Šta je novo?

iPhone 2G/3G(S) - pitanja, odgovori, tips&tricks

Ja samo da kazem da sam stavio 4.1 Costum firmware na 3g i otkljucao ga sa 3 klika, pre toga sam imao 3.1.2. Kada je ukljuce MT i wallpaper onda malo zeza nije sve onako tecno, bez wallpapera sve leti... Cak mislim, sta vise, siguran sam da baterija puno vise drzi!

Stvarno glatko radi bez wallpapera. Nego jedino sto ne radi sa 4.1 je youtube i push notification. Mada tu je mxtube.
 
Ja sam skinuo vec aktiviran znaci to ti je unofficial JB ne znam ko ga je spremao al znam da radi samo shift + restore i to je sve posle samo iz cydie ultrasnow install i to je to sve radi...

Jel moze link na pm za taj custom?
 
Zamolio bih za brz odgovor.
Nude mi Iphone 3g 16 gb cena 190 evra
Uz tel samo USB punjac. Telefon je ok tragovi koriscenja ali nista strasno.
Da li vredi za te pare i na sta posebno da obratim paznju.

Hvala
 
Zamolio bih za brz odgovor.
Nude mi Iphone 3g 16 gb cena 190 evra
Uz tel samo USB punjac. Telefon je ok tragovi koriscenja ali nista strasno.
Da li vredi za te pare i na sta posebno da obratim paznju.

Hvala

Ako je skroz ispravan vredi, a sem usb-a nista ti drugo i ne treba, kupices neke dobre sluske, jer one sto se dobijaju uz njega i nisu nesto. Proveri wi-fi, poziv, ulaz za slusalice, ubaci svoju sim karticu...
 
Hvala Neso ;)

Jel bitan koji firmware ima na telefonu (i ako jeste gde se nalazi info o firmware-u)? Tel je donesen iz Australije. Ubacio sam VIP sim card i normalno se registrovao na mrezu.
 
@Ultimo i Nenad22

Je l' ste probali neke jace Gameloft i EA igre na 4.1? Kako rade? Na 4.0 je bas bilo lose pa sam se vratio na 3.1.2 i ako moze i meni link do custom 4.1 na PM ;).
 
Jel uspeo neko da uradi restore from backup nakon update-a na 4.1?
 
@Ultimo i Nenad22

Je l' ste probali neke jace Gameloft i EA igre na 4.1? Kako rade? Na 4.0 je bas bilo lose pa sam se vratio na 3.1.2 i ako moze i meni link do custom 4.1 na PM ;).

Ne igram puno, ali ove sto sam probao lepo rade, jedino Guitar Hero ponekad malo zastajkuje. Na koje mislis? Razmisljao sam da stravim 3.1.2 kada sam prvi put probao 4.0.2, ono je bilo katastrofa kako je sve sporo radilo. Sada na 4.1, bez pozadine i multi-tasking-a je veoma dobro...

Back up ne radi. Valjda ce se to uskoro srediti zajedno sa youtube-om...
 
Hero of Sparta 2, NOVA i slicne. Najgore je bilo sto su manje igre kao sto su Angry birds i Fruit ninja bagovale. Sve u svemu jedno lose iskustvo sa os4.0. Zato sad necu da predjem dok ne budem potpuno siguran da je bolji od 3.1.2.
 
Pa ja sam sa 3.1.2 presao na 4.1 i ne zalim uopshte... Taj restore ni meni ne radi ali kontakti su mi u Outlook-u a poruke i ostale gluposti sam prezalio cim sam video kako radi :)
Kada dodjem sa faxa poslacu ti sve.
 
Moze li neko ukratko da mi navede prednosti 4.1 vs 3.1.3? sudeci po http://www.youtube.com/watch?v=8zOTfG7dZBA&feature=related ne bih rekao da postoji neka krucijalna razlika :d
Cak sta vise moje laicko zapazanje je da je 3.1.3 bolje resenje.
Nisam do sada imao iskustva sa iphone-om. Koristio sam HTC touch hd, Samsung omnia i900 i moj zadnji ne prezaljeni Blackberry 9500.
Ispade Blackberry najbolje resenje, a prodao sam ga zarad kupovine Iphone 3g WTF?

Ovaj iphone 3g me uopste nije odusevio sa verzijom 4.0 Mozda sam i previse ocekivao.
Ispravite me ako gresim...

Hocu reci da li postoji mogucnost downgrade sa 4.0 na 3.1.3:type:
 
Mislim da 2g i 3g mogu da se spuste na 3.1.3, jer za njih nema one igranke sa SHSHs kljucevima.
 
