Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja potvrdjujem da losije radi hp4024... preselio sam se i presao sa vdsl-a na optiku i dobio hp4024 koji radi "sporije"... prilikom prebacivanja kanala zamrzne sliku kanala koji si gledao pa onda pokrece zamrznutu sliku novog kanala na koji si prebacio... slika mnogo losa na 1080i50 ali bolja na 4k50hz dok je kod q11 i drugih modela obrnuto... nova iris platforma se testira...
 
I ja potvrdjujem da losije radi hp4024... preselio sam se i presao sa vdsl-a na optiku i dobio hp4024 koji radi "sporije"... prilikom prebacivanja kanala zamrzne sliku kanala koji si gledao pa onda pokrece zamrznutu sliku novog kanala na koji si prebacio... slika mnogo losa na 1080i50 ali bolja na 4k50hz dok je kod q11 i drugih modela obrnuto... nova iris platforma se testira...
Valjda ce da izadju iz test faze sredinom 2025 godine . Ako im SP u Kataru nije dogadjaj da lansiraju nesto novo onda ne znam sta je ..
 
Kada pokušavam da vraćam unazad zamrzne ceo box i moram da ga restartujem. HP4024 je u pitanju, da li ima nekog rešenja ili da im tražim novi box?
 
Kada pokušavam da vraćam unazad zamrzne ceo box i moram da ga restartujem. HP4024 je u pitanju, da li ima nekog rešenja ili da im tražim novi box?
Imam isti problem ali samo sa arena premium kanalima,zvao sam mts,i neko njihovo objasnjenje je da to nije samo moj problem vec dosta njih ima slican problem sa vracanjem unazad,i kazu da je to pocelo otkad je uradjen poslednji update na HP4024,i da imam malo strpljenja da tehnicka sluzba radi na otklanjanju problema..eto,ako ti je neka uteha :)
 
Sad mi stvardno cudno sto moj HP4024 radi vrhunski bez da stucne ili zamrzne sliku, malo je nemoguce da su svi uredjaji losi a samo moj dobar i razmisljam dal ste menjali bilo ko od vas sto imate pomenuti stb rezoluciju i sam prikaz slike tj videa.
Ja sam odmah istog dana kad sam ga dobio prebacio sa defaultnih 1080i 50Hz na 1080p ja mislim isto 50Hz nisam kod kuce al cu proveriti tacno kad budem i mozda je do toga jer to je jedina promena naravno i ukljucen BT u odnosu na fabricko stanje.
Mislim ali nisam siguran, da mi je isto blokiralo i zamrzavalo sliku prvi put kad sam krenuo da vracam unazad(a to je bilo cim je monter izasao iz stana) i da sam morao da resetujem stb da je blokirao i nista nisam mogao, odmah nakon tog reseta sam gore navedeo odradio, i od tad stvarno sve top funkcionise.
Ako moze biti do toga ne znam al da mi radi stb odlicno, radi jer bih ga menjao da ne radi kako treba jer to nije problem posto mi drug radi u Mts i kad god mi treba neki ruter ili ont ili zamena stb samo ga pozovem ispise nalog za zamenu i ljudi dodju i zamene, tako sam trazio zamenu za Q11 pre par godina kad sam menjao za predhodni jer je tad Q11 bio bolji u odnosu na onaj iako je i tad bese neki beli tada stb radio ok za to vreme, ali je Q11 bio tada brzi i bolju sliku davao u odnosu na taj, to je jos bilo dok sam imao vdsl2 pre nekih 5 godina ako ne i vise sad.
U svakom slucaju, zamenio bih ga da mi ne radi dobro a radi dobro odkad sam mu promenio nacin prikazivanja slike, mislim da mu progresivno skeniranje kad crta liniju po liniju i daje ostriju i definisaniju sliku, vise prija od isprepletenih linija koji je sad vec neki i standard nazalost u HDTV.
 
Meni se danas restartovao STB sam od sebe.Kontao sam da je u pitanju neki update... nisam nesto ni proveravao,vidim samo da kad menjam programe ima neka druga grafika,transparenta pozadina preko celog ekrana... kakvih jos promena moze ili treba da bude!?
I meni je sinoć .Od novina vidim blago promenjen u font i veci deo ekrana je crn kada izadje linija sa programom .Ako je to upadajte sve cestitke na grandioznom projektu koji je najavljen letos . U pitanju je boks HP 07
 
Potpisao ugovor Box3 pre tri nedelje i jos uvek ne mogu da se logujem na android IrisTV, ukucavam ove podatke sa ugovora korisnicko ime i password, al nece Invaldid Credential ispise. Kolko vremenski treba da aktiviraju nalog za aplilaciju Iris?
 
Moraš da ih zoveš ili im piši na chat.Tako je i meni bilo pa su morali da dodju da zamene STB.Je l možeš sa tim podacima da udjes u apk.Moj Mts?
 
Moraš da ih zoveš ili im piši na chat.Tako je i meni bilo pa su morali da dodju da zamene STB.Je l možeš sa tim podacima da udjes u apk.Moj Mts?
A sto da menjaju STB? Meni radi box, ali nalog za Iris TV nece. Ne mogu ni da se logujem na Moj Mts sa tim podacima....
 
Onda nisu tačni podaci sa ugovora.Pisi im svakako na chat i objasni u čemu je problem.Ni ja nisam mogao sa tim podacima da udjem ni u Iris apk ni u Moj MTS.Zvace te brzo i dati nove podatke.
 
