Šta je novo?

iPhone - FAQ

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
IDEMO DALJE

iphone 3G 16Gb proradio na mtel-u e sad treba ići dalje tj. MALO POMOCI kako dodati softwer za mms (koji je) i šta još korisnoga od programa:banana:......
 
Yell0wsnow 0.9.6 i udri :D
 
Posto vidim da neki ljudi nisu provalili foru za registrovanje iTunes naloga, postoji fora da se registruje nalog bez ikakvih kartica i kodova s kojim mozete onda da skidate free aplikacije iz AppStore-a posto jedino tamo ima da se nadje nesto sto je dzabe :D

Iz iTunes-a odete na AppStore, kliknete na neku Free aplikaciju i onda na dugme Buy/Download i prebacice vas na formular za registraciju u kojem u delu gde trazi da izaberete kreditnu karticu imate opciju None. Ubacite validan email i bilo koju adresu i dobicete mail sa linkom za validaciju unetog email-a, kliknite na taj link da aktivirate iTunes nalog i onda sa izabranim username-om i sifrom autorizujte instalirani iTunes na svojoj masini iz koje onda mozete da skidate free aplikacije.

Pfff, malo sam konfuzno objasnio, ali shvaticete valjda poentu :D
 
Posto vidim da neki ljudi nisu provalili foru za registrovanje iTunes naloga, postoji fora da se registruje nalog bez ikakvih kartica i kodova s kojim mozete onda da skidate free aplikacije iz AppStore-a posto jedino tamo ima da se nadje nesto sto je dzabe :D

hmm... jel to jos uvek radi?

"Apple promijenio Terms of Service za iTunes"

link

"Ova vijest me poprilično iznenadila i moram priznati pomalo naljutila, naime Apple je nedavno promjenio “Terms of Service” za iTunes Store i to na štetu ljudi iz zemalja u kojima iTunes Store nije dostupan. Neki od vas vrlo dobro znaju da postoji način za registraciju i nesmetanim korištenjem računa na američkom iTunes Store-a iako nismo iz te zemlje. To nam je omogućavalo da pomoću “iTunes Store Vouchera i Gift cardova” kupujemo i iznajmljujemo muziku, filmove i aplikacije. Izmjenama TOS-a iTunes Store-a Apple (odnosno onaj koji stoji iza ovog zahtjeva) to se želi onemogućiti."
 
hmm... jel to jos uvek radi?

"Apple promijenio Terms of Service za iTunes"

link

"Ova vijest me poprilično iznenadila i moram priznati pomalo naljutila, naime Apple je nedavno promjenio “Terms of Service” za iTunes Store i to na štetu ljudi iz zemalja u kojima iTunes Store nije dostupan. Neki od vas vrlo dobro znaju da postoji način za registraciju i nesmetanim korištenjem računa na američkom iTunes Store-a iako nismo iz te zemlje. To nam je omogućavalo da pomoću “iTunes Store Vouchera i Gift cardova” kupujemo i iznajmljujemo muziku, filmove i aplikacije. Izmjenama TOS-a iTunes Store-a Apple (odnosno onaj koji stoji iza ovog zahtjeva) to se želi onemogućiti."
Ne znam da li radi jos uvek, ali je sigurno radilo pre 10-ak dana kad sam burazeru registrovao nalog ;)
Istina, ja sam lupio neku adresu u USA :D
 
tachno tako
 
Odlicno sto radi i dalje. Samo jos da dodam da se ne iznenadite kada za par dana dobijete Invoice (racun) za sve sto ste prethodno skinuli gde ce total biti $0.00 :D
 
Poslednja izmena:
Ja sam registrovao nalog na sloveniju sa caletovom karticom i kad je stigao invoice umalo srcka :D
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko preporuku za bluetooth slušku za iPhone 3g... ? bitno je da je što bolja ...što manja :) i da je ima u BG ? Jel ima Apple original negde i pošto je?

Kakva je ova od 2400din sa iPhone Srbija sajta? (ne piše proizvođač...ništa...)
 
Jel ima neko preporuku za bluetooth slušku za iPhone 3g... ? bitno je da je što bolja ...što manja :) i da je ima u BG ? Jel ima Apple original negde i pošto je?

Kakva je ova od 2400din sa iPhone Srbija sajta? (ne piše proizvođač...ništa...)

Ma kakvi, ja probao gomilu. Pola ne radi, a samo jedna valja. Mislim, ako nećeš da daš 100 evra.

Plantronics sluške su najbolje, generalno, firma samo to radi i u USA i na Zapadu niko drugi ništa ne nosi (osim par njih koji uzme uz telefon, od istog brenda kao što je i sam telefon). Model je Voyager 520. Prezadovoljan sam. Lagan je, glasan, udoban, jednostavan, kvalitetno izrađen, prijatan i ne košta mnogo, a radi sa Iphoneom.

Ima ga u Desku, bar je bilo, za 35 evra!
 
Pa gledao sam i taj i 815 i 925...ali kapiram da se ne isplati davati 5-6 k dinara za slušku...tako da 520 mi se smeši :) (mada u Deskovom cenovniku ima samo Voyager 815 al proveriću :) )
 
Imam jedno pitanje koje moze ovde da prodje da ne otvaram novu temu. Gazda stana u kome zivim je dobio na poklon "nov" Iphone 2g 16GB (sve lepo zapakovan u kutiji) sa ulubljenjem i par ogrebotina, koji je zakucan sa apple logom na crnoj pozadini i nema dalje (verovatno je to "apple screen of death) pa me je sinoc cimao da vidim sta je problem i sto poklon nece da radi. Ja ga odneo kuci , cackao po netu par sati pa restore pa unlock i sad je spreman da se nazove poklonom. E sad, s obzirom da mu placam mesecnu rentu za uslugu iznamljivanja stana normalno je da mu trazim i neku paru za uslugu otkljucavanja poklona iako nije neki posao. Pitanje je : Za koliko ste vi otkljucavali Iphone igracke tj. koliko da trazim gazdi a da ne bude selidba sledeci mesec?
 
uzmi mu 20ak evrica, mislim da bi sve preko toga bilo malo previse...
 
Meni jedino nije jasno kako da preko kompa ulazim u foldere iPhona da bi ubacio narodne lekove za neke app??
Koristim Vistu 32bit,ako je važno, jer iPhone PC suite ne radi na njoj.
 
U iPhone treba da ubacis OpenSSH (ima u Cydiji), a na komp da instaliras iPhone tunnel suite, nadji neki tutorial na netu za detalje. U principu lako je, samo ti treba wi fi konekcija izmedju kompa i telefona. A ako se ne varam trebalo bi da postoje i neke fore da isto to moze preko standardnog usb kabla.
 
znam da postoji nekoliko AFP (Apple File Protocol) server/klijenata za iPhone tako da se njegova memorija vidi kao i svaki drugi mrezni disk na Mac-u. Verujem da isto postoji i za SMB (file-sharing protokol koji koristi Windows)... to mi se cini kao njabolje resenje za pristup fajlovima.
 
kako da "satrem" sve iz telefona? tacnije uradio sam update sa 2.1 na 2.2, ali sve zivo mi je ostalo u telefonu.
hocu da odtradim restore, ali da se sve kompletno vrati na fabricka default podesavanja.
 
@Pioneerko kad stavis telefon u DFU mod i sad mu preko iTunesa FirmWare koji hoces trebao bi da dobijes kompletno prebrisan telefon ?! (nisam siguran, ali mislim da je tako)

---

Google shows offline Gmail app running on iPhone

Google on Wednesday demonstrated how a future version of Gmail could soon run offline on mobile browsers compatible with HTML5, including the iPhone's mobile Safari browser.

link
 
u mom slucaju nije tako, tacnije kad sam prelazio sa 1.1 na 2.1 je bilo tako (sve obrisano), ali sa 2.1 na 2.2 sve ostaje, i podesavanja i neki programi i sva multimedija.
 
settings-general-reset-erase all content and settings i ceka se duze od pola sata (staviti na punjac)
 
Poslednja izmena:
znam za tu opciju, ali nisam je koristio do sada. znaci kazes to je kao neki najtemeljniji "hard reset" telefona? hteo bih da piostignem efekat tipa kao kad je prvi put upaljen telefon - cisto kao suza! :)
 
Da, to je to.
 
u mom slucaju nije tako, tacnije kad sam prelazio sa 1.1 na 2.1 je bilo tako (sve obrisano), ali sa 2.1 na 2.2 sve ostaje, i podesavanja i neki programi i sva multimedija.


Proveri da li si uncheck-irao sve opcije u iTunes, a vezano za automatsku sinhronizaciju sa iPhone-om.
Ja kada sam, pre 2 dana, radio restore i update sa 2.1 na 2.2.1, sve je zavrsio, telefon - blank, a nakon toga mi je iTunes ponudio da odaberem koji cu ( i ako cu ) update .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno