Šta je novo?

iPhone SE (2020)

Sada citam komentare na austrijskim sajtovima, jedan kaze : One Plus je predstavio telefon za 950 e, Apple je predstavio telefon za 479e. Kakva godina :D

I to bas pre ekonomske krize, taj psihicki momenat im samo dodatno ide na ruku, nije mogao biti bolji tajming [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi koji se žale na bezele a žele mali telefon neka sačekaju u septembru iPhone 12, koji će najverovatnije imati 5.4" oled ekran u ovolikom telefonu.
Naravno, biće dosta skuplji od ovog, ali opet će najverovatnije biti jeftiniji od ostalih Android flagshipa.
 
Ovo bi trebalo da znači da cena 8-ice drastično pada na oglasima? A to je i dalje sasvim pristojan telefon.

Послато са SM-T719 уз помоћ Тапатока
 
I sedmica je vise nego pristojan telefon, ovaj SE će napraviti pravu pometnju cena na oglasima.
 
Sto se tice cene uboli su ga, nikad pristupacniji iphone. Prodavace se na kilo bez ikakve dileme. Da su napravili u ovom kucistu i ekran dizajna ip x/xr itd bio bi potpuni pogodak i sve bi mu se progledalo kroz prste i da kosta 100$ vise. Ovako sa cenom od 400$ ne moze da mu se prigovara sto je dizajn star 6 god, display HD rez, stari otisak, baterija verovatno slaba, koristio sam plus modele i tu je baterija bila odlicna, za manje modele su se uglavnom zalili ljudi.
 
Dizajn je baas outdated i to je njesra, ali na listi prioriteta uvek ide hw ispred dizajna.
U suprotnom, od frustracija ne vidis lep dizajn. Za one koji ne zele kompromise, tu su flagship modeli.

Prodavace se ovaj model bas fino.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Vidim da većina vas ovde kao glavnu manu ovog telefona navodi dizajn. Ne znam u kom smislu, da li vam se ne sviđa prednja strana telefona tj. mali ekran i s-t-b ratio ili mislite na sam izgled telefona. Ako je ovo drugo u pitanju, ne znam šta nije u redu sa izgledom telefona, od kad se iP 8 smatra ružnim telefonom? Sto se tice veličine displeja i bazela, da su stavili veći displej i samim tim smanjili bazele, cena ovog telefona više ne bi bila $400. Za tu sumu se dobija kompaktan telefon, sa high-end SoC-om koji se nalazi i u daleko skupljem iP11 modelu, kvalitetnu kameru sa OIS-om u foto i video modu, dužu softversku podršku nego kod Androida, WiFi 6, dual SIM (sa eSIM-om), IP67, wireless charging. Kome je to malo, nek' odreši kesu za nešto bolje. ;)
 
Bukvalno ne postoje smešniji i preplaćeniji telefoni od Pixela. Na njima jedino što vredi kamera. I to imaju jednu samo. Šta se dobija kupovinom Pixel 4? Lošija baterija, duplo kraća podrška, teža dalja prodaja, nedostupnost servisa, lošija izrada, ružniji dizajn, malo bolja kamera, malo bolji ekran i stereo zvuk. Tu se priča završava. Bukvalno najveći pointless na tržištu.
399$ za ovo je ok. I da se koristi 2-3 godine biće to brza prodaja i neće izgubiti nešto preterano na vrednosti. Plus će i dalje imati podršku, dok će podrška za Pixel biti uveliko mrtva, a telefon će blejati u fioci jer ga niko neće kupiti ni za 200$.
Čekaj ovaj se nema ni stereo zvuk? Znači ne pixel 4, već i pixel 3 je misao na imenica onda za ovaj telefon!

Da me ne shvatite pogrešno, ovaj SE sam čekao već neko vreme ne bi li konačno opet dao šansu iosu (i malom kompakt telefonu koji sam se nadao da će biti koliko toliko flag grade); lično sam razočaran u ovo što su izbacili, a razloge sam već naveo.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ja vala stavljam S10 na oglase i čekam da dođe SE kod nas. Jedva izdržah godinu dana na Androidu. Apple hejteri koji zvirkaju ovde mogu slobodno da mi pišu ako im treba povoljan S10.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Da su napravili u ovom kucistu i ekran dizajna ip x/xr itd bio bi potpuni pogodak i sve bi mu se progledalo kroz prste i da kosta 100$ vise.

Ne znam da li si nekad stavio iphone 6/7/8 naspram x/xs/11pro ali razlike u velici kucista su mizerne. Jedva da se oseti. Tako da ta prica o ekranu x/xs u ovom kucistu bi znacila da bi epl napravio upravo jos jednu verziju x/xs/11pro. Cemu? Da sami sebi obore prodaju xs/11pro modela? Ovaj telefon je neka varijanta XR za ljude koji vole dizajn 8ice. Valjda smo do sad naucili da epl radi inkrementalna poboljsanja u svakom segmentu.

Ovaj model ce da se prodaje jos kako, jer velikom broju ljudi odgovara da imaju telefon ovih dimenzija a performanse su nabildovane u odnosu na 8 pa cak i xs/xr. Kamera je to sto je a verujem da ce biti odlicna za sve osim uslove bez svetla gde se ionako sve kamere na telefonima raspadnu. Baterija ostaje najveca misterija da li ce biti dovoljno dobra za dan koriscenja a trebalo bi. Sve u svemu, za one koji nece da menjaju velicinu/dizajn 6/7/8 a hoce da se unaprede ovo je logican izbor.

Čekaj ovaj se nema ni stereo zvuk? Znači ne pixel 4, već i pixel 3 je misao na imenica onda za ovaj telefon!

Da me ne shvatite pogrešno, ovaj SE sam čekao već neko vreme ne bi li konačno opet dao šansu iosu (i malom kompakt telefonu koji sam se nadao da će biti koliko toliko flag grade); lično sam razočaran u ovo što su izbacili, a razloge sam već naveo.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Na koji stereo mislis? Reprodukciju/zvucnike ili na snimanje? Za zvucnike bi bilo logicno da ima a sto se tice snimanja ovo je sa apple newsroom-a:
“iPhone SE features the industry-leading performance of A13 Bionic that enables great battery life, takes stunning Portrait mode and Smart HDR photos, shoots amazing videos with stereo audio, is great for games and super fast web surfing, and is built with the same industry-leading security features our customers expect. We can’t wait to get iPhone SE into customers’ hands.”
 
Poslednja izmena:
Čekaj ovaj se nema ni stereo zvuk? Znači ne pixel 4, već i pixel 3 je misao na imenica onda za ovaj telefon!

Da me ne shvatite pogrešno, ovaj SE sam čekao već neko vreme ne bi li konačno opet dao šansu iosu (i malom kompakt telefonu koji sam se nadao da će biti koliko toliko flag grade); lično sam razočaran u ovo što su izbacili, a razloge sam već naveo.

Ima stereo zvuk. Ako si u ovaj telefon razočaran šta onda da se kaže za plastičnu igračku zvanu Pixel 4a? :D
 
Ima stereo zvuk. Ako si u ovaj telefon razočaran šta onda da se kaže za plastičnu igračku zvanu Pixel 4a? :D
Druže razočarao sam se i u pixel 4, zašto misliš da bi mi 4a bio bolji [emoji6] Čak šta više, pisao sam u P temi, da su p3 i p4 isti po ceni, opet bih p3 pre uzeo [emoji847] Napominjem da sam imao sve telefone, ne pišem napamet (osim 4a)!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Čekaj ovaj se nema ni stereo zvuk? Znači ne pixel 4, već i pixel 3 je misao na imenica onda za ovaj telefon!

Da me ne shvatite pogrešno, ovaj SE sam čekao već neko vreme ne bi li konačno opet dao šansu iosu (i malom kompakt telefonu koji sam se nadao da će biti koliko toliko flag grade); lično sam razočaran u ovo što su izbacili, a razloge sam već naveo.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
https://www.apple.com/iphone-se/specs/

Ima stereo zvuk ..
 
