Šta je novo?

iPhone 2G/3G(S) - pitanja, odgovori, tips&tricks

Kineski telefoni imaju i TV i antenu od metar pa to opet ne znachi mnogo u njihovu korist :d

Ja nigde nisam cuo da bilo koji iPhone ima FM risiver, a pogotovo ne da ga ima a da ne postoji sotver za njega po defaultu, koja bi poenta toga bila...
 
Lol, kako mozes takvo pitanje da postavis ovde ? :)
Odgovor: Ni Desire ni 3g, nego 3gs. Sad ih mozes naci povoljno.
 
Desire sa froyo 2.2 je blizu ip4 po brzini rada, tako da bih ti preporucio da razmislis jos jednom.
 
Jos jedan glas za 3GS.
Telefon jeste brz, a najveca i najbitnija prednost u odnosu na desire ti je ogroman izbor programa i narocito igrica (stalno ces imati nesto zanimljivo na njemu i tesko ce ti dosaditi), jos ako uradis JB ima samo da uzivas :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mora dobro da se pazi sta se kupuje kada je 3gs i ip4 u pitanju. Koji fw, da li je pravi simfree ili ograniceni simfree, da li ima shshs kljuceve na cydiji.. Puno para za strah i neizvesnost.
 
Onako odokativno, posto su polovni iphone 3G sada?

Sent from my Windows using PC keyboard.
 
Za dobro očuvan iPhone 3G 16GB ne treba dati više od 270-280e.
 
Recite mi da li se isplati uzimati iPhone iz inostranstva? Konkretno u pitanju je 3G 8/16gb. Gde bih najjeftinije prosao(sa sveukupnim troskovima), da li na ebay.com, ebay.co.uk, ili ebay.de? Posto ovde nema 'leba, deru sa cenama samo tako. Valjda se moze naci ze nekih 220e 3g 8gb, lepo ocuvan... :sceptic:

ne preporucujem narucivanje mobilnog telefona preko ebay-a.mnogo deru na carini.cisto da ti ustedim nerviranje i muku. ;)
 
Mora dobro da se pazi sta se kupuje kada je 3gs i ip4 u pitanju. Koji fw, da li je pravi simfree ili ograniceni simfree, da li ima shshs kljuceve na cydiji.. Puno para za strah i neizvesnost.

Potrebno ti je 5 minuta da se raspitas sta i kako, i onda nema neizvesnosti i straha. Ako vec dajes te pare onda nisi budala da kupujes na nevidjeno, malo truda i sve se lako sazna.
 
Sad je neizvesnost i strah razlog protiv kupovine iPhone-a ? :d:d:d Ipak treba uzeti neki Android, poshto na iPhone jedino shto vredi je Cydia, a ceo Android je k'o Cydia....sve standardizovano i optimizovano :d:d
 
Poslednja izmena:
Nemoj tako, evo "trenjetu" vise odgovara android. Sa iphonea 3g je presao na sPhone. Kakav fail. :D
 
Aha.. ajde kupi ip4 simfree iz Italije. Radi malo i onda lock.
 
3g moze opusteno na 4.1
3gs mora da bude jb da bi ga podigao na 4.1 kb
Ip4 jos uvek nista

Unlock zavisi od basebanda. Da li si mislio na jb ili na unlock ili na oba?
 
Ja koliko vidim 3gs sa novim bootromom mora da ima 3.1.2 shsh da bi prvo uradio downgrade, ako ga nema i na 4.0.1 sam, onda ne moze ?
 
3gs mora da prethodno bude JB i da ima cydiu i da se instalira Spirit2pwn pa tek onda da se krene u flashovanje. U zavisnosti od bootroma, stariji 3gs moze i sa 4.0.1 na 4.1 dok noviji mora da bude na 3.1.x. I jos nesto.. za 3gs sa novijim bootromom, JB je teethered.

