Šta je novo?

iPhone 15

A i jedini da moze da se kaci iskreno na hdmi out, bez vratolomija i posebnih adaptera..vise im je to cilj ja mislim.
 
Da li je i dalje prisutan "problem" na suncu da se ekran sam dimuje? Na 13 PM kada smanji osvjetljenje nekako vidim. Na 11 PM sam imao baš problema, ništa nisam vidio.
 
Skoro sam uzeo 13icu od drugara. Bas bode oci 60hz, toliko da neprijatno koristii. Opet ko je navikao na 60, ili nije vozio neko vreme 120 mozda mu nece smetati.
 
Ne znam, ja sam koristio i 14 pro, posle njega S23 i sad sam prešao na 15 i toliko lepo i fluidno radi da mi ni najmanje ne smeta niti ga posebno primećujem
 
15 sigurno bolje radi od 11 i dosta bolji ekran ima 15. Možda ima isti ekran kao 14 Pro, ali da su softverski isključili 120Hz (lupio sam ovo jer sija 2000 nita kao 14 Pro a vidim pominje se po forimuma da je identičan ekran). Treba uporediti oba jedan do drugog 15 i 14 Pro.
 
Evo ja sam na 13 mini, pre toga bio na Mi 10T (sa 144hz).
Primetio sam naravno odmah razliku cim sam uzeo 13 mini, zapravo posto mi je tu i dalje 10T kojeg povremeno koristim, i dalje jasno vidim razliku.
Nego 95% vremena sam na 13 Mini pa se VREMENOM navikao na 60hz. Problem je u pocetku, vremenom se oko ponovo navikne na 60hz.
Meni je 120hz jedan od must-have opcija ali sam stvarno zeleo mali telefon, a oni su retki bas pa sam presao preko toga.
 
Stigli najzad telefoni iz MTS-a, nakon 4 nedelje. Razlog tolikom cekanju je bio rozi ip15+ jer ga navodno dugo nisu dobijali. Sto se prvih utisaka tice. Zaista su prelepi telefoni, kvalitetna izrada, premium osecaj sto bi neki rekli dok ne stigne maska :) . Nakon matorog XRa zena apsolutno odusevljena, dok ja nesto i nisam pod nekim wow utiskom nakon prelaska sa Ip12 Pro. Po meni ko ima 12-13-14 seriju, apsolutno nema razloga da se opterecuje sa prelaskom na seriju 15. Jedini razlog zasto sam presao je baterija, koja verujem da cu drzati 2x duze, nego sto mi trenutno drzi ip12pro na 86%, kamera jeste solidno bolja, ali opet ne opravdava toliku razliku u ceni. Sto se brzine telefona tice, subjektivni osecaj je da je 15+ u odnosu na 12p brzi da kazem 15ak %.
 

Prilozi

  • IMG_1735.png
    IMG_1735.png
    1 MB · Pregleda: 129
Pa tako to ide. Kad izađe 16, biće bolja za nekih 16%... :) Šalu na stranu, sve zavisi ko šta voli. Meni običan 15 odgovara po svim merilima, i ako bude sve ok sa njim zadržaću ga duže, ali ima ljudi koji vole da menjaju svake godine. Eno S23 tema puna veličanja Ultre, najbolji telefon ikada, ima SD procesor, savršenstvo....a samo se čeka S24 pa da dosta njih odmah pređe, nema veze što će biti Exynos....
 
@picasso
Napisi za par dana jos utisaka iz prve ruke, od baterije pa nadalje. 🙂 Meni su 15 Plus i 14PM trenutno glavni favoriti za kupovinu.
 
Ima li neki od onih mnogobrojnih sajtova za proveru IMEI broja koji pokazuje tacnu starost.Ranije ih je bilo nekoliko sad ne mogu da nadjem ni jedan.
 
Evo utisaka nakon mesec dana sa 15 Pro

  • baterija je slaba i često nepredvidljiva i nakon updateova
  • više troši pa se više greje. Nakon updatea nije nikada vreo ali je definitivno topliji od 14 Pro
  • lezanje u ruci i težinu smo apsolvirali, drastično bolje
  • plava boja je ok... i ništa više od toga. Drug ima titanijum boja i ona isto nije ništa posebno. Lajsne se jako često sijanu u nekoj žućkastoj nijansi pa bide bezveze

Moj savet svima je ako žele da uzmu Pro je da sačekaju još minimum mesec dana. Rešiće TSMC probleme sa čipovima
 
pa, sto onda nisi sacekao?
 
Ja za sada na običnom 15 nemam nikakvih problema. Pretpostavljam da se to odnosi samo na pro modele
 
@picasso
Napisi za par dana jos utisaka iz prve ruke, od baterije pa nadalje. 🙂 Meni su 15 Plus i 14PM trenutno glavni favoriti za
Evo nekih utisaka nakon par dana koriscenja, od basic usera :).
Baterija je odlicna, drzi dan i po uz normalno koriscenje telefona. Nakon 36h od punjenja, baterija je bila na oko 20%. Cak je klinac igrao igricu sat vremena. Moram da napomenem da sam brightnes spustio na oko 20%.
Nakon 1h gaminga, telefon je minimalno bio zagrejan, na ledjima pored kamere.
Deluje laganiji od ip12pro iako je znatno veci, ali opet podjednako cvrst.
Sto se brzine procesora i memorije tice, deluje oko 15-20% brzi pri standardnom koriscenju od 12p.
Koriscenje internet pretrazivaca i ucitavanje sadrzaja stranica radi dosta fluidnije. Kao i sam download i upload.
Kamera je takodje za svaku pohvalu, posebno video zapis.
Sve u svemu zadovoljniji sam telefonom nego sto sam mislio da cu biti nakon otpakivanja.
 
Ajd ja da dodam utisak posle mesec dana koriscenja iPhone 15 Pro Max.

1. Na pocetku nisam osecao neku razliku u tezini. Medjutim sad kad podignem iPhone 13 pro max tezi je :D oseti se.
2. Baterija drzi 8h mada sa mojim nacinom koriscenja to se svede da drugi dan punim telefon kad spadne na 20%
3. Nemam problema sa zagrevanjem telefona, cak i kad se puni na 20w original punjacu tad se vidi sa 20-50% kad puni da se malo ugreje al nista strasno.
4. Nemam ogrebotine, niti discoloration. Mada nosim original silikonsku masku i zastitno staklo.
5. Nikad se telefon nije ugasio u toku noci i upalio sam od sebe.
6. Nije imao oled retention bug.
7. Zvucnici glasniji u odnosu na 13/12 pro max.
8. Slikanje tu nisam pro ali telefon za amatere odlicno pravi video zapise i slike.

5x zoom
IMG_8319.jpeg

Skoro noc oko 18:26
IMG_8323.jpeg

Po meni najveci upgrade imaju korisnici iPhone 12 Pro max i nize. 13 / 14 Pro korisnici mogu da preskoce ovu seriju.
 
Poslednja izmena:
Ova prva na 5X je super, bas detaljno uhvatio pticu, al ova druga mi je kao slike sa starim Symbian Nokijama ili K750i, mozda je do foruma, ili nije napucan HDR i saturation (verovatno onaj color preset sto nudi Apple od cini mi se 12ice, rich contrast nije enableovan). :ROFLMAO:
 
Salje mi drugar 15pm iz Amerike, otkljucan ali esim samo
Jel cu moci da ga koristim ovde?
Zvao sam mts ne znaju da mi odg..
 
Da li neko moze da kaze koliko je bolja kamera u odnosu na 12 ? (12 regular vs 12 regular ili 12 pro vs 15 pro) ?
 
Youtube moze:
 
Nazad
Vrh Dno