Šta je novo?

iPhone 14

Drustvo, jel moze pomoc? Da li da uzmem 13 Pro ili 14 Pro? Planiram preko mts, malo manja doplata je za 13 Pro, doduse za 13PM je ista doplata kao za 14 Pro, ali mi nesto max izgleda preveliko, nemam ogromne sake i mobilnost torba/dzep je teza. Inace sada imam 8 Plus.
 
Hvala na savetima. Da li je bolje otici u poslovnicu ili mi dodje na isto ako uzmem online? Posto treba da promenim paket na malo veci. I ako uzmem online i kad mi stigne na kucnu adresu, pretpostavljam da se daju pare (ili preko racuna) telefon+nova pretplata? (I tako 24 meseca?)
 
Sto se tice dimenzija 8 plus je manje vise isti kao i pro max...
Mada ja bih isla na 14 pro isto pre nego na 13PM...

Inace u Mts-u mi je receno da nemaju apsolutno nikakvih informacija kada ce dobiti naredne kolicinu 14 PM modela,dakle nacekacu se posteno.
 
Drustvo, jel moze pomoc? Da li da uzmem 13 Pro ili 14 Pro? Planiram preko mts, malo manja doplata je za 13 Pro, doduse za 13PM je ista doplata kao za 14 Pro, ali mi nesto max izgleda preveliko, nemam ogromne sake i mobilnost torba/dzep je teza. Inace sada imam 8 Plus.
8 plus koji sad imaš nije ništa manji od 13PM, samo je primetno lakši. Ako njega koristiš bez problema, neće ti problem biti ni 13 PM. Eventualno može biti problem težina, jer je stvarno težak telefon.
 
Posto prvih put razmatram Iphone i ceo zivot sam u Android svetu moze li potvrda koja me je sokirala da Iphone kamera nema neki PRO/Manual mode da mogu sam da odredjujem ISO ili Shutter speed vrednosti etc? o_O
 
Posto prvih put razmatram Iphone i ceo zivot sam u Android svetu moze li potvrda koja me je sokirala da Iphone kamera nema neki PRO/Manual mode da mogu sam da odredjujem ISO ili Shutter speed vrednosti etc? o_O
Jeste sokantna vest, i to je tak otkad se proizoidi iphone a mozda te prodje sok kad shvatis da ima nekoliko desetina aplikacija na storu sa kojima sve to mozes da uradis.
 
Jeste sokantna vest, i to je tak otkad se proizoidi iphone a mozda te prodje sok kad shvatis da ima nekoliko desetina aplikacija na storu sa kojima sve to mozes da uradis.
To je skroz ok ako su te eksterne aplikacije dobre, na androidu recimo dosta njih je katastrofa i zavisi od telefona do telefona.
S obzirom da je Iphone jedinstven hardware za sve aplikacije pretpostavljam da to nije problem i da te aplikacije sljakaju kako treba?
 
To je skroz ok ako su te eksterne aplikacije dobre, na androidu recimo dosta njih je katastrofa i zavisi od telefona do telefona.
S obzirom da je Iphone jedinstven hardware za sve aplikacije pretpostavljam da to nije problem i da te aplikacije sljakaju kako treba?
Naravno sve fercera.

Ovo je Pro Cam
 

Prilozi

  • 68E1F7D4-75B3-4831-8FAA-571A206EE337.png
    68E1F7D4-75B3-4831-8FAA-571A206EE337.png
    1 MB · Pregleda: 281
U Rimu gledam jedan pored drugog 14 i 14 pro. Vizuelno notch i ostrvo izgledaju prakticno isto. Da ostrvo nema ove nasminkane aoftverske fore, ne bi bilo nikakve razlike...
 

Prilozi

  • 20220926_141140.jpg
    20220926_141140.jpg
    226.4 KB · Pregleda: 210
@Exodusbgd imas li osecaj da su malo "mirnije" ili "dovrsenije" ivice samog telefona, odnosno sam frejm na 14 PM u odnosu na 13 PM ?
 
@Exodusbgd imas li osecaj da su malo "mirnije" ili "dovrsenije" ivice samog telefona, odnosno sam frejm na 14 PM u odnosu na 13 PM ?

Nešto su elegantnije ivice na 14PM, rekao bih. Nisam još stigao kamere da testiram, ali što se tiče fluidnosti u radu, definitivno je fluidniji 14PM, i to vidno (u radu kroz menije, notifikacijama, itd).
 
Stigao :)
 

Prilozi

  • C5482F8B-B1C6-40A0-8379-9738CDE94D28.jpeg
    C5482F8B-B1C6-40A0-8379-9738CDE94D28.jpeg
    187.6 KB · Pregleda: 206
Sta je pravi forumas, prvo slikanje za bench pa onda skidanje folije :ROFLMAO:

nek je sa srecom :)
 
^ pa ne sme da ga slika bez folije da se ne izgrebe ekran 😃
 
Mene briga i za notch i ostrvo, telefon uzimam jer je najbolji na trzistu , sa najboljom kamerom, baterijom , brz, pouzdan i siguran u radu. Da je ovo najbolji ajfon do sada jeste, dal ga vredi kupiti treba sam covek da vidi u zavisnosti od budzeta, potreba, zelje, trenutnog telefona. Da telefoni rastu na drvetu, svi zivi bi uzeli 14 pro ili 14 pro max, ovako nek svako izracuna za sebe i odluci.
 
Čkalja je bio u pravu, u Mts-u su skocile cene za celu 14 seriju. Nisam sigurna da li je to obuhvatilo i druge operatere. Cini mi se da je i u Yettel-u skuplji od jutros.
Mada opet jeftinije nego u Mts-u, sokantno ali istinito 😵

Samo se nadam, s obzirom da sam porucila u priorderu, i da je zahtev odobren, da se ta promena cene ne odnosi mene... A kakvi su slepci, verovatno ce se odnositi na sve 😫
 
Čkalja je bio u pravu, u Mts-u su skocile cene za celu 14 seriju. Nisam sigurna da li je to obuhvatilo i druge operatere. Cini mi se da je i u Yettel-u skuplji od jutros.
Mada opet jeftinije nego u Mts-u, sokantno ali istinito 😵

Samo se nadam, s obzirom da sam porucila u priorderu, i da je zahtev odobren, da se ta promena cene ne odnosi mene... A kakvi su slepci, verovatno ce se odnositi na sve 😫
Au vidi stvarno, znaci otpada moje pitanje i lepi snovi da je ista doplata za 13PM i 14P 🤪
 
Nazad
Vrh Dno