Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo da kazem,od danas mi radi vracanje unazad i cini mi se da sad dosta brze premotava,a nisam kontaktirao kor.servis..sad do cega je bio problem,ne znam,uglavnom sad je ok
P.S.Ali na arenama ne radi??!!
P.S.S. Ne radi samo na arena premium kanalima...
ja od kad sam zamenio HP4204 za Q11, nemam nikakvih problema ni sa slikom ni sa premotavanjem, ranije mi slika zamrzavala na sec. imam Arene HD, nekako mi stabilnije radi, imam Box2 bez neta-a ...
 
Meni dva različita tipa stb uređaja rade ili vrlo dobro ili odlično upravo na tim prilično novim ''krš'' uređajima tipa fox i vivax, na jednom ''štuca'' ali to nije do tv nego je do starog belog risivera.
 
Prikladnije je reći "na jeftinijim modelima", a ne na tim "krš markama.
@Stiven Svima daju istu opremu koju imaju u tom trenutku. Moj TV je star 12 godina i promenio sam tri STB-a, i na svakom sve radi kako treba. Naravno samo nije od tih krš maraka tipa vox, fox, nox, mox... Čačkaj po podešavanjima sigurno negde nešto nije podešeno kako treba.
 
Pa zato i stavih to krš pod navodnicima za razliku od prethodnog sagovornika jer i ti tzv.krš modeli meni rade kao i prvog dana a i ne samo meni. Zavisi sve kako se kome zalomi.

Ostaje mi samo malo nejasno kako par kanala tipa AXN Spin i još poneki ostali pod ključem kao i dva kanala posle broja 800, izleda da su oni random ili ti nasumice otključavali :ROFLMAO:
 
Generalno na HP4204 podesena je rezolucija bila na 1080p 50hz, ne radi na vivax koji ima samo 720p, ok smanjim nece, stavim auto nece ni tad.
Bukvalno greska na ekranu nepodrzava signal koji prima preko HDMI? Eno ga i neki stariji LCD LG 32" isti problem ima sa HP 4204, ne znam koje podesavanje da stavim, sto je najgore podesim STB rezoluciju na LG CX, pa skidam STB da probam na LG 32" koji je star pa dobrih 10 godina. (al on ima full hd, cak na njemu gledam bez problema mp4 filmove sa titlovima).

Sad se razmisljam dal nije do kabla, al opet valjda bre uredjaj detektuje sta moze da posalje kao sliku na TV, ako je FULL HD televizor salji 1080p, ako je HD Ready salji 720p. Rade bez problema Q11 STB-ovi na ovim starijim modelima. Dok na LG CX HP 4204 sljaka samo tako.

Jos cu da se igram, sto je najgore ni ovi iz MTS-a ne znaju u cemu je problem :D Al mi deluje nerealno da moram novi TV da kupim.

Update:
Ispade da je HDMI kabl, ovi koji su bili dosli uz Q11 HDMI kablovi ne rade sa HP 4204. Sreca pa sam imao HDMI 2.0 kabl da isprobam i sa tim radi.
 
Poslednja izmena:
Ne bi trebalo da je do tv, čačkaj dok ne iznađeš neko rešenje.
 
Probaj 1080i50hz da staviš. Ume 1080p da bude zahtevnije.
Mislim za ubuduće, Edit.
Miki UE: meni radi axn spin, 224 kanal, nije HD ako se ne varam.
 
Kakvo je ovo podesavanje limita?

02-11-2022  004.png
 
Izlistao sam prethodnih 10 stranica tj. od update za hp4024 i nisam skapirao kako i da li uopšte može da se stb poveže preko wi fi. Ako neko zna da može bio bih mu večno zahvalan da objasni korake. Hvala.
 
@NorthGate Limit za količinu novca koji može da se troši na aktiviranje TV paketa koji nisu deo tvog Box paketa ili za iznajmljivanje filmova i serija iz Video kluba.
 
Izlistao sam prethodnih 10 stranica tj. od update za hp4024 i nisam skapirao kako i da li uopšte može da se stb poveže preko wi fi. Ako neko zna da može bio bih mu večno zahvalan da objasni korake. Hvala.
Kreni od 135 strane i sve ce ti biti jasno.

Moze da se poveze bezicno i odlicno radi. Na poslu sam sad, pa ne mogu da ulazim u detalje sta i kako. Ako izlistas postove od 135 strane, odradices sve kako treba. Ja sam se upustio u istu avanturu i rešio problem. Mozes i ti 😉. Pozz
 
Nude nam Iris Tv uz optiku (koju imamo trenutno 200/80) za iste novce 2399 din. mes.
Znači nešto kao sada što imamo Box 2 (optika & fixni) stim da bi dobili i Iris taj neki paket.
Pa sledi pitanje jel to ok ponuda i da li neko ima već ovo ili se može izboksovati nešto više
i bolje za možda i malo više para? UO nam je istekla i sa internetom smo extra zadovoljni.
Imam ja to, samo box3 na box4, povecali brzinu sa 200/80 na 500/160 i sve sto ima u box4 plavom a placam i dalje box3, pisao sam doduse u drugoj temi pre malo vise od mesec dana kad su mi i ponudili.
Prihvati, ne vidim sto ne bi?
 
Možda zato što im ne treba TV a neko ponudi dosta meseci po dinar i uživanje.
Proverite ostale ponude, nešto su pričali za Yettel a isti internet je u pitanju.
 
Nije rekao da mu ne treba, vec izrazio sumnju u ponudu i pitao da li neko ima tu ponudu.
 
Razumemo se da ga nismo isto razumeli.
Može se dobiti više ako ima uslova za druge operatere.
Moja sestra je uzela isto to: box4 plavi po ceni box 3, mislim oko 5000.
Uzela bi Yettel i onih milion meseci po dinar ali nema Yettel i nema SBB u ponudi 🙂
 
Kreni od 135 strane i sve ce ti biti jasno.

Moze da se poveze bezicno i odlicno radi. Na poslu sam sad, pa ne mogu da ulazim u detalje sta i kako. Ako izlistas postove od 135 strane, odradices sve kako treba. Ja sam se upustio u istu avanturu i rešio problem. Mozes i ti 😉. Pozz
Malo sam se pogubio sa podešavanjima rutera jer nisam naleteo na Nokia ruter da je neko objašnjavao. Probao kasno sinoć i malo drugačiji meni od ovih do sad što sam video. Probaću večeras ponovo a ako je neko povezao na taj ruter hp 4024 preko wi fi eto nek pomogne malo 🤣 biću večno zahvalan. Hvala.
 
Ima li ovaj iris STB box preinstalirane aplikacije i gde se nalaze ako ima?
 
Hteo sam kod familije da se ulogujem na MTS Iris preko aplikacije [Android TV], ali cim unesem user pa password, vrti me u krug tj. aplikacija me baci nazad na unos username-a i tako u krug konstantno. Da li znate o cemu se radi ? Hvala ! :)
 
Znamo. Familija ti ne koristi MTS internet a pre dva? mesaca je Telekom blokirao korišćenje Iris Go & Iris Smart aplikacija kod konkurencije.

Samo AndroidTV app još uvek nisu update-ovali da izbaci textualnu grešku koja te obaveštava o toj činjenicu kao što to rade app za mobilni i Iris Go sajt na kompu.
 
meni jos uvek naplacuju 1200 din za sport+porodicni, ali do kad ce to biti , ne znam
 
meni jos uvek naplacuju 1200 din za sport+porodicni, ali do kad ce to biti , ne znam
Zvao sam podršku početkom oktobra kada sam video da vise nema paketa.
Rečeno mi je da mogu da nastavim sa korišćenjem sport paket ako tog dana imam pri plaćanju dovoljno novca na kartici. Znači ako jedan dan prekinem, odnosno ne obnovi se automatski, gubbim pravo na sport paket.Onda mogu birati jedan od ta tri paketa.
Vazno je ne prekidati pretplatu.
 
Znamo. Familija ti ne koristi MTS internet a pre dva? mesaca je Telekom blokirao korišćenje Iris Go & Iris Smart aplikacija kod konkurencije.

Samo AndroidTV app još uvek nisu update-ovali da izbaci textualnu grešku koja te obaveštava o toj činjenicu kao što to rade app za mobilni i Iris Go sajt na kompu.
Ima li neko VPN rešenje za ovo? Po mogućnosti da je socijalna varijanta? Tipa da se konektujem na MTS net. Probao sam Proton ali pola kanala je blokirano, nešto geographical location bla bla.
 
Направиш кући ОпенВПН сервер. Он до 2 конекције је бесплатан. Прикачиш се из иностранства на тај сервер и ето ти ВПН неограничен и бесплатан. Наравно да ти је кући МТС интернет. Све што треба да урадиш је да отвориш један порт на рутеру за тај сервер.
Ovako je moguce,ali jos nisam probao jer mi treba korak po korak gde da napravim taj server itd...
 
Ima li neko VPN rešenje za ovo? Po mogućnosti da je socijalna varijanta? Tipa da se konektujem na MTS net. Probao sam Proton ali pola kanala je blokirano, nešto geographical location bla bla.

Server u kojoj državi si birao? Kako god možeš VPN da koristiš samo dok ne startuješ Iris app i prođe uspešno login i onda se otkači sa VPN i cepaj sa kućnim netom (direktno, bez tuneliranja kroz VPN) i trebalo bi da rade svi kanali.
 
Server u kojoj državi si birao? Kako god možeš VPN da koristiš samo dok ne startuješ Iris app i prođe uspešno login i onda se otkači sa VPN i cepaj sa kućnim netom i trebalo bi da rade svi kanali.
Problem je što sam na Chromecast TV-u kad izađem iz aplikacije da ugasim i vratim se u Iris opet traži kredencijale. Upalilo par puta. Sad neće. U principu meni bi najbolje legao VPN kojim mogu da se povežem na MTS nekako.
 
A još i da bude džabe 😂😂 To jedino da dižeš VPN server kod onog čiji je i Iris nalog koji koristiš ;) Ako nije nesrećni DSL korisnik sa jadnim upload-om.

A za Google TV uređaj : pročačkaj po uređaju i juri podešavanja i uključi prikaz "Developer Options" pa tamo imaš i podešavanja koliko aplikacija & servisa drži u RAM.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno