Šta je novo?

iOS 14

Ma polako, za 6 mjeseci ce spasti ispod 95. Meni je drzalo godinu dana 100% i onda u par azuriranja spalo na 96,95, i sad doslo do 91%.😂
Koliki ti je bio najbolji SOT ikad sto si izvukao sa 11 pm a koliko sad sad 14.6? Upratio sam da je dugo taj model kod tebe.
Meni uopste nije sad trajanje baterije “nesto wow” na 11 pro max.
 
Iskreno, pratio sam to prvih par mjeseci. Mislim da sam najvise na wifi izvukao oko 7-7:30h sot na 50%. I ne gledam vise to.
Telefon mi izdrzi cijeli dan koristenja na 4G sto mi je najbitnije, na punjac stavim preko noci kao i sat i dobro.
 
Žena mi ima 6s i ima problema sa memorijom. Kada učitam memoriju, vidim da viber zauzima skoro 6gb. Kako da se to očisti? Mogu li nekako da pobrišem slike i snimke iz poruka, a same poruke da ostanu, ne znam kako to da uradim?
 
Probaj da uradiš backup vibera, pa obriše onda celu app i vrati podatke. Tad bi trebalo da vrati samo poruke, mislim da viber ne čuva slike i video.
 
U podešavanjima Vibera odeš na "Media", pa na "Keep media" pa izabereš neku od opcija gde će ti i ponuditi koliko prostora će se osloboditi biranjem te opcije (nedelja/mesec/godina/zauvek). Znači biraš koliko dugo će Viber čuvati slike i video. Kad pobriše, možeš da vratiš na Forever.
 
Poslednja izmena:
To ne radi. Meni nikad nije nista brisao iako sam mu stavio najmanju opciju.
 
Kako da namestim da mi se notes otkljucavaju pomocu face id? Oduvek mi je tako bilo i evo sad gledam, svaki put kad hocu da otkljucam mi trazi sifru. Ne znam kako se uopste samo promenilo.
 
Moraš uključiti face id.
 

Prilozi

  • 063165FD-8605-4663-902B-A0CBC490D215.png
    063165FD-8605-4663-902B-A0CBC490D215.png
    208.9 KB · Pregleda: 47
Ne kapiram kako se samo od sebe iskljucilo. Hvala
 
Nocas mi je tokom noci baterija sa 80% pala na 62%. Ostalo ukljuceno LTE, neki problem sa wifi pa nije ga bilo. Ne kontam stvarno toliko da skine iako nista se nije desavalo.
 
Ja juče bio na putu ceo dan. Vrstio se u ponoć sa 60% baterije... zato cenim iPhone.
 
I ja sam u subotu u 06:15 skinuo sa punjaca sa 100% i do sinoc 19h mi bila baterija, 11 pm, bas dobra. Vikend, dosta fotografija posto sam bio u zoo i stalno neko dopisivanje i onda sok nocas, bas me iznenadilo. Prvo sam mislio da je zbog LTE sto neko rece, ali pitam druga kojem isto stalno LTE radi na 11 pro, on kaze 1-2% skine mu preko noci, ali je kod njega iOS 13.
Sync off, lokacija off, DND mod ukljucen mi bio.
 
Mozda je bio problem sa baznom stanicom pa ga cedilo zbog signala. Nemoguce, testiraj ponovo.
 
Pa šta kaže izveštaj baterije, jel’ trošila neka aplikacija?
 
Ne vidim da jest. Kao sve ono sto sam ja radio. Zaboravio sam da testiram ponovo. Zavrsim dan sa 50-60% da mi ostane baterije oko 23h i sa 3-4h SOT-a i dobro mi je, nista mi vise ne treba.
Druga stvar koja me interesuje kad vec spomenu to, vidim recimo Unifi da mi je u pozadini radio oko 20min iako nisam se povezivao na Unifi i iskljuceno mi je oni osvjezavanje aplikacija u pozadini, ako je to za to. Uvijek ima aplikacija koje rade kao u pozadini, tip viber/instagram. Ako imam 3h na viberu, obavezno je cca 30 min u pozadini. Opet kazem, baterija je sad "nadosla" poslije 14.6 i factory reseta i sa pola baterije zavrsim dan, zadovoljan sam sa 11 pm.
 
Pozdrav svima, treba mi pomoc. Odjavio sam se sa svog naloga I odradio reset na fabricka. U medjuvremenu kartica koja mi je bila povezana sa tim nalogom mi je istekla I uzeo sam drugi broj. Sad ne mogu da se ulogujem na svoj nalog jer mi trazi stari broj da mi posalje onaj kod za potvrdu. Sta da radim?
 
Account recovery moras da pokrenes i izaberes opciju da nisi dobio verifikacioni kod.
Obicno kada je takva situacija (bar par puta kada sam u firmi radio recovery) treba 15 dana da bi povratio nalog.
 
Pozdrav svima, treba mi pomoc. Odjavio sam se sa svog naloga I odradio reset na fabricka. U medjuvremenu kartica koja mi je bila povezana sa tim nalogom mi je istekla I uzeo sam drugi broj. Sad ne mogu da se ulogujem na svoj nalog jer mi trazi stari broj da mi posalje onaj kod za potvrdu. Sta da radim?
Idi u poslovnicu i trazi novu karticu sa istim brojem,I dobices kod na taj broj
Tako sam ja uradio bila mi istekla kartica
 
Nocas mi je tokom noci baterija sa 80% pala na 62%. Ostalo ukljuceno LTE, neki problem sa wifi pa nije ga bilo. Ne kontam stvarno toliko da skine iako nista se nije desavalo.
Na kojoj si verziji iOS-a?
Ja nikad nisam morao dopunjavati telefon za ovih godinu i po dana (11 PM). Ali od juce kako sam restartovao telefon, baterija otisla u k… Trenutno na 40% a skoro nista nisam radio na telefonu. Ni 2h sot-a. Strasno. IOS 14.6.

zadnja 2 na 14.6, a ova 3 su na 14.5.1…
 

Prilozi

  • 2A9F2768-559C-4E1D-8F7F-DDFF083FD06A.png
    2A9F2768-559C-4E1D-8F7F-DDFF083FD06A.png
    255.8 KB · Pregleda: 26
Na kojoj si verziji iOS-a?
Ja nikad nisam morao dopunjavati telefon za ovih godinu i po dana (11 PM). Ali od juce kako sam restartovao telefon, baterija otisla u k… Trenutno na 40% a skoro nista nisam radio na telefonu. Ni 2h sot-a. Strasno. IOS 14.6.

zadnja 2 na 14.6, a ova
Na kojoj si verziji iOS-a?
Ja nikad nisam morao dopunjavati telefon za ovih godinu i po dana (11 PM). Ali od juce kako sam restartovao telefon, baterija otisla u k… Trenutno na 40% a skoro nista nisam radio na telefonu. Ni 2h sot-a. Strasno. IOS 14.6.

zadnja 2 na 14.6, a ova 3 su na 14.5.1…
Isti taj, 14.6 verzija. Isti uredjaj, 100% baterija.
Juce 4h SOT-a ali bio sam vani, nisam imao mreze, tj. roming i kamera je stalno radila.
 
Svasta. U 9 skinuo sa punjaca, trenutno 60%, nisam ga ni koristio. Ovo mi se nije nikad desilo. Do 1 ce krepati skroz ako ga pocnem koristiti.
Predjem sa sugavog exynosa, kad i ovi isto rade, namjerno usporavaju uredjaje i sprdaju se da korisnicima. Vidim na redditu i xda i macrumours da se svi zale.
(Bila mi je dobra baterija i odjednom se nesto “desilo”.)
 
Kod mene 2:42h SOT-a, isto tako skinut oko pola 9 i sve vrijeme je na LTE. Ostalo 75% baterije. Svijetla tema. To mi je okej.
 
Pa jeste nesto kilavo. Jutros ga skinem sa punjaca, sad je na 94% , 20% osvetljenje i samo wifi. Sat spojen ali mi se cini da je posisao malo vise nego bi hteo. 12pm.
 
Svasta… 1:29 sot na wifi, i mozda sat na 4G (nekoristen) i jos 30%, hahahaha. Cirkus
 
Valjda kreneti puste neko azuriranje ubrzo ako se ljudi zale na raznim forumima. Koliko god zele da nekako “primoraju” korisnike na kupovinu novih modela, mislim da im nije bas ni u cilju da ih toliko korisnici pljuju.
 
Odradio sam unpair/pair sa Apple Watch i za sada je ok. Od 6:30 70% i to na 4G. Nasao na redditu da je neko napisao da se i to uradi. Ovo je vec 2. ili 3. put da AW zeza. Cak se i rezultat na geekbench vratio u normalu.

Eto ako ko ima AW neka pokusa.
 
Od jutros novi bag. Slikam obicnu fotografiju i ok, pokusam portret mod, pritisnem okidac i samo pojavi se crn ekran sekundu dvije i izadje iz kamere. U galeriji je nema. Nakon sto sam ugasio i upali uredjaj vratilo se u normalu a stvarno ne sjecam se kad sam ga gasio.
 
Juče sam setup-ovao telefon, ubacio SIM i pokusao da podesim iMessage. Stoji mi "waiting for activation". Ima li neko ideju kako da rešim ovo?
iOS 14.6, Telenor

0-02-05-ea0e962c6d44f8a55fbf75be727865f78127dca4e7b45c22bc64e57af00da25f_1c6da2fda088eb.jpg
 
Nazad
Vrh Dno