Šta je novo?

Kakva je vaša soba u kojoj vam je komp

@Boris Lozac
Imas dva racunara i koristis dva para periferija, zasto ne bi uzeo neku tastaturu tipa MX Keys i povezao je na oba? Jel si razmisljao da okacis monitore/iMac na zid?
 
120 sa 60 je, mozda manje deluje na slikama :) Idealan je za samo za jedan monitor, ali Mek je visak :D
I ja sam zbog manjka prostora (čitaj - bebe) pre godinu i po dana morao da se prebacim na sto tih dimenzija (120x60) i bio u čudu kako sam skockao sve na takvom stolu, jer sam presao sa 140x75, a pritom je kuciste na stolu. Kasnije ću okačiti fotke, kad budem imao neku reprezentativnu :D
 
@Boris Lozac
Imas dva racunara i koristis dva para periferija, zasto ne bi uzeo neku tastaturu tipa MX Keys i povezao je na oba? Jel si razmisljao da okacis monitore/iMac na zid?

Ma jok lagano je ovako skroz, vizuelno mi je narusio Mac zamisao (ne vide mi se zvucnici dobro sad) ali nije nikakva guzva za koriscenje kako mozda deluje.. a i ako budem menjao prostor/stan sigurno ce biti neko bolje resenje.
 
za jedan racunar je ok, sasvim dovoljno, za dva vec... :)
 
20221008_160942.jpg
20221008_160954.jpg
20221008_160755.jpg
20221008_160858.jpg

To je na stolu 120x60, ploča je isečena po meri na stovarištu, zapravo od bloka za kuhinju, 38mm, uz Alex fiokar i nogare. 😀
 
Sve je to super, ali zadnji kraj kucista iz kog vristi vruc vazduh i prasina, direktno izlaze na sve oko sebe. Tebi ne gine detaljno briskanje svakih par dana... :D
 
Sve je to super, ali zadnji kraj kucista iz kog vristi vruc vazduh i prasina, direktno izlaze na sve oko sebe. Tebi ne gine detaljno briskanje svakih par dana... :D
Iza monitora ide najveći deo, ali svakako se briska non stop, a kuciste otvaram jednom mesečno pa izduvam :D
 
Kako djeca stižu tako i moj PC mijenja lokacije :D , nadam se da će ova lokacija ostati trajno. Kao što sam pisao u topicu vezano za custom stolove, u pitanju je Bytezone Gaming Standard desk s tim što sam skinuo gornju ploču i poručio dupli univer 3.6cm, kantovan u dimenziji 150x65 što je bar meni idealno. Što se tiče cvijeća sa strane, trenutno je u statusu kvo, sa ženom vodim bitku da mi ih skloni, nervira me ovako nabacano. :)

20221010-113735.jpg

20221010-113706.jpg

20221010-113717.jpg

20221010-113801.jpg
 
Sto i stolica iz Ikee. MALM sto i MILLBERGET stolica.

IMG_20221031_010024 (1).jpgIMG_20221031_012136.jpg
 
Poslednja izmena:
стіл.jpg
Puno radim za računalom i odlučio sam kupiti takav stol. Tko ovo koristi? Je li stvarno dobar?
 
Evo kod mene kakva je situacija
 

Prilozi

  • 20221111_172146.jpg
    20221111_172146.jpg
    272.8 KB · Pregleda: 372
  • 20221111_172106.jpg
    20221111_172106.jpg
    319.4 KB · Pregleda: 324
  • 20221111_171507.jpg
    20221111_171507.jpg
    148.3 KB · Pregleda: 432
Moje reorganizovano mesto na kojem provodim bar 14 sati dnevno :)

Obrnuo sam igru što se monitora tiče - i prešao na LG C2 42" televizor na koji je prikačen MacBook Pro 14" M1, a sam LG se nalazi na Ergotron HX ruci. Na monitoru se nalazi BenQ ScreenBar lampa, jedna od najboljih stvari koje sam sebi kupio (a imam je tek 4 dana).
Sto je IKEA Idassen. Stolica Herman Miller Embody.

Na stolu je Nuphy Air75 tastatura i Logitech G502 miš na GamersNexus podlozi.
 

