Šta je novo?

iPhone 13

Nov 13 128GB imaš nov već od 780e, zašto bi kupovao polovan skuplje?

nače tema pnovo ode u operatere, može i da se prebaci u taj deo foruma? Dok vama stignu 13 od domaćih operatera eto 14 predstavljen.

Neko je pomeno poređenje 13 i 12 Pro, sada po ovom cenama kada je 13 - 780e a 12 Pro 900e, apsolutno sam pre za 13, dobije se nov ekran sa manjim izrezom, nove kamere i najbitnije bolja baterija. 13 će im ispasti na kraju najprodavaniji u celoj seriji kako je krenulo, njega ima, sa 13 Pro kubure te ima - nema, 13 nosi pobedu.
Pa sta znam ima ih dosta i krecu se od 780 do 800, nego naleteh na oglas iz mog grada, i to covek prihvata zamenu pa mi odgovara, ne smeta mi sto je mesec dana star. Da imam para za 13 pro uzeo bih ga ali mislim da je 1000e za takav fon mnogo dati, i bas mi je zao sto necu uzeti 13 pro, kao sto rekoh meni je licno ta treca kamera presudna tako da se lomim opasno izmedju 13 i 12 pro/ pro max
 
Stigao 13 PM za vikend. Presao sa XS Max, odmah sam primetio 120Hz ekran, bolji lezi u ruci ali sam ga stavio u neko kinesko djubre od maske, baterija fantazija (naspram skoro 3 i po godine starog XS max-a). Kamere nisam nesto testirao, malo onaj cinematic mode. Sve u svemu zadovoljan sam 😄
 
Ja danas po prvi put ubacio 13 PM u Puro Icon masku (silikonsku) i sad ne može da mi stane u nosač u kolima. Prevelik je. Baterija kida to nema šta. Ja prešao sa 11 PM i tu se primait razlika.
 
I meni jutros stigao 13pm.
Prelazim sa op7pro i androida prvi put na iOS.
Trebaće mi par dana da se naviknem na sam sistem.
Nemam zamerki, sve mi je top i na mestu.
Jedino mi je ekran nekako plastičan na dodir, kao da ima na njemu neku mat foliju.
Svakako ću Nillkin c+ PRO staklo, pa mislim da mi neće smetati toliko.
Pročitao sam temu, u vezi za punjače, mislim da ću neki 20w pd Samsung za početak, a za maske dok ne stigne neka oriđiđi magsafe, moraću neku tpu gumicu.
 
I meni jutros stigao 13pm.
Prelazim sa op7pro i androida prvi put na iOS.
Trebaće mi par dana nedelja da se naviknem na sam sistem.
Nemam zamerki, sve mi je top i na mestu.
Jedino mi je ekran nekako plastičan na dodir, kao da ima na njemu neku mat foliju.
Svakako ću Nillkin c+ PRO staklo, pa mislim da mi neće smetati toliko.
Pročitao sam temu, u vezi za punjače, mislim da ću neki 20w pd Samsung za početak, a za maske dok ne stigne neka oriđiđi magsafe, moraću neku tpu gumicu.

Evo popravio sam ti to. Nek je sa srećom, malo strpljenja u startu i bićeš prezadovoljan! :)
 
Meni je prvi iphone bio do prošle nedelje, koristio ga godinu dana i vratio se na Android. Nije loš IOS ali daleko od od savršenog, dual SIM podrška je katastrofa. Sad sam na S21+ i ekran je prva liga, kao i uvek kod Samsunga
 
To je počelo strašno da me nervira, gledao i Ip 13 kao zamenu za Ip12 koji sam imao a zatim uzeo u ruke S21 i provalio koliko je bolji ekran. Vibracija na IP kao da nije postojala a to mi je veoma bitno bilo na poslu... Ko zna možda se sa IP14 vratim na IOS, za sada ostajem na S21+
 
To je počelo strašno da me nervira, gledao i Ip 13 kao zamenu za Ip12 koji sam imao a zatim uzeo u ruke S21 i provalio koliko je bolji ekran. Vibracija na IP kao da nije postojala a to mi je veoma bitno bilo na poslu... Ko zna možda se sa IP14 vratim na IOS, za sada ostajem na S21+
Nije ekran bolji nego kod Samsunga je kalibracija boja urađena da ti izbija oči, jako drečavo pa to izgleda lepo, dok kod iPhone je ekran isti ali urađeno da boje budu realne. Uzmi na primer crvenu jabuku i slikaj sa oba telefona tipa S21U i IP13PM i pogledaj tu istu jabuku na ekranima pa ćeš videti razliku realnosti.
 
Znam to da Samsung ima napucane boje ali i kad ih vratiš na natural opet će ti svako reći da Samsung ima bolje ekrane... i to stoji
Znam to da Samsung ima napucane boje ali i kad ih vratiš na natural opet će ti svako reći da Samsung ima bolje ekrane... i to stoji
Nisam ni u jednom taboru, samo prepričavam svoje prvo iskustvo na ip12. Ima prednosti ali i mane, možda mi je samo dosadio dosadni IOS.
Znam to da Samsung ima napucane boje ali i kad ih vratiš na natural opet će ti svako reći da Samsung ima bolje ekrane... i to stoji

Nisam ni u jednom taboru, samo prepričavam svoje prvo iskustvo na ip12. Ima prednosti ali i mane, možda mi je samo dosadio dosadni IOS.
I da, ip12 je prvi premijum telefon koji se zadržao kod mene skoro godinu dana, to govori da vredi...
 
Poslednja izmena:
To je počelo strašno da me nervira, gledao i Ip 13 kao zamenu za Ip12 koji sam imao a zatim uzeo u ruke S21 i provalio koliko je bolji ekran. Vibracija na IP kao da nije postojala a to mi je veoma bitno bilo na poslu... Ko zna možda se sa IP14 vratim na IOS, za sada ostajem na S21+
Vibracija na iphone-u slaba?😅
 
Da, na IP12. Koleginica imala S6 i vibracija baš bila ok, sad na 12 ko da je nema.
Nekadašnja Appleova prednost u odnosu na Android svet u smislu fluidnosti i stabilnosti se bitno smanjila u zadnje vreme, pa čak bih se usudio reći i nestala u određenim situacijama. Slažem se da je Apple dobar izbor za ljude koji planiraju imati uređaje duže vrijeme. Ali svaka priča o superiornosti Applea u odnosu na Android više nema tu težinu koju je možda imala nekad. Android svet je bitno napredovao dok Apple uglavnom stagnira zadnjih godina. Ko god je koristio ovogodišnji flaghship Android uređaj i recimo jedan ovogodišnji iPhone može potvrditi ova moja razmišljanja.
 
Ti si izgleda pokupio svu pamet sveta, pa si došao na forum da pišeš eseje na ižvakane teme??
 
^ pa dobro čovek ima svoje mišljenje, ne pominje da kod Samsunga posle 2 nedelje od factory reset počinje potrošnja bespotrebno baterije, da kad god se dobije malo veći update ajmo opet reset... Ne govori o stabilnosti samog sistema što nekome ili nekima znači. Takođe kod Samsunga me izluđuje instalirane aplikacije poput Netflix, Facebook... Takođe fore sa N20U serijom što je najgora verzija stigla u Srbiju i naravno tako će biti i sa S22U po najvećoj ceni u Evropi. Pa onda koji imaš firmver, ajmo Odin da ga flash da bi dobijao redovno update a ne čekao po 6 meseci... Pošto kad Samsung da update moliš Boga da ga dobiješ a ne kao kod iPhone kad puste svi dobijaju zajedno.... Bateriju da i ne spominjemo pored exynos....
 
Drugari, daleko je Sam od savršenog, ali ja gledam dobre i loše strane oba sistema i to javno komentarišem bez namere da nekog vređam. Nisam zagriženi android user ni jabukar
 
neke stvari koje su me smorile na pocetku koriscenja

-viber i whatsapp nemaju restore backupa, neverovatno u 2022 da to nije isprogramirano...
-nema google photos i ko zna sta jos, smorio sam se i batalio app store, ocigledno je da moram i US nalog da pravim.(paticu za YT vancedom)

U sustini, o migraciji sa androida nema ni govora, jedino sto sam uspeo je da prebacim su sms poruke i da se ulogujem na google nalog, i to vise puta, u accounts meniju, u safariju, u gmail appu o_O

nisam verovatno ljudima kad su pricali da treba sigurno par nedelja da se covek navikne, ali da, sad vidim i zasto
 
neke stvari koje su me smorile na pocetku koriscenja

-viber i whatsapp nemaju restore backupa, neverovatno u 2022 da to nije isprogramirano...
-nema google photos i ko zna sta jos, smorio sam se i batalio app store, ocigledno je da moram i US nalog da pravim.(paticu za YT vancedom)

U sustini, o migraciji sa androida nema ni govora, jedino sto sam uspeo je da prebacim su sms poruke i da se ulogujem na google nalog, i to vise puta, u accounts meniju, u safariju, u gmail appu o_O

nisam verovatno ljudima kad su pricali da treba sigurno par nedelja da se covek navikne, ali da, sad vidim i zasto
Lelee, ovo me je sad solidno udaljilo od kupovine 13ice....
 
Drugari, daleko je Sam od savršenog, ali ja gledam dobre i loše strane oba sistema i to javno komentarišem bez namere da nekog vređam. Nisam zagriženi android user ni jabukar
Slazem se ni ja nisam neki fanboy , ja trenutno koristim Samsung ali takođe više ima problema android kao sistem nego IOS (za 3god u komadu i dva modela iPhone ni jedan problem) dok mi dođe da Samsung udarim od zemlju. A što se tiče otiska prsta kad skineš foliju i staviš kao ja jedno 10 UV stakala i ne može da radi fingerprint, a da ne pričam od faceid koji je plač, znači sve moguće ima stvari biometrijske zaštite da bih na kraju koristio kod od 4 broja. To što su navikali A12 ja iskreno ne vidim nikakvu razliku, kazu animacije?! Treba da pogledaju kako rade animacije na iPhone 13 pro max. A pogotovo oko baterije koja na Samsung telefonima je bila uvek teško s...e osim na S10 lite. Opet sa druge strane uzimaš šta tebi više odgovara.
 
neke stvari koje su me smorile na pocetku koriscenja

-viber i whatsapp nemaju restore backupa, neverovatno u 2022 da to nije isprogramirano...

Ni ja ne vidim razlog da to nisu standardizovali izmedju platformi, mada retko ko i koristi Viber u svetu. Ako je za utehu, Viber backup bas brlja i sa iOS na iOS, kod mene je zabagovao kad sam kupio novi telefon, i nista nije moglo da se prebaci. Sve zivo sam probao, support je totalno nesposoban. WA je odradio lepo sve. Ne znam sto je kod nas Viber zaziveo toliko.

Screenshot 2022-01-24 at 23.06.45.png
 
Evo popravio sam ti to. Nek je sa srećom, malo strpljenja u startu i bićeš prezadovoljan! :)
Ma jok, dan-dva max. 😆
Za sve ove godine nema roma koji nisam probao, i sam kompajlirao po ukusu aosp..
Sve sam podesio, osim reklama u aplikacijama(b92 i sl.).
Ima li nešto slično Adguard-u ili DNS-u, i plaćeno ako ima? Čuo sam za ControlD, moraću da isprobam to.
 
Ja koristim Purify i meni radi posao, ali koliko znam prevazidjen je odavno i ima dosta boljih opcija na AppStore-u
 
Ma jok, dan-dva max. 😆
Za sve ove godine nema roma koji nisam probao, i sam kompajlirao po ukusu aosp..
Sve sam podesio, osim reklama u aplikacijama(b92 i sl.).
Ima li nešto slično Adguard-u ili DNS-u, i plaćeno ako ima? Čuo sam za ControlD, moraću da isprobam to.
Instaliraj adguard DNS profil, i pokriven si i na mob netu i na WiFi. I što je najbolje, ne pali VPN :)
 
whatsapp najavljuje, viber nemamo pojma kad ce, ali je tako i u prelazu sa ios na android
 
Juče upravo preuzeo iPhone 13 u Telenoru. Čekao nekih pet dana od dana rezervacije.

Što se tiče zaštite ekrana, šta koristite i šta vam se najbolje pokazalo? Da li uopšte vredi trošiti neku veću sumu novca?
 
Ja kupujem ESR zastite zadnjih par godina, kvalitetne su i imaju mounting frame za pravilno i precizno postavljanje.
 
I ja nesto vagam i razmisljam da sa OnePlus-a 7Pro predjem na 13 Pro Max. Zanima me generalno Google Photos, vidim da ga ima na app storu ali me zanima da li backup i sve ostalo radi isto kao na androidu, znacilo bi mi da mi slike ostanu na istom mestu kao i do sada sa svim androidima koje sam imao.
 
Radi - keva recimo fura "dupli" backup.
Na google photos ima sve fotke sa prethodnih telefona, a sve nove idu uredno na iCloud.
 
Pa to verovatno bih i ja radio backup i na google i na iCloud, ne bih da mi fale slike na Google-u. Hvala lepo za info
 
Nazad
Vrh Dno