Šta je novo?

iOS 17

To što si zamislio je Google photos npr. Ne znam da li postoje još neki. Meni je u Files povezan i Google drive i dropbox.
Ovo je običan backup, ima i on svojih prednosti. Posebno u apple okruženju.
 
To što si zamislio je Google photos npr. Ne znam da li postoje još neki. Meni je u Files povezan i Google drive i dropbox.
Ovo je običan backup, ima i on svojih prednosti. Posebno u apple okruženju.
Manje vise je onda ovo ok ako imas vise uredjaja na kojima zelis da sherujes neki fajl ili slicno ali kao backup klasican i nije, iskreno mislio sam da 30gb prebacim tamo i obrisem s telefona kako bi dobio na prostoru ali ocigledno to ne radi tako.
 
Onda jedino, ili bolje uplati Google Photos, uključi sinhronizaciju za iPhone photos i briši šta hoćeš sa telefona.
Google sasvim lepo radi na iphone i ipad, ostalo nemam pa nisam probao. Organizacija albuma i slično je na mnogo boljem nivou.
Postoji i Google One koji bi trebalo da ima neke dodatne prednosti ali ne stižem na miru da pregledam.
Ima negde na forumu o ovome ali ne mogu da nađem, da ne trolujem dalje iOs temu.
 
Kad smo već kod Google photos jel ima opcija da se uključi da bekapuje i video snimke u ful veličini? Meni snimci i slike u telefonu 40gb a kad sam bekapovao na Google photos ispalo 23gb a uključeno da prebacuje u originalu.
 
Kad smo već kod Google photos jel ima opcija da se uključi da bekapuje i video snimke u ful veličini? Meni snimci i slike u telefonu 40gb a kad sam bekapovao na Google photos ispalo 23gb a uključeno da prebacuje u originalu.
malo je zakopano, moras na google account settings pa data & privacy pa nadjes google photos i tu imas opciju za kvalitet bekapa
 
Nakon poslednjeg update-a siri mi diktira notifikacije kada imam slusalice. Ne mogu da izvalim gde to da ugasim. Probao sam ga sklonim ono announce notification when on headphones, ali i dalje smara.
 
Mozda nekom bude korisno. Ko hoce manuelno da dize slike , video na cloud moze ali ne direktno sa tel vec da izadje kroz browser na icloud , uloguje se, dozvoli pristup galeriji i birate sta bi ste podigli na cloud. Dole levo ce te imati Options da izaberete u kom kvalitetu i formatu zelite da dizete sliku/video.
 
Nazad
Vrh Dno