Šta je novo?

Jotel

(iako ne vidim sta ce nekom sada brzina veca od 100Mbps...)
  • Igre sad zauzimaju 100+GB,
  • gleda se streaming sadrzaj sa vise platformi,
  • koriste se cloud usluge,
  • radi se od kuce,
  • imas vise clanova koji koriste i rade vise gore navedenih stvari od kuce u isto vreme, itd itd

Veruj, tih 100Mbps je sad kao da imam 20Mbps pa i manje... Svako ima drugacije potrebe... A to sto svi nasi provajderi tupe oko tih brzina, nemaju odgovarajucu arhitekturu, mrzi ih da rade i nece da uloze malo u celu pricu, meni je to iskreno malo tragikomicno.

Eto, u mom kraju/naselju, pouzdano znam, da niko od provajdera nece da uvodi opticki net jer (pazi sad ovo), nude 200-300Mbps kroz koaksijalni (tacnije Supernova), ali zato su nabili neke nenormalne cene koje se u sustini ne isplate... Nece ni Jotel da uvodi optiku...
Tako da ostajes na smesnih koliko god nude Mbps jer ne zele da urade nista povodom unapredjenja mreze, arhitekture i tako dalje, pa onda cepidlace oko brzina, cena i svega samo da bi mogli da izmuzu sve do besvesti... I onda gledam nase nam drage politicare kako pevaju neke pesme o digitalizaciji, o iznajmljivanju arhitekture, o sirenju opticke mreze... A u praksi jadac...
 
Vidi, i meni su povecali cenu,odes u poslovicu, ili zoves telefonom i kazes da ne prihvatas promenu cene jer je ugovor na drugu cenu i rese bez problema. Inace bi im platio i 2000 net ,jer je odlican vec 3 godina, ostalo ovde u gradu je sve do 20mb, i cene su vece ,sto je u 21veku ne prihvatljivo za tu brzinu.
 
Jel bilo nekih promena, kod nekog? Jel podigli kod nekog brzine? Izgleda da ce kao i prosli put... Februara... hahaha :D
 
Znači uradiće slično kao prošle godine...
 
Prosli put preskocili nas koje nemamo optiku... Nismo dobili povecanje. Ako sad ponove isto, bilo bi stvarno jadno da ne dobijemo nista...
 
LOL... izgleda da ce opet, stvarno, da preskoce HFC pakete... Neverovatno...
 
Imam ruter Huawei EG8143A5, hocu da promenim sifru za WiFi, ali ne znam koj je user i pass za ulazak u podesavanje rutera, probao kao sto pise pozadi root i admin, nece, ne mogu da se setim, da li je nesto tu radnik Jotela menjao jednom prilikom ili ne (ako uopste to moze) pa sam ja zab sifru. Ako je to u pitanju, da li mogu samostalno da promenim sifru nekako, ili ne, da li ono dugmence pozadi na ruteru za RESET, menja i sifru, ili jos bolje, ako neko zna podatke za ulazak, bio bih mu beskrajno zahvalan.
 
Imam ruter Huawei EG8143A5, hocu da promenim sifru za WiFi, ali ne znam koj je user i pass za ulazak u podesavanje rutera, probao kao sto pise pozadi root i admin, nece, ne mogu da se setim, da li je nesto tu radnik Jotela menjao jednom prilikom ili ne (ako uopste to moze) pa sam ja zab sifru. Ako je to u pitanju, da li mogu samostalno da promenim sifru nekako, ili ne, da li ono dugmence pozadi na ruteru za RESET, menja i sifru, ili jos bolje, ako neko zna podatke za ulazak, bio bih mu beskrajno zahvalan.
Probaj admin admin (sve mala slova) ili admin za user prazno ( nista ) za pass
 
Kao i svaki drugi ruter/modem, zato i sluzi to reset dugme, vraca i sifru i sva druga podesavanja na default.
 
Kako god, ja sam sa njima jedino zadovoljan, bar povecaju nesto,a ne samo cenu kao Mts.. gde mogu imati samo 20mb max kao pre 15god. Ovde mi je stabilan i nemam nikakvih problema.
Slazem se. Svi povecavaju cene, ma sve poskupljuje ne samo internet. Jotel bar nekako opravda to poskupljenje tim povecanjem brzina iako je internet i bez toga vrh.
 
