Šta je novo?

iPhone 15

Citam na mladjima svet ostaje, a moj utisak je da mladjima najinteresantniji detalj je da vide kako se telefon od 2000 evra baca i testira dal ce “staklo” da pukne, da se tel ogrebe etc.

Retko gde sam cuo da neko spomene 3nm cip. Dok je Peca po meni skroz dobro tehnicki opisao telefon a izostavio deo koji najvise mlade interesuje, dal sa dva prsta moze da se polomi pro max :)

Sa moje strane podrska bench timu da nastave sa ovakvim recenzijama.
Ne bih generalizovao tako, a realno i sto da ih ne zanima ako daju 2000e za tel, a neko to snjima i krsi ih zarad pregleda. Da li je bitno? I jeste i nije.
3nm zanima Tech entuzijaste, ne klince. Ali ako kazes ima 3nm procesor i prednost je to i to, grafika 20% prednost je to i to. Sve to je potrebno za Apple Vision pro koji su zamislili da od Januara povezan sa iphone 15 pro moze to i to, e onda ces zainteresovati i mlade da saznaju sta dobijaju i postajes malo priblizniji mladima. Mene iskreno savrseno ne zanima da li je 3-5-200nm dokle god radi kao Doxa i baterija drzi kao luda.
Otisli smo off topic previse svakako.
 
Da se vratimo na temu o samom telefonu.
 
Svet na mladjima ostaje, i itekako smatram da se treba prilagoditi i njima. Nivo ozbiljnosti i profesionalnosti je nesto sto mladima fali i sto sam siguran da ima itekako mladih koji to zele da cuju i osete, ali i ta profesionalnost moze da se prenese drugacije i energicnije sa mnogo vise entuzijazma da se dopre do svakog uha. I nije ovo napad, niti omalovazavanje tudjeg rada vec zapazanje koje moze biti konstruktivno.
Meni smeta dužina recenzije, iskreno sve preko 15 minuta mi je previše.
 
Šta te interesuje konkretno?
Evo žena koristi već 15ak dana. Sve je super, ne greje se, baterija odlična, iako ga ne ispušta iz ruku 🤣.
Kamerom je prezadovoljna, a i težina joj se sviđa.
Ovo je sve prelaskom sa Note 10.
Uporedo sa mojim 14Pro smo gledali, oboje vidimo razliku 60/120Hz, ali je to njoj manje vidno i krajnje nebitno, dok ja ne bih mogao da se vratim na 60.
 
Znači nema ovih nekih problema sa pregrevanjem? I kakva mu je kamera u poređenju sa tvojim 14 pro?
 
Čisto anegdotalno, danas je npr. zaustavio punjenje na 70% zbog pregrevanja, ali je bio direkt ispod prozora na suncu, iskreno i ja sam prokuvao 🤣, ali se ne dešava pregrevanje, ni u radu, niti dok se puni.
Ja za kamere nisam merodavan, meni su iste fotke na oba (žena kaže isto), jedino što 14p ima više nekih opcija za podešavanje (kao i kameru više doduše, jedino čega mogu da se setim je jači zoom).

Ako te interesuje još nešto, pitaj. 🙂
 
Danas odem da vidim zasto 15 pm dobro lezi u ruci ali nisam skapirala razliku da je nesto zaobljeno. Znam da je X bio bas zaobljen i meni uopste nije odgovaralo ni da ga uzmem sa stola, uvek klizne, dok je ova flat stranica od 12 pm kao i 14 pm skroz ok da se uhvati. Jedino sto sam videla da 15 pm nema ovako "lakovanu" klizavu stranicu nego kao "mat metal". 🧐🤔
 
Ja sam juče uzeo običan 15, crni, zbog lepih reči @Bocky88 Mislio sam da neću biti, ali sam oduševljen kako izgleda i leži u ruci. Promene u dizajnu jesu male ali vrlo značajne za ergonomiju i osećaj u ruci. Blago zaobljene ivice i mat staklo na leđima su fenomenalni. Treba mi telefon te veličine i prodao sam mali s23 najviše zbog Samsungovog seljačenja i apsolutne podrške samo za Ultru, najviše na polju kamere. Fotke sa njim su dosta loše i malo šta tu može da se uradi. Koliko Ultra ima opcija i mogućnosti i gcam-ova toliko duga dva modela ne. Kako god, videću kako će se ponašati sad...
 
Ja se zabrinuo da nisam previše negativno opisao telefon. 😅
Nadam se da ćeš da budeš zadovoljan barem kao supruga, lepo da te služi 🙂
 
Za bateriju je još rano da kažem, javiću za koji dan. A što se tiče 60 hz, na Ajfonu sve jako fluidno radi tako da tu razliku i ne primećujem previše. Meni barem ne smeta i vrlo malo je uočljiva. Dakle, znam šta je 120 hz samo mi ne predstavlja nikakav problem jer sve fluidno radi, dok recimo kamere nisu za poređenje uopšte.
 
Za bateriju je još rano da kažem, javiću za koji dan. A što se tiče 60 hz, na Ajfonu sve jako fluidno radi tako da tu razliku i ne primećujem previše. Meni barem ne smeta i vrlo malo je uočljiva. Dakle, znam šta je 120 hz samo mi ne predstavlja nikakav problem jer sve fluidno radi, dok recimo kamere nisu za poređenje uopšte.
Sta je toliko lose na kameri s23, to je isti senzor kao na s22? Okaci neki primer ako imas.
 
Za bateriju je još rano da kažem, javiću za koji dan. A što se tiče 60 hz, na Ajfonu sve jako fluidno radi tako da tu razliku i ne primećujem previše. Meni barem ne smeta i vrlo malo je uočljiva. Dakle, znam šta je 120 hz samo mi ne predstavlja nikakav problem jer sve fluidno radi, dok recimo kamere nisu za poređenje uopšte.
Brate razlika 60hz i 120hz je dan i noć.
 
Ja sam juče uzeo običan 15, crni, zbog lepih reči @Bocky88 Mislio sam da neću biti, ali sam oduševljen kako izgleda i leži u ruci. Promene u dizajnu jesu male ali vrlo značajne za ergonomiju i osećaj u ruci. Blago zaobljene ivice i mat staklo na leđima su fenomenalni. Treba mi telefon te veličine i prodao sam mali s23 najviše zbog Samsungovog seljačenja i apsolutne podrške samo za Ultru, najviše na polju kamere. Fotke sa njim su dosta loše i malo šta tu može da se uradi. Koliko Ultra ima opcija i mogućnosti i gcam-ova toliko duga dva modela ne. Kako god, videću kako će se ponašati sad...
Fotke na s23 ni u kom slucaju nisu lose. Gcam svakako neces imati na iphonu, nego to sto je Apple namenio to je apsolutni maksimum. Ovo sam zeleo da napisem zbog drugih ljudi, da se ne sire informacije koje nisu tacne...
 
Fotke na s23 ni u kom slucaju nisu lose. Gcam svakako neces imati na iphonu, nego to sto je Apple namenio to je apsolutni maksimum. Ovo sam zeleo da napisem zbog drugih ljudi, da se ne sire informacije koje nisu tacne...
Koje to informacije nisu tačne? Mali S23 ima prilično lošu kameru za telefon koji košta preko 1000 evra. Dosta šuma na apsolutno svakoj fotografiji kad se zumira, bilo svetlo ili tamno. Svako lice kad se uveliča je kao vodenim bojama crtano. To se vidi golim okom na recimo fotki dole u uslovima sa dosta veštačkog svetla. Ne znam kako je na Ultri ali ovde je tako. 60 i 120 hz...manite me onih snimaka gde se na usporenom snimku vrte jedan pored drugog. U realnom radu ta razlika uopšte nije tolika ili ja izgleda nemam toliko prefinjene oči. Dakle razlike ima ali teško da je nebo i zemlja. Dve svetinje na ovom forumu, famoznih 120 hz i Samsung... I da objasnim da bi narod razumeo 🙂: MENI 60 hz na Ajfonu ne smeta i ZA MENE je ova priložena fotografija (a imam ih dosta sličnih) neprihvatljiva za 1000 + evra.
 

Prilozi

  • IMG20230825205437_Original.jpeg
    IMG20230825205437_Original.jpeg
    190.8 KB · Pregleda: 196
Poslednja izmena:
To sa vodenim bojama je oduvek na Samsungu. To je njihov feature, nije to loša kamera.....tako ljudi vole... To i izbeljeni zubi... 🤢
 
Iskreno u pravu si, kod ajfona je sve namesteno da radi odmah, a i shutter lag mu je dosta manji.

Danas igrom slucaja uzeh 2016 SE (smesan telefon, 6S u telu 5S), znaci relikvija iz 2016, i uzeo u kameru neki QR kod da slikam, brze i fluidnije je od 23U u viewfinderu (naravno kvalitet same slike je skroz druga prica, ne postoji HDR, nocu uzas, itd), ali da, brze okida, nema taj neki lag i 'trzavost' u viewfinderu, sto jednostavno pokazuje i fluidnost iOS sistema i kako je sve utegnuto.
Ono sto na Samsungu pomaze je instalacija Camera Assistant appa i tu da se podesi da brze okida, ali da, nece ni tada biti kao na ajfonovima, jednostavno je tako kako je.
 
Koje to informacije nisu tačne? Mali S23 ima prilično lošu kameru za telefon koji košta preko 1000 evra. Dosta šuma na apsolutno svakoj fotografiji kad se zumira, bilo svetlo ili tamno. Svako lice kad se uveliča je kao vodenim bojama crtano. To se vidi golim okom na recimo fotki dole u uslovima sa dosta veštačkog svetla. Ne znam kako je na Ultri ali ovde je tako. 60 i 120 hz...manite me onih snimaka gde se na usporenom snimku vrte jedan pored drugog. U realnom radu ta razlika uopšte nije tolika ili ja izgleda nemam toliko prefinjene oči. Dakle razlike ima ali teško da je nebo i zemlja. Dve svetinje na ovom forumu, famoznih 120 hz i Samsung... I da objasnim da bi narod razumeo 🙂: MENI 60 hz na Ajfonu ne smeta i ZA MENE je ova priložena fotografija (a imam ih dosta sličnih) neprihvatljiva za 1000 + evra.
Odakle ti pravo da imaš svoje mišljenje? Povinuj se masi, ovakvi ispadi se neće tolerisati! /sarkazam

U zdravlju da služi!
 
Koje to informacije nisu tačne? Mali S23 ima prilično lošu kameru za telefon koji košta preko 1000 evra. Dosta šuma na apsolutno svakoj fotografiji kad se zumira, bilo svetlo ili tamno. Svako lice kad se uveliča je kao vodenim bojama crtano. To se vidi golim okom na recimo fotki dole u uslovima sa dosta veštačkog svetla. Ne znam kako je na Ultri ali ovde je tako. 60 i 120 hz...manite me onih snimaka gde se na usporenom snimku vrte jedan pored drugog. U realnom radu ta razlika uopšte nije tolika ili ja izgleda nemam toliko prefinjene oči. Dakle razlike ima ali teško da je nebo i zemlja. Dve svetinje na ovom forumu, famoznih 120 hz i Samsung... I da objasnim da bi narod razumeo 🙂: MENI 60 hz na Ajfonu ne smeta i ZA MENE je ova priložena fotografija (a imam ih dosta sličnih) neprihvatljiva za 1000 + evra.
E tako da. To je tvoje misljenje. Zaboravio si da naglasis to u prvom postu.
 
@pecavuk davnih dana je ovaj forum bio kao virtuelna kafana, svako je mogao da priča bez da ispadnu tenzije, ban ili offtopic al avaj... Hvala svakako, nadam se da će da služi dobro.
@bojilica nisam to znao, ovo mi je bio prvi Samsung, ali hvala im, ne sviđa mi se
@mrmilos pa naravno da je samo moje mišljenje, to se valjda podrazumeva, ne pričam u ime naroda, al eto precizirao sam
 
Presao sam sa 120HZ (S20FE) na 60HZ (iP 12 Pro Max), a mislio sam da posle 120HZ nema nazad. Mozda nema, ali u android svetu. Animacije drugacije i fluidnije rade, iOS 60HZ je fluidniji od 120HZ OneUI, ali u sveukupnom radu, ne jedno-pored-drugog-skrolovanje-istog-sajta. Posto sam Samsung dao burazeru, uzmem ponekad S20FE u ruke da vidim kako radi i naravno da se odmah primeti 120HZ, medjutim animacije nisu na tom nivou, nije sve upeglano do maksimuma.

Medjutim, kada uzmem Pixel 6 od ortaka, to je vec druga prica, tu se vec oseti razlika ali u drugacijem smislu jer su animacije na Pixelu predobre, mozda cak i bolje nego na iOS. Nisam koristio Pixel kao licni fon da pricam o sveukupnom radu, ali ono sto vidim strava radi.
 
Biran je hajp i da se prica. Posto je sve godinama isto, onda daj sta das. (Vazi za sve proizvodjace)
 
Nazad
Vrh Dno