Šta je novo?

iOS 17

Ne sluzi alarm samo za budjenje da bi se islo na posao, postoje i ljudi u godinama, zaboravni, treba popiti lek neki i slicno :D
Za lekove podesiš u Health aplikaciji pod Medications da podesiš šta piješ, koliko često piješ i izlaze ti podsetnici nevezano za alarm a dodatno možeš videti i ako si neki dan preskočio da popiješ ;)
 
Evo da potvrdim da je 17.5 zaista najbolji 17. Telefon sjajno radi, vidim ubrzanje , mozda neko ne obraca toliko paznju. Baterija je brutalna, nije mi ovako tel drzao batt ni nov kad je bio. Alarm ne koristim, bude me deca :)
 
Da ,da nisam hteo da komentarisem bateriju...baterija na 15Pro 17.5 pokidala...
 
Za lekove podesiš u Health aplikaciji pod Medications da podesiš šta piješ, koliko često piješ i izlaze ti podsetnici nevezano za alarm a dodatno možeš videti i ako si neki dan preskočio da popiješ ;)
Bila je sala ali korisnu informaciju si dao (y)
Sala u smislu da ima i drugih stvari za koje se koristi alarm, ne mora samo da bude za budjenje, lekovi su samo bili primer koji mi pao na pamet.

Kako god bilo, zabrinjava sto nekima ne radi, cini mi se da se ne zna zasto je to tako, sad treba da ocekujem da meni prestane da radi svaki put kada treba da se oglasi :confused:
 
Meni se to desavalo na Samsungu. Stvarno je nepostivo. SVa sreca pa imam sat,da me ne izuje kad zagrmi a i on radi.;)
 
Rekoh vec ranije da i kod mene na 17.5 nema problema.
Ali da potvrdim i da baterija nikad bolja, sada 10h SOT na 13 Miniju i radi duplo brze, jos ne dodirnem ekran, on otvori aplikaciju, nekad mi i procita misli.
Takodje dobio 120hz updateom.
/s :ROFLMAO:

PS: Alarm radi, ali na satu.
 
Imam sat i ja, takodje update-ovan pre neki dan. Videcemo dalje kako ce da se ponasa, ako jos jednom zakasnim na posao kupujem budilnik kod kineza :D
 
^ obavezno onaj sa slike što sam postavio par postova gore. Taj diže iz mrtvih 🤣
 
Da li je problem sa alarmom standardni IOS problem. Ili je to slučaj sa 17.x? 15pm mi je prvi iPhone I omano je alarm juče. Ustao sam srećom 5min nakon sto je trebao da se oglasi pa nisam kasnio na posao. Gledam u postavkama . Alarm ugašen. Znaci upaljen je za sve radne dane. Ali se nekako ugasio. Postavljen je preko sata i nije bilo problema ranije na 17.4.

Ovo sto ne zvoni na poziv je isto I kod mene. Odzvoni prvu sekundu i smanji se. Kontao sam da je do WhatsAppa ali očito znaci nije.
 
Ja bar nisam imao problema pre ovog poslednjeg update-a. Za svaki slučaj sam iskljucio alarm i uključio ponovo pa ću videti da li će problem da se ponavlja
 
Da li ios traži factory reset kao android nakon veceg update? Ne mislim da je 17.5 mnogo bitan ali recimo da li bi nesto po moglo? Na androidu kada izadje nova verzija, ako ne uradim factory, stalno nešto zeza.
 
Apdejtovao iphone 11 na 17.5. Telefon radi fludnije, cak mislim da je i kamera malo bolja.
 
iOS 17.5 instalirao sinoc. Sa alarmom nemam trenutno problema ni na 13-ki ni na 13-mini. Ujutro redovno zvonio a tokom dana sam ga namerno nekoliko puta uljucivao i radi normalno. Nisam primetio trenutno ni jednu gresku u radu na telefonu generalno. Jedino ostaje da vidim za nekoliko dana, kad se zavrsi indexiranje, dal ce baterija eventualno bit bolja.
 
Evo izašao 17.5.1😃

Edit: instalirao i tek sad primetim ubrzanje o kojima su neki pisali pre par dana (14PM je u pitanju).
 
Poslednja izmena:
Pretezno da sanira vracanje obrisanih slika, sto je veoma cudno, i znaci da se slike iako obrisane na telefonu i cloudu, negde cuvaju u Applu. :)
 
Svako ko je makar jednom u životu iole zagrebao principe dizajna operativnih i fajl sistema zna da se fajlovi nikad zapravo ne brišu već se brišu samo reference na iste dok fajl kao takav ostaje na disku još neko (duže) vreme. To ovaj bug ne čini ništa manje gadnim ali stavlja u perspektivu neke stvari. Za temeljno brisanje su neophodne neke malčice radikalnije metode i prepisivanje niza nula preko samog fajla na disku, koga interesuje neka gugla detalje kako i šta
 
@gdesikuco

Ovo bi podrazumijevalo da ti diskovi/storage godinama kasnije nisu koristeni, sto je malo vjerovatno. Tako da ova teorija slabo pije vode.
 
Meni na 17.5 ne radi poziv kada se javim na slusalicama. Zapocne poziv ali ne cujem nista niti mene cuju. Moram da ugasim bt. Cak i ako na dialer poromeninim sa slusalica na iphone zvucnik ne radi, dok ne ugasim bt.
 
Pretezno da sanira vracanje obrisanih slika, sto je veoma cudno, i znaci da se slike iako obrisane na telefonu i cloudu, negde cuvaju u Applu. :)
Sablasno je sto su napljuvali decka na Redditu da namerno laze, itd, kad je napisao da mu sa polovnog kupljenog iPada se pojavljuju povampirene slike od pre par godina, kad ono Apple sam priznao problem u changelogu za 17.5.1. Jos sablasnije je sto priznaju ali ne pricaju zasto bas od ovog apdejta da se potegne ovo, nesto su oni cackali u backendu kod njih cim je ovo rezultat, samo je pitanje sta i zasto.

Trebaju da daju dosta detaljnije obrazlozenje za ovo, uopste nije naivna stvar.
 
IMG_9114.jpeg
 
@gdesikuco

Ovo bi podrazumijevalo da ti diskovi/storage godinama kasnije nisu koristeni, sto je malo vjerovatno. Tako da ova teorija slabo pije vode.
Ne znam šta tačno koriste od diskova za iCloud storage pošto sam jedini dodir do sada imao samo sa njihovom Networking/DevOps ekipom ali sad i mene interesuje, raspitaću se među starim drugarima, ako saznam nešto javim ovde. Nije nemoguće da fajlovi "prežive" godinama unazad, ako ništa sad bar znamo da Apple definitivno ne piše nule i jedinice preko obrisanih fajlova na svojoj infrastrukturi pa ako neko baš ima toliko top secret sadržaj, neka ga ne gura na iCloud jel'te
 
Sad ne znam jel sam na pravom mestu, imam 2 pitanja:
1. Preko 3utools sam prebacio iz dela gde mi stoji camera rols slike i videe na komp pa me zanima da li su tu sve slike i videi iz telefona jer kad udjem tu pored camera rols nema nikakvih albuma,foldera i slicno.
2. Uplatio sam mesecno icloud do 50gb, pa me zanima kako to bas tacno funkcionise iz prve ruke ako neko ko koristi moze da mi kaze, kad sam stavio da se i photos sinhronizuje pokrenuo je sink i sad to polako ide(imam oko 30gb)
Interesuje me da li sad kad to odradi mogu pobrisati sve iz telefona i da tako oslobodim mesto na istom a da kad mi treba nesto sto je na cloudu skinem u telefon i kako mogu videti sta mi je tacno na cloudu i da ako zelim nesto tamo dodatno da obrisem i kasnije nove neke stvari da stavim
 
Trebalo bi da to što obrišeš na telefonu se obrisalo i na icloud-u. Mislim da je i obrnuto.
Jedino na icloud.com koliko je meni poznato možeš da vidiš.
Koristim sinhronizaciju na Google photos, imaš na netu kako podesiti, i miran sam oko toga da nešto nisam jesam 🙂 To je ono što mi treba baš za slike.
Cloud je više neki aktivni backup, šta na zemlji to i na nebu 🙂
 
Označi samo optimize iPhone storage, onda originale čuva na icloudu a umanjene slike na telefonu.
 

Prilozi

  • IMG_6960.png
    IMG_6960.png
    144.8 KB · Pregleda: 28
Označi samo optimize iPhone storage, onda originale čuva na icloudu a umanjene slike na telefonu.

Trebalo bi da to što obrišeš na telefonu se obrisalo i na icloud-u. Mislim da je i obrnuto.
Jedino na icloud.com koliko je meni poznato možeš da vidiš.
Koristim sinhronizaciju na Google photos, imaš na netu kako podesiti, i miran sam oko toga da nešto nisam jesam 🙂 To je ono što mi treba baš za slike.
Cloud je više neki aktivni backup, šta na zemlji to i na nebu 🙂
Uff znaci nisam skoro pa nista dobio sa tim bekapom ako ne mogu prebaciti tamo a isprazniti na telefonu, da da strikirano mi je optimise
 
Nazad
Vrh Dno