Šta je novo?

iPhone - FAQ

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nikako ne mogu da nateram da JAADU VNC proradi na mom PC-ju ( c2d sa LastXP nekom verzijom ).

Sve sam probao, instalirao .NET framework razne varijante, deinstalirao, reinstalirao,
ali program jednostavno odbija da se startuje ( i RDP i VNC varijante ).

Ultra VNC i Tight VNC rade i konfigurišu se bez problema, ali Jaadu neće ni da bekne,
samo se pojavi u trayu i nestane kada pređem mišem preko njega.

Imate li neke ideje? Da nije neki konflikt u pitanju?
 
Decisions, decisions....

Jaooooj!!!! Decisions, decisions.... :D
Evo vec ima godinu dana kako planiram da kupim iPhone 2g 8gb, a non stop su me neke nepredvidjene okolnosti sprecavale da to ucinim. E sad. Ako neko moze da mi kaze nesto u vezi baterije. Da li je neko vec menjao bateriju i gde je menjao, i naravno koliko je zamena kostala (na PM bih molio ovu informaciju :))? Nakon koliko vremena pocinje da slabi baterija ako se na telefonu svaki dan slusa muzika jedno 3 sata, ide na wifi itd... to jest ako se telefon stavlja na punjac svaki drugi, treci dan? Jako me zanima zato sto vise ni sam ne znam sta zelim. Ako ne budem imao brige oko baterije, verovatno cu uzeti iPhone, ako pak budem morao da menjam bateriju, a zamena je skupa, moracu da uzmem iTouch 2nd gen, ali sam zeleo da imam all-in-one uredjaj, znaci muzika, TS, poruke, pozivi i wifi u jednom, a ne da nosim iPod touch i telefon. Mada mi ni to ne bi predstavljalo neki problem. Unapred hvala na odgovorima na pitanja. :)
 
Jaooooj!!!! Decisions, decisions.... :D
Evo vec ima godinu dana kako planiram da kupim iPhone 2g 8gb, a non stop su me neke nepredvidjene okolnosti sprecavale da to ucinim. E sad. Ako neko moze da mi kaze nesto u vezi baterije. Da li je neko vec menjao bateriju i gde je menjao, i naravno koliko je zamena kostala (na PM bih molio ovu informaciju :))? Nakon koliko vremena pocinje da slabi baterija ako se na telefonu svaki dan slusa muzika jedno 3 sata, ide na wifi itd... to jest ako se telefon stavlja na punjac svaki drugi, treci dan? Jako me zanima zato sto vise ni sam ne znam sta zelim. Ako ne budem imao brige oko baterije, verovatno cu uzeti iPhone, ako pak budem morao da menjam bateriju, a zamena je skupa, moracu da uzmem iTouch 2nd gen, ali sam zeleo da imam all-in-one uredjaj, znaci muzika, TS, poruke, pozivi i wifi u jednom, a ne da nosim iPod touch i telefon. Mada mi ni to ne bi predstavljalo neki problem. Unapred hvala na odgovorima na pitanja. :)

ja sam prvo kupio Ipod Touch i zatim ga prodao i uzeo Iphone, bash iz razloga shto sam hteo mp3 i telefon u jednom uredjaju... Ako se zezash sa telefonom baterija ce ti trajati jedan dan, nocu ga punish i to je to ... Mislim da bateriju najvishe troshe sam display, dakle ako igrash igrice, kucash poruke i slicno, kao i WIFI, a samo slushanje muzike ne toliko, ako pustish da ide muzika i zakljucash ga...

bez razmishljanja go for Iphone

poz :wave:
 
Da, to razumem, ali ne znam nakon koliko vremena pocinje da se smanjuje autonomija baterije, to jest njen kapacitet, zato sto retko ko radi zamenu baterije za iPhone 2g zato sto je valjda zalemljena za plocu neku na telefonu... Nije mi problem da punim fon svaki dan, ali me cisto zanima da li iko radi zamenu baterije u Srbiji, i koja je cena, za svaki slucaj ako bi mi riknula baterija ili nesto slicno. Mada mi se to dosad ni na jednom telefonu nije dogodilo. Pozdrav!
 
