Šta je novo?

iPhone 13

Vidim da se stalno pominje Apple Care + u iPhone temama, jel to sigurno radi kod nas? Menjaju i fizicka ostecenja koja je prouzrokovao korisnik (slomljen ekran i to)?
 
A sta ti je bitno toliko u toj drugoj godini garancije, posto godinu dana svakako imas od Apple? Daces 200, 300eur vise da bi imao godinu dana duzu garanciju, umesto da kupis telefon za manje para i placas AC+ koji je nekih 8,5$ mesecno? Pritom ti AC+ pokriva sve, pa cak i da razbijes telefon, dok ti druga godina garancije kod provajdera pokriva samo ukoliko se telefon pokvari sam od sebe i to boga pitaj koji ti zamenski deo daju. Naravno da nemaju ugovor sa Macolom, to im se ne bi isplatilo.
Ja volim da kupim sa dve godine garancije, nekako sam mirniji iako znam da se retko desavaju kvarovi a bitno je recimo u slucajevima kad posle godinu dana prodajes telefon, mnogo ga je lakse prodati kad napises da ima jos godinu dana garancije nego bez.
 
Što se cene tiče, u mom slučaju, mislim da se islati... Dajem mts-u 1000e za 13 pro sa dve godine garancije, dok je na KP, u ovom trenutku, oko 1200e sa standardnom Apple garancijom od jedne godine. Ugovor je na tri godine od 1990din mesečno koji koristi moja majka. Ona ima telefon, a Omorika 3 joj i više nego odgovara.
E, sada nisam upoznat sa AC+ kod nas... Ako sam razumeo, iz Srbije mogu da upalaćujem AC+?

Što se Macole tiče samo reči hvale! Meni je crko Mac i lagano su u PostEkspres-u nešto teško izmuvali...tipa, nije bilo nikog na adresi a bila žena sve vreme, nije dostava mogla da se vrati ponovo pa su paket vratili u poštu pa odatle u magacin posto bio vikend... Katastrofa neka. Na kraju su ljudi iz Macole išli u magacin Pošte da nađu pošiljku. Sami radnici se organizovali i jedan od njih je otišao i pronašao pošiljku. Stvarno su ludi! :)
1000e telefon + 36000 din za više pretplatu tri godine (može se dobiti popust 50% na pretplatu, tako bi imao 1000 din a ne 2000 din, i to plaćaš više pa ubaci u matematiku). Sa druge strane da si kupio za keš imaš uštedu od 36000 din.
U računicu ubaci da je ugvorna obaveza tri godine, znači tri godine nema promene telefona a garancija je kraća tj. dve godine, opet nisi pokriven sve vreme što je poenta ugovorne obaveze i garancije u ovom slučaju.
 
Sad kazu(call centar) da im nove kolicine nece stizati do Februara.
Evo info za one koje zanima za Telenor. Posto sam narucila pre mesec i po dana, javili su mi iz Telenora da se nadaju da ce mi stici u ovoj turi koja stize krajem meseca. Tako da haos. Moj ortak je preko A1 dobio 10 dana nakon porucivanja, drugarica mu radi tamo i preko sebe rezervisala i eto.
 
Evo info za one koje zanima za Telenor. Posto sam narucila pre mesec i po dana, javili su mi iz Telenora da se nadaju da ce mi stici u ovoj turi koja stize krajem meseca. Tako da haos. Moj ortak je preko A1 dobio 10 dana nakon porucivanja, drugarica mu radi tamo i preko sebe rezervisala i eto.
A ja se sinoc cujem sa jednim poznanikom koji radi u Telenoru bas, kaze cekaju da stigne u magacin, ali ni sama distribucija je rekla da ne zna kad ce to da bude dok im ne javi Apple.
 
Evo info za one koje zanima za Telenor. Posto sam narucila pre mesec i po dana, javili su mi iz Telenora da se nadaju da ce mi stici u ovoj turi koja stize krajem meseca. Tako da haos. Moj ortak je preko A1 dobio 10 dana nakon porucivanja, drugarica mu radi tamo i preko sebe rezervisala i eto.
Pa nema telefona
To valjda svima jasno. Sve sto su operateri porucili nije stiglo. Ovo sto stize na kasicicu je i ide nekim redom, ko je porucio ide njima prvo
Po shopovima nema. Koliko znam, svi koji su radili preorder dobili su telefone (znam posto sam porucio dva)
 
A ja se sinoc cujem sa jednim poznanikom koji radi u Telenoru bas, kaze cekaju da stigne u magacin, ali ni sama distribucija je rekla da ne zna kad ce to da bude dok im ne javi Apple.
Koliko znam, moze samo da im javi uvoznik a ne Apple, posto je bilo da svi operateri nabavljaju od zajednickog uvoznika, za razliku od pocetka zvanicne prodaje iPhone-a.
 
Vip ne nabavlja od iStyle-a, sami uvoze.
 
Ako neko poznaje nekog pri VIP(A1)-u, neka se javi u PM, naravno castim. Rezervacija bez neke veze ne moze, bio sam u MTS i Telenoru. Kod jednih moram imati uslugu 6 meseci da bih stekao pravo na uredjaj, a ovi drugi traze ucesce 100k a i imam njihov 100gb net preko kartice, nisam zadovoljan kako to radi...
 
čekiraj ananas, imaju po izuzetno dobrim cenama iphone telefone.
 
Nema 13pm 256gb
 
Jel ima ovde nakog da je prešo sa 12 na ip13 ? Razmišljam o tome da prodam 12 i kupim običan 13, i trebaju mi utisci onih koji su ovo odradili ? Razum kaže da ovo nije dobra ideja, srce traži 13 😊
 
Razum ti dobro kaze, potpuno je besmislena kupovina 13 ako imas 12, jedino sto ima smisla posle njega je 13pro, eventualno 12 pro.
 
Jel ima ovde nakog da je prešo sa 12 na ip13 ? Razmišljam o tome da prodam 12 i kupim običan 13, i trebaju mi utisci onih koji su ovo odradili ? Razum kaže da ovo nije dobra ideja, srce traži 13 😊
Nigde poente iskreno u ovoj transakciji...tek sa pro modelom možeš nešto značajnije primetiti...al nije na meni da ti delim savete, ja bi kupio u svakom slučaju 😇🤪🤫
 
Jel ima ovde nakog da je prešo sa 12 na ip13 ? Razmišljam o tome da prodam 12 i kupim običan 13, i trebaju mi utisci onih koji su ovo odradili ? Razum kaže da ovo nije dobra ideja, srce traži 13 😊
Ja sam presao sa 12 Pro Max na 13 Pro Max, veruj mi kada sam uzeo telefon u ruke imam osecaj da sam isti telefon uzeo u ruke samo druge boje, kamera je bolja i 120hz ekran gde se oseti razlika, baterija tu i tamo jer i na 12ici mi je odlicno drzala 😁
 
Sa pro modela i ima razlike, sa klot 12 na 13 je bacanje para :D
Da je bar dizajn drugaciji pa i ajde ali ovako bas nema smisla
 
Stigao danas 13 Pro Max 1TB. Na prvu, osjeti se prelazak na 120Hz.
Za dalje, kroz par dana (prelazak sa 12 Pro Max).
 
Zvao jutros Telenor korisnicki servis, kaze mi izvesna Milica da se 13 pro max ceka izmedju 3 i 10 dana :D
Isao sam do grada danas, udjem u poslovnicu u Usce, prica je da se ceka izmedju 2-3 meseca.
U povratku svratim do novog merkatora, kaze prodavac da ce doci polovinom Januara.

Dakle, svako prica neku svoju izmisljenu pricu i tvrdi da je u pravu... a telefona nema :)
 
Naravno da ne znaju operateri, nemaju preciznu informaciju od uvoznika. Izgleda da nema cipova na stanju u Tajvanu, pa se Apple preracunao i salje samo na bitna trzista, sto nase svakako nije.
 
Ja nešto nisam primetio nestašicu 13-ica, bar ovde u Holandiji . Mogu da ga dobijem kod operatera ili kupim u radnji kad god hoću, nije slučaj kao sa PS5 i nekom drugom robom.
Biće da je do naših hohštaplera. Pre su se oni preračunali kad su naručivali, ili im ne odgovara da kešnu toliko novca, koji posle čekaju na rate.😁
 
Zato sto je Holandija mnogo bitnije trziste od naseg 😅 Cena je ista kao kod 12ice, tako da nije do toga.
 
Biće da je do naših hohštaplera.
Nije samo do naših hohštaplera, Apple je u istom problemu kao i svi.
 
Zato sto je Holandija mnogo bitnije trziste od naseg 😅 Cena je ista kao kod 12ice, tako da nije do toga.
Da, ali radi se o navodnoj nestašici. 12-icu sam čekao skoro 3 meseca, dok sam 13-icu mogao da kupim u Apple Store-u čim se pojavila. Odnosno, 12-icu su dobijali na kašičicu i taj trend je dugo trajao. Znači nije isto.
Nemam iPhone 13, ali sam ga ispratio. Uglavnom ga ima u radnjama, a ako se naruči online, stiže za par dana na kućnu adresu, tako da nema reči o globalnoj nestašici, kakvu smo imali prilike da vidimo kad su u pitanju Apple stock-ovi: ograničenje za kupovinu maksimalno 2 kom i slično.
 
Ušao danas u "Promenadi" u Novom Sadu u IStyle i čačkao baš dugo sve iphone 13 telefone.
Moram reći i da jedino kod njih možete lepo uzeti telefon u ruke bez onih sigurnosnih "budža" što su zakačene za leđa telefona kao kod A1, Telenora i MTSa, pa možete i osetiti kako vam stvarno leži u ruci.
Moj lični utisak (korisnika Huawei p30 telefona): Ekran mi je fenomenalan na svim, naročito na 13pm, valjda me opčinila ta veličina samog ekrana. E sada, možda "deda" ne vidi, što se svi "ložite" na 60 vs 120 hz, meni je to sve isto, čačkao uporedo 13 pro i 13, i ja tu ne vidim da je nešto vauuuu tih 120 na 13 pro. Tu vas ne razumem. No, ja sam nezahtevan korisnik i kažem možda ja jednostavno ne vidim što vi vidite. Po meni glupost da mi odluči ta stavka. 13 mini, meni je telefon kao igračka, ja lično ga ne bih nikada uzeo. Meni je ono premali telefon, mada sam ne posedujem glomazan, te sam mini ostavio vrlo brzo. Sama izrada i izgled istih po veličini 13 i 13 pro modela, moram reći da mi 13 pro izgleda mnogo ozbiljnije, kvalitetnije, kada ih staviš jedan pored drugog. Ono što bi sa druge strane uzeo od 13 je ispupčenje kamere. Kod 13 pro i 13 pro max mi mnogo štrče, to mi se ne sviđa. I kada 13ke srednje veličine držim, onako kako sam navikao p30, prsti mi uvek nekako završavaju na kameri pozadi, toga nikako nisam uspeo da se otresem svo vreme. Inače 13 i 13 pro mi najviše prijaju po veličini kada ih držim, no to je verovatno navika jer mi je p30 iste veličine (skoro iste, malo je p30 viši). I 13 pro mi više leži po težini, 13 mi nešto lagana. Možda neko voli da mu je što lakši telefon, ali ja ne volim, odmah mi je ko igračka. Najduže sam držao, čačkao 13 pro max, kako sada imam priliku da ga uzmem i pošto se dvoumim između njega i samsung s21 ultra. I sve je super, telefon se vidi odmah da je vrh, ali ljudi moji koliko god ja sebe ubeđivao da je super ja nisam mogao da se naviknem na tu veličinu, uopšte mi ne leži lepo u ruci. A zaista guram i navijam za njega, no evo i sada kada ležim kod kuće i sumiram utisak, nikako da se otmem osećaju da mi je ono prevelik telefon. I uzimao sam u A1 i samsung galaxy s21 ultra koji je 6,8", ali samsung sam mogao lepo da držim, čak i sa onom sigurnosnom "budžom" pozadi koja mi je smetala. Kod njega nisam imao onaj neprijatan osećaj veličine, valjda zato što je uži. Te moj utisak je da je pro max prevelik telefon. I sada sam baš skenjan jer sam zaista želeo njega da uzmem pre svih. No kako vidim, da će biti ili 13 pro ili samsung ultra, ili ću i dalje da volim moj p30 koji evo od jutrošnjeg punjenja, sada u 21h ima 76% baterije. RIP Huawei, što mi te zluradi ljudi upropastiše i žele da predaju iphone loversima.
 
Predji ti najbolje na žaomi 😃
 
Nazad
Vrh Dno