Šta je novo?

iPhone 13

Uzeo sam skoro iphone 13 mini i imam jedno pitanje vezano za njega, da li je moguće, odnosno preporučljivo koristiti Samsung ep-ta200 i ep-ta20ewe adaptive fast charge adaptere uz pomoć type C na USB-A adaptera za punjenje telefona? U stranu brzinu punjenja, zanima me pre svega da li imaju neophodne zaštite u sebi ili će štetiti bateriji na duže staze kao što sam pročitao da magsafe punjači pa čak i original usbC apple adapter to mogu činiti zbog zagrevanja telefona?
Bilo sta je OK, jer ima ajfon u sebi sve sredjeno sto se integrisanih kola, zastita od prevelikog napona, itd, itd. Znaci konsenzus je kao sto su kolege ovde rekle - dok god je 'krsten' brend (bukvalno, nek je i ugreen, baseus, tj. oni su jos i odlicni, samo da nisu neki kungfu bez imena i prezimena), nema zime.
Magsafe je ubistvo za bateriju zbog kolicine toplote koja se generise, narocito pri ranim procentima, tako da je po meni za izbegavanje u sirokom, sirokom luku.
 
Primetio sam pre par dana da kad pustim neki video iz galerije treba mu 3 sekunde da ga očita prvo . To se pre nije dešavalo ,baš nervira .
 
Kad smo kod SOT-a ... 😂 8:44h i jos 30%, AW povezan i 70-30 wifi/lte
13 PM 😁


E7CE7E81-279B-464C-95AB-9205ADE09614.png
 
Vidim da mi je ukljucena Volte opcija, a nije zvanicno aktivirana u mts-u? Da li da je ostavim upaljenu ili ugasim, da li vuce bateriju ovako?
 
Aha, znaci automatski su mi aktivirali jer imam mogucnosti da je koristim. Onda dobro, nisam znao, mislio sam da treba da saljem zahtev da mi aktiviraju.
 
^ najlakše proveriš tako sto pozoveš nekog i ako se ne prebaci na 3G nego stoji 4G volte je aktivirano
 
Da li jednom mesecno cekate da vam se isprazni telefon do 0% pa punite do 100%? Od kako sam kupila tel (3meseca) to nisam nijednom uradila?
 
Da li jednom mesecno cekate da vam se isprazni telefon do 0% pa punite do 100%? Od kako sam kupila tel (3meseca) to nisam nijednom uradila?
Nemaš potrebe za tim, do 20% ga pusti i onda ga stavi na punjenje i ne brini za bateriju
 
^ bitnije je da ne ide ispod 20%, a punjenje možeš do 100% ili manje. To najviše zavisi od tebe
 
Ja i dalje ne razumem zašto ljudi ne pune telefone normalno. Kako to do 95? Gledaš sve vreme ili kako? Staviš telefon na punjač i ne razmišljaš o bateriji, svakako će degradirati a svakako ćeš morati da ga puniš
 
^ ja ne idem sa baterijom ispod 20%, a punjenje zavisi ako zurim skinem ga kad moram ići da li bio na 60 ili 90%.
 
Ja i dalje ne razumem zašto ljudi ne pune telefone normalno. Kako to do 95? Gledaš sve vreme ili kako? Staviš telefon na punjač i ne razmišljaš o bateriji, svakako će degradirati a svakako ćeš morati da ga puniš
Ne gledam konstantno na vreme, pogledam kad sam stavila da se puni i tacno za sat vremena dodje do 95% i skidam sa punjaca.
^ ja ne idem sa baterijom ispod 20%, a punjenje zavisi ako zurim skinem ga kad moram ići da li bio na 60 ili 90%.
Ovo svakako. Ako zurim negde ili moram da idem svakako skidam sa punjaca. Ali kada sam kod kuce i ne idem nigde onda skidam sa punjaca tacno na sat vremena
 
^ ne moraš da se opterecujes da uvek bude na 95%, možeš skinuti i ranije ali bitno da ne ide ispod 20%
 
Da li je štetno ako ostavljam mobitel cijelu noć na punjaču, a uključen je "optimized battery charging"?
 
^ nije, naučio je patenat kad ustajes ujutro i tad će stati sa punjenjem. Punice do odredjenig % i stati, nastaviće da puni po svom proračunu da bude na 100% malo pre nego sto ti na primer alarm zazvoni.
 
Nznm sta se desava sa telefonom -IP 13 PM - sve isto ukljuceno od kako sam ga kupio - novembar 22 - prekjuce , juce i danas mob mi poceo da srce bateriju . Malo na netu , malo 4g , malo wi fi , ukljucen blu tut zbog pametnog sata i pocela da opada bat naglo . Danas uradio nadogradnju sa 16.2 na 16.3.1 .
Lokacija stalno ukljucena zbog vremenske prognoze od pocetka koriscenja , volte iskljuceno , e sim i sim kartica stalno tu . Mob podaci ukljuceni za mts e sim karticu koja mi je i glavna . Neki predlog sta uraditi ?
 
Ja sam zavrsavao dan sa 40% preostale baterije i bas ga forsirao i onda najednom pocelo mi se desavati da oko 20h mora na punjac. I dalje je bila 100% sto se zdravlja tice. Vratim na fabricka i opet je ona stara baterija geje zavrsim dan sa 50/60%. Isto je pro max u pitanju.
 
@Aries Ako ti odgovara velicina top. Ja sam probao pro max i bez obzira sto imam velike sake sa jednom rukom nema sanse da se koristi, pro model je taman.
 
^ jeste, šta god da kažem ne mogu se opravdati. Kriv sam 😀
 
Pozz ljudi, treba da uzmem neki iPhone, ili 13 128Gb ili 14 128Gb, da zameni moj 2.5god stari SE. Vidim u A1 fine ponude uz paket Neo 23, pa cu tamo da uzmem. Nema razloga da kesiram posto sada na rate isto izadje kao i za kes, tako da…. super. Samo me zanima da li iPhone 14 vredi 100e vise u odnosu na iPhone 13?! Cuo sam neke price da se 13 osetno vise greje u odnosu na 14, pa ne znam da li je to tacno. Da li je situacija sa baterijom nesto bolja? Igre se apsolutno ne igram, ostalo heavy duty :)
 
Nazad
Vrh Dno