Jaooooj!!!! Decisions, decisions.... :D
Evo vec ima godinu dana kako planiram da kupim iPhone 2g 8gb, a non stop su me neke nepredvidjene okolnosti sprecavale da to ucinim. E sad. Ako neko moze da mi kaze nesto u vezi baterije. Da li je neko vec menjao bateriju i gde je menjao, i naravno koliko je zamena kostala (na PM bih molio ovu informaciju :))? Nakon koliko vremena pocinje da slabi baterija ako se na telefonu svaki dan slusa muzika jedno 3 sata, ide na wifi itd... to jest ako se telefon stavlja na punjac svaki drugi, treci dan? Jako me zanima zato sto vise ni sam ne znam sta zelim. Ako ne budem imao brige oko baterije, verovatno cu uzeti iPhone, ako pak budem morao da menjam bateriju, a zamena je skupa, moracu da uzmem iTouch 2nd gen, ali sam zeleo da imam all-in-one uredjaj, znaci muzika, TS, poruke, pozivi i wifi u jednom, a ne da nosim iPod touch i telefon. Mada mi ni to ne bi predstavljalo neki problem. Unapred hvala na odgovorima na pitanja. :)

Ne tripuj se oko baterije. Ja sam imao telefon o kome pričaš, čitavih 19 meseci i u tom periodu nije nimalo oslabila, trajala je uvek oko 2.5 dana. Nije se nimalo smanjilo trajanje, najverovatnije zbog toga što su novim verzijama softvera optimizovali potrošnju. Sada imam novi 3G i traje mi preko 3.5 dana (ne koristim 3G, a WiFi povremeno, mada ne ceo dan, mnogo telefoniram (preko 2 sata dnevno) i uz to 50% tih razgovora je preko BT sluške, što znači da je i BT uključen). Bitno je da je lepo održavaš, da ne izlažeš telefon ekstremnoj hladnoći niti visokoj temperaturi i da jednom mesečno totalno isprazniš i napuniš. Malo ljudi to radi, tako da ne verujem da ćeš imati isto iskustvo sa baterijom kao ja, jer sada nećeš naći nov 2G 8GB, pa ti preporučujem 3G 8GB. Ne kupuj krš primerak da bi uštedeo jer ćeš se samo nervirati. Bateriju, ako ti ne zameni Apple, telefon će ti biti rasturen jer niko neće moći da ga sklopi ponovo kako treba...
 
Za 3g nemam para. Mnogo stvari sam isplanirao ove godine, a u budzetu za fon imam oko 260-270 eura... Ostalo je za druge sitnice koje su mi takodje bitne. E sad, da li postoji nacin da se proveri kog datuma je proizveden iPhone ako naidjem na neki? I koliko je koriscen? Da bih ipak znao kako da procenim. :) I da li moze Apple kod nas da zameni bateriju? :) Ne znam. Na iPhone Srbija forumu me je uplasila baterija, prica o tome da ne moze da se zameni kod njih zato sto je zamena jako komplikovana, pa nemam pojma sad sta da radim. :S
Recimo ja moju nokiu 3250 imam od januara 2008, i dan danas baterija savrseno radi, drzi i po 4-5 dana. I nijedan telefon koji sam do sad imao nije imao probleme sa baterijom, tako da se nadam da nece biti slucaj ni sa iPhoneom.
 
Poslednja izmena:
I jos jedno pitanje. Koliko je stvarno osetljiv taj ekran na iPhone 2g? Cuo sam od gomile ljudi jadikovanje tipa: jao pukao mi je ekran na iPhoneu a pao iz dzepa na beton, a nekima i kad padne sa treceg sprata nista ne fali ekranu. Lol?
 
I jos jedno pitanje. Koliko je stvarno osetljiv taj ekran na iPhone 2g? Cuo sam od gomile ljudi jadikovanje tipa: jao pukao mi je ekran na iPhoneu a pao iz dzepa na beton, a nekima i kad padne sa treceg sprata nista ne fali ekranu. Lol?

KAd bi video u kakvom je stanju ekran na mom iPhonu nebi verovao, a vec pola godine radi bez problema ;)
 
Ne razmišljaj previše, nego kupi. Posle ćeš samom sebi čestitati na odluci svaki put kada putuješ,
kada stojiš u redu, kada telefoniraš, slušaš muziku ... hardware radi bez greške, o tome ne brini.

Posedovanje iPhone je jednostavno uživancija, vredi svaku paru.
 
Ok. Extra. :) Sad mi polako resavate sve dileme i nedoumice oko ovog telefona. A da li postoji nacin da se pogleda koliko dugo je telefon radio, i koja je njegova starost?
 
Za 3g nemam para. Mnogo stvari sam isplanirao ove godine, a u budzetu za fon imam oko 260-270 eura... Ostalo je za druge sitnice koje su mi takodje bitne. E sad, da li postoji nacin da se proveri kog datuma je proizveden iPhone ako naidjem na neki? I koliko je koriscen? Da bih ipak znao kako da procenim. :) I da li moze Apple kod nas da zameni bateriju? :) Ne znam. Na iPhone Srbija forumu me je uplasila baterija, prica o tome da ne moze da se zameni kod njih zato sto je zamena jako komplikovana, pa nemam pojma sad sta da radim. :S
Recimo ja moju nokiu 3250 imam od januara 2008, i dan danas baterija savrseno radi, drzi i po 4-5 dana. I nijedan telefon koji sam do sad imao nije imao probleme sa baterijom, tako da se nadam da nece biti slucaj ni sa iPhoneom.

Imaš cifre na poleđini, sitne, u drugom redu prvo serijski broj, pa onda IMEI

http://www.geekanoids.co.uk/uploaded_images/Naked-Case-1-792948.jpg

druga i treća cifra, ako se dobro sećam, su nedelje proizvodnje. Ne možeš znati koliko je korišten. Apple kod nas ne menja bateriju, samo u zemljama u kojima se zvanično prodaje. U garantnom roku se ništa ne plaća. Probaj da nađeš telefon koji je minimalno oštećen, izgreban i sl. i nećeš imati problema ni sa baterijom...

Ekran je prilično izdržljiv, retko se dešava da pukne i to je po pravilu uvek najbolje očuvan deo telefona (prednja strana). Sa zadnje se često izguli, ako ljudi ne koriste futrole...
 
Poslednja izmena:
Što se grebanja tiče, za 6-7 meseci korišćenja iPhone 2G ( bez futrole ) nisam uspeo da ga ogrebem ni malo. Nosio sam ga u džepu, koristio stalno.

Ovaj 3G se već dosta više grebe sa zadnje strane, ali zato ni jedan ni drugi nemaju apsolutno nikakve šanse da se ogrebu u normalnim uslovima sa prednje strane.

Što se baterije tiče, nisam primetio nikakvo opadanje dužine trajanja baterije, dok sam npr. na ranijim Sony Ericsson telefonima primetio i te kako da se baterija gubi i traje sve manje i manje.
 
Ovaj test je malo hard core ali :)) http://www.youtube.com/watch?v=bWCa3QVBOpY
potrazi i neke normalnije...
Meni su najjaci ljudi koje nose iphone i onim glomaznim silikonskim futrolama, i nalepnica kroz koju se jedva vidi ekran ! Daleko od toga da treba unistavati stvari ali ne treba preterivati, kao vidi koliko je tanak, tj jako je elegantan i tanak samo kad se skinu ove zastite ;)
 
Joj, odlicno. Jos samo negde da nadjem neki u dobrom stanju i ima da pazarim odmah. :D
Znaci na ovom crash testu je ekran pukao tek kad ga je brecio par puta o ivicu stola. A kada ga je ispustao i vukao po zemlji, iako je padao telefon na stranu ekrana, nista nije bilo. Ovo mi je smanjilo strah od pucanja ekrana. :p Zato sto nisam nijedan telefon imao srca da brecim o pod ili bilo gde drugde. :D
 
Poslednja izmena:
Što se grebanja tiče, za 6-7 meseci korišćenja iPhone 2G ( bez futrole ) nisam uspeo da ga ogrebem ni malo. Nosio sam ga u džepu, koristio stalno.

Ovaj 3G se već dosta više grebe sa zadnje strane, ali zato ni jedan ni drugi nemaju apsolutno nikakve šanse da se ogrebu u normalnim uslovima sa prednje strane.

Što se baterije tiče, nisam primetio nikakvo opadanje dužine trajanja baterije, dok sam npr. na ranijim Sony Ericsson telefonima primetio i te kako da se baterija gubi i traje sve manje i manje.

3G se lako ogrebe sa druge strane (ne baš lako, jer je plastika tvrda, ali ako se nosi sa kljucevima i sl, onda hoće), ali se zato 2G lako ulubi, mekan je aluminijumski poklopac i to baš smara. Treća generacija će biti od istog materijala kao i iMac (sa poleđine), pa će biti extra i što se toga tiče.
 
Ne bi bilo lose kad bi ga tako napravili. Mada sa strane gledano, bezveze mi je malo to sto je podebljan gornji deo telefona. Mada ok, mozda to doprinosi udobnosti u rukama, a mozda i lupam. :p
Ima li nekih informacija o novom iPhoneu ili Apple jos uvek mudro cuti?
 
3G se lako ogrebe sa druge strane (ne baš lako, jer je plastika tvrda, ali ako se nosi sa kljucevima i sl, onda hoće), ali se zato 2G lako ulubi, mekan je aluminijumski poklopac i to baš smara. Treća generacija će biti od istog materijala kao i iMac (sa poleđine), pa će biti extra i što se toga tiče.

Ovaj moj stari 2G nisam baš maltretirao, niti mi je ispadao, pre nego što sam ga prodao, uglancao sam ga i sam se začudio koliko dobro i novo izgleda. Bukvalno su jedini tragovi upotrebe bili na znaku jabuke pozadi i mikroskopske ogrebotine na hromiranom ramu. Staklo je perfektno izgledalo. Nikakva ulubljenja nisam primetio.
Nekako mi je malo žao što sam prešao na 3G, volim feel aluminijuma u ruci.
 
Da li neko zna zasto je kod nas nemoguce pronaci invisible shield, jedino pravo resenje protiv grebanja iphone-a 3g?
 
Ima, samo kosta malo manje od samog telefona. Mislim da je u Americi 20$.
 
Ovaj moj stari 2G nisam baš maltretirao, niti mi je ispadao, pre nego što sam ga prodao, uglancao sam ga i sam se začudio koliko dobro i novo izgleda. Bukvalno su jedini tragovi upotrebe bili na znaku jabuke pozadi i mikroskopske ogrebotine na hromiranom ramu. Staklo je perfektno izgledalo. Nikakva ulubljenja nisam primetio.
Nekako mi je malo žao što sam prešao na 3G, volim feel aluminijuma u ruci.
Ali 3G lepo leži i deluje ultra kvalitetno urađen, za razliku od skupljih, ali spolja prilično krš HTC i sličnih telefona, koji posle 3 meseca izgledaju kao da su nošeni dve godine. Krckaju, deluju šuplje. iPhone kao kamen, ima masu i nigde se ne savija ni na jak pritisak.

I meni je žao 2G-a, ali gde da nađem opet nov primerak? I taj koji je nov, pitanje je kakva je baterija posle godinu dana stajanja (a novi neotpakovani koštaju na ebay više nego 3G).
 
Poslednja izmena:
Tu si u pravu. Da mi je naći 2G a nov...uhhhh... :)
 
A el' zna neko gde naci one gumene fotrole u ns ili okolini? to je super stvar protiv grebanja!
 
Ne znam da li je vec bilo pitanje ali ja nemogu naci odgovor. Ako u kontakt unesem neki broj u formatu +38165xxxxxxx i zovem sa tog broja, meni na iphoneu ne vidi ko zove,tj pokazuje samo taj broj, dok brojeve upisane kao 065xxxxxxx pokazuje bez problema, tj ime i prezime. Ima li rešenja za ovo?!
 
Ima resenja, kacim ovde kad ga nadjem.

update: Intaliraj callerIdFix, ima ga u cydiji.
 
Poslednja izmena:
Ima resenja, kacim ovde kad ga nadjem.

update: Intaliraj callerIdFix, ima ga u cydiji.

Nevidim ga u cydiji tamo gde bi trebao da bude...doduše nisam jos updatovao istu (nemam wifi u blizini) mozda se onda pojavi!!!

Btw koji kafe u ns ima hotspot da valja?!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno