Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hm, kada prebacim na 300 (premium arene) i vrtim na +, dodje do 302 pa se vrati na početak (100) kao da ostali kanali ne postoje. Isto je i kad kliknem OK da dobijem listu, nema nista preko 302, kao da ne postoje.
Ali kada vrtim od npr 297 I na gore preskoči 300, ode na 303 I nastavi dalje normalno, lista pokazuje sve sem 300-302.

Da li je I kod vas tako?
Definitivno su nešto zabrljali.
 
Hm, kada prebacim na 300 (premium arene) i vrtim na +, dodje do 302 pa se vrati na početak (100) kao da ostali kanali ne postoje. Isto je i kad kliknem OK da dobijem listu, nema nista preko 302, kao da ne postoje.
Ali kada vrtim od npr 297 I na gore preskoči 300, ode na 303 I nastavi dalje normalno, lista pokazuje sve sem 300-302.

Da li je I kod vas tako?
Definitivno su nešto zabrljali.
Moras da restartujes box, na prekidac na samom uredjaju ili duze da drzis dugme na daljinskom za ukljucivanje dok se ne ugasi i upali crvena lampica pa ga ponovo ukljucis i onda krece restart
 
Nego jel samo meni ne dozvoljava onaj prolaz (zvezdica)104030 (zvezdica) i onda 8288
izgleda da su izmenili taj kod 8288 ?
 
Poredim sinoć sliku na IPTV boksu(Q11,HP07) i Smart Irisu.
Slika na boksu je neuporedivo bolja.
Ako to uporedim sa Eon boksom vs Eon smart app,razlika nije toliko očigledna.Eon android boks ima fantastičnu sliku, mozda koji milimetar bolju od Mts boksa, i to u domenu boja,dok Eon smart zaostaje, ali samo malo.
Nadam se da je MTS-u,ostalo prostora za nepohodno unapredjenje Smart aplikacije.
Sto se tice preopterecenosti strima zbog Arena,zasto MTS ne napravi Iris u mrezi, i Iris van mreze,kao SBB?
Da SBB to nije uradio, i njima bi se raspadao strim na SK kanalima.
 
Poslednja izmena:
Postoji tzv. Iris van mreže, ima na njihovom sajtu opcija da aplikaciju kupe korisnici koji nemaju konkretno u ovom slučaju njihovu tv. To govorim za Iris go za računare a ne za smart tv. Ali šta to vredi kada radi ovako kako radi.

Ne raspada se njima strim verovatno zbog toga što imaju navalu sa raznih strana kada krenu utakmice pogotovo, nego što su nesposobni da naprave odgovarajuću aplikaciju za smart tv, za browser i mobilnu verziju, nisam nikakav ekspert u vezi toga, to programeri znaju u ''sitna crevca'', Shaman je detaljno više puta obrazložio šta i kako.
 
Jednostavno,Iris u mrezi treba da radi iskljucivo na MTS mrezi,Iris van mreze na bilo cijem netu.
Mi, kao korisnici MTS-a, ne mozemo da koristimo aplikicaje, niti na TV-u ,niti na mobilnim uredjajima.
Puno naloga je podeljeno svima i svakome.
Eon se ne moze tako deliti,jer van SBB mreze ne rade SK kanali.MTS mora da preduzme nesto.
Konkretno koristim Iris i Eon, 99% vremena sam na EON-u,bolja slika,funkcionalniji,i nema pucanja strima.
 
Ma m:sat je njima zadnja rupa na svirali. Samo da mogu da kažu da imaju satelitsku platformu
 
Šta može biti traži mi user name i posle pin?
Inače koristim komšijin mts(ja sam na sbb), kupio extender sa lan portom a od keve uzeo iris pošto ona ne koristiti.
 

Prilozi

  • IMG_20211025_161954.jpg
    IMG_20211025_161954.jpg
    136 KB · Pregleda: 57
Nije dovoljno samo da si na njihovoj mrezi sto se tice wifi-ja, extender mora da bude zakacen na wifi kroz koji prolazi iskljuco IPTV a ne i internet, tacnije kod komsije na ruteru mora da se odradi ...
 
Ako je neko imao prilike da uporedi, da li je bolja slika na Polarisu ili Msat-u?
 
Ne zna se šta je gore
 
Nije dovoljno samo da si na njihovoj mrezi sto se tice wifi-ja, extender mora da bude zakacen na wifi kroz koji prolazi iskljuco IPTV a ne i internet, tacnije kod komsije na ruteru mora da se odradi ...
E bezveze, znači misliš nije to do kucanja neke šifre i pina? Znam da su dva porta otključana za iptv. Do sad sam koristio njihov wifi, i imam instaliranu supernova aplikaciju na tizenu i to šljaka ok, osim što je sporo do zla boga.
 
Zovi komsiju da ukuca user i pasword (pasw ima na ruteru, ako nije menjao) kad prvi put upalis tv, posle ne treba.
Ima i ono dugme na ruteru (VPS), mora da se drzi dok se extender ne konektuje.
Jedino ako on ne zna da koristis njegov net..;)
 
Zovi komsiju da ukuca user i pasword (pasw ima na ruteru, ako nije menjao) kad prvi put upalis tv, posle ne treba.
Ima i ono dugme na ruteru (VPS), mora da se drzi dok se extender ne konektuje.
Jedino ako on ne zna da koristis njegov net..;)
Znaju komšije, razmenili smo šifre za net. Znam ja njihovu šifru ali koji je username i pin od 4 cifre koje traži iris? Ja sam povezivao extender sa laptopom i šljaka net full brzina.
 
Kod mene kad se ovo pojavi izadje user koji je, tj na koji je nakacen.

Pin je 1111.
 
Kad su meni povezivali extender islo je ovako..
Prvo drzi se VPS dugme na ruteru, sa strane ("da prebaci ssid i pass na ekstender").
Kada se upalila lampica na extenderu upalio je tv (povezan sa extenderom preko HDMI) i ukucao user mog naloga kod mts-a (komsija ima nalog) i taj pin 1111.
Nista vise. Pasword je za wifi mrezu, to sam pomesao..
 
Posle više od 10 godina na SBB u prvi put koristim Iris Box .Moram da kažem da sam prijatno iznenađen radom boxa i kvalitetom slike .Radi savršeno do sad kvalitet slike mi je čak i bolji nego na EONu pre svega kalabracija boja koja je bolja nego na EON u .Jedino što fali i odnosu na EON su 4K kanali pre svega sporta Arena 4K što se mene tice .
 
@dabox Kad se prvi put pokreće box, ako me sećanje dobro služi, ukuca se korisničko ime iz ugovora i šifra (1111 ili 1234). Možda je to problem.
 
Kad su meni povezivali extender islo je ovako..
Prvo drzi se VPS dugme na ruteru, sa strane ("da prebaci ssid i pass na ekstender").
Kada se upalila lampica na extenderu upalio je tv (povezan sa extenderom preko HDMI) i ukucao user mog naloga kod mts-a (komsija ima nalog) i taj pin 1111.
Nista vise. Pasword je za wifi mrezu, to sam pomesao..
Extender sam lako povezao preko aplikacije na telefonu. To sve radi dobro.
Ti si kucao user name od iris naloga ili od interneta?
 
Od mts naloga. Tj moj mts. Ali bez @mts.rs

Znaci ako im je username: [email protected]

Ukuca je samo djordjedjordjevic

Pin je 1111

Jos jednom to treba samo da izadje mislim na user.
 
Jel' ovo trenutno nema iris go app preko google store-a ili mi se samo cini ?
 
Je l' se još nekom nisu vratili kanali od 700 do 712? Restartovao više puta, ali jok! 😒
 
Ja imam max tv paket i nesto su pre neki dan opet menjali. Arena 1 mi je na broju 303 a 700-712 prazno pa na 712 Arena F. 713 Arena E, 714 superstar, 715 superstar 2 pa prazno pa onda 719 agro, 720 retardirani pink i tako neki raspored kanala da te bog sacuva. Bezveze je sto su arena F i arena e na 713 i 714 hd a i dalje ih ima kod ovih hd arena od broja 300 ali u sd formatu. na 312 i 313 arena f i arena e sd. Ma raspored je katastrofa. Optika 400/160, iris max, Bor.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno