Šta je novo?

iPhone 14

Ja sam ugasio AOD, onako kako je urađen (da čitav ekran svijetli ma koliko dimovano) mora trošiti bateriju više nego što troši kod ostalih u klasičnoj izvjedbi.
 
Pa mozes da izabere sad da ugasi tu pozadinu, odnosno sad moze samo crtani background i sat i notifikacije.
 
Pozdrav, da kupujete mobitel za idućih 4-5 godina, biste li prije uzeli Iphone 14 pro (max) 256 gb ili Samsung s23 ultra 256/512 gb? Igrice mi nisu važne, bitno mi je: brzina i fluidnost cijelog sustava, mogućnost uređivanja excel tablica i power point prezentacija, baterija, kamere, ekran i slika za serije/filmove
 
Šalu na stranu, trebalo bi da bude i kod njih smena generacija još malo. Poslednja smena je bila prelazak sa 8 na X i na notch i ogromna promena dizajna, dijagonale... Trebalo bi sad opet nešto značajno da promene, od 11 ništa se nije menjalo. Ovo što menjaju raspored kamera nije ništa. Očekuje se neka velika promena. Samo je pitanje kad je to.
 
Šalu na stranu, trebalo bi da bude i kod njih smena generacija još malo. Poslednja smena je bila prelazak sa 8 na X i na notch i ogromna promena dizajna, dijagonale... Trebalo bi sad opet nešto značajno da promene, od 11 ništa se nije menjalo. Ovo što menjaju raspored kamera nije ništa. Očekuje se neka velika promena. Samo je pitanje kad je to.
Sta vise mogu izmisliti ajde ti nama reci? Smanjiti bezele 2mm, ukinuti notch, staviti zadnju kameru na sred logoa ili sta? Sve je vec vidjeno i sad uzimas telefon i sistem koji ti odgovara i to je to. Pogledaj S22 i S23, ismijavali Apple klipovima na YT, a sve isto rade kao i Apple.
 
Pa kako nije velika promena ? Posle par godina notch je sklonjen,ubaceno ovo dinamicko ostrvo..to je promena isto kao kad su ubacili notch…mislim da ce bar jos tri generacije iphonea izgledati ovako..
 
Naleteo sam na neke vesti da ce cena serije 14 pasti u Kini i Indiji. Sta mislite hoce li uskoro da padne i u Evropi (citaj: na KP 😅 )?
 
^ već su pale, možda još malo odu dole
 
^ to je bas nekome frka za 1050€, sad je cena neka normalna oko 1100 za pro, max je 1250€ a odnosi se na 128gb modele. Pre mesec dana su bili 150€ skuplji
 
Ne znam da li je frka, ja trazim neki dobar polovan 13 pro.Sad vidim da je mala razlika u ceni polovnog 13pro i novog 14pro pa sam malo zbunjen.
 
^ razlika je oko 100€, bolje uzmi 14pro
 
Kako je krenulo 14 pro će da padne ispod 1000 evra do kraja ove godine. Šteta samo što je kod operatera šišanje...
 
U iStyle je 14 pro/128 sa 179k pao na 169k
Mislim da je to to bar za neko vreme, i da je posledica izlaska S serije, čist marketing i to je to....
 
Ja sam presao sa s21 obicnog na ip 13 pro. Iako sam ocekivao dosta veliku promenu, nisam bas video neki wow efekat. Ekran na ip je fluidniji jer sam na s21 drzao ekran na 60hz zbog baterije, ali su meni bolje na samsungu lepse; baterija na ip jeste bolja ali ne toliko wow kao sto se pricalo. Jednako mi se brzo trosila na putovanjima kada sam bio na 4g i na google mapama, na wifi i ovde po beogradu jeste bolja. Kamere su po meni dosta slicne za neku svakodnevnu upotrebu barem meni koji nisam neki ekspert za slikanje. Video je bolji na ip, ali ne znam da li imam 20 videa u telefonu otkad imam smart telefone… Ali zato neka ogranicenja ios operativnog sistema su evidentne. Pre svega notifikiacije koje su totalni haos, cesto propistam neke poruke i slicno… takodje viber mi baguje svako malo. Ponovo se lomim da li da se vratim na android, iako nisam sasvim nezadovoljan sa ip…. Ali opet kazem, notifikacije me urnisu.

