Šta je novo?

iPhone 14

Ja sam bas smotana, pazim svaki telefon bas, ali bez maske verovatno ne bi bio tako ocuvan 😂
Sto se tice Purple boje, ja sam u nju zaljubljena. Najcesce je bas bas tamnai vucem na sivkasto... Nekad na indigo plavo... Ali to zavisi od osvetljenja. Meni prelepa boja.
 
Od kad imam Apple care ekran i ceo telefon mi ne može biti čistiji. Devojci menjam staklo na tri meseca. Ja da skinem pretplatu za AC tačno bi pao i razbio se istog sekunda. :D
 
El ti nije klizav, ja isto 13pro teram bez icega ali mi je uzasno klizav. Za nekih godinu dana mi je ispao sigurno 4-5 puta. Razmisljam se da stavim samo na ledja neku foliju da pojacam grip.
 
Uopste nemam taj osecaj. Vise mi je bila klizavija 12ka, nego ovaj. Mozda sam mu skinuo klizeci sloj, ali meni je zalepljen za ruku :)
 
Ja sam uzeo later case i prezadovoljan sam. Jako tanka i lagana maska i ima dobar grip. Posebno mi se svidja što ide skroz oko kamera, a tu se baš skuplja prašina i teško se čisti
 
Kod mene uglavnom nillkin nature, odlična maska. Ima i vazdusne jastucice na ivicama zbog padova. Sa nillkin staklom savršeno se slaže.
 
Uzeo sam ovaj Logitech wireless punjač (nejasna mi je cijena sa sajta, platio sam ga 3 puta manje), stoji mi pored monitora u firmi.
Da li bi štetilo bateriji da ga držim na njemu i dopunjavam ga, recimo sad mi je baterija na 60%, da ga stavim na punjač i držim dok sam u firmi ?
 
^ generalno bežični punjači više greju telefon, a litijum jonske baterije ne vole toplotu. Jedino da neko ko puni duže vreme na taj način bi imao bolju procenu da li je oslabila baterija
 
Pa to, znam u teoriji nego da vidimo u praksi kako se to pokazalo, do sada nikakvog iskustva sa bežičnim punjačima nisam imao.
 
^ možda neki kolega sa foruma je koristio, ja nisam nikad i uglavnom sve koje znam sa skupljim verzijama telefona pune da li preko PC ili klasični punjačem.
 
Ja uzeo onaj Xiaomi 20w i ne može da mi stoji uspravno smetaju mu kamere iznervirao se i tako eto punim na kabl :D
 
^ generalno bežični punjači više greju telefon, a litijum jonske baterije ne vole toplotu. Jedino da neko ko puni duže vreme na taj način bi imao bolju procenu da li je oslabila baterija
Ja koristim par godina Mi 20w wireless ali punjač je od 10w jer je to minimum da bi radio (punim noću telefon tako da mi brzo punjenje ne igra ulogu) jedino mi se malo grejao S22 Ultra, Mi 10 i 14 pro ni najmanje.
 
Ja koristim par godina Mi 20w wireless ali punjač je od 10w jer je to minimum da bi radio (punim noću telefon tako da mi brzo punjenje ne igra ulogu) jedino mi se malo grejao S22 Ultra, Mi 10 i 14 pro ni najmanje.
Jel si imao pad baterije? Manji sot….
 
Ne mogu da odgovorim adekvatno da to pitanje jer sam Mi 10 imao skoro 2 god a nakon ažuriranja na 12.5 mi se baterija osakatila za 30%. 😂 Mada eno brat ga koristi i lagano gura ceo dan upotrebe sa 3-4h SOT.
Više se telefoni greju kad se pune brzim punjačima nego na sporo bežično.
 
Stoji ti onako vodoravno jel? Meni je to baš gadno :(

Ili imaš pro max, on je viši pa kontam da kamere ne smetaju?
 
@Nikola1994 znaci ne uništava bateriju, sad imamo svi informaciju ako se neko odluci na bežični punjac
 
Meni i na ovaj Logitech kamere smetaju ali je charging kontakt u dnu gdje "hvata" kontakt bez problema.
 
Stoji ti onako vodoravno jel? Meni je to baš gadno :(

Ili imaš pro max, on je viši pa kontam da kamere ne smetaju?
Jeste ružno malo jer je mali telefon. Mada nije kao da gledam u njega dok spavam.😂
Bitno da puni bez problema.
 
Apple Leather Case mi je solidno izgrebao zlatni 14 Pro Max posle samo ~6 meseci nošenja u istoj (i povremenog skidanja za "dubinsko" unutrašnje čišćenje, zavuče se prašina krastavac). Ogrebotine se ne vide golim okom, ali pri baš jakom direktnom svetlu se itekako primećuju i ima ih svuda okolo na ramu... 15 Pro Max će se definitivno nositi bez maske.
 
Realno nema potrebe za maskom, frejm je od čelika nije fabrani aluminijum kao kod Samsunga pa da se ljušti boja.😁
 
To je tačno, ali buraz ako ga mikrofiber ovako grebe, ne smem onda da mislim kako bi tek izgledalo da padne na drvenu površinu sa tipa metar visine, ili još gore na beton...
 
Pošto sam uvek nosio “leđa” na telefonima, a ovo mi je prvi IP i ne znam da li je osetljiv ili ne, uzeo sam kožnu crnu futrolu. Malo je buckast ali ok. Posle Note serije navikao sam se na veće telefone i ne smeta mi.

Punkač sam kupio 20w.
9C47AFFC-3872-4FF5-863E-AA11B19DF5AF.jpeg
 
Grebe se svaki materijal, osim mozda keramike, koja je opet sklona pucanju.
U svakom slucaju, na titanijumu se ogrebotine manje primecuju nego na celiku, pa nije dzabe kuciste od titanijuma na satovima koji su namenjeni koriscenju u ekstremnim uslovima (Apple Watch Ultra, Garmin Fenix 7...).
 
Nazad
Vrh Dno