Prilozi

  • IMG_2687.jpeg
    IMG_2687.jpeg
    1.3 MB · Pregleda: 364
  • IMG_2690.jpeg
    IMG_2690.jpeg
    1.2 MB · Pregleda: 374
  • IMG_2691.jpeg
    IMG_2691.jpeg
    1.3 MB · Pregleda: 411
Ne smeta ti led traka ispod visećeg ormara?
 
sve super, samo taj mis nikako ne ide uz ostalo :D
 
Ne smeta ti led traka ispod visećeg ormara?
Ne jer intezitet osvetljenja je uvek do 70%. Planiram difuzor da stavim, evo već 2 godine :) Imam još jednu LED traku, možda je zalepim za TV 🤔
 
  • Like
Reagovanja: EMF
sve super, samo taj mis nikako ne ide uz ostalo :D
Mah, radi ono zbog čega je kupljen, odgovara mojim velikim šakama i wireless je. Još da mu trajanje baterije nije kompletna tragedija i da nije MicroUSB bio bi savršen.
 
Ne jer intezitet osvetljenja je uvek do 70%. Planiram difuzor da stavim, evo već 2 godine :) Imam još jednu LED traku, možda je zalepim za TV 🤔
Kapiram da na fotki deluje više izraženo nego uživo.

Izvinjavam se na off-u, kad smo kod difuzora:
Da li neko zna gde može da se nabavi custom veličina difuzora (pa čak i višeslojna, ako mora) osobina sličnim TV panelima, a da je čvrsta, da kažem samonoseća?
 
@kUdtiHaEX Kakav je TV u ulozi monitora (prednosti/mane) na primer kada radiš u Word-u, Excel-u i sl?
 
Ja sam softverski inženjer po struci tako da u Word i Excel ulazim nikad :) No, kako dosta radim sa tekstom i imam potrebu za velikom količinom radnog prostora (često imam 3-4 aplikacije vidjive u isto vreme) mogu da ti kažem da je meni ovo super.
C2 može da se podesi tako da oštrina teksta bude jako dobra i ako nisi preterana picajzla, realno nećeš primetiti bilo kakvu razliku. Ja sam izuzetno zadovoljan sa C2 jer imam veliku radnu površinu i dobar kvalitet prikaza slike i boja. Naravno tu su i neke druge dobre stvari poput osvežavanja od 120 Hz (meni kompletno nebitno), OLED (koji mojim očima prija) i naravno odličan je TV za multimediju.

Pre C2 sam imao skoro svaku kombinaciju monitora koju možeš da zamisliš - 2x27", 32" UW i ne-UW, 34" UW, 49" UW.... i za moje potrebe ovo je otkrovenje :)
 
Ово је моја радна ,,соба", тј оно у шта буљим целог дана. 3х24" 😂 кад дођем кући и упалим лаптоп понекад, одмах га угасим, не могу да га користим, фале ми 2 монитора
IMG-20221026-WA0000.jpeg
 
Kakvi su to proteini izlistani na levom monitoru? :D Kapiram da si u medicinskoj industriji imajući u vidu da ti je nickname vezan za cefalosporin :)
 
Većinu dana na poslu provedem buljeći u monitore, slabo imam volje za isto kad se vratim u stan ali se sprema neki upgrade za klinca.


PXL_20221116_123227469.jpg
 
Kakvi su to proteini izlistani na levom monitoru? :D Kapiram da si u medicinskoj industriji imajući u vidu da ti je nickname vezan za cefalosporin :)
Близу си Кутија. Гени и мутације 😋 Whole Exome Sequencing дијагностика.
 
@kUdtiHaEX daj deder malo utisaka o BenQ ScreenBar lampa.

Zašto si uzeo, šta je bolje sa tim?
Evo sa pocetak jedan video:

Zašto sam je uzeo? Da bih sačuvao svoje oči od nepotrebnog naprezanja i da bih unapredio osvetljenje u rednom prostoru. To sam mogao postići i stonom lampom (donekle) ali ovo rešenje je mnogo bolje zbog načina na koji projektuje svetlost i zbog toga sto je temperatura svetla, kao i intezitet, podesiva.

Uvek je izmedju monitora i tebe rupa u osvetljenju koje se rešava ovom lampom. Otkako sam počeo da je koristim primećujem da mi se oči manje naprežu, pogotovo uveče, i da mi generalno lakše pada duži rad u toku dana.
 
Ja sam umesto toga uzeo xiaomi monitor bar jer mi se svideo bezicni kontroler. Isto su podesivi itenzitet i toplota osvetljenja.
 
Nazad
Vrh Dno