Šta je novo?

iPhone 2G/3G(S) - pitanja, odgovori, tips&tricks

Ne trosi ti Safari bateriju nego wifi i 3g.
Ja ne gasim nijedan program rucno uopste, vec samo WiFi i 3G kada ih ne koristim i potrosnja baterije preko noci je 2%, dok preko dana moram bas puno da ga koristim sa ukljucenim WiFi da bi trajala jedan dan, dok za normalno korscenje traje mi dva dana bez problema.
 
I dalje trosi bateriju cak iako ugasim wifi i 3g.
 
Pa yooyo mora da ima jedno 200 appova sa cydie, moze da troshi bilo shta od toga, zato i jeste na cydiji :d
 
Sa cydie imam samo standardne stvari, nista preterano. callerID fix, iPhoneDelivery, sbsettings, ...
Od mobile substrates imam:
ActionMenu
Activator
CyDelete
IntelliStatusIcons
LibWeather
PreferenceLoader
RemoveBG
SimulatetKeyEvents
WeatherIcon
WeatherIconStatus
iPhoneDeliveryMS
libhide

Zaista neznam koji mu je.. Praticu jos malo sta se desava.
 
Samo pazite 4.1 donosi novi Baseband. Znaci mora custom fw da se pravi. A da bi ubacio custom fw moras imati old bootrom (iBoot 393.3)
iPhone dev team je upravo izbacio Pwnage tool za Mac koji omogucava pravljenje JB fw koji cuva BB:
http://blog.iphone-dev.org/

@duqey:
Sad samo da ti neko ko ima Mac pripremi custom 4.1 koje je vec JB i trebalo bi da mozes da ubacis na tel, pod uslovom da imas stari bootrom.

A da li moze dowgrade sa OS 4.0 na OS 3.1.3 pa onda na OS 4.1?
Nemam stari bootrom tel sam kupio sa 4.0 Prethodno nikad nisam koristio iphone, tako da mi mnoge stvari nisu jasne. Polako citam i ucim.
Baj d vej, kako mogu da promenim ime vlasnika telefona?
Kad ga nakacim na itunes ispise mi sasa`s iphone a ja se ne zovem tako:d
 
Zar na 3G taj multitasking kada se ukljuci on sam ne gasi aplikacije koje ne koristis kada mu zatreba memorija?
Zasto to moras rucno?

Ipak je mnogo bolje bez multitaskinga, vremenom se jako uspori. Nisam primetio da sam gasi kada je pun.
 
@duqey:
Nazalost, moraces da naucis a posle i da pratis desavanja na iphone hack sceni.
Downgrade je moguc ali pod odredjenim uslovima... Ali da ne bih opisivao sve moguce situacije bolje idi do iSrbija foruma gde je sve to objasnjeno. Dosta benchmarkovaca koji imaju neki iDevice ima account tamo.
 
Baj d vej, kako mogu da promenim ime vlasnika telefona?
Kad ga nakacim na itunes ispise mi sasa`s iphone a ja se ne zovem tako:d
U iTunes samo jedan kratak klik na taj "sasa's iPhone", kao kada preimenjujes fajlove/foldere na PC, i posle napises sta hoces :)
 
Navikao je kod Microsofta mora u registry za takve stvari :d:d
 
Sa tim potpisom da ti pomognemo? ;)

a) najbolje sinhronizuh SE sa MS Outlookom pa ces lako Outlook i iPhone preko iTunesa da sinhronizujes

b) sigurno postoji u SB Settingsu (skini preko Cydia-e) opcija da manuelno prebacis na silent iako ne radi prekidac
 
Neznam što se ti osećaš prozvanim? ;)

1) Ne postoji neki lakši način, preko BT recimo ili nešto slično (sim kartica recimo)?

2) Mislim da moj telefon nije JailBreak-ovan, jer nemam cyida-u, kako mogu da proverim to?
 
Možeš preko SIM kartice samo ako imaš manje od 250 kontakata u imeniku i ako ni za jedan od njih nemaš više od 1 broja, u svakom drugom slučaju koristi Outlook.
 
Ako ikako mozes, prebaci kontakte na gmail ili u Outlook. Posle toga ces ih lako prebaciti na iPhone. Kada jednog dana promenis telefon, kontakti na gmailu ce ostati sinhronizovani.
 
Thanks za info, bez problema sam SE sinhronizovao sa Outlook-om a posle i iPhone.

Nego imam drugi problem, brojeve koji su napisani sa 0641234567 mi ne tretira isto kao i +381641234567. Ima li neka caka da se to nekako "spoji"?
 
Potrazi CallerID fix na cydiji.
 
Ima li negde neki proveren guide za unlock i jailbreak za iphone 2G, pokušavao sam sa par mesta, i svaki put mi se "brick"-uje telefon i moram da radim restore preko iTunes-a.

Još kad bi neko od vas mogao u kratkim crtama da opiše kako se radi, bio bi mu do neba zahvalan.
 
Uradio ovo i dobio ovo:

itunes.jpg


pb250294.jpg
 
Jesi štiklirao opciju Unlock u RenSn0w? Na slici u tutorialu nije štiklirana...
 
Samo popunite formu i napisace vam kakva je situacija sa vasim telefonom.
http://jailbreak-me.info/jailbreak-and-unlock-wizard.html

prateći sva uputstva završio sam JB ali dalje ni makac.kad treba da ga otključam preko cydie-nemogu jer je njena ikonica skroz bela,nije onako braon i uopšte ne otvara ništa nego samo blicne i ugasi se. neznam gde je greška,kad je sve prošlo ok.
u pitanju je 3gs,4.2.1,05.15.04 update-ovan na 06.15.Šta sad? Ima li neko ideju? :smash: update-ovao sam ga na 4.2.1. zbog problema sa velikom potrošnjom baterije odjednom,ništa ne radi(barem ja ne vidim) a troši bat. ko lud... i eto mi sad:wall:
 
Na 4.2.1 nemas untethered JB jos uvek (ako imas new bootrom), najverovatnije zato ti ni cydia ne radi kako treba.
 
Ne, mozes i sada da ga koristis ali moras da uradis JB svaki put kada restartujes telefon.
 
Ili ako imas sacuvan shsh, vrati na 4.1, uradi jb i onda preko cydije instaliraj ultrasn0w.

I da, ne znam zasto nekome ova verzija ios-a vuce bateriju, meni ne, imam 2 3gs-a i obadva se ponasaju isto kao i sa 4.0.1 sw-om.
 
Nazad
Vrh Dno