Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma na optici su ostavili taj stari raspored, a nama ostalima su izbacili te kanale arena od broja 700, nama su hd-ovi na 300.
 
Ja sam na optici, i danas je četvrta nedelja od kako su mi Arene na 300+, a RTS na 101
 
ma na optici su ostavili taj stari raspored, a nama ostalima su izbacili te kanale arena od broja 700, nama su hd-ovi na 300.
Nema pravila, ja nisam na optici, box 4 paket i isto mi je stari raspored.
 
Jel negde ima da se vidi koji kanal je na kom broju a da je stvarno tako? Pa da moze da se napravi neka lista? I samo nek mi neko potvrdi ako moze kako se pravi lista kanala, ode se na podešavanje pa upravlja kanalima pa se klikne na kanal koji želim pa ga prebacim na poziciju koju želim? ( i to ako hoću npr kanal na poziciji 740 treba da kliknem na njega i držim strelicu na gore u nedogled dok ne dodje do vrha i tako jovo nanovo?)
 
Kako vam radi Iris smart tv aplikacija, meni baguje uzasno, box mi je povezan na lan, konekcija mi je 500mbps, baguje strasno, cesto je crna slika na kanalima, mnogo se koce, stalno izbacuje neke greske.Kakva su vasa iskustva?Orion smart tv aplikacija radi neuporedivo bolje, ali nemaju ove premium Arene.
Veliki pozdrav za sve clanove foruma!
 
Ja imam max tv paket i nesto su pre neki dan opet menjali. Arena 1 mi je na broju 303 a 700-712 prazno pa na 712 Arena F. 713 Arena E, 714 superstar, 715 superstar 2 pa prazno pa onda 719 agro, 720 retardirani pink i tako neki raspored kanala da te bog sacuva. Bezveze je sto su arena F i arena e na 713 i 714 hd a i dalje ih ima kod ovih hd arena od broja 300 ali u sd formatu. na 312 i 313 arena f i arena e sd. Ma raspored je katastrofa. Optika 400/160, iris max, Bor.
tako su mi i rekli ovi cc to je kod svih Max Tv paketa na irisu
 
Da li neko ko ima Max Iris TV želi da podeli korisničko ime i lozinku, uz mesečnu nadoknadu naravno?
 
Ja sam na optici, i danas je četvrta nedelja od kako su mi Arene na 300+, a RTS na 101
au onda su jos gori nego sto sam mislio, znaci da kod njih ne postoji red i poredak.
primetih da jos uvek nisu u stanju ni da dodaju na sajtu u listi kanala oznaku HD kod arena od broja 300 nego im stoji kao da to nisu hd kanali u pitanju...nemam reci. :)
 
au onda su jos gori nego sto sam mislio, znaci da kod njih ne postoji red i poredak.
primetih da jos uvek nisu u stanju ni da dodaju na sajtu u listi kanala oznaku HD kod arena od broja 300 nego im stoji kao da to nisu hd kanali u pitanju...nemam reci. :)
Još nisu uskladili ni boje na a7 i a8. Na traci koja se pojavi kod prebacivanja je jedna, a u uglu tv druga boja.
 
Još nisu uskladili ni boje na a7 i a8. Na traci koja se pojavi kod prebacivanja je jedna, a u uglu tv druga boja.
Ma ne samo što im je taj nesklad o bojama na kanalima 7-8 koji sam ja prvi ovde pomenuo još pre mesečak i više dana (nebitna konstatacija) stoji preko platforme na iris boksu nego im tako stoji i na sajtu iris go i preko mobilne aplikacije...a stoji i na sajtu mts-a u delu gde su navedeni kanali koje imaju u asortimanu, ma nema gde im ne stoji :confused: neverovatni likovi. Mislim da je na sajtu Arene ok, nisam gledao odavno ali nigde nije ok gde je mts u pitanju, permutovali boje i to je tako ''teško'' da odrade i isprave kako treba, možda minorna stvar, možda bode oči ali samo pokazatelj koliko ne znaju ili neće ili nešto treće.
 
