Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Je l je neko koristio gume za vezbanje i kakvi su utisci? Takodje,koje kupiti i gde? Ja sam nasao neke tubeR i koliko sam iscitao trebalo bi da su ok
 
Ponedeljak: džogiranje 3km (atletska staza Olimp),
utorak: plivanje 2km (otvoreni bazen Olimp),
sreda: džogiranje 3km,
četvrtak: plivanje 2km... i tako svaki dan već nekih mesec dana ali nisam pravio pauzu ni jedan dan.

Ne trčim brzo (sprint), pravim pauze i odmaram se dok plivam.

Da li ima potrebe za pauzom za odmaranje mišića s obzirom da su lagani treninzi u pitanju (više rekreacija nego trening)?
 
Od treninga se odmara. Kao što si napisao nema potrebe.

Kad tad će život da te spreči, dovoljno ti je što ćeš tad da preskočiš.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ponedeljak: džogiranje 3km (atletska staza Olimp),
utorak: plivanje 2km (otvoreni bazen Olimp),
sreda: džogiranje 3km,
četvrtak: plivanje 2km... i tako svaki dan već nekih mesec dana ali nisam pravio pauzu ni jedan dan.

Ne trčim brzo (sprint), pravim pauze i odmaram se dok plivam.

Da li ima potrebe za pauzom za odmaranje mišića s obzirom da su lagani treninzi u pitanju (više rekreacija nego trening)?
Koliko ti treba da isplivaš ta 2km?
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ne znam vremenski jer brojim krugove (kao što brojim džogiranje 12 krugova x 250m).

U plivačkom bazenu je 3 kruga = 100 metara. Kada odradim 15 krugova izađem, pravim pauzu (sunčanje, odmaranje) pa tako 4x.

Zato sam i napisao da nije ništa zahtevno, više je rekreacija.
 
Je l je neko koristio gume za vezbanje i kakvi su utisci? Takodje,koje kupiti i gde? Ja sam nasao neke tubeR i koliko sam iscitao trebalo bi da su ok
Često bude u Lidlu, a ima i Xiaomi.
E sad, kako vidim, ima dve vrste, duže i kraće, planiram da kupim.
 
Ja sam vec uzeo TubeR gume, odradio par treninga i zadovoljan sam
 
Ponedeljak: džogiranje 3km (atletska staza Olimp),
utorak: plivanje 2km (otvoreni bazen Olimp),
sreda: džogiranje 3km,
četvrtak: plivanje 2km... i tako svaki dan već nekih mesec dana ali nisam pravio pauzu ni jedan dan.

Ne trčim brzo (sprint), pravim pauze i odmaram se dok plivam.

Da li ima potrebe za pauzom za odmaranje mišića s obzirom da su lagani treninzi u pitanju (više rekreacija nego trening)?

Lepo, lagano, bitna je konstantnost, ako hoces, mozes malo ubaciti ponesto novo da bude zanimljivije. Ja sam solidno savladao leptir stil, pa ubacim 50-100m leptir, pa kraul, naizmenicno. Leptir je bas specifican, i tesko usavrsiti, ali kada uhvatis ritam i tehniku, bas je uzivanje. Prija promena od kraula koji uvek peglam, postalo mi je kao umereno trcanje, ne umaram se kod nekog srednjeg tempa.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Najbolje mešovito, ja sam išao leptir, pa nazad kraul, pa prsno-kraul, leđno-kraul, pauza.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Treniram u teretani već godinu dana bez prestanka, a krenuo sam ozbiljno sa time septembra 2016. godine. Mnogo se toga izdešavalo i gubio sam motivaciju i nisam se hranio najbolje ali imao sam dobre rezultate. Prestao sam avgusta 2017. zbog posla pa se vratio marta 2019. Trenirao sam par meseci i opet prestajao sve do prošle godine od kada treniram bez prestanka. Nisam preterano jak niti ogroman ali imam genetski široka i okrugla ramena pa mi mnogi pričaju o tome. Trenutno sam na 73kg na 180cm visine ali to je jer sam se prehladio pre mesec dana jer sam otišao na kupanje. Nisam jeo niti pio ništa pa sam smršao 4kg. Planiram za zimu 85 ili 90kg da stignem jer mi se već smučila clean ishrana. Prerano sam krenuo na definiciju, tamo negde 20. januara.
 
NAS ti si onda mnogo dobar plivač ja izdžogiram lagano 10 km ali plivanja 500 metara ne mogu da prebacim :)
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Što se tiče džogiranja, mogu naravno daleko više od 3km ali to je čisto održavanje kondicije.

Kod plivanja praviš pauze i menjaš stilove, kada se umoriš prebaciš se na leđno i sl.

Kada se umoriš i od leđnog uhvatiš se za ivicu bazena pa malo odmoriš pa opet nastaviš.
 
Kakvi su Ninja blenderi? Trazim neki blender do 60 dolara, i ova marka se izdvojila. Koliko vidim, kod nas ih nema u prodaji.
 
 
Osim "misleading click-bait" naslova na slici ("calories don't count") odličan klip!
Za one koje interesuje ishrana je odlična osnova.
 
Je l je neko koristio gume za vezbanje i kakvi su utisci? Takodje,koje kupiti i gde? Ja sam nasao neke tubeR i koliko sam iscitao trebalo bi da su ok
Redovno koristim. Po mom mišljenju su odlična stvar. Pre neki dan nisam imao vremena da odem na trening, odradio kući sa trakama 40ak min (preporuka za celo telo, ne preterivati, koristio sam srednju traku od tri koliko je u paketu iz Lidla- oko 1200din su koštale):
1.
2.
 
Suplementacija je puna lazi i prevare,treba dobro obratiti paznju sta se kupuje i zbog cega.
 
Supsi proizvedeni u EU su mnogo kvalitetniji nego iz USA,zbog kontrole kvaliteta.
 
Šta mislite o ovoj traci? Isključivo za brzi hod mi treba.
Nisam probao bas ovaj model ali jesam slicne i jako su klimave i nestabilne (doduse za trcanje). Pretpostavljam da zavisi i od tvojih gabarita, tako da najbolje je da odes da probas ako mozes. Licno mislim da ce za brzi hod biti ok.

Jedan moj klijent koji ima 85 kg je uzeo Xiaomi traku za hodanje na kojoj hoda dok drzi casove i super mu je a jako je kompaktna. Mozda cak i ona moze da ti odradi posao
 
Ja imam oko 95kg. Treba mi isključivo za brzi hod. Ova Xiaomi mi deluje interesantno, ali me odbija to što nema promenu nagiba.
 
Xiaomi je ok ako imas sedentarni posao pa mozes i u toku posla da radis na njoj (ovaj decko koji je kupio ima standing desk i seta svaki drugi cas). Ona je tu vise kao put do nekih 10.000 koraka dnevno, vrlo low intensity i realno mora da se kombinuje sa nekim intenzivnijim treningom da bi imalo smisla.
Iz mog iskustva, to je dovoljno za 95% ljudi jer vecina ljudi nema ni volje ni discipline da ozbiljno vezba kod kuce, naravno ovo se mozda ne odnosi na tebe i mozda tebi bas treba traka da radis sa visim intenzitetom kod kuce, ali iz mog trenerskog iskustva kuca je za low intensity rad, istezanje, 3-4x nedeljno odes negde i izvezbas jace.
Ako hoces da vezbas intenzivnije, ova traka bi trebalo da bude ok, ali opet moj savet je da probas.
 
 
Stara priča o biodostupnosti proteina. Old school bilderi su znali :)
Inače, vrlo je interesantna ova korelacija sa visinom i proteinima. Naše telo ima nutrient sensing pathways koji u prisustvu nutrijenata otvaraju vrata rasta i razvoja, posebno kod dece. Deca koja jedu više proteina imaju veći IGF-1 i ostale hormone koji dovode do većeg rasta ne samo kostiju i mišića, nego i mozga i CNS-a. Moj mali od godinu i po pije zbregov protein sa mnom, jede one proteinske pudinge i suplementira to sa ribljim uljem, multivitaminom, d3+k2
Po merama je krupniji od proseka iako smo ja i žena srednje visine, i vrlo je robusnog zdravlja (za sad, hvala Bogu).
 
Kako to da new school bilderi nista ne znaju :D Ili su previse na steroidima, pa im nije bitno :D

Nego, mene vise brinu ovi sto se vezuju krave sa ekoloskim problemima i hoce da se prekine uzgoj istih. A da ne pricam o idejama pravljenja mesa od proteina insekata u buducnosti, jer je nekom pala ta "genijalna" ideja na pamet.
 
Samo da proverim pre naručivanja, da li ima neki povoljniji discount kod od VIPRS za myprotein sajt? :)

I pošto nisam u toku, da li ima nekih povoljnijih sajtova za kupovinu suplemenata u 2022?
 
Bog me, nisam bio dve nedelje u teretani, a istu bih hteo da promenim, pa sam sada u nedoumici. Trenutna je više kao mali fitnes klub, nema nešto preterano opreme, ali nema ni gužve. Sa druge strane, poznata AG mi je na pljuc, ali kada vidim koliko ljudi je unutra i to u radno vreme, onda mi neki đavo baci hint menjati ili ne, pogotovo što ovo sa koronom nikako da prestane više.
 
Kupio bih elastične trake za vežbanje, koje su ok kvalitet, Intersport, Decathlon ili neke treće?
 
Nazad
Vrh Dno