Mogu da se spuste na 3.1.2 i 3.1.3. Drug je svoj 3G vratio sa 4.0 na 3.1.2. Prilikom restora na 3.1.2 iTunes prijavi gresku i tada se odradi JB sa blackra1nom i to je to.
 
AKo koristite 4.1 na 3g, slobodno ukljucite multi-tasking, mnogo znaci, sve se startuje momentalno posle prvog ucitavanja. Samo treba gasiti nevazne aplikacije da ne ostaju dugo u memoriji, a ove sto se cesce koriste da budu uvek spremne. Dok wallpaper jako usporava, pa samo to treba ugasiti i tecno radi...
 
Koja je procedura za ubacivanje 4.1?
Instalirao sam itunes na svom racunaru, kada povezem iphone i pokrenem itunes izbaci mi prozorcic u kome me obavestava da je 4.1 verzija availible.
Kako se radi update?
Samo downloadujem i odradim update ili ima neka dr fora.
Ne smem da se zezam mozda nesto za***em
 
Tako ne mogu oni koji nemaju 3.1.2 SHSH a imaju novi bootrom, jel za to limera1n pomaze ?
 
Ja imam 4.0.
Znaci ja ne mogu?

driver da li si na ovo mislio? "If you use iPhone 3G (new bootroom) or iPod touch 3G, click on "General" then check “Use iBooty Method (3.1.2 Installation Required!)" , also you have to check “Activate The iPhone” if you are on unofficial carrier and want to hacktivate your phone by Sn0wbreeze. For iPhone 3G users you have to enable all choices as it add functions not added naively from Apple."
 
Poslednja izmena:
AKo koristite 4.1 na 3g, slobodno ukljucite multi-tasking, mnogo znaci, sve se startuje momentalno posle prvog ucitavanja. Samo treba gasiti nevazne aplikacije da ne ostaju dugo u memoriji, a ove sto se cesce koriste da budu uvek spremne.

Zar na 3G taj multitasking kada se ukljuci on sam ne gasi aplikacije koje ne koristis kada mu zatreba memorija?
Zasto to moras rucno?
 
Ja imam 4.0.
Znaci ja ne mogu?

driver da li si na ovo mislio? "If you use iPhone 3G (new bootroom) or iPod touch 3G, click on "General" then check “Use iBooty Method (3.1.2 Installation Required!)" , also you have to check “Activate The iPhone” if you are on unofficial carrier and want to hacktivate your phone by Sn0wbreeze. For iPhone 3G users you have to enable all choices as it add functions not added naively from Apple."

Ne, ako imash 3Gs sa novim bootromom, treba ti 3.1.2 SHSH, a ko nije sacuvao ne moze po tom uputstvu, a sad ne znam da li moze limera1n..
 
Samo pazite 4.1 donosi novi Baseband. Znaci mora custom fw da se pravi. A da bi ubacio custom fw moras imati old bootrom (iBoot 393.3)
iPhone dev team je upravo izbacio Pwnage tool za Mac koji omogucava pravljenje JB fw koji cuva BB:
http://blog.iphone-dev.org/

@duqey:
Sad samo da ti neko ko ima Mac pripremi custom 4.1 koje je vec JB i trebalo bi da mozes da ubacis na tel, pod uslovom da imas stari bootrom.
 
Poslednja izmena:
Prednosti? Multitasking i folderi, u najkracim crtama to.
Pitacu jos jednom: Da li je potrebna aktivacija kada se ubaci 4.1 i jbuje limerainom ili greenpoisnom? Znaci da li funkcionise isto kao blackrain za 3.1.3, gde se telefon jbuje bez aktivacije?
 
Poslednja izmena:
Zar na 3G taj multitasking kada se ukljuci on sam ne gasi aplikacije koje ne koristis kada mu zatreba memorija?
Zasto to moras rucno?

Ako mi ostane Safari u pozadini, baterija mi ode duplo brze, tj jedva prebaci 12 sati. Ako ugasim Safari onda traje po ceo dan.
Zbog toga sam primoran da koristim SBSettings i da gasim 3g i wif i svaki put ubijam Safari ako zelim da mi telefon izdrzi do kuce kada se vracam sa posla.
Bem ti takav MT.
Olaksao sam sebi zivot pomocu RemoveBackgroun. Podesio sam Activato da duzi pritisak na Lock taster poziva RemoveBackground i na taj nacin pogasi sve aplikacije.
Ovih problema nisam imao na 3.1.2 u kombinaciji sa Backgrounderom i Kirikae.

Inace telefon je 3gs i 4.0.1.
 
Nazad
Vrh Dno