Kada obicno krene prodaja kod nas nakon predstavljanja?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kamera mu je kao glavna na iPhone 11. Kako kazu, najbolji single cam sistem do sada na iPhone-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja mislim da hardver kamere nije sa 11, već sa XR. Ja na 11 mogu da slikam sve portrait modom, ovde su rekli da će moći samo ljudi, i nema night mode.
 
Sa tom info i ovom sledećom postaje već zanimljiviji [emoji106]
Kamera mu je kao glavna na iPhone 11. Kako kazu, najbolji single cam sistem do sada na iPhone-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk
To je odlično ako je tako, meni kolega reče da je od prošlogodišnjeg xr modela ubačena. Night mode i nije nešto bitan, ako je ostalo kao na 11 onda top! Greota samo što nisu ubacili i malo veću bateriju obzirom na to da su 3d touch izbacili ali im je očigledno ostalo i baterija pored kućišta od ip8 [emoji847][emoji6]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ja mislim da hardver kamere nije sa 11, već sa XR. Ja na 11 mogu da slikam sve portrait modom, ovde su rekli da će moći samo ljudi, i nema night mode.

Kamera je sa 11 to sto nema night mode nema veze sa senzorom... gresis ako mislis da je senzor... poretret mode mora tako jer nema drugih senzora kao depth kako bi pravilo bookeh
 
Kazu 5 sati duze trajanje baterije od iP 6, ne secam se da je iP 8 bio bas toliko bolji. Bice tu solidna baterija sigurno, cim to potenciraju u svakoj reklami.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne mora portrait mode tako, i sa 11 radi sa jednim senzorom, naravno da ne koristi ultrawide za portrait mode. Tako da ili su osakatili kameru sa 11, ili su stavili sa XR, saznaćemo kad krenu testovi.
Po meni to ne menja ništa, kamera je svakako odlična, kao i cela ponuda s ovim telefonom.
 
Koristi ultra wide, i mozes da imas ultra wide portret mode
 
Naravno da ne možeš, ne znam odakle ti to. Nema ni AF na UW kameri. Zoom kamera može da pomogne sa portrait modom, UW ne može, kakva god bila. iPhone 11 koristi samo glavnu kameru za portrait mode.
 
Koliko znam i rekli su da na 11
Koriste 11 prilikom fotkanja portretnih fotografija.

Ni Lidar senzor nema af, a Sluzi kao depth senzor.
 
Poslednja izmena:
Nisi dobro razumeo šta su rekli, držim telefon u ruci, slikam svaki dan, a i čim malo razmisliš o tome, jasno je logikom da UW kamera tu ne radi ništa. Evo sad sam prekrio UW kameru i uslikao biljku sa portrait modom. Tako da kao što rekoh, ili je osakaćena kamera sa 11, ili je kamera sa XR, u svakom slučaju odlična i nema se šta zameriti za 400$.

End off.
 
Gresis lidar senzor nema af, i opet sluzi kao depth :)
 
Lidar osvetljava laserom i tako meri udaljenost od objekta, ne služi kao depth, već jeste depth senzor, služi za merenje daljine i mapiranje objekata, apsolutno nikakve veze nema sa ovim o čemu pričamo ovde. Ne grešim ja, ti grešiš, nemoj da trujemo temu ako nemaš pojma o čemu pričaš.
 
Laser i kamera... koliko znam sastoji se iz dve komponente.

Znaci novi ipad pro koji ima lidar na zalost nema portret mode.. ne mislis da je softverski namerno osakacen?
 
Poslednja izmena:
Fino deluje.. komso ima ip8 malo je manji od mog s10e sto je plus.. a i bolje bi u dzepu stojao u ruci da nepricam.. jedino razlika je velicina ekrana koja je osetna
 
Nazad
Vrh Dno