Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ista situacija i ovde, na HP4074 radi savrseno, kada se upari u "Connected Accessories" settings stranici, posle toga mogu da stavim shaku da blokiram IR diodu skroz i i dalje rade komande, i to lepo i brzo.

Na HPH07 #1397# idem u "Connected Devices"/Bluetooth, ukljucim Bluetooth, drzim na komandi OK i VIDEO KLUB dok ne blinka, pojavi se Rb11, dupli klik na njega i onda kaze Pairing...Connecting...Connected
Ali daljinski i dalje radi u infracrvenom rezimu, tj. sporo i ne radi ako stavim shaku preko IR diode.

izgleda ovo radi samo kako treba na HP4074, na oba mi je Iris 2.0
 
Poslednja izmena:
Kako se ulazi u podešavanja (skriveni meni) na Q11 sada, posle Iris 2.0 ?

Ne radi #1397#
 
Ipak radi sa 104030 ali se ne prikazuju brojevi na tv, pojavi se izbor kanala pa to malo zbunjuje.
 
Ranije su se pokazivali ovi brojevi koji pocinju sa zvezdicom ako prvo odeš u settings meni (zupčanik na komandi) gde ti stoji lista korisnika, pa krenes da ih kucas, el to više nije slučaj na iris2.0 na q11?
 
Poslednja izmena:
Da li vam radi opcija 'Nastavi da gledas'? Nije ni ranije nesto posebno radilo, ali ovo sad je jos gore. Pomislim moci cu nesto da nastavim da gledam, udjem kasnije i uopste nema sadrzaja.
 
Da li vam radi opcija 'Nastavi da gledas'? Nije ni ranije nesto posebno radilo, ali ovo sad je jos gore. Pomislim moci cu nesto da nastavim da gledam, udjem kasnije i uopste nema sadrzaja.
Reklamiraj,pa ce posle vise stotina prijava mozda i da vrate opciju.
 
Поздрав свима, имам једно питање, да ли је неко инсталирао неки ВПН на "откључаном" HPH07 и ако јесте, каква су искуства, ради ли нормално?
 
Ima li nekog rešenja posle nove instalacije box 3 paketa uređaj HP neće da učita kanale već stoji na logou Iris drugačiji TV doživljaj. Probao sam restart više puta probao sam lan2 lan3, restart i Huawei 6T rutera, interneta inače ima.
 
pa valjda su radili kada je bio tu instalater da ih proba ?
oni se ubacuju u portove LAN2 ili LAN3 MTS rutera, ali cak i da nisu ubaceni kako treba treba da se pokrenu i da kazu neka serverska greska
si probao da izvadis mrezni kabl iz njih, treba da ti se pojavi sivi messagebox kako nije povezan ethernet kada se pokrene ?
ako to radi, onda treba da vidis sa korisnickom podrskom zasto nece da se ucitaju kada su povezani na tacnu mrezu
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima iskustva tj da li je moguće povezati IRIS TV Boks koji je iz BOX optičkog paketa na MTS ADSL internet (paket bez televizije) i tamo ga priključiti da se gleda televizija.
Ne znam da li na ruterima kod MTS ADSLa takođe ostavljaju LAN 2 i LAN 3 kao dedicated za televiziju (iako nije u paketu) pa da možda boks povežem na neki od ta dva ili je to nemoguće. Ja nisam još uvek ovo probao pa hoću da vidim da li neko ima iskustva da li upšte može ova kombinacija i kako? Smišljam kombinaciju za vikendicu :) Hvala.
 
Nije moguce, jer nije pustena usluga.

Ali da odneses kod nekog ko vec ima, radice i tvoj stb.
 
pa valjda su radili kada je bio tu instalater da ih proba ?
oni se ubacuju u portove LAN2 ili LAN3 MTS rutera, ali cak i da nisu ubaceni kako treba treba da se pokrenu i da kazu neka serverska greska
si probao da izvadis mrezni kabl iz njih, treba da ti se pojavi sivi messagebox kako nije povezan ethernet kada se pokrene ?
ako to radi, onda treba da vidis sa korisnickom podrskom zasto nece da se ucitaju kada su povezani na tacnu mrezu
Nisu radili pred njim dok je bio tu, oba je probao na jednom televizoru u mrežnom portu broj dva, broj tri ali i drugi lan kabl. Onda je on obavio jedan poziv gde je čitao neke brojeve i korisnika i onda su oni navodno pustili onaj dodatni STB ali bi trebalo da radi onaj osnovnih ali ne radi ni jedan ni posle evo 24sata. I onda klasična fora potpiši mi brzo ugovor jer žurimo na drugu instalaciju, pustiće ti sad ovo bukvalno za koji minut sve smo kao javili. Tu mi je uvalio one papire između ostalih je i onaj gde potpisuješ da si svu opremu primio i da sve radi što nije slučaj jer čovek nije doneo čak ni ekstender koji akviziter strogo naglasio u prepisci sa mts-om sa kojom pregovara kad pravi novi ugovor, pod izgovorom pa znaš kako dosta nam se krade u firmi pa sad mi to ne nosimo više u kolima , nema ništa viška,tj imamo samo STB uređaje a ekstendere nemamo nego kad za tražim u firmi oni mi daju na primer jedan komad.. u drugoj temi što je spomenut optički kabal takođe su stavili na pogrešno mesto tako da komšija kad izbaci ih posteljinu ili trese veš na terasi udara po mom kablu optičkom. Ne mogu ja kao krajnji korisnik da znam kud prolazi po ulici kabal i da li je dovoljno od nekog objekta ili čega već udaljen, to mora on da gleda i da sugeriše. Sad je ostalo na tome da kabal izmesti to jest povuče nov da donese ekstender i da vidimo šta da radimo za signal na STB uređajima.

A ovo ću probati bez kabla pa ću da javim šta se dešava.
 
OK, verovatno ti nisu registrovali MAC adrese uredjaja kako treba u njihovoj bazi onda (ako pokaze gresku bez kabla).
Kada je meni instalater donosio oni su bili vec registrovani na moj nalog pre nego sto su njemu dati, pa cim je ubacio odmah je ucitao iris i krenuo TV program
Jedino sto je bilo glupo je sto je doneo samo jedan STB (osnovni) prvi put kada je dolazio, pa je morao neki drugi instalater da dolazi sutradan da mi donese dodatni (isto tako je odmah radio).
 
Nemoguće da ti je provukao optički kabl spolja a da ga nije ubacio u kanalice.
 
Boomerang dečiji kanal je promenio ime u cartoonito (414). Prvo pomislio neki drugi kanal, ali nije.
 
Kod mene problem sa signalom na TVu resih vadjenjem HDMI kabla i vracanjem, neki konflikt je postojao izmedju tva koji je smart i ovog HP uredjaja, ni sam ne znam sta tacno.

Pitao bih i ovo, cemu sluzi wifi konekcija na ovom HP iris, on ne moze da vuce i TV signal sa rutera bezicno ?
 
Поздрав људи, једно питање за оне упућеније у откључаавње бокса, уколико на ХПХ07 након учитавања почетног логоа избаци Сервер грешку 157022010, да ли на том боксу може да се приступи скривеном менију и да се покрене инсталација лаунчера и мапера, или је он закључан и може у канту?
 
ja sam uspeo da instaliram i na jednom koji nije vise imao validan nalog za pristup IPTV, ne znam da li je bila ta greska ali bio je na onoj stranici da mora da se ukuca username i pin (i naravno sta god se tu ukuca ne moze da nastavi jer nije vise autorizovan)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno