Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Alukard

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
08.09.2016
Poena
113
Je l je neko koristio gume za vezbanje i kakvi su utisci? Takodje,koje kupiti i gde? Ja sam nasao neke tubeR i koliko sam iscitao trebalo bi da su ok

NAS

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poena
63
Ponedeljak: džogiranje 3km (atletska staza Olimp),
utorak: plivanje 2km (otvoreni bazen Olimp),
sreda: džogiranje 3km,
četvrtak: plivanje 2km... i tako svaki dan već nekih mesec dana ali nisam pravio pauzu ni jedan dan.

Ne trčim brzo (sprint), pravim pauze i odmaram se dok plivam.

Da li ima potrebe za pauzom za odmaranje mišića s obzirom da su lagani treninzi u pitanju (više rekreacija nego trening)?

perafilozof

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.03.2013
Poena
63
Od treninga se odmara. Kao što si napisao nema potrebe.

Kad tad će život da te spreči, dovoljno ti je što ćeš tad da preskočiš.

• Like
Reagovanja: NAS

giovanni

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.08.2000
Poena
28
četvrtak: plivanje 2km... i tako svaki dan već nekih mesec dana ali nisam pravio pauzu ni jedan dan.

Da li ima potrebe za pauzom za odmaranje mišića s obzirom da su lagani treninzi u pitanju (više rekreacija nego trening)?
Koliko ti treba da isplivaš ta 2km?

• Like

NAS

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poena
63
Ne znam vremenski jer brojim krugove (kao što brojim džogiranje 12 krugova x 250m).

U plivačkom bazenu je 3 kruga = 100 metara. Kada odradim 15 krugova izađem, pravim pauzu (sunčanje, odmaranje) pa tako 4x.

Zato sam i napisao da nije ništa zahtevno, više je rekreacija.

Alukard

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
08.09.2016
Poena
113
Ja sam vec uzeo TubeR gume, odradio par treninga i zadovoljan sam

Nenad22

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.12.2002
Poena
48

Lepo, lagano, bitna je konstantnost, ako hoces, mozes malo ubaciti ponesto novo da bude zanimljivije. Ja sam solidno savladao leptir stil, pa ubacim 50-100m leptir, pa kraul, naizmenicno. Leptir je bas specifican, i tesko usavrsiti, ali kada uhvatis ritam i tehniku, bas je uzivanje. Prija promena od kraula koji uvek peglam, postalo mi je kao umereno trcanje, ne umaram se kod nekog srednjeg tempa.

• Like

ironmanbg

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
10.12.2004
Poena
48
Najbolje mešovito, ja sam išao leptir, pa nazad kraul, pa prsno-kraul, leđno-kraul, pauza.

• Like

TestW

Flash Drive
Učlanjen(a)
30.07.2021
Poena
3
Treniram u teretani već godinu dana bez prestanka, a krenuo sam ozbiljno sa time septembra 2016. godine. Mnogo se toga izdešavalo i gubio sam motivaciju i nisam se hranio najbolje ali imao sam dobre rezultate. Prestao sam avgusta 2017. zbog posla pa se vratio marta 2019. Trenirao sam par meseci i opet prestajao sve do prošle godine od kada treniram bez prestanka. Nisam preterano jak niti ogroman ali imam genetski široka i okrugla ramena pa mi mnogi pričaju o tome. Trenutno sam na 73kg na 180cm visine ali to je jer sam se prehladio pre mesec dana jer sam otišao na kupanje. Nisam jeo niti pio ništa pa sam smršao 4kg. Planiram za zimu 85 ili 90kg da stignem jer mi se već smučila clean ishrana. Prerano sam krenuo na definiciju, tamo negde 20. januara.

NSX

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.01.2002
Poena
38
NAS ti si onda mnogo dobar plivač ja izdžogiram lagano 10 km ali plivanja 500 metara ne mogu da prebacim :)

• Like

NAS

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poena
63
Što se tiče džogiranja, mogu naravno daleko više od 3km ali to je čisto održavanje kondicije.

Kod plivanja praviš pauze i menjaš stilove, kada se umoriš prebaciš se na leđno i sl.

Kada se umoriš i od leđnog uhvatiš se za ivicu bazena pa malo odmoriš pa opet nastaviš.

ale

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
11.12.2010
Poena
63
Kakvi su Ninja blenderi? Trazim neki blender do 60 dolara, i ova marka se izdvojila. Koliko vidim, kod nas ih nema u prodaji.

nemanja123

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poena
63
Osim "misleading click-bait" naslova na slici ("calories don't count") odličan klip!
Za one koje interesuje ishrana je odlična osnova.

iceAge

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
13.06.2005
Poena
18
Je l je neko koristio gume za vezbanje i kakvi su utisci? Takodje,koje kupiti i gde? Ja sam nasao neke tubeR i koliko sam iscitao trebalo bi da su ok
Redovno koristim. Po mom mišljenju su odlična stvar. Pre neki dan nisam imao vremena da odem na trening, odradio kući sa trakama 40ak min (preporuka za celo telo, ne preterivati, koristio sam srednju traku od tri koliko je u paketu iz Lidla- oko 1200din su koštale):
1.
2.

Ddee

Flash Drive
Učlanjen(a)
15.08.2021
Poena
28
Suplementacija je puna lazi i prevare,treba dobro obratiti paznju sta se kupuje i zbog cega.

Ddee

Flash Drive
Učlanjen(a)
15.08.2021
Poena
28
Supsi proizvedeni u EU su mnogo kvalitetniji nego iz USA,zbog kontrole kvaliteta.

Vrh Dno