Od Supernove MTS Oriona SBB a uzeh MTS na kraju u novom stanu .Nadam se da nisam pogrešio. Gledam sport najviše. Jedna molba drugari .Ima li na forumu kako da razveden optiku po stanu obzirom da ga renoviram busim zidove .Ne snalazim se .Unapred hvala
 
Isplaniraj gde ce ti biti zok/kutijica i ont tj njihov ruter, od njega dalje nema optike nego ide bakar ili wifi kako ces vec rasturati net po stanu.
Kako vam radi Iris smart tv aplikacija, meni baguje uzasno, box mi je povezan na lan, konekcija mi je 500mbps, baguje strasno, cesto je crna slika na kanalima, mnogo se koce, stalno izbacuje neke greske.Kakva su vasa iskustva?Orion smart tv aplikacija radi neuporedivo bolje, ali nemaju ove premium Arene.
Veliki pozdrav za sve clanove foruma!
Tako je kako je, svima je isto.
 
Pitanje za korisnike Hph07 box-a, ako stavim box iza televizora, da li ce da reaguje na daljinski, ili mora da bude na vidnom mestu?
 
Upomoć , pre neki dan pocelo da secka , pa je stručnjak u pokušaju tj ja , us.ao motku, HPH07 , usao u podesavanja sa sifreom 104030 i cackajuci nesto podesio luncher kao pocetnu aplikaciju . Sad kada resetujem uredjaj , stoji luncher bez ikona , jedno sto mogu je da ukljucim misa u usb i kada dugo drzim dugme promenim wallpaper !!
Ima li nekakva je mogućnost da se ovo resetuje na fabricka podesavanja ili bi bilo najbolje da otrcim do mts poslovnice i zamnim uredjam , praveći se da kao ne znam , sta se desava itd. 20211028_121021.jpg
 
Da li može iris go da se gleda preko chromecast-a?
 
A i sama aplikacija je očajna. Morao sam sa apdoite store-a da ne skidam nema na play store-u...
 
Ako moze neko jos da baci pogled i proveri , da li sam ja ovo dobro video malopre na Google Play Store-u , da nema vise ni Iris GO ni Iris Smart aplikacija ?
 
Ako moze neko jos da baci pogled i proveri , da li sam ja ovo dobro video malopre na Google Play Store-u , da nema vise ni Iris GO ni Iris Smart aplikacija ?
Napisao sam iznad napisao da nisam mogao da je nađem na Play Store, pa sam morao sa Apdoite da skidam.
 
Pozdrav ljudi,
Mozda je vec neko imao ovaj problem. Koristim 2 TV u kuci, jedan je LG 32LM6380PLC, a drugi je neki fuego. Uglavnom do pojave Iris-a, oba su radila bez ikakvih problema, medjutim otkada su ovo (Iris) uveli, lg i dalje radi normlano, a Fuego brljavi...Ranije se palio i gasio automatski po 10-20 minuta, cesto i duze dok se ne upali, a sada se i definitivno ne moze gledati program na njemu (svaki put kada se ukljuci pojavi se logo kompanije na ekranu nekoliko sekundi, pa se ugasi pa opet, i tako u nedogled). Sada da li je neko imao slican problem i kako/da li je resavao? Da li je u pitanju HDMI kabl, ili je jednostavno softver IRIS-a prejak za ovaj tv (sada sam proverio, to smece je Fuego 32fg3202). Pa ne bih bas da kupujem novi TV, i da mi se desi isti problem. Ovi iz mts naravno nisu bas azurni sa odgovrima.
Ako je upitanju najnoviji "setopbox" (Iris HP7), on ima problem kod nekih televizora koji su 4k, STB izgleda ima problem sa sinhronizacijom na toj rezoluciji, pa cesto dolazi do treptanja slike, nestajanja slike (no signal) ili cak desilo se jedan TVu da se morao paliti po 10-20x pa tek onda se pojavi slika sa HDMI ulaza...

Resenje: potrebno uci u servisni meni (104030) i podesiti rezoluciju na 1080p60 recimo, i to bi bilo to. Jednom sam naleteo da i Q11 STB ima slican problem ali posto on nije 4k, na nekom šklj Vox Tv-u je bio problem jer je forsirao da radi na 1080i60 a STBu se to nije svidjalo i treptao je, gasio sliku... ISto rešenje namestiti ručno rezoluciju na STBu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno