Šta je novo?

iOS 16

Poslije 19h po nasem je bio sve jedan u zadnje vrijeme. @HAD~ bas sam citao koliko si se raspisao koliko se dugo koji iphone moze koristiti i kako da sam pomislio da si blizi saradnik Tima Kuka a pitas u podne kakva je muljaza sto nema apdejta.
 
Poslije 19h po nasem je bio sve jedan u zadnje vrijeme. @HAD~ bas sam citao koliko si se raspisao koliko se dugo koji iphone moze koristiti i kako da sam pomislio da si blizi saradnik Tima Kuka a pitas u podne kakva je muljaza sto nema apdejta.
Na koji deo mog govora si mislio? 😀
 
Uvece bude obicno, polako, ne gori nigde :)
 


Ovaj do sada nije “slagao”. Tako da ako ovako bude svaka cast Apple-u.
 
Sto vise citam o ios 16, imam utisak da je najveci akcenat na wallpaperu i lock screen-u. Cini mi se da ovaj update najmanje toga donosi u zadnjih nekoliko godina. Vi koji koristite Bete, koje su vam najvece prednosti u odnosu na 15?
 
Poslednja izmena:
Sto vise citam o ios 16, imam utisak da je najveci akcenat na wallpaperu i lock screen-u. Cini mi se da ovaj update najmanje toga donosi u zadnjih nekoliko godina. Vi koji koristite Bete, koje su vam najvece prednosti u odnosu na 15?
To što si nabrojao, ja ne primećujem neku veću razliku. I da, dobra je fora odvajanje objekta na slikama, ali kontam da je to moglo i prostim updejtom aplikacije da se reši…
 
Ja lagano bekap radim (zlu ne trebalo :D ) i odmah cim bude dostupan, ide azuriranje.
 
Lockscreen, Lockdown, jos bolji Focus, Live Text i za video, izdvajanje subjekata, uklanjanje duplikata slika, editovanje, brisanje i unseen poruka, Passkeys... ovako na brzinu...

Malo li je?
 
Pa malo, većina pobrojanog je moglo realno na nivou aplikacija da se updejtuje.
 
Stiglo
 

Prilozi

  • 0888BD43-5550-46DB-B4BD-8A4AFBDFAAC9.png
    0888BD43-5550-46DB-B4BD-8A4AFBDFAAC9.png
    90.7 KB · Pregleda: 65
  • 206B48B8-DC00-4656-BE5C-3E5A4B60E443.png
    206B48B8-DC00-4656-BE5C-3E5A4B60E443.png
    73.9 KB · Pregleda: 65
Pored 16 stigao i 15.7 🤔
 

Prilozi

  • 7CA26ABC-0E79-400B-BA40-C7A5F91C677B.png
    7CA26ABC-0E79-400B-BA40-C7A5F91C677B.png
    216 KB · Pregleda: 59
Da da meni isto 15.7 prvo.
 
Zanimljivo je da nisu svi dobili 15.7 koliko vidim, ne znam u cemu je fora...
 
Zeznuo si se buraz, to je neki jako bitan security shit 😬
 
Pa malo, većina pobrojanog je moglo realno na nivou aplikacija da se updejtuje.
4 jako bitne stavke su sistemske, dok je izdvajanje subjekta isto isla sistemska integracija... Uz to stigao je dynamic island na 14 pro... Ne znam jel su ti ocekivanja nerealna ili si neobjektivan...
 
Zašto su nam dali 15.7 kao update pre 16!?
 
Nece svako day one da predje na 16.
 
15.7 sadrzi vazne sigurnosne zakrpe i namenjen je prvenstveno onima koji ne mogu da predju na 16 koji se rolloutuje postepeno, ne svima u isto vreme...
 
Ali tako je nesto bili i prije 15-ke ako se dobro sjecam, isto su ponudjena bila dva, 14.x i 15.
 
Ako se odmah predje na 16 15.7 safety patch je unutra?
 
Nazad
Vrh Dno