@mrmilos: Jel može još neki detalj o tim problemima sa notifikacijama na iOS-u? Ne razumem: pa valjda i na iOS-u, kao i na Androidu, postoje standardni balončići na ikonama kad stigne notifikacija?
(Napominjem da sam korisnik Androida i nikad nisam koristio iOS pa ne znam.)
 
Sve vizuelno izgleda slicno. Problem sa ios notifikacijama je taj sto kada se ima vise notifikacija sa vise razlictih aplikacija one se poziiconiraju u donji deo lock screena, i ako na primer otkljucas telefon a ne otvoris notifikaciju sa lock screena ona se “brise” sa lock screena, i sele se u “notification center”. Ako hoces da ih pogledas moras da povuces lock screen na gore da bi se one pojavile. Znaci moras da pamtis da postoje, jer ako zzaboravis, nema nacina da ih vidis ponovo osim ako ih se setis. Takodje jako su lose optimizovane notifikacije za instagram. Ako imas poruke sa instagrama one ostaju u notification centru bukvalno dok ih fizicki ne obrises. Cak i kada kliknes na notifikaciju udjes u insta app odgovoris na poruku recimo ona ostaje u not.centru. Takodje nije kao na androidu da recimo imas poruke od osobe A na nekoj message app, i imas 5 poruka, one se na androidu grupisu pod isto ime lako ih mozes videti sa lock screena. Ovde je svaka poruka poseban “baloncic”. Krajnje je lose reseno sve.
 
iOS koliko god da je dobar za neke stvari, za neke ja jaaaako ocajan. Kao npr za notifikacije. Nisam video gluplje odradjeno resenje za notifikacije nikad. Prosto su lose i to je cinjenica, na androidu su daaaaleko bolje i smislenije.
 
I sta sad ja kažem da su meni bolje ovde i to je činjenica i ko je u pravu?

Nikad nisam shvatio problem sa notifikacijama. Nikad nisam propustio nijednu. Izgleda da je problem u meni.

Kad budu ljudi shvatili da ovo nije Android i da treba da se naviknu da su ovde stvari drugacije onda neće biti kuknjave.

Ja verujem da kad odete kod nekog u goste razmestite komodu i TV zvučnike namestite, pomerite fotelje da je kod vas. Jer jelte kod vas je to bolje i pravilno rešeno, a kod prijatelja ne valja.
 
Mobilni OS nije neciji privatan stan, vec nesto sto je konzumentski proizvod, i kao takav izlozen je sudu korisnika. Svaka cast ako je tebi ovako super i logicno, ali ima nas kojima nije. Ne moze niko da me ubedi da je logicno da moram da kliknem na svaku poruku od odredjene osobe ponaosob, pri tom odem u inbox instagrama, da bi se notifikacija obrisala iz not.centra. Znam sad ce svi reci instagram ne koristim… ja ga npr koristim i to za posao, tako da je meni to problem, i mozda je jos nekom, pa zato skrecem paznju, nista vise.
 
Mobilni OS u ovom slučaju iOS je vlasništvo Apple-a.

Ne svidja ti se odeš tamo gde ti radi posao. Mislim ovako je ihaj vremena.

Ne voliš kelj? Sigurno jedeš kelj i pričaš uf kako mi se ne svidja, nego ga uopšte ne jedeš.
 
Mozda odem ali cu da kazem ako ne valja. Nisam u fazonu ako sam dao novac za nesto to bezuslovno i opravdavam. OS jeste vlasnistvo Apple-a ali je namenjen korisnicima bez kojih ne bi postojao, te je zato izlozen kritici, odnosno treba da bude, kako bi mozda postao jos bolji.
 
Nije problem reci, ali svakih par dana isti ljudi pričaju. Vidim i dalje koriste telefon. Nisu prešli tamo gde su bolje notifikacije.
 
Devojka me je pitala da detaljnije pojasnim, to sam i uradio, mislim da ne krsim pravila foruma, sto je jedino bitno ja mislim. Sve preko toga prelazi na licni nivo, a time se ne bih bavio ovde.
 
Nazad
Vrh Dno