Šta je novo?

iOS 15

Fon se i prilicno greje

Ako je situacija takva, recimo priliko najobičnijeg surfovanja i čisto samo pregled neke najobičnije stranice/sajta, onda može biti da se nešto "zaglavilo" u pozadini i bespotrebno troši enegiju iz baterije. Ili (bilo koji) primer istog korišćenja od pre šest meseci (kad nije bilo zagrevanja) i sad.

Probaj izbaciti par prethodnih korišćenih aplikacija, na kraju uvek može restart, kad se "zagrevanje" dogodi, ako izbacivanje aplikacija ne uradi plodom.
 
Uvek je tako bilo, svaki naredni iOS postaje malo zahteviniji za procesor, i baterija manje traje, najvise se oseti na starijim modelima gde su malo slabiji procesori. Zato nikad update dok ne mora, uvek najbolje radi prvobitni iOS za odredjeni model. Kad je nesto ok, ja ne diram. Cesto sam se zeznuo sa upgrade-om, jer koristin starije modele.
 
Poslednja izmena:
Uvek je tako bilo, svaki naredni iOS postaje malo zahteviniji za procesor, i baterija manje traje, najvise se oseti na starijim modelima gde su malo slabiji procesori. Zato nikad update dok ne mora, uvek najbolje radi prvobitni iOS za odredjeni model. Kad je nesto ok, ja ne diram. Cesto sam se zeznuo sa upgrade-om, jer koristin starije modele.
Apsolutno se slažem i sa novim ajfonom ću verovatno tako i da radim. Ios napreduje slabo koliko i iphone pa i nema neke potrebe da se radi update svaki čas. Nikakve velike benefite nisam dobio apdejtima a eto baterija mi je iz nekog razloga sve lošija.

A ovo za računicu sam stvarno pogrešio. Ako legalnim tokovima pro max košta 1400 evra, za dve godine ga prodaš za 700, teško za više i znači doplatiš 700. Što je na godišnjem nivou cena registracije i malog servisa :D
Ja ću 3 godine da koristim 11icu koja je bila 800 evra. Prodaću za 300 i 14icu ću da platim verovatno 900. Dakle 200 evra godišnje ako se ide na 3 godine. A to je sasvim realno. Češće menjanje je ok samo ako se te godine radi ona velika promena dizajna koju rade svakih 5-6 godina.
 
Sa poslednjim update-om sasvim sigurno mi se baterija degradirala za nekih 10-15%, znatno brze se sada trosi. (13 PM)
Isti broj aplikacija, isto koriscenje kao i pre mesec dana... supruga koja je "manje vicna" telefonu mi kaze pre neki dan "e primetila sam da mi se u poslednje vreme brze prazni baterija" (isti telefon imamo). Tako da sasvim sigurno nesto nije leglo kako treba sa ovim azuriranjem da je bas toliko primetno.
 
Ako puste azuriranje u 19h po nasem vremenu, vec u 19:02h ja skidam. Za divno cudo ovaj put nisam, kontam nek se malo slegne pa kako drugi kazu tako cu. I potrefio sam bas kad ne treba sa obzirom da sam cuo da se mnogi korisnici sirom svijeta zale. Kod mene 12PM.
 
Sa poslednjim update-om sasvim sigurno mi se baterija degradirala za nekih 10-15%, znatno brze se sada trosi. (13 PM)
Isti broj aplikacija, isto koriscenje kao i pre mesec dana... supruga koja je "manje vicna" telefonu mi kaze pre neki dan "e primetila sam da mi se u poslednje vreme brze prazni baterija" (isti telefon imamo). Tako da sasvim sigurno nesto nije leglo kako treba sa ovim azuriranjem da je bas toliko primetno.
I meni je baterija primetno lošija na 15.4, isto 13PM. Ja mislim da je to to, sigurno više neće biti baterije kao na prvim verzijama 15.01 ili 15.02.
 
Primijetio sam sada na 12PM a i ranije na 11PM se desavalo da samo nestane vidzeta za prognozu u neka doba. Otkljucam i nema ga, ponovo zakljucam i otkljucam pojavi se. Neki bug ili nesto, uopste mi nije neka boljka samo konstatujem.
 
Desi se, i meni neki dan sa activity widgetom. Zakljucao-otkljucao i pojavio se.
 
Sa poslednjim update-om sasvim sigurno mi se baterija degradirala za nekih 10-15%, znatno brze se sada trosi. (13 PM)
Isti broj aplikacija, isto koriscenje kao i pre mesec dana... supruga koja je "manje vicna" telefonu mi kaze pre neki dan "e primetila sam da mi se u poslednje vreme brze prazni baterija" (isti telefon imamo). Tako da sasvim sigurno nesto nije leglo kako treba sa ovim azuriranjem da je bas toliko primetno.
Ne mora da znači da je do sistema, možda je neka (ili neke) od aplikacija. Ja sam na 12ici ostao po svom izboru, a u skladu sa ovim što kolega @Nenad22 kaže u svom postu gore. Jednostavno me dosadašnja praksa upućuje na to isto mišljenje. LM, meni je isključen i jedan (sistemski) i drugi (AppsStore) auto update, sve to radim ručno kad mislim da treba/odgovara mi/imam vremena/šta-god-već. Zadnjih nekih npr. dva mjeseca imam osjetan pad u bateriji iako je sistem i dalje isti, ali za jedno 20-30% manje rada imam na bateriji, a to sam zaključio po učestalosti punjenja telefona (sa 2-3 dana, pad na 1-2 dana). Prije nekih 10-ak dana odradim udpate aplikacija i odjednom se sve vrati na staro, telefon radi kao sat, učestalost punjenja se vraća na 2-3 dana. Očigledno je da je do aplikacije/a.
Kada sam uzeo 12icu, odlučio sam da ne idem dalje od major verzije sistema sa kojim je telefon stigao, već da pratim dešavanja i onda se "zakucam" na tu neku "gold" verziju. Sve više mi se čini kao potpuno ispravan korak. Sa 6S sam pojeo govance prelaskom na drugu verziju sistema i ne mogu da prežalim update sa 10.3 na dalje, jer je uništio telefon.
 
Kazu da su ispravke za potrosnju baterije, kao i sigurnosne zakrpe.
 
15.4.1 na 13 mini popravio bateriju. Primetilo se malo degradiranje, odnosno malo brže trošenje na 15.4, ali mislim da se sad to sve vratilo na pređašnje stanje. Telefon juče ujutru skinut sa punjača sa 100%, trenutno je na 30% i ima oko 5h SOT-a ukupno. Juče na kraju dana 3,5h SOT-a , bio na 53%. Umereno korišćenje.

Ja više ne apdejtujem. :)
 
13 pro primecujem da frame rate oscilira a to nisam ranije primećivao. Mozda ima veze sa odredjenim aplikacijama ili sta vec ali taman sam bio zadovoljan kad ono cvrc
 
Pa zavisi od app, u gmailu je katastrofa kad krene lag fest...
 
Da, i ja sam primetio da baš secka u Gmail aplikaciji.
 
Gmail ni na ipad OS ne radi bez problema. Kroz razne verzije IOS se provlači da na search bar ne reaguje da aktvira tastaturu na ekranu. Pojavi se kad se ubije aplikacija i ponovo otvori.
 
Probajte sada da iskljucite pro motion u settings pa da mi neko kaze da ne primecuje 60hz razliku :)
meni telegram secka i gmail ali nekad i scroll kroz meni kao da ima mali lag dok ne digne fps
 
Naravno da postoji, samo potraži u podešavanjima ;)
 
Da li jos neko ima problem da mu se telefon zakljucava nakon 30 sekundi tokom gledanja strima preko browsera? Nije mi se pre desavalo.
 
Jel moze nekako da se iskljuci bedz notifikacije na settings, kada izadje novi update? Da ne stoji ono 1. Ranije je bilo, da ti proveris dostupna azuriranja, a ne da on sam trazi, ako si tako namestio.

Iphone SE 2016, posle 15.4.1 srce bateriju, da ne moze 12 sati da izdrzi.
 
Regularno bez jailbreaka ne mozes da uklonis badge sa Settings app, koliko znam.

Pre se koristila instalacija tvOS configuration profile i onda nije proveravao update i nije prikazivao badge za update, ali ne znam da to vise funkcionise.
Takodje, badge je tad, iOS 9, mogao, bez jailbreak.-a, da se ukloni koriscenjem iBackupBot i editovanjem com.apple.Preferences.plist.
 
Apple care je probao da skine sa racuna (apple balace, uzimam gift card) u cetvrtak(tad je stigo billing issue mejl), falilo par centi i nije moglo. Ja sam to video tek juce ujutru i tad sam ubacio jos para, medjutim evo sutra dva dana i dalje mi nisu skinuli nista? Koliko moze da prodje da se ne plati a da jos vazi tj koliko cekaju sa uplatom?
 
Kod mene pokušavaju na 24h da skinu sredstva, uplatim i sa sledećim pokušajem bude sve OK. Nisam nikad čekao više od dan, dva da dopunim wallet, 2 meseca je baš testiranje :)
 
Skoro sam primetio kad mi neko pošalje poruku na viberu i kad otključam ekran neće da mi prikaže sadržaj poruke nego piše samo Sents you a message, dok kod nekih drugih sve normalno radi i prikazuje sadržaj poruka, zna li neko do čega može biti?
 
I meni se to desava nekada. To je do Vibera jer je bas lose optimizivan za ios.
 
Nazad
Vrh Dno