Ono sto me zbunilo je da novi i dugo ocekivani JB koji izlaz za par dana i koristi SHAtered exploid je namenjen iskljucivo novim iSpravama.. ip4, ipad i ipt4g. Nigde ne spominju 3gs.

I sada smo mi vlasnici 3Gs u nezgodnoj situaciji.. Spirit JB nie dovoljno siguran, a novi JB je samo za ip4.
 
Kineski telefoni imaju i TV i antenu od metar pa to opet ne znachi mnogo u njihovu korist

Sta si ti ovim hteo da kazes? FM je itekako potreban, inace ga ne bi imao svaki mp3 plejer! Ipod touch ima mnogo vise od svih ostalih, ali tim pre je cudno sto nema jednu tako elementarnu stvar kao sto je FM tjuner, valjda su ocekivali da sve vreme budemo u podrucju pokrivenosti besplatnim wirelessom pa da strimujemo, sta li... Tako neke nebuloze bacaju mrlju na najboljeg proizvodjaca gedzeta, kao sto je bio nedostatak bluetootha i mms podrske za iphone. Ali nedostatak FM tjunera koji verovatno kosta 5 dolara da se ugradi za uredjaj tog cenovnog ranga stvarno je katastrofa. Zamisli kupis TV a nema prikljucak za antenu. U fazonu, ko ce bre da gleda TV na nasem super mega 3D televizoru od 200, gledaj po ceo dan avatar blurej...

Ja nigde nisam cuo da bilo koji iPhone ima FM risiver, a pogotovo ne da ga ima a da ne postoji sotver za njega po defaultu, koja bi poenta toga bila...

Upravo se i ja pitam, koja je poenta. Kako to da ti nisi cuo, potrazi preko gugla, "ceo internet" bruji o tome, a i zar nemaju noviji ipod/iphone uredjaji odavno podrsku za radio?! Jos od 2G serije svi iphone/ipod uredjaji imaju navodno FM tjuner, samo se iz nekog misterioznog razloga nisu odlucili da ubace softversku podrsku.
 
Sta si ti ovim hteo da kazes? FM je itekako potreban, inace ga ne bi imao svaki mp3 plejer! Ipod touch ima mnogo vise od svih ostalih, ali tim pre je cudno sto nema jednu tako elementarnu stvar kao sto je FM tjuner, valjda su ocekivali da sve vreme budemo u podrucju pokrivenosti besplatnim wirelessom pa da strimujemo, sta li... Tako neke nebuloze bacaju mrlju na najboljeg proizvodjaca gedzeta, kao sto je bio nedostatak bluetootha i mms podrske za iphone. Ali nedostatak FM tjunera koji verovatno kosta 5 dolara da se ugradi za uredjaj tog cenovnog ranga stvarno je katastrofa. Zamisli kupis TV a nema prikljucak za antenu. U fazonu, ko ce bre da gleda TV na nasem super mega 3D televizoru od 200, gledaj po ceo dan avatar blurej...

Hocu da kazem da kineskom telefonu ne znachi nishta to shto ima i TV tuner i FM tuner, kada je telefon krsh. iPhone nema FM tuner, niti ga je ikad imao, a verovatno ga nikada nece ni imati. Zashto ? Zato shto se iPhone ni ne prodaje u dupe drzavama, vec tamo gde se prodaje ti ladno mozesh da koristish Pandoru preko Wifi/3G/Edge, ne kao da imash FM tuner, vec kao da imash FM tuner koji hvata ceo svet. Isto to mozesh da radish i kod nas a da te koshta vrlo malo ili nishta...

Upravo se i ja pitam, koja je poenta. Kako to da ti nisi cuo, potrazi preko gugla, "ceo internet" bruji o tome, a i zar nemaju noviji ipod/iphone uredjaji odavno podrsku za radio?! Jos od 2G serije svi iphone/ipod uredjaji imaju navodno FM tjuner, samo se iz nekog misterioznog razloga nisu odlucili da ubace softversku podrsku.

Ne mogu nigde da nadjem da bilo koji iPhone ima FM a da ga nisu iskoristili nikada, kao shto rekoh to je potpuno nelogichna stvar, koja bi bila poenta toga ?
 
Samo ti vozi audio streaming kroz wifi/3g/edge. Samo sta li misli o toj ideji baterija u telefonu? Ako bude izdrzala vise od 2-3 sata bice super.
Svaki telefon bi mogao da bude FM prijemnik, jer poseduje antenu i odgovarajuci hw. Sve je stvar firmwarea (i to basebanda) i softwarea u telefonu.
 
Ne treba ti FM prijemnik da bi imao FM radio ?

I ne znam odakle ti to za 2-3 sata, meni je 3G a sad i 3GS trajao minimum 5 sati u non stop surfu preko 3G/Edge sa ~75% osvetljenoshcu ekrana. Neka 3G troshi isto koliko i ekran (shto nema shanse), ti tu imash minimum 10 sati slushanja radija. Onaj ko bi 10 sati slushao radio na mobilnom, bolje da sedi kod kuce i da ga slusha...
 
Surf ne opterecuje potrosnju kao streaming. Surf samo u peakovima trosi vise struje dok prima i salje podatke. Streaming nonstop opterecuje bateriju.
 
Pa jel moguce da jos nista nema novo za nas sa 3gs i 4.0.2 koji ranije nisu bili jailbrejkovani????
Yooyo?
 
Poslednja izmena:
Geohot se javio i najavio da ce u ponedeljak 11.10 objaviti limerain, JB i unlock za 3gs,ip4, ipad i neki ipod touch.
http://limera1n.com/

aaa.. neverovatno.. bio link za download limera1n pre 5 min i onda je nestao sa sajta.. proverite ponovo kasnije:
http://limera1n.com/

edit2: evo ga mirror:
http://www.megaupload.com/?d=QL5H9RXU

ali i upozorenje

limm.png


Testirao sam ga na viruse i cist je:
http://virusscan.jotti.org/en/scanresult/21cea24da3e0044d95822c9806d0da31a49653ca

edit3:
ponovo se pojavio dl link na limera1n.com.. i fajlovi se razlikuju..
ja bih preporucio da sacekate malo

edit4:
izgleda da radi osim na 3gs sa novim bootom. Prve informacije govore da stvar funkcionise na ip4 4.1. Pojavila se app Limera1n pomocu koje mozete instalirati Cydiu.

edit5:
ipak je dosta bagovit.. sacekajte da se bolje istestira.

geohot je napravio zescu pometnju sa ovim.. chronicdev team je odlucio da ne izbaci greenpoison sutra zbog ovoga, vec ce pokusati daimplementiraju geohot-ov exploit, a da shattered exploit sacuvaju za neke druge prilike.

LIMERAIN NE RADI sa 3G i starijim uredjajima. NE RADI ni sa 3gs koji imaju novi bootrom. NE RADI ni sa svim ip4 telefonima.
 
Poslednja izmena:
Vidim po netu da ljudi uspevaju na ovu foru... Za par dana sam u Srbiji pa cu probati. Yooyo imas li ti neke vesti?
 
Ja samo da kazem da sam stavio 4.1 Costum firmware na 3g i otkljucao ga sa 3 klika, pre toga sam imao 3.1.2. Kada je ukljuce MT i wallpaper onda malo zeza nije sve onako tecno, bez wallpapera sve leti... Cak mislim, sta vise, siguran sam da baterija puno vise drzi!
 
Ako uradim custom sa snowbreeze-om za 3G, kako, tj cime ga JB-ujem?
 
Ja sam skinuo vec aktiviran znaci to ti je unofficial JB ne znam ko ga je spremao al znam da radi samo shift + restore i to je sve posle samo iz cydie ultrasnow install i to je to sve radi...
 
Nazad
Vrh Dno