Šta je novo?

iPhone 12

Pozdrav supruzi na iphone 12 mini pojavila kao neka fleka grafitne boje na Camere bump-u tj na onoj matiranoj plastici oko sociva kamere,pokusavali smo da obrisemo,ali nam nije uspelo,moguce da je ogrebotina,ali mi je cudno sto je grafitne boje..Jel imao neko slicno iskustvo?
Ne.
Daj sliku.
 
Sad bas gledah kod zene ona ima isto crveni iP12 Mini.
Mozda neko moze da predlozi sa cime da probas da skines.
Ja obicno ovakve stvarcice probam da skinem sa stapicem za usi i malo alkohola. Cime ste vi brisali.
Kad prodjes noktom preko toga, da li ima udubljenje, ogrebotina?
 
Sad bas gledah kod zene ona ima isto crveni iP12 Mini.
Mozda neko moze da predlozi sa cime da probas da skines.
Ja obicno ovakve stvarcice probam da skinem sa stapicem za usi i malo alkohola. Cime ste vi brisali.
Kad prodjes noktom preko toga, da li ima udubljenje, ogrebotina?
Probao sam i ja stapicem i alkoholom ali ne mrda….ne osecam udubljenje kad prelazim prstom…sad i na svetlosti sam analizirao,i ne mogu da prokljuvim sta moze da bude…jedino sto mi pada na pamet je da je mozda ogrebotina od kljuceva i da se ova providna plastika tako ponasa pri takvom grebanju…B85DFEB5-2578-4A13-A20F-DF2D457F98A0.jpeg
 
Pošto mi uskoro stiže Iphone 12 Pro kojeg provajdera mi preporučujete za e-sim pored Telenor post paid broja koji imam?
Kako vidim nema ih baš puno, Globaltel, A1, Mts? Ako ima neko ko je isprobao neke pa da podeli iskustva? Hvala
 
Pošto mi uskoro stiže Iphone 12 Pro kojeg provajdera mi preporučujete za e-sim pored Telenor post paid broja koji imam?
Kako vidim nema ih baš puno, Globaltel, A1, Mts? Ako ima neko ko je isprobao neke pa da podeli iskustva? Hvala
Pa samo ta 4 operatera i imamo nema petog sa time da Globaltel koristi Vip/A1 mrezu. Pogledaj koji paket ti odgovara kod ova tri operatera pa njega uzmi.
 
Ako pitas zbog samog eSima to ti je svejedno.
Ostalo se svodi na paket koji ti odgovara.
 
Ma ok, manje više znam neke cene, nego mislio sam da izbegnem zvanje sva 3 operatera rekoh
javiće se neko i napisaće imam A1 esim možeš uzeti samo postapaid pošto prepaid ne daju itd.
ili možda neka varijanta nekih e-sim iz okruženja kao drugi sim? Ok nebitno potražiću malo po
netu..Hvala pozz.
 
Nisam siguran, mozda imam problem na 12 mini sa screen flickering. Bukvalno ovo:

"According to reports from a section of the new device owners, the iPhone 12 Pro display has an issue where it flickers at brightness levels lower than 90%. This results in an ugly glow or a bright grey tint across the entire display when displaying blacks"

Ukoliko ustanovim da jeste to, da li Apple prihvata reklamaciju za to?
 
Ne. Ne prihvata.
Post automatically merged:

Jedan od najboljih video kreatora.

6 meseci posle:

 
Poslednja izmena:
Vrijedi li razlike 12 pro u odnosu na 12 i vrijedi li 12 PM u odnosu na 12 pro? Znam da je 12 PM najbolji sto se tice baterije, ekrana i da ima najbolje senzore sto se tice kamere (negdje sam citao da nije 100% identicno kao na 12 pro) ali za obicnog korisnika, vrijedi li ?
 
Meni bi vredilo samo zbog 2gb rama vise na pro i pro max modelu.
 
Ja mislim da ne vredi razlike u ceni 12 i 12 pro.Pro max vec druga prica, ako odgovara velicina samo napred.
 
Pa svi se razlikuju u nečemu, ja lično nisam hteo da imam ni 12 mini a ni običan 12, dok mi se Max činio prevelik,
i uzeo sam 12 Pro. :)
 
Ima razlike, niko i ne kaze da nema, samo je pitanje vredi li to 250e vise.
 
Bila je obicna 12ca do sada.
 
Mislio da necu pogrijesiti sa obicnom 12. Ne znaci mi telephoto kamera mnogo.
 
Zbog 14.5.1 vecina se zali na probleme iz klipa, tj na “trotlovanje”. Kad se to ispravi, a hoce, XR nije ni blizu 12ke.
 
Xr je vec stariji model, ove godine dolazi i 13 serija. Imao sam vec 11 pro, sad hocu nesto novije.
Omisljam se jos izmedju 12 nove ili 11 pm koristen. Najvise me velicina odbija. Imam i ponudu 12 pm 128 gb, 2 god garancije za 1.000e. ali opet velicina haos.
Planiram na duze vrijeme da ga zadrzim koji god uzmem.
 
Ja sam se nešto slično dvoumio, ali za razliku od tebe polovan nisam razmatrao.
Znači u obzir su dolazile 12 ke, najjosnovniji je otpao kao i najveći i odlučio sam
se za Iphone 12 Pro. :)
 
XR kao predlog je bilo zezanje, pogotovo naj link gde je xr bolji od 12
U oktobru sam naručio 12 pro bez velikog razmišljanja.
 
I ? Niste pogrijesili?
Niste se pokajali sto mozda ne uzeste 12 ili 12 pm?
 
Telefon menjam na nekih 18 meseci.
Prosle godine se u tom vremenskom prozoru za menjanje telefona poklopio izlazak 12 ice a i moj rodjendan.
Dete u meni je ocekivalo telefon za rodjendan i bukvalno je 12p tada stigao (iako imam 60+ godina)
Vec sam se navikao na tu velicinu telefona a 12pm je ipak veci tako da i tada a i sada mislim isto.
I ne nisam se pokajao.
 
Isto tako sam ja presao sa 11 Pro na 12 Pro Max, pa se nisam pokajao, baterija dva dana, prelep i ogroman displej, na kome notch deluje manje 🤣
Jeste malo nezgodan za baratanje jednom rukom, ali navikne se covek, za par dana ti sve manje od toga deluje kao igracka, koristim ga skoro pola godine i prezadovoljan sam.
Nije mi namera da te zbunim dodatno, nego eto, uzmi sve u obzir, probaj pa odluci.
 
Pozdrav jel moze neko da potvrdi , za iphone 12 pro iz Mtsa, da li su 100% simfree, Mikenzi mi rece da jesu, a na dva mesta u poslovnici Mtsa mi kazu da su zakljucani. Inace sam na Telenoru pa ne bih da kupim telefon koji je zakljucan.
 
Nazad
Vrh Dno