Šta je novo?

iPhone 13

da li iphone ima opciju kod dolaznog poziva automatski odgovaranje kad mobitel prisloniš na uho
 
Imao sam na IP13PM aktiviraju esim karticu
Restoran sam ga i vratio na fabrička podešavanja i sad ne mogu aktivirati e sim
Prvo sam obrisao mobilne podatke , pa e sim i nije htelo i na kraju vratio na fabrički podešavanje i opet nece s
Da aktivira
Dobio sam i novi kod na mail i opet isto piše da ne može da aktivira
Zna li ko sta i kako inače IP je nov ja ga kupio i e sim mi radio
Hvala
 
Imao sam na IP13PM aktiviraju esim karticu
Restoran sam ga i vratio na fabrička podešavanja i sad ne mogu aktivirati e sim
Prvo sam obrisao mobilne podatke , pa e sim i nije htelo i na kraju vratio na fabrički podešavanje i opet nece s
Da aktivira
Dobio sam i novi kod na mail i opet isto piše da ne može da aktivira
Zna li ko sta i kako inače IP je nov ja ga kupio i e sim mi radio
Hvala
jesi se obratio svome operatoru
 
napravio glupost i aktiviro voiceover,sad nemogu ući u postavke niti ga ugasiti
 
Ja i dalje imam veliki battery drain. Preko noci izgubi 15-20%. Fora je sto u bateriji nema nicega u tom periodu da vuce bateriju u pozadini (screen se povremeno upali za notifikaciju). Ali i kad nema toga isto pada baterija.
U subotu uzeo telefon, u nedelju updateovao na 15.7.1. Juce ugasio background app refresh. Ali deluje da nista ne pomaze. Inace skoro uvek na WiFi, lokacija pogasena, mobilni podaci pogaseni, blutut pogasen.
Okej bi mi bilo da baterija curi da je heavy usage u pitanju, jer ipak je 13 Mini, ne ocekujem bateriju kao na Pro Max. Ali ovo je preterano.
Sad cu da sednem da vidim sta ce Gugl da kaze, ali ako neko ima ideju kako bih mogao da sredim ovo, nek javi.
Ne bih da radim update na 16.1.1 jer imam osecaj da ce biti isto ili cak i gore. Factory reset mi je poslednja opcija.
 
Ja sam svoj 13 Pro apdejtovao na 16.1.1.
Dosadno mi bilo pa sa 15.5 dignem, mada mi je nudio i 16.1.2.
 
Ne dize mi se, mislim na 16.x. verzije za sada (dok ne izadje stabilnija 16.2 il koja vec, koja ce da resi probleme sa kojim se srecu ljudi na 16.1.x).
Jeste, telefon je nov. Otpakovan i aktiviran u subotu.
Videcu sutra kako ce da se ponasa.
Svakako kao zadnje opcije ostaju update i factory reset.
 
jesi se obratio svome operatoru
izadje mi Aple obavestenje da je kod istekao
A MTS mi šalje istu e-sim sa istim kredencijalima i pise kartica se ne može aktivirati , dok aple piše istekao kod aktivacije
Prosledili su tehničkoj da reše , a ni danas ništa , a ja ne mogu da se krećem bar još 2 nedelje i bez telefona sam :mad:
 
Evo da se priključim i ja, na 11 pro sa ios 16.1.1 nikakav problem, upravo ažurirao na 16.1.2 pa ćemo videti kako će se ponašati.
Naravno, nakon prelaska na ios 16 odradjen factory reset.
Baterija na 83% i bez problema ceo dan, popaljeno sve (mix wifi/4g, bt, gps), s tim da uvek aktiviram štednju baterije kada skinem telefon sa punjača (za moje potrebe je to skroz u redu, notifikacije koje su mi bitne dobijam na vreme).
 
Pa i nisi bas relevantan. Low power mode, iphone 11 pro i BH 83%.
 
Ne dize mi se, mislim na 16.x. verzije za sada (dok ne izadje stabilnija 16.2 il koja vec, koja ce da resi probleme sa kojim se srecu ljudi na 16.1.x).
Jeste, telefon je nov. Otpakovan i aktiviran u subotu.
Videcu sutra kako ce da se ponasa.
Svakako kao zadnje opcije ostaju update i factory reset.
Misliš da je manji problem to što ti telefon gubi noću 20% nego ti neki problemi koji misliš da postoje na ios 16?
 
Evo ja sad kad setim, jedini problem je to što se ponekad neki od vidžeta zaglupe, tipa budilnik na lock screen-u ne pokaže sledeći alarm ili na home screen-u weather widget nestane, ali ga scroll levo ili desno vrati odmah. Ali daleko od toga da ima nekih većih funkcionalnih bagova. Baterija odlična, UI leti, face unlock bez greške u mrklom mraku..... Nije to Pixel pa da svaki sledeći update nešto popravi a nešto pokvari
 
Meni sve radi stabilno osim vibera koji uvek zabode na par sekundi kada udjem iz lock screena.
Notification center je uzasan, ali koliko sam skontao to je “feature” a ne bug, pa ko voli - voli, ko ne - moz se slika…
 
Okej okej ljudi, loše sam se izrazio.
ProbleM sa baterijom. Puni forumi i reddit toga. Svi modeli zahvaceni sa iOS 16 (čak i 14 serija).

Evo danas kako treba. Isključio juče neke stvari + Globaltel eSIM jer izgleda loša mreža. Prevideo u status baru, gledao samo drugu MTS karticu.
Preko noći skinulo 3-4%.
E sad moram da istestiram da li je do Globaltela. Jer na Xiaomiju nisam primetio problem sa mrežom.
A svakako će mi Dual SIM biti potreban.
Videh changelog od 16.1.2 da imaju neke fixeve za wireless carriers (ne znam da li se misli na eSIM ili nešto drugo).

Verovatno cu kroz koji dan da odradim update na 16.1.2 ali još par stvari da istestiram.
 
I ja ne azuriram odmah, prestao sam nakon ios- 13.3 na 11 PM. Zaprati kanal iApplebytes na YT do sada nije pogrijesio nikada.
 
Da li neko ovde koristi iPhone 13 mini? Prelazim sa XR pa me zanima kakva je baterija? Neki kažu da je ista kao u standardnog iP 12. Koristio bih ga za društvene mreže. Na XR sam imao otrpilike 5h SOT-a.
 
Jel BH racuna zaista stanje baterije na telefonu. Citao sam i gledao par klipova na yt i generalno kazu da ne postoji alogaritam koji moze da izracuna broj jona u samoj bateriji
 
Dosta je primjera tu kako nije tacan ali mnogi gledaju kao da je stvar o kojoj sve ovisi kad je prodaja/kupovina u pitanju.
 
Pitanje. Da li za iphone telefone za middle east region može da se koristi ona globalna garancija kod nas? Pročitah na KP negde da ne može, kao samo telefoni kupljeni u EU mogu da se reklamiraju kod nas.
 
Kod naših nisu mogli da se reklamiraju telefoni sa dve fizičke sim kartice (Hong Kong, Makao ili gde su već u ponudi), a drugi su mogli.
 
Zasto ne mogu da vidim procenat baterije blutut slusalica? Sve sam podesio sto treba i nema da pise.
 
Ja uredno vidim procenat baterije nekih šaomi slušalica od par hiljada dinara
 
Ne znam do cega je onda, jel je dovoljno samo da povezem slusalice i to je sve, ili jos nesto sta podesim?
 
Nazad
Vrh Dno