Šta je novo?

iPhone 2G/3G(S) - pitanja, odgovori, tips&tricks

Onda se ne isplati, originalni "chrome bezel" koshta malo vishe, a kopije ne preporuchujem :)
 
@Zlatann:
Mislim da bez SHSHs ne mozes da dowgradujes 4.0.2. Pokusaj sa TinyUmbrela da generises SHSHs za neki od ranijih iOS verzija, mada ne verujem da Apple potpisuje bilo sta ispod 4.1. Bojim se da si zaglavljen na 4.0.2 dok ne izadje JB za 4.1.
Da li je to Simfree model? Ako nije, proveri koji je baseband pa javi.
Vise informacija ces naci na www.isrbija.net forumu.

Baseband 05.13.04
 
To je baseband koji se moze otkljucati pomocu ultrasnow.

https://www.redmondpie.com/downgrad...pod-touch-to-iphone-3.1.3-3.1.2-how-to-guide/

Po ovome gore ako nemas SHSHs onda nemozes da odradis downgrade:
Step 3: This step is applicable to iPhone 3GS, iPod touch 3G and iPod touch 2G (MC model) which have their SHSH blobs (ECID SHSH) saved on Cydia for the firmware you downgrading on. If you don’t have your SHSH files saved, you cannot downgrade the mentioned devices.
 
Poslednja izmena:
pa krastavac, onda bih morao da menjam i metalni ram oko stakla jer je tu bio udarac i tu se najvise vidi oziljak, tj ogrebotina od par cm :)


Sto bi morao da menjas metalni ram nek ima ogrebotinu briga te, vazno je staklo da je ok. I ram ne moze tek tako da se menja, treba ga odlepiti od plastike a ne unistiti istu.
 
JB za 4.1 je u najavi, ali obzirom da u Novembru izlazi 4.2 verovatno ce preskociti i 4.1. Video sam dosta tema na netu oko downgradea 3G ali 3Gs je druga prica. Sve teme o downgradeu 3Gs a sa 4.0.2 su fake. Bez SHSHa nema nacina da ga sredis. Ako se u medjuvremenu pojavi nesto cimnucu te.

A kako si uspeo da ga podignes na 4.0.2?

Downgrade procedura ali trazi prethodno sacuvane SHSHs.
http://www.youtube.com/watch?v=4H0-Fk-d3gM

Jos jedna vest... 23. Septembra ipak izlazi JB za 4.1, ali zahteva da je telefon prethodno JB na nekom starijem fw.

http://www.youtube.com/watch?v=z5STpAz5gwk
 
Poslednja izmena:
@ Kimi

pa znaci iako ima rupicu na staklu ono i dalje funkcionise kao touch screen? ako generalno radi, jel ima nekih drugih funckionalni defekata ili je sve kao i pre volej udarca :)
 
ma rupica je sa strane, uz ivicu, sto je van ekrana tako da ne utice na touch. osim tih manjih vidljivih vizuelnih ostecenja (manjih - za pad sa drugog sprata :)), nisam primetio da je nesto prestalo da radi.
 
@ kimi

e pa ako je tako onda super. nit ti treba novo staklo ni novi ram, a ponajmanje novi telefon. vazno je da radi kao i pre :)
 
Poslao sam burazeru IP3G sa instaliranim aplikacijama i sve podeseno kako treba. Prikljucio je na svoj komp i usao sa mojim account-om na iTunes store itd. Kada hoce da sync-uje pita ga da li zeli da izbrise sve sa iphona. Kako je i da li je moguce zadrzati sve preinstalirano. Uradio je backup vec na tom svom itunes-u.
Da li ikako moze bez brisanja aplikacija, nego samo da ih prebaci u novi itunes?
 
Poslednja izmena:
File -> Transfer Purchases from iPhone i onda može na sync
 
Da ali kaze da kad uradi sync da ce mu obrisati aplikacije i sve sa iphona?
 
