Šta je novo?

iPhone 2G/3G(S) - pitanja, odgovori, tips&tricks

Nesto slicno sam i ja citao sto se tice brzine punjenja i zivota baterije... zato me i brine. Nije mi uopste bitna brzina punjenja, a dobio sam takav punjac, sta mogu.
Pokusacu da vidim kako ide punjenje preko racunara, sto kaze Falcon, pa cu vidjeti.
Ne znam vrijed li traziti originalni punjac i gdje?
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran, ali negde sam procitao da nije problem u baateriji vec u elektronici koja kontrolise punjenje baterije i da je taj deo na 3Gs-u prilicno osetljiv. Ali.. ako ti se puni na tom punjacu koji imas, onda nem potrebe da menjas.. da ne valja telefon bi se vec pokvario.
 
Nisam siguran, ali negde sam procitao da nije problem u baateriji vec u elektronici koja kontrolise punjenje baterije i da je taj deo na 3Gs-u prilicno osetljiv. Ali.. ako ti se puni na tom punjacu koji imas, onda nem potrebe da menjas.. da ne valja telefon bi se vec pokvario.

Hvala! :)
 
Dva pitanja:

1. Da li iphone 3GS kupljen u USA nov, otkljucan (bez ugovora) moze da se koristi kod nas bez ikakvog cackanja, razbijanja, itd? Znaci samo da se utakne nas domaci SIM i da radi najnormalnije?

2. Da li iphone 3GS kupljen u USA uz ugovor operatera, moze da se koristi kod nas, tj. da li moze uspesno da se otkljuca pa da se koristi? Ako moze, koliko to otprilike kosta kod nas?

Hvala unapred!
 
1) radice sve osim caller ID ako ti nisu brojevi u imeniku sa +381... mada neki kazu da im radi i to bez JB-a. Ja nisam probao to.

2) za sada jedino dostupno otkljucavanje (posto ATT ne nudi unlock) je to da se ubaci baseband od iPad+JB+ultrasn0w, i to je besplatno, ali onda gubis GPS.
Takodje za sada jailbreak postoji za 4.3.3, dok za 4.3.5 ne postoji dobar jailbreak, ceka se iOS5
 
Jos jedno pitanje:
kako da podesim da telefon vidi kao isti broj npr 065 *** *** i +387 65 *** *** ?
Jednom dobijem sms sa broja 065 i normalno vidi kontakta, a kad se desi da taj isti kontakt posalje sms sa istog broja samo sa prefixom +387 ne prepoznaje ga.
 
Poslednja izmena:
Za početak, telefon treba da ti je jailbreak-ovan. Instaliraj sa Cydie "CallerID-Format Fix" sa BigBoss repoa i restartuj telefon.
 
То је то, сад шљака... :)
Хвала!
 
Опет ја :)
Зашто ми ово избацује на Cydiji када хоћу нешто да инсталирам или обришем

p2g5s.png

(ово је након покушаја брисања неке теме са Xsellize repoa)

Успјешно инсталира апликацију, али када хоћу нешто да обришем, све уради, али она и даље остаје. Пријатељ ми је рекао да је то вјероватно због апликација са Xsellize repoa.
Покушао сам сада обрисати неке апликације са тог реопа, али не може.
 
Poslednja izmena:
Verovatno su ti dynlib-ovi korisceni od dve aplikacije koje su sa razlicitih repo-a.
 
Cini mi se da se to pocelo desavati kada sam skidao neke gadgete za vrijeme, ali njih sam uspio obrisati. Postoji li nacin i kako da ovo rijesim?
 
Dva pitanja:

1. Da li iphone 3GS kupljen u USA nov, otkljucan (bez ugovora) moze da se koristi kod nas bez ikakvog cackanja, razbijanja, itd? Znaci samo da se utakne nas domaci SIM i da radi najnormalnije?

2. Da li iphone 3GS kupljen u USA uz ugovor operatera, moze da se koristi kod nas, tj. da li moze uspesno da se otkljuca pa da se koristi? Ako moze, koliko to otprilike kosta kod nas?

Hvala unapred!

E Ovako. bio mi je ujak iz USA proshlog vikenda i poneo je svoj iPhone 3G. I naravno hteo je da ga otkljucha da radi i nashim mrezama. Inache je telefon sa AT&T mreze. telefon je vec bio jailbrekovan, tako da je imao Cydia-u i sve ostalo. Medjutm problem kod unlock-a je nastao jer starije verzije 3G i 3GS-a su imale neki "bootleg 5.08", a njegov ima 5.09. i zbog toga nemoze da se otkljucha bez nekih posledica. Posledice su da se uradi Untethered JailBreak preko starog i da svaki put kada se telefon iskljuchi, mora ponovo da se jailbrejkuje. Tako da moj savet ti je da se dobro raspitash o telefonu pre nego shto ga uzmesh.
Ako je telefon "Sim free" tj nije kupljen na ugovor nego u slobodnoj prodaji, nemash chega da se plasis. radice i kod nas savrseno.
 
Опет ја :)
Зашто ми ово избацује на Cydiji када хоћу нешто да инсталирам или обришем

p2g5s.png

(ово је након покушаја брисања неке теме са Xsellize repoa)

Успјешно инсталира апликацију, али када хоћу нешто да обришем, све уради, али она и даље остаје. Пријатељ ми је рекао да је то вјероватно због апликација са Xsellize repoa.
Покушао сам сада обрисати неке апликације са тог реопа, али не може.

Nije se nikome ovo desavalo? :trust:
 
Kako mogu da kopiram neciji status na fb-u? Idem preko aplikacije za fb. Pokusao sam i da drzim i da tapkam i nista.
 
zeznuo sam ga. dobijen iz uk, prepun svacega i ja napravim generalni reset i on mrtav. traze mi 40e da mu ubace softver. da li neko zna za jeftiniju varijantu ili ako neko hoce da se bakce, prodao bih ga jeftino. 3gs 32.
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li je bio simfree ili ne?
Ako je simfree onda uradis samo restore u iTunes i oziveces ga, ali na iOS5.
Ako nije simfree onda moras vise da se raspitas.
Da li imas SHSH sacuvan da bi vratio na neku stariju verziju koja ne ubacuje novi baseband da ga ne bi zakljucao zauvek.
 
@steluk:
Ako je bio JB onda nisi smeo da radis factory reset. Napisi koji je tacno model i strpi se dok ne budes dobio savet sta ti je najbolje da radis. Nemoj pokusavati restore iz iTunesa jer ako stavis novio iOS a telefon je zakljucan za neku mrezu vise neces moci da ga osposobis za telefoniranje.
 
Kako mogu na iTunes da iskljucim searching for update? Svaki put kad prikopcam iPhone i otvorim iTunes on mi napise searching for update i svaki put moram da stisnem stop. Jel moze to nekako se ugasi? To mi se desava od kada sam ubacio iOS5.
 
Nazad
Vrh Dno