 10.jpg
    10.jpg
    226.7 KB · Pregleda: 263
  • 09.jpg
    09.jpg
    158.4 KB · Pregleda: 253
  • 08.jpg
    08.jpg
    266.5 KB · Pregleda: 263
  • 07.jpg
    07.jpg
    257.5 KB · Pregleda: 260
  • 06.jpg
    06.jpg
    162.2 KB · Pregleda: 254
  • 04.jpg
    04.jpg
    171.9 KB · Pregleda: 285
  • 03.jpg
    03.jpg
    306.3 KB · Pregleda: 270
  • 02.jpg
    02.jpg
    302.6 KB · Pregleda: 269
  • 01.jpg
    01.jpg
    271.8 KB · Pregleda: 311
Poslednja izmena:
Konacno je gotov i moj gaming kutak, odnosno gaming soba. Prioriteti su presudili. :) Prostorija namenjena iskljucivo za zabavu i adult only. Deci i kucicima/macicima je ulaz zabranjen. Devojka po zasluzi. :)

Ukratko oduvek sam zeleo ovako nesto i na ovome sam radio oko 14 meseci. Od idejnog resenja, projektovanja svega i svacega, nabavke opreme i da kazemo da ce ovako izgledati 95%. Jos neke sitnice treba da se nabave a to su raznorazne figure iz meni omiljenih igara i takve stvari. Namerno nisam stavio tepih, zavesu i slicne stvari tj. izbacio sam sve sto moze da podize i stvara prasinu. Jos treba da poradim na skrivanju kablova a neki, na zalost i ne mogu da se sakriju ali sta je tu je.

Soba je podeljena na tri dela. Deo za PC ( PCMR deo (y) ), konzolni deo ( peasant deo :p ) i VR kutak. Sto se tice PC dela konfiguraciju mozete pogledati u sekciji My Gear a deo za konzole je podeljen na 3 dela a to su Nintendo ( Switch ), Xbox ( Series X ) i PlayStation ( PS5 Slim ). Konzolni deo je povezan na 77" LG G2 OLED televizor a za zvuk je zaduzen Sennheiser AMBEO Plus soundbar i AMBEO Sub. Pomeranjem lazy bag-ova dobijamo prostor za VR koji je otprilike 2.2m x 2.2m. Sto se VR uredjaja tice tu su Valve Index VR, MetaQuest 3 i PlayStation VR2.

Na slikama mozete videti kako je sve povezano i gde je sta postavljeno. Uglavnom gledao sam da sve bude funkcionalno ali i estetski lepo. Poslednje dve slike su da se vidi kako sve izgleda u mraku. U sobi je sve dimabilno i moze se podesti ili ugasiti po potrebi. Nisam fan RGB-a i sve je smanjeno na minimum.

Stvorio se poprilican backlog igara od trenutka kada sam krenuo sam realizacijom svega ovoga tako da mi sada samo preostaje da se bacim na resavanje tog problema. :)

Mislim da je poslije ovog posta sevap zakjučati ovu temu.
P.S. nadam se da si negdje uglavio i klimu pošto je ne vidim na slikama, u suprotnom ovo možeš koristiti i kao saunu :D
 
Poslednja izmena:
Mislim da je poslije ovog posta sevap zakjučati ovu temu.
P.S. nadam se da si negdje uglavio i klimu pošto je ne vidim na slikama, u suprotnom ovo možeš koristiti i kao saunu :D
Ugradjena je u plafonu. Bez klime ne mogu da zivim. I to sam je poprilicno pojacao bas zbog gaming sobe. U svakom trenutku moze biti 18 stepeni. To je bio jedan od zahteva.
 

Prilozi

  • PXL_20240228_224055960.jpg
    PXL_20240228_224055960.jpg
    87 KB · Pregleda: 229
sredio kablove :)
monitor arm i monitor arms :)

dsktp_1.jpg dsktp_2.jpg
 
znam :) ali puno posla (nadam se da ce se i zameniti jednom sa nekim boljim... tipa KEF LS50 :))

65% je tastatura
 
Nazad
Vrh Dno