Hvala svima, probacu kad dodjem kuci, na poslu sam trenutno. Jos samo jedno pitanje, da li je moguce ubrzati malo WiFi, neko podesavanje nesto, posedujem OTI 4, kako oni navode 350/110 Mbps, na kompu imam odlicnu brzinu, ali na telefonu WiFi je drasticno sporiji, uglavnom 50-60 Mbps, sve je mereno preko Guglovog speed testa, jedino kad dodjem na pola metra od rutera i merim, radi brze. Takodje, vidim da je uz OTI 4 na sajtu napisano WiFi ruter 2.4/5GHz, ovaj moj Huawei nema 5GHz, da li kontaktirati podrsku i da traziti 5GHz ruter, jer zasto da ne, kad im vec placam ?
 
Naravno da trazis, to je tvoje pravo, ja sam imao OIK2 dok sam bio kod njih pa sam trazio 5GHz ruter, oni bi trebalo da daju uz svaki paket 5GHz da su normalna firma, ali... sa 2.4GHz wifijem neces nista napraviti.
 
Hvala ti, zvao sam korisnicki centar i dali su mi mejl na koj da posaljem poruku sa potraznjom za bolji ruter, videcemo sta ce biti. Znaci sa 5 GHz ruterom bih trebao imati i bolji WiFi signal ?
 
Naravno, ja u svim sobama na spratu gde je 5GHz ruter imam max brzinu paketa...
 
To je TOP, ako tako bude, bice super, samo cekam odgovor od podrske, koj cu verovatno dobiti tek za par dana. Sve u svemu hvala ti, javljam sta uradim :D
 
Imaćeš veću brzinu, ali manji domet. Veće je slabljenje na 5 GHz.
 
Cena je povecana za 100 din po paketu, sto je ok po meni :)
Zavisi kako gledas na to i sta dobijas za novac... Evo vec drugi put preskacu HFC mreze sa povecanjem brzine interneta a ovo je vec drugo povecanje cena, tako iz mog ugla, to uopste nije dobro. Ne dobijas nista, nece da povecaju brzine, nece da uvedu optiku, ali zato povecavaju cenu...
 
Pricam za optiku koju koristim, za 100 din, dobija +30mb... Sto je odlicna stvar.
 
U svakodnevnom radu teško da može da se primeti tih 30 Mb/s, a ni Jotel verovatno nije povećao kapacitet svojih linkova ka Internetu. Sve u svemu, pretplata je za većinu korisnika poskupela, jer im je nametnuto ono što nisu tražili.
 
Sto se tice dometa, ne treba ne znam koliki, bitno mi je samo da obuhvati kucu, znaci nekih 10ak metara max, valjda ce za toliko da bude OK.
 
U svakodnevnom radu teško da može da se primeti tih 30 Mb/s, a ni Jotel verovatno nije povećao kapacitet svojih linkova ka Internetu. Sve u svemu, pretplata je za većinu korisnika poskupela, jer im je nametnuto ono što nisu tražili.
I da povećaju sa 200Mbps na 1000Mbps, generalno se ukupna količina saobraćaja koju korisnici troše se ne bi povećala ni 10-15%, ali bi možda peak skočio možda i za 30%.

Količina prenetih podataka ne zavisi od brzine neta koju ima korisnik (generalno za 100+Mbps pakete).

Količina se menja uglavnom zbog sve većeg kvaliteta multimedia sadržaja, veličine softvera i igrica itd itd, a ne zbog deklarisane brzine internet konekcije.
 
U svakodnevnom radu teško da može da se primeti tih 30 Mb/s, a ni Jotel verovatno nije povećao kapacitet svojih linkova ka Internetu. Sve u svemu, pretplata je za većinu korisnika poskupela, jer im je nametnuto ono što nisu tražili.
Prosecan korisnik vecih paketa verovatno ne, to znaci korisnicima osnovnih paketa. Ali, u visim paketima to povecanje iznosi i do 100Mbps (ne kazem da su povecali za 100 nego da je tolika razlika u brzini za ekvivaletne pakete, posto nije prvi put da povecavaju) za razliku od mts-a npr, za istu ili manju cenu. Ta razlika se primeti.
 
Narode, treba da uvedem internet u stan i gledam sve provajdere, jedino mi je Orion optika bila isplativa ali nema je na mojoj adresi (ul. Nikole Pašića). Od ostalih sve mi je skupo jedino Jotelov oi1 deluje prihvatljivo. Stalno slušam kako je najgori internet, pa rekoh da pitam vas, dugogodišnje korisnike za iskustva i preporuke. Takođe, postoji li varijanta da tražim 5ghz ruter sa najjeftinijm paketom?
 
Nazad
Vrh Dno