Onda nisu tačni podaci sa ugovora.Pisi im svakako na chat i objasni u čemu je problem.Ni ja nisam mogao sa tim podacima da udjem ni u Iris apk ni u Moj MTS.Zvace te brzo i dati nove podatke.
Podaci su automatski generisani, korisnicko ime su uvek pocitna slova imena prezimena i godina rodjenja, a pasword je datum rodjenja. Pokusao sam i kod devojke sa njenog ugovora da se ulogujem, i sa njenim podacima nece, isto ispise Invalid Credential. Uzas....... Na chatu ce se javiti nikad. Poslah mail pa cu videti.

Edit: Zvali su odmah, kao mora da se aktivira...ne razumem i dalje, nigde nije pisalo da treba bilo koji dodatni korak za Iris Go na telefonu.......poslace mi nove podatke za logovanje....
 
Poslednja izmena:
Registruj se prvo na moj MTS.
Uloguj se u moj MTS.
Onda aktiviraj Iris aplikaciju u moj MTS.
Tek onda možeš da se loguješ u iris aplikaciju.

Imaš temu za Iris go, pogledaj i tamo možda grešim ali nisam imao problema pre neku nedelju da uradim to zetu. Samo HBO MAX bio problem ali više što je nešto on zeznuo na box-u 3 ranije.

Zovi 064 733, odmah se javljaju, ako ne rešiš problem. Prebace te oni dalje ako treba.
 
Reseno. Ulogovah se na Moj Mts, koji nikad nisam koristio i ima opcija aktivacije IrisGo. Valjda ostane besplatna do kraja ugovorne obaveze.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221116_213557_com.kiwibrowser.browser.jpg
    Screenshot_20221116_213557_com.kiwibrowser.browser.jpg
    79 KB · Pregleda: 25
I meni je sinoć .Od novina vidim blago promenjen u font i veci deo ekrana je crn kada izadje linija sa programom .Ako je to upadajte sve cestitke na grandioznom projektu koji je najavljen letos . U pitanju je boks HP 07
E bas to.... i prelepa grafika na 800+ kanalima... do sad bio samo crn ekran :D :D :D
 
Izvinjavam se svima koji su stigli da procitaju moj post na nepristojnom izražavanju 😇 samo sam nepristojno opisao moje stanje kad sam ukapirao da ne radi mreza sto je bio i @filipos javio
 
Ja sam namestio. Evo tutoriala (pod uslovom da ti je box apdejtovan i imas opciju wifi, meni se jedan apdejtovao a drugi nije jos uvek...)
1. Na http://192.168.1.1 se ulogujes sa admin i 20HWont17. (obavezna tacka na kraju)
2. Advanced>WLAN>2.4G Basic network> I napravis novi ssid ja sam ga nazvao IPTV : https://prnt.sc/UkGDp5PJesiC
3. Onda se vratis gore na WAN i postavis ovako (oznacis taj ssid koji si napravio) : https://prnt.sc/BdP2fsladqkY
4. Povezes boks na taj novi wifi, dobices obavestenje da nema interneta i da ne moze da se konektuje, izadjes odatle i stajace ti u WIFI connected no internet, ali to je jer nema interneta vec samo iptv signal i sve normalno radi.

Nikako ne uspevam da izvedem postupak do kraja, jer HP4024 uopšte nema u podešavanjima bilo šta za Wifi i ne može da se poveže. Možda je potreban neki apdejt? Nisam upamtio celu verziju firmvera, sem da je verzija 6.

Probao sam da premostim sa dodatnim ruterom u Wifi AP modu, koji se povezuje na taj drugi SSID, i tada je najdalje otišao postupak, medjutim po uključivanju, HP4024 ne prolazi dalje od "Bootstrap_url_error" i "Platform is not available" poruka.
IP koji taj boks dobije je iz 192.xxx.xx.xx opsega, dok je prvi boks, koji je povezan kablom na LAN2 Huaveija ima IP adresu iz opsega 10.xxx.xxx.xxx.
 
Nikako ne uspevam da izvedem postupak do kraja, jer HP4024 uopšte nema u podešavanjima bilo šta za Wifi i ne može da se poveže. Možda je potreban neki apdejt? Nisam upamtio celu verziju firmvera, sem da je verzija 6.

Probao sam da premostim sa dodatnim ruterom u Wifi AP modu, koji se povezuje na taj drugi SSID, i tada je najdalje otišao postupak, medjutim po uključivanju, HP4024 ne prolazi dalje od "Bootstrap_url_error" i "Platform is not available" poruka.
IP koji taj boks dobije je iz 192.xxx.xx.xx opsega, dok je prvi boks, koji je povezan kablom na LAN2 Huaveija ima IP adresu iz opsega 10.xxx.xxx.xxx.
Nije ti updateovan.
 
HG8245Q2 i hph07, da li postoji način da se koriste i iptv i net (launcher,aplikacije...) dok je povezan LAN? Da nekako pušta i iptv i net preko LAN2 i LAN3 porta?
 
Ne moze, ili jedno ili drugo ili da napravis wifi mrezu za iptv pa da saltas wifi mreze u zavisnosti sta ti treba, lakse jer moze sve daljinskim ne mora da se prebada lan.

edit: a tako ne moze da dodje do eventualnih komplikacija.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno