Šta je novo?

iPhone 2G/3G(S) - pitanja, odgovori, tips&tricks

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,065
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Posto su prethodne 2 teme pretvorene u tipicno prepucanje na relaciji Nokia fanovi vs Apple fanovi, otvaramo novu, trecu temu koja ce da sluzi za sva pitanja koja su vezana za trenutno dostupne iPhone telefone a nemaju veze sa aplikacijama (dakle hardverska pitanja, servisiranje i opravka, unlocking, jailbreak i sl.).
Koga zanimaju aplikacije za iPhone, neka svrati u ovu temu.

Svako prepucavanje, trolovanje, spamovanje, flejmovanje i glupiranje bilo koje vrste bice ozbiljno sankcionisano. Stoga, ako nemate nista pametno da kazete vezano za ovu temu bilo bi najbolje da je napustite.
 
Poslednja izmena:
Ajde da probijem led - iPhone moje devojke je prethodnom vlasniku ispao i solidno se razbio. Steta nije mnogo strasna, prekidac za silent se ponekad tripuje, na tom mestu maska malo zeva ali ono sto je najiritantnije od svega je to sto se stvorila praznina izmedju ekrana i hromiranog dela duzine 5 cm i vidi se unutrasnje osvetljenje telefona :) Jeste da je sirina tog proreza 1mm ali opet smara.

Jel zna neko neki dobar servis u nas i da li uopste ima smisla gubiti vreme i pare na to?
 
A što ne probaš sa Iphone-Srbija ? Odeš u Kosovsku pa pitaš kolko bi bilo...ništa te ne košta...možda nešto i uspeju za normalne pare ;)
 
Tesko da tje oni to uraditi za normalne pare...

nova maska je svakako resenje ili da popunis prazninu... ja sam koristio silikon umesan u boju... ubacio sam sa ziletom...
 
Dobra ideja! Probacemo to, hvala Akki.
 
Postavi sliku, da vidimo kako izgleda taj zazor.
 
koja je razlika izmedju 2g i 3g?
jel je dobra cena 300e za iphone 2g 16Gb,star nekoliko meseci?
 
2G ne moze nikako da bude star nekoliko meseci :) on je prestao da se proizvodi na leto 2008 tako da ne moze da bude manje od godinu dana star, a to je previse za 2G, za to mozes da uzmes 3G od 8GB...
..razlika je sto ima 3G , GPS, drugacije izgleda, jaci zvucnik, i nista vise :)
 
Poslednja izmena:
koliko bi mogao da mu trazhim za taj 2G ,i da li 2G podrzhava iste aplikacije sa 3G ili ima posebne za svaki model?
 
2G podržava sve aplikacije kao i 3G, sem onih koje koriste GPS :)
 
super onda,a koliko bih mogao da mu trazhim za taj 2G koji kazhe da je kupio u Americi za 350e pochetkom leta :)
 
od 200e do 250e, zavisi u kakvom je stanju...
 
Poslednja izmena:
Cudan problem.
Dosao mi je drugar danas isti iphone 3g 16gb, isti fw 3.0 (7a341), kod mene radi wifi , kod njega ne. Reset network settings i sve nanovo, cak i manuelno unosenje apn-a, username pass i dalje ne sljaka, tj sljaka nije greyed out, ali ne moze da nadje mrezu ????? Sad citam nesto na netu i kazu da to ima veze sa tim kako se ranije otkljucavao fon ... pa posle update-a na 3.0 mnogi su pokazivali te simptome .. e sad pitanje je , da li ima resenja za ovu muku ili je to cinjenicno stanje i menjati se ne "mere" ? :D
 
Poslednja izmena:
i moj drugar ima slican problem ali sa 2G - posle update-a ne moze da se konektuje na Wifi koji je prethodno koristio.

moracu da ponovo podignem OS i da vidim da li ce to srediti stvar, mada vidim da to tebi nije pomoglo... :(
 
Samo promena comm-a resava problem, a to nije bas isplativa varijanta. Taj problem najvise pogadja 2g, ali se javlja i na starijim serijama 3g... Na nekom forumu (hackintosh ili sl.) sam video da su ljudi resili tako sto su radili restore na 2.0.2 sw pa ubacivali baseband iz 1.1.4 sw i tako je navodno proradilo...
 
Sad gledam na tom iphone-u gde ne radi wifi , wifi ima mac adresu , ali nema ip ...... po mom nekom laickom razmisljanju, iphone ipak vidi wifi modul ? A sad sto nece da se kaci to mi je i dalje misterija :)
 
Imam prigovor na iPhone u odnosu na Nokiju tj. Symbian. Kada ode u lock gasi wifi vezu, dok Nokia to ne radi, tako da npr. ako si na nekom IM chatu tipa gtalk ili MSN Messenger, Nokiju opušteno ostaviš i ona prima poruke dok se ne raskacis, dok Ajfon gubi vezu cim se lokuje. Isto tako i SymSMB koji na Nokiji sluzi kao mrezni file sharing opusteno radi kad ga pokrenes. Ajfon odrzava wifi vezu akticnom jedino kad je na napajanju. Znam da postoje neki addons iliti pluginovi koji sluze da sprece prekid wifi veze kad se Ajfon lokuje, ali to je ipak nedostatak u konceptu OSa koji mora da se krpi 3rd party pluginovima. Tako da ispada da je Nokia out of the box pogodnija za IM od out of the box Ajfona samo zbog te wifi veze. Ne znam zašto jednostavno u settingsima nisu stavili opciju da ne prekida wifi kad se lokuje. Ovako je to serious design flaw.
 
Evo opet, i ovu temu ćete da pokvarite.

A nije serious design flaw da ti posrče bateriju dok ti stoji na locku i vuče sa wifi-a podatke?

Ako ti ne odgovara, ti onda kupi Nokia telefon i ne troluj temu.
 
Poslednja izmena:
Imam prigovor na iPhone u odnosu na Nokiju tj. Symbian. Kada ode u lock gasi wifi vezu, dok Nokia to ne radi, tako da npr. ako si na nekom IM chatu tipa gtalk ili MSN Messenger, Nokiju opušteno ostaviš i ona prima poruke dok se ne raskacis, dok Ajfon gubi vezu cim se lokuje. Isto tako i SymSMB koji na Nokiji sluzi kao mrezni file sharing opusteno radi kad ga pokrenes. Ajfon odrzava wifi vezu akticnom jedino kad je na napajanju. Znam da postoje neki addons iliti pluginovi koji sluze da sprece prekid wifi veze kad se Ajfon lokuje, ali to je ipak nedostatak u konceptu OSa koji mora da se krpi 3rd party pluginovima. Tako da ispada da je Nokia out of the box pogodnija za IM od out of the box Ajfona samo zbog te wifi veze. Ne znam zašto jednostavno u settingsima nisu stavili opciju da ne prekida wifi kad se lokuje. Ovako je to serious design flaw.

Hvala bogu pa postoji Keep Awake toggle za SBSettings :)
Uostalom, Lock postoji bas da bi stedeo bateriju. Sta ce ti WIFI u locku? Logicnoj e da ti ne treba :) AKo ti bas treba postoji keep awake i sve je ok :)
 
Ne
 
Shta ce ti, 8GB je dovoljno i za izivljavanje :) Ja sam na 16gb prevukao ceo hard i imam josh 4GB slobodno :d
 
A sta ti imas, Spectrum kod kuce? :D:D:d
 
Eee, pa dok Kutija convertuje sve to iz FLACa u V0, da vidiš koliko to zauzima. :d
 
I to slusha na zvuchnicima od 1 mW :d
 
Pojačanih na 30% snage. :d

Da prekinem offtopičenje, da li mogu na iPhoneu da se gledaju .mkv fajlovi?

I ako znate nekog ko prodaje iPhone 3G javite mi. :d
 
Nazad
Vrh Dno