Šta je novo?

Jotel

Pozdrav. Imam jotel internet 150/50 paket. Nakacen sam na huawei HG8245Q2, ali brzina ne prelazi 100 mb/s preko lan kabla.

Konfiguracija je sledeca:

1. Ukljucen je 1.0 gbps full duplex mode u windowsu network adapter settings
2. Iskljucen power saving mode
3. Povezan je cat 6 kablovima t-568b
4. Iskljucen je power management mode u win-u
5. Preko wifi 5ghz imam 150 mb/s download
6. Kacen je lan kabl na svim portovima na ruteru i na svim ne prelazi 100 mb/s download
7. Lan kartica je Realtek PCIe GbE Family Controler i podrzava brzine vece od 100 mb/s
8. Ruter konfiguracija Etherner port information status: full-duplex, speed 100mb/s


Sve zivo sam probao i nece da mi prebaci 100 mb/s download. Jel ima neko posebno stelovanje u ruteru ili ako imate jos neki savet? Kablove sam kupio nove, isprobao 2 komada, razlicite marke i dobio isti rezultat. Hvala!
Moja nagadjanja:

1) Proveri da ipak nisu CAT5 kablovi koje koristis (znam da je banalno ali nekad mogu biti lose oznaceni)
2) Proveri podesavanja na Ethernet portu na racunaru

Ides: Control Panel\Network and Internet\Network Connections
Desni klik na adapter -> Properties
Configure -> Advanced
Property: Speed & Duplex -> Auto Negotiation ili 1Gbps Full Duplex
 
Sve provereno, i sve je po PS-u.

Jedino mi preostaje kao poslednja opcija je da krimpujem kabl na T568A standard. Ako ni tad ne uspe, uzimam tp link ruter.
 
Uzmi od nekoga drugi laptop i onda proveri brzinu interneta preko utp kabla na njemu.
Moguce da je do kompjutera (jer podesavanja rutera su ok, a probao si vec 2 kabla cat 6, tako da ne verujem da je to).
 
Ma nije mi problem 400din mesecno ,zadovoljan sam uslugom,ali me nervira onakvo ponasanje,i sto mogu da prekrse ugovor kad god pozele,ako svi cutimo,bice jos gore.
 
Reseno. Ipak je kabl u zidu krimpovan po T568A standardu. Odradio zabicu u tom standardu i sada ide brzina koliko treba.

Hvala svima.
 
Da li neko ko ima Jotel optiku gleda SBB preko mreze? Da li nisu neki kanali blokirani? I kako ste zadovoljni generalno? Istekao mi je Supernova paket pa bih se malo pomerio od MTSa.
 
Pa Jotel i ima preko svoje kablovske SBB kanale, samo nema Novu S i Novu Sport ostalo sve ima, a preko mreže EON ne radi za SBB kanale, barem meni prošle godine nije radio, ne znam za druge...
 
Koliko ja znam nema pravila, kod mene je prosek oko sredine ali nekad stize ranije nekad kasnije, nekom i nestigne.. odes i proveris
 
Nema ni u Nišu
 
Nema nova s na Jotel mreži. To je ekskluziva SBB-a.
 
Gde mogu da vidim kompletnu listu TV kanala za pakete OIK 2 i OIK 3?
Može li neko da ih objavi ovde ili mi pošalje u PP.
Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno