Šta je novo?

IPTV iskustva (FAQ i pravila u prvom postu)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da na TiviMate gledam test, poslali mi url za stalker kao i ott.global
to je nešto novo,ja sam ih bio baš zamolio da mi daju takav test da mogu u tivimate probati jer mi se činilo da bi možda bolje radilo,ta njihova app je ionako njesra ali rekli su mi da test može samo preko te njihove aplikacije,doduše to je bilo prije više od godinu dana...znači sad može
 
Da, sad moze. Iskren da budem na Rokkr mi je mnogo bolja slika a kosta 20€ godisnje a i na free listama je ista slika tako da placati mesecno 10 ili 12€ je besmisleno a jos i sto mi je SBB van mreze extra za 2000RSD jer ima bas ono sto mene interesuje da gledam pa jos i imam HBO GO preko Telenora i uz free mac listu na TiviMate Premium sve je extra.
 
Ко хоће може да ми се обрати на ПП за Тввиет тест налог.
Тест је за апликацију и браузер.
Ако неко БАШ жели, може добити и за тивимејт.
 
Da, sad moze. Iskren da budem na Rokkr mi je mnogo bolja slika a kosta 20€ godisnje a i na free listama je ista slika tako da placati mesecno 10 ili 12€ je besmisleno a jos i sto mi je SBB van mreze extra za 2000RSD jer ima bas ono sto mene interesuje da gledam pa jos i imam HBO GO preko Telenora i uz free mac listu na TiviMate Premium sve je extra.
Ma ja sam htio za starog uzeti,njemu trebaju sve te arene i sk a bio sam čuo da su od naših najstabilniji i najkvalitetniji pa reko fućkaš lovu ako je stvarno tako da me ne trza stalno a nismo baš blizu niti mi je jednostavno mu objasniti preko telefona šta treba kad zapne,da ima u hr za arene nešto poput eona za sk ne bi se uopće zezao sa ničim što se njega tiče da može uzeti daljinac i vozi
 
Не разумем коментар. Чега препродаја?
Ma zezam se 😂
Onda si njihov ovlasceni diler ili neko od vlasnika ili otkud znam ko si i sta si...bitno je da placate porez jer verovatno ako bi kupovao mesecne pretplate bi dobijao elektronski racun @salacue ?
Ma ja sam htio za starog uzeti,njemu trebaju sve te arene i sk a bio sam čuo da su od naših najstabilniji i najkvalitetniji pa reko fućkaš lovu ako je stvarno tako da me ne trza stalno a nismo baš blizu niti mi je jednostavno mu objasniti preko telefona šta treba kad zapne,da ima u hr za arene nešto poput eona za sk ne bi se uopće zezao sa ničim što se njega tiče da može uzeti daljinac i vozi
Pa vidi, ako je tako onda tvviet definitivno.
 
Ово је већ ко зна који пут да делим тест налог од тввиет. Скоро си се учланио, па ниси упућен.
Дилер нисам, власник нисам али сам у изузетно добрим односима са власником, тако да ми је увек излазио у сусрет за тест налог.
 
Што се фрејмова тиче - у изворном су облику сви канали, дакле онако како се који канал емитује, такав је у Тввиет. За филмске баш немам појма.

Као што сам написао - Тввиет пушта у изворном облику сигнал, дакле ако је код МТС-а Арена 25fps исто је и код тввиет. Број кадрова у секунди ( фрејмова, јелте ) битан је код спортских канала. Баш је битно да ли је дневник на РТС/Пинк/N1 са 25 или 50.
Samo mala ispravka:
LucLuc bukvalno svaki kanal provuce kroz transkoder tako da skoro nijedan kanal ne pusta u izvornom obliku.
Najbitnije sportske kanale transkoduje u 50fps, ali ostale u 25fps. Iako i ti RTS PINK i N1 i sve ide u 25i, tj. 50fps.
Mozda nije bitno da se gleda dnevnik u 50fpsa ali nekada ima i fudbal na tom RTSu pa sto da se taj fudbal ne odgleda u 50fpsa.
Nebitno, htedoh reci da mislim da u Viet ne ide nijedan kanal u izvornom obliku. Toga u odredjenoj kolicini imate npr. u reddevils (gde cak i pink rts i slicni idu u 50fpsa ili npr. imate da birate prevod/audio/teletext i slicno). Medjutim, napomena, posto su kanali 25i, treba vam full motion deinterlacija da biste postigli glatkih 50fpsa (dosta uredjaja to mogu ali ne svi).
Ne omalozavam Viet, sto se mene tice, sigurno jedna od najboljih 'exyu iptv' lista, stabilna i sa dobrim kvalitetom kanala, ali nije perfektna naravno (kao sto nije nijedan lista hehe).
 
TVVIET nije platforma gdje se kanali gledaju samo u vlc ili smart iptv, pa da se pustaju i kanali koji su u formatu kao na kablu ili satelitu. Cak i eon, mts, i bilo koja druga app za ott koristi isti format kao mi... ne koriste mp2 i slicno. To je broj jedan. Broj dva je da mi je glupo vise raspravljati o tim frameovima i cudima... Arene srb ne transcodiramo, kakve su - takve su. Ne zelim ulaziti u detalje. Gdje ima bolja slika, neka javi je li zaista bolja ili je to zbog deinterlacije koju odradi player. Doduse ne samo o kvalitetu slike da pricamo, treba pricati i o stabilnosti ka svim isp i u udarnim terminima... Koliko korisnika mtel bh, mts srb, tcom hr, a1hr, deutsche telecom i jos dosta njemackih mreza moze pogledati nesto bez ikakvog prekida u udarnom terminu osim na tvviet? Moze mozda preko vpn ali i to potesko... Eto neka bilo tko svrati u nasu viber grupu pa neka pogleda da li se itko zali kada su udarne utakmice? Je li moguce da ljudi ne prijavljuju probleme? Naravno da nije. PS. na poruke ne odgovaram jer nemam bas vremena da ulazim cesto na forum. hvala na razumijevanju.
 
Poslednja izmena:
evo ja probao zahvaljujući iptv guruu salacue tvv preko tivimate i ott navigatora,za razliku od prošlog puta kada sam testirao preko njihove aplikacije sada je stabilnost bila puno bolja,sad da li je bilo do toga,mojeg isp-a ili nečeg trećeg ko zna,probao sam opet i sa njihovom app baš da vidim ali me je odmah iznervirala(ne vidi se cijeli naziv kanala,sk 4 kanal mi nije radio dok u tivimate/ott navigatoru radi super itd.) pa sam se prebacio nazad
što se tiče kvalitete kanala,fps i ostalim čudesima meni je najbolje mjerilo oko bez obzira što piše,evo npr. pustio sam milan-torino na sr areni 1 premium(fhd 25 fps) i na hr areni 4(fhd 50 fps) i slika mi je bila bolja na srpskoj,ono što je obično problematično kod sporta,pogotovo nogometa su brze kretnje,neoštrina odnosno muljavost trave i slike oko igrača i to mi je paradoksalno bilo bolje na sr areni sa 25fps,zašto je tako ne znam,do liste po mom iskustvu nije jer je obično tako i na drugim listama,domaćim i stranim, uz poneku povremenu iznimku sr arene mi u pravilu imaju bolju i oštriju sliku bez obzira na fps,sličan primjer poput hr arena su mi bein sport kanali po raznim listama koji isto tako iako imaju(ili program samo prikazuje tako) 50 fps a loše su kvalitete
jedan nivo više rekao bi da je kvaliteta uk/us(često i 60 fps) kanala a najviša razina koju sam imao prilike vidjeti su 4k 50fps kanali (SK 4k, v sport ultra hd,now sport 4k i sl.), na to je bolje se ne navući jer poslije gledanja takvih streamova sve drugo je loše a takvih kanala još uvijek je jako malo,to je čista preverzija kako to dobro izgleda bez obzira na veliki ekran i na blizinu gledanja...
 
Да речем и ја по неку.
Пре пар година Лук-Лук је на доста форума поделио неким члановима да бесплатно гледају неко време ТВВИЕТ. Између осталих, један налог је добила тадашња група чланова ВИП дела србијанфорума (чији сам члан у том тренутку био и ја, а касније на сопствену иницијативу тражио да ме избаце из групе, али није реч о томе). На жалост, некако је из ВИП-а "исцурео" налог за ТВВИЕТ и Лук-Лук је исти обрисао. Е сада долазим до поенте ове приче. Неколицина чланова СФ, Баг, кајгане и сличних форума дебело је замерила Луку што и они нису добили ту привилегију да гледају бесплатно и онда су кренули непрестано да пљују аргументовано или не ( углавном не ) по ТВВИЕТ. Лично знам који су, има их и овде на форуму, одлазе и на друге и непрестано пљују. Није битан разлог, битно је да своју љутњу што нису добили нешто бесплатно пренесу на друге и да, углавном неаргументовано износе нека своја виђења.
А сад нешто о мени. Искрено, размишљао сам да ли да ово напишем овде на форуму или не. Као прво, од пре неког времена постао сам део ТВВИЕТ тима. Моје задужење је ВОД секција и генерално сталкер. Дакле сређујем филмове/серије и одобравам приступ сталкер порталу члановима тввиет-а. И задужен сам са вођење вајбер заједнице корисника тввиет.
Али није овде реч о томе шта ја радим у ТВВИЕТ или не. Реч је о томе да никада нисам срао како конкуренција има овакве или онакве канале, како им је овакав или онакав квалитет, да ли имају или не ове или оне канале. Све је ствар културе.

ПС - СВАКО ко хоће да се увери у квалите исте, може слободно да ме контаткира на ПП и добиће тест у трајању од 24 часа, било за апликацију/браузер, било да се преко тивимејта увери у квалитет. А квалитет је показан и доказан и ударним терминима када су обраћања Њ.В преЦедника... зезам се, наравно - Лига Шампиона, утакмице репрзентација...
 
Poslednja izmena:
E kad već radiš serije, zašto nema domaćih? Novijih.
Ps
Na koliko uređaja može da se gleda sa jednim kupljenim nalogom, ili koja je cena za 2,ili 3?
 
Па једноставан је одговор - за сада неће нико из Нетфликса и осталих (да не набрајам) тражити своја права, али Бјелогрлић за Тому и остало часом почне да кука.
И да, ВОД је пиратски, наравно, као и код свих осталих ИПТВ изузев ИРИС/ЕОН и тих који имају државне или ЦИА паре па им је лако да убаце своју или неку другу продукцију. Наравно, ХБО се не рачуна јер се исти накнадно плаћа.

Са једним налогом је могуће гледати са 1 ИП на 3 уређаја - цена је иста. Ако се плати годишња претплата, може се гледати истовремено са 2 ИП адресе. Са једне на 3 уређаја а са друге са једног.

И молим да ме за питања везана за ТВВИЕТ контактирате на ПП, ипак не желим да кршимо права форума па да буде рекламирање. Хвала на разумевању.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko kontakt od tog ART IPTV??? Da testiram i uporedim sa tvviet i ott.global
 
evo i mene zanima da vidimo taj art,po meni su trenutno najbolje ex-yu liste tvviet i ott.global ali nisam vidio to čudo
 
jel to neka urbana legenda? sve je nešto konspirativno, ne može se nigdje niti do testa doći...
evo tvviet,ott.global,rd svi daju test pa se može provjeriti, ovo do koljena dobro zvuči samo da nije u praksi do onoga malo povrh :)
Ma ko zna kakav je taj art kad nema svoj sajt. Uzme se lepo tvviet i mirna glava.
 
Tu su negde po kvalitetu ali je tvviet za nijansu bolji i stabilniji. Ott.global hoce povremeno da secka sliku a imam stabilan giga opticki internet i TiviMate Premium na Fire Stick-u sve radi ko doxa 😃
takav dojam sam otprilike i ja stekao,doduše ott sam testirao samo preko njihove app prije par mjeseci a tvv sinoć preko tivimate/ott navigatora
naravno, artu nisu ni do gležnja ni jedni ni drugi, tako se barem priča po gradu ;)
 
Да речем и ја по неку.
Пре пар година Лук-Лук је на доста форума поделио неким члановима да бесплатно гледају неко време ТВВИЕТ. Између осталих, један налог је добила тадашња група чланова ВИП дела србијанфорума (чији сам члан у том тренутку био и ја, а касније на сопствену иницијативу тражио да ме избаце из групе, али није реч о томе). На жалост, некако је из ВИП-а "исцурео" налог за ТВВИЕТ и Лук-Лук је исти обрисао. Е сада долазим до поенте ове приче. Неколицина чланова СФ, Баг, кајгане и сличних форума дебело је замерила Луку што и они нису добили ту привилегију да гледају бесплатно и онда су кренули непрестано да пљују аргументовано или не ( углавном не ) по ТВВИЕТ. Лично знам који су, има их и овде на форуму, одлазе и на друге и непрестано пљују. Није битан разлог, битно је да своју љутњу што нису добили нешто бесплатно пренесу на друге и да, углавном неаргументовано износе нека своја виђења.
А сад нешто о мени. Искрено, размишљао сам да ли да ово напишем овде на форуму или не. Као прво, од пре неког времена постао сам део ТВВИЕТ тима. Моје задужење је ВОД секција и генерално сталкер. Дакле сређујем филмове/серије и одобравам приступ сталкер порталу члановима тввиет-а. И задужен сам са вођење вајбер заједнице корисника тввиет.
Али није овде реч о томе шта ја радим у ТВВИЕТ или не. Реч је о томе да никада нисам срао како конкуренција има овакве или онакве канале, како им је овакав или онакав квалитет, да ли имају или не ове или оне канале. Све је ствар културе.

ПС - СВАКО ко хоће да се увери у квалите исте, може слободно да ме контаткира на ПП и добиће тест у трајању од 24 часа, било за апликацију/браузер, било да се преко тивимејта увери у квалитет. А квалитет је показан и доказан и ударним терминима када су обраћања Њ.В преЦедника... зезам се, наравно - Лига Шампиона, утакмице репрзентација...
Pa znaci drugi pljuju po Vietu jer nisu tad nekad davno gledali free, a s druge strane isto tako ga ti reklamiras i branis jer imas koristi od njega. Posteno receno neobjektivni ste i jedni i drugi.
 
Pa znaci drugi pljuju po Vietu jer nisu tad nekad davno gledali free, a s druge strane isto tako ga ti reklamiras i branis jer imas koristi od njega. Posteno receno neobjektivni ste i jedni i drugi.
vjerojatno nisu,teško je biti objektivan kad si u tome ali ne vidim da se ljudi hvališu kako su najbolji a svi drugi ne valjaju ili nagovaraju nekog na nešto,daju test pa svatko može sam vidjeti šta mu i da li mu odgovara, s druge strane si ti uletio sa spikom da to nije ni do koljena tom artu i sad ti svi trebaju vjerovati na riječ jer si ti kao objektivan?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno