Šta je novo?

iOS 15

Pa vise ne traze kod nas vakcinaciju, tako da..
 
Možda još neko ne zna, kao što ja nisam znao, pa da podelim, dobar je trik.

Posle skrinšota, kad želite nešto podvući, zaokružiti ili staviti strelicu, uradite to prstom i bez podizanja prsta samo ga ostavite na trenutak na ekranu i iOS napravi perfektan krug ili crtu, umesto škrabotine.

Još jedan tip, u notifikacijama samo duži pritisak na X i pojavi se clear all notification opcija, da se lakše obrišu sve.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neka fora za alarm clock da se zvuk postepeno pojačava?
 
Posle skrinšota, kad želite nešto podvući, zaokružiti ili staviti strelicu, uradite to prstom i bez podizanja prsta samo ga ostavite na trenutak na ekranu i iOS napravi perfektan krug ili crtu, umesto škrabotine.
Nije mi bas najjasnije sta si napisao. Moze malo detaljnije?
 
Iskljucivo tako preko Bedtime i preporuka za suptilnu First Light melodiju gde ne moras da skaces na telefon 😄
 
Kao na ipadu sa olovkom da bi dobili pravilan krug ili ravnu liniju povuku olovkom pa je zadrže na ekranu i linija bude prava ili krug bude pravilan. Ima na yt. Nisam ni ja znala da može na iPhone mada je logično da može.
 
Ma sleep/wake je top stvar. Mislis da te nece probuditi, kako je tiho. Ali kad krene, ustajes.😂
 
Meni pticice cvrkucu i budim se lagano :D

Dobra stvar je sto se postepeno pojacava melodija, ne krene odmah da gruva na max kao na obicnom alarmu.
 
Kao na ipadu sa olovkom da bi dobili pravilan krug ili ravnu liniju povuku olovkom pa je zadrže na ekranu i linija bude prava ili krug bude pravilan. Ima na yt. Nisam ni ja znala da može na iPhone mada je logično da može.
Pusti link ka YT
 
Meni pticice cvrkucu i budim se lagano :D

Dobra stvar je sto se postepeno pojacava melodija, ne krene odmah da gruva na max kao na obicnom alarmu.
E spasli ste me sa ovim. Žena već htela da me otera iz bračne postelje zbog alarma koji je preglasan, kako ustajem pre nje za posao. Kada zazvoni uplaši i mene i nju i komšije 3 sprata ispod. :)
Ova jačina i melodije su prijatne upoređujući sa onima na alarmu.
 
Pre 3 dana sam update na 15.4 i sve je radilo kao i pre, ono što sam danas primetio jeste da svaki put kad ulazim u aplikaciju otvara mi je kao slajd sa desna na leva, tj animacija je takva. Primećuje li još neko to?
 
Pre 3 dana sam update na 15.4 i sve je radilo kao i pre, ono što sam danas primetio jeste da svaki put kad ulazim u aplikaciju otvara mi je kao slajd sa desna na leva, tj animacija je takva. Primećuje li još neko to?

Ovo se meni vise puta desavalo i na XS i na 13pro, problem sam uvek resio gasenjem i paljenjem telefona.
 
Meni je baterija na iphone 11 katastrofa u zadnje vreme. Da li je do ios i do starosti ne znam. 2.5 god star fon. Nekad sam imao 7 sati SOT a danas 3 h i evo pred gašenjem je. Dal je realno da im baterije tako brzo i odjedno propadnu? Ili je do poslednje verzije ios. Fon se i prilicno greje
 
Bilo bi fenomenalno kad bi baterija posle dve i po godine bila kao i prvog dana.
 
Ne tražim da bude kao prvog dana, ali nije baš ok ako sa 7h spadne na 3h. To je bukvalno čim je istekla garancija
 
Koliko ti je zdravlje baterije, mislim da sam nekada procitao da je posle 700 ciklusa punjenja-praznjenja vreme za zamenu baterije.
 
Mnogo je to para ako ajfon može da se koristi samo dve godine. Neko ko kupi pro max daje bukvalno 1000 evra godišnje samo na telefon. Pa skuplje mi je to nego da registrujem, servisiram i sipam gorivo u auto na godišnjem nivou :)
Sve to stoji da je premium brend i da je luksuz, ali i tu treba imati meru...
 
Kako si dosao do te racunice 😃
To jedino da prethodni baci, ne prodaje ga.
Pre je bila uglavnom doplata oko 100-150 evra na godisnjem nivou ako svake godine menjas za novi model a sad je ipak vise, ali ipak daleko od takvog racunanja 😃
 
Sta mislite kolika ce cena 13 pro 128 gb biti po izbacivanju cetrnaestice?
 
Nazad
Vrh Dno