Transfer purchases se vazi samo ako su te aplikacije/muzika/filmovi kupljeni legalno, a kapiram da nisu :d

Na moze to nikako da se uradi osim da ubacish sve shto imash u taj novi iTunes, malo bi bilo glupo da Apple podrzava pirateriju jer to je jedini scenario u kome bi ta opcija bila potrebna :d
 
Transfer purchases se vazi samo ako su te aplikacije/muzika/filmovi kupljeni legalno, a kapiram da nisu

Na moze to nikako da se uradi osim da ubacish sve shto imash u taj novi iTunes, malo bi bilo glupo da Apple podrzava pirateriju jer to je jedini scenario u kome bi ta opcija bila potrebna

Normalno da može, zato se instalira AppSync for OS 4.x ili 3.x sa Cydie :)
 
Poslednja izmena:
Normalno da može, zato se instalira AppSync for OS 4.x ili 3.x sa Cydie :)

Ima vec app sync ali nece da moze kao sto kaze driver. Znaci trebao sam da mu posaljem ceo moj folder itunes-a na usb-u iki tako nesto.
A ako je uradjen backup na njegovom itunes i onda restore from backup, pa sync? Mada mislim da nece moci ni tako. Bem ti itunes mrzim to njesra.
Da li je moguce sa PC suite-om mozd?
 
Ako me pamćenje služi mora prvo instalirati preko iTunes-a neki app na iPhone, pa bi posle toga trebala raditi dvosmerna sinhronizacija ako je instaliran AppSync.

Mislim ako sam nešto naučio za sve ove godine u IT industriji je da nikad ne govorim "to sigurno radi tako" :) ali ovo kod mene radi bez problema, nedavno sam na novo reinstalirani komp instalirao iTunes, napravio transfer i nadalje bez problema sync-ujem aplikacije.
 
Jel se dešava nekom da dok kuca SMS na Ajfonu, da mu sam od sebe prelazi u novi red sa velikim slovom? To me izluđuje (koristim biteSMS v4.6). Znači kad kucam poruku više puta mi se to dešava, posebno ako je duža i stalno moram da se vraćam i da kucam reč ispočetka.

Jel to biteSMS bag, ili Ajfon bag ili iOS 3.1.2 bag? Ili je to samo moj telefon (3G)?
 
Odlicno znaci bice JB uskoro za 4.1:banana:
 
Recite mi da li se isplati uzimati iPhone iz inostranstva? Konkretno u pitanju je 3G 8/16gb. Gde bih najjeftinije prosao(sa sveukupnim troskovima), da li na ebay.com, ebay.co.uk, ili ebay.de? Posto ovde nema 'leba, deru sa cenama samo tako. Valjda se moze naci ze nekih 220e 3g 8gb, lepo ocuvan... :sceptic:
 
Možeš i ovde naći 3G 8GB za oko 200e, ja sam svoj od 16GB prodao za 270e, a bio je neogreban sa full opremom. :) Samo budi strpljiv.
 
Da li je moguce ikako natjerati iPhone4 da ima bluetooth komunikaciju s ostalim telefonima/uredjajima koji nisu Apple? Znaci da mogu da saljem i primam slike i drugo s Symbiana npr? Vidim da ima brdo bluetooth aplikacija al mi nisu zavrsile posao.
 
Samo ako je telefon JB i onda instaliraj iBluetooth ili iBluenova. Oba programa se placaju.
Inace, ne postoji regularan nacin da resis problem. Apple smatra da to korisnicima ne treba. Dakle prihvati to ili think different.
 
Poslednja izmena:
Možeš i ovde naći 3G 8GB za oko 200e, ja sam svoj od 16GB prodao za 270e, a bio je neogreban sa full opremom. :) Samo budi strpljiv.

A jel znas koliko bi me kostala postarina da narucim preko Am. eBay-a? Ako je tamo tel recimo 180e, koliko bi me ovde kostao? Hvala unapred
 
Izvinjavam se ako je vec bilo price o ovome, ali jedna stvar me katastrofalno nervira na mom 2g ipod touchu. Nepostojanje FM risivera, tacnije softvera posto navodno ima ugradjen fm. Da li postoji neki nacin da se ovo otkljuca softverski, ili mora spoljasnji risiver koji se kaci na konektor za punjac? Prosto mi je neverovatno da Apple nije omogucio FM, koji ima svako kinesko srance na planeti. U najgorem slucaju, koliko bi kostao najjeftiniji a upotrebljiv risiver.
 
Nazad
Vrh Dno