Šta je novo?

iPhone - FAQ

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala Kutija! Izgleda dobro!
 
Ok treba mi mali info sto se tice kupovine....http://www.oglasibalkan.com/oglasi/...a_N95_8GB_215EUR_Apple_Iphone_16gb_235EU.html

jel ima neko iskustva sa ovim tj jel nije neka prevara...cena je povoljna...tako da dajte neki info

ja sam tog [email protected] dodao u gtalk i pricao, ako hoces mogu da ti posaljem transkript, u svakom slucaju stvar je totalno kretenska: posalji mi lovu a ja cu tebi stvar i obecavam da te necu zajebati! :d

reko odakle vam takve cene: kaze mi nabavljamo robu direktno od proizvodjaca...

i onda posle par dana se opet javi da pita da li sam se odlucio...

i onda se javi neko na engleskom i kaze "sorry" - mora da ste pricali sa mojim bratom na srpskom, ja ne znam srpski...

i bla, bla...

izgleda da su neka ozbiljno organizovana grupa za prevare! ;)
 
Nova generacija izlazi za koji dan, tačnije 08.06. kada je u San Francisku Apple WWDC.

Evo i jednog mogućeg izgleda... ;)

iphone.jpg



Takođe se priča da Apple odustaje od vezanja za provajdera...

Dakle, čekamo ponedeljak da saznamo šta nas čeka. ;)
 
Poslednja izmena:
Parice se polako štekaju :banana:
 
Jel zna neko kako da razlikujem originalne iPhone slušalice od kineskih? Treba da kupim neke pa ne znam kako da znam dal su original. Jel ima neko pojma o tome?
 
Obrati se ljudima sa iPhone Srbija,tamo bi trebalo da su orig.
 
Nova generacija izlazi za koji dan, tačnije 08.06. kada je u San Francisku Apple WWDC.

Evo i jednog mogućeg izgleda... ;)

Takođe se priča da Apple odustaje od vezanja za provajdera...

Dakle, čekamo ponedeljak da saznamo šta nas čeka. ;)

Stvarno ništa spektakularno... novi iphone 3gs je isti 3g plastikaner samo sa bržom vezom (koja nama ovde ništa ne znači) i "boljom kamerom" od 3mpx (što opet bez blica ne znači mnogo). Svako ko ima 2g ili 3g može da ubaci FW i da ima većinu novih opcija.

Zanimljivo je da će moći da se kupi kod crnogoraca na ugovor od juna... kod nas naravno neće biti u ponudi operatera.
 
Odavno je iPhone dostupan kod T-Mobile-a u MNE i MKD.
 
Nova generacija izlazi za koji dan, tačnije 08.06. kada je u San Francisku Apple WWDC.

Evo i jednog mogućeg izgleda... ;)

iphone.jpg



Takođe se priča da Apple odustaje od vezanja za provajdera...

Dakle, čekamo ponedeljak da saznamo šta nas čeka. ;)

ma nema sanse da ovako izgleda! bash je krs ovo.. a i ocigledno se vidi da je render! to neko troluje


ovako moze da izgleda jedino ipod touch... novi. iphone je too fancy za ovako cheep look... pazite sta sam rekao :)





inace... uskoro se i ja ukljucujem u owners club :D heheh samo da izadje ovaj novi, pa da ga zgrabim :!

e da.... ima li nekih insinuacija da ce se ova magicna sprava pojaviti kod nekog naseg operatera LEGITIME

and again - koliko je vremena proslo od izlaska iPhonea, do pojavljivanja metode otkljucavanja? ako ga nabavim krajem leta kad cu moci da ga koristim? i da li mozete da predpostavite da li ce unisim raditi na novom iphoneu (ako radi nekakvu emulaciju kartice AT&T-a onda verovatno hoce...?)
 
Poslednja izmena od urednika:
Stvarno ništa spektakularno... novi iphone 3gs je isti 3g plastikaner samo sa bržom vezom (koja nama ovde ništa ne znači) i "boljom kamerom" od 3mpx (što opet bez blica ne znači mnogo). Svako ko ima 2g ili 3g može da ubaci FW i da ima većinu novih opcija.

Zanimljivo je da će moći da se kupi kod crnogoraca na ugovor od juna... kod nas naravno neće biti u ponudi operatera.

aha bash je bljak taj ajfon plastikaner :d
 
Odavno je iPhone dostupan kod T-Mobile-a u MNE i MKD.

Jeste dostupan, ali je uveden kasnije. Sudeći po keynote-u sa WWDC sada se istovremeno uvodi od 9 Jula u T-mobile mrežu u Hrvatskoj i Crnoj Gori. Čak pre nego npr. Rusiji ili Indiji koji dobijaju 3GS od Avgusta.
 
Poslednja izmena:
Konačno upotrebljiv office u vidu "Quickoffice Mobile Office Suite" :banana:
 
Jel može neko da me uputi ukratko čime da se poslužim da umetnem Telenor carrier logo u ovaj iPhone 3G 2.2.1? Znam da ima nekih uputstava u ovoj temi ali ne znam za koje su verzije OSa itd.

Samo ako može ukratko kom sajtu da se obratim, ili šta mi je potrebno od softvera da bih to sredio (osim samog logo-a). Btw hvala onome ko je napravio logo, nice job :)

E da, još jedno pitanje, da li je za tu operaciju potrebno instalirati neke aplikacije koje dodatno žderu resurse? Vidim da se spominje neka Customize App, ali ne znam da li vredi za poslednju verziju OSa itd. Ja ne bih nešto mnogo custom-izovao Ajfon, ne bih stavljao nikakve posebne teme/ikone niti bilo šta. Samo bih umetnuo taj logo ako nije previše smorno.

Jel moguće samo metnuti te fajlove u neki folder putem SSHa, i eventualno editovati neki config, ili je komplikovanije u smislu da zahteva neku posebnu aplikaciju?

Hvala
 
Uspeo sam. Evo ako nekome bude trebalo Telenor SRB carrier bundle za iPhone 2.2.1/iTunes 8.1

Prikači se iPhone na PC, startuje iTunes, kada prepozna telefon SHIFT+Check For Updates i izabere se priloženi .ipcc fajl (prethodno se raspakuje) i to je to. Bundle sadrži i APN postavke za Telenor.
 

Prilozi

  • Telenor_SRB_custom.rar
    8.9 KB · Pregleda: 35
Poslednja izmena:
Da li 3gs moze da se kupi negde bez ugovora i koliko kosta?
Na sajtovima operatera u USA, Norveskoj i Svajcarskoj nisam nasao tu opciju a iz tih zemalja imam nekog da mi posalje.
tnx!
 
Da li 3gs moze da se kupi negde bez ugovora i koliko kosta?
Na sajtovima operatera u USA, Norveskoj i Svajcarskoj nisam nasao tu opciju a iz tih zemalja imam nekog da mi posalje.
tnx!

bice naravno, ali sacekaj dok prvo telefon oficijalno bude i dostupan za trziste -> 19 Jun...

u ovim zemljama ce biti dostupan:
http://www.apple.com/iphone/countries/

i naravno ocekuj paprenu cenu bez ugovora ;)
 
Poslednja izmena:
OS 3.0 i baseband koji ide uz isti PUKLI! Dev Team je uspeo ponovo, soft unlock za OS 3.0 Sacekajte do sutra i opet koristite svoj iPhone na kojoj mrezi 'ocete bez unisim-a :-devil-:

http://blog.iphone-dev.org/
 
Poslednja izmena:
Dakle, legalno za manje od 500 evropljana i uz možda da će u HR možda biti malo jeftinije... Jupi!
 
Cena u HR je bolesna. Zato ga i nisam uzeo kod T-mobile.
 
I u CG i u HR su u ponudi još uvek samo 3G telefoni, još uvek nema 3G S modela. Sačekajte da i oni krenu u prodaju pa bi trebalo da preuzmu cenu sadašnjih modela, a 3G bi trebalo da daju po nižoj ceni, dok ne istroše zalihe.
 
Ne znam kako niste do sada shvatili da 3GS u Americi stiže u maloprodaju tek od 19. juna. Već danima se raspravlja o tome da li je već stigao ili još nije. Pa ne nije, i neće ga ni biti do 19. nigde.
 
Naravno da stiže 19., ja sam stavio linkove da ljudi vide gde blizu i po kojoj ceni mogu da se uzmu uređaji bez ugovora.
Pretpostavljam da će posle 19. moći da se uzmu 3G (s